Recenzja VMOS: Uruchamianie maszyny wirtualnej w systemie Android

To jest sponsorowany artykuł, który został udostępniony przez VMOS. Rzeczywista treść i opinie są wyłącznymi poglądami autora, który zachowuje niezależność redakcyjną, nawet gdy sponsorowany jest post.

Maszyna wirtualna to emulacja systemu komputerowego. Zawsze uruchamiam maszynę wirtualną, gdy muszę przetestować oprogramowanie lub funkcje dostępne tylko w innym systemie operacyjnym. Na przykład na moim laptopie z systemem Linux uruchamiam Windows maszynę wirtualną i użyj jej do przetestowania wszystkich Windows oprogramowanie i funkcjonalność. Konfigurowanie maszyny wirtualnej na komputerze jest również dość łatwe.

Ale co z uruchomieniem maszyny wirtualnej na telefonie z Androidem? Czy to w ogóle możliwe? W tej recenzji testujemy VMOS, maszynę wirtualną dla systemu Android, sprawdzamy, jak działa i czy naprawdę jest użyteczne uruchomienie maszyny wirtualnej na telefonie.

VMOS umożliwia uruchomienie wirtualnego systemu operacyjnego Android na telefonie z Androidem. Ponieważ maszyna wirtualna wymaga dużej ilości zasobów systemowych, będzie działać dobrze tylko na telefonie z Androidem ze świetnymi specyfikacjami. Jeśli Twój telefon ma mniej niż 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci, nie będziesz w stanie uruchomić VMOS (nie wypróbowałem go z tymi specyfikacjami, ale telefon może się zawiesić).

Istnieje kilka zalet uruchamiania maszyny wirtualnej na telefonie:

1. Uruchom jednocześnie dwie instancje aplikacji

Dwie aplikacje Vmos jednocześnie

To znaczy, jeśli musisz uruchomić kilka instancji aplikacji. Możesz mieć dwa Facebook konta – jedno dla rodziny, a drugie do pracy – i chcą mieć do nich dostęp w tym samym czasie. Lub prawdopodobnie masz dwa wystąpienia tej samej gry z różnymi kontami. Najlepiej jest mieć dostęp do dwóch sklepów Google Play, aby móc instalować różne zestawy aplikacji dla różnych kont Google.

2. Biegać Google Play Store na telefonie z Androidem, który nie obsługuje Google Play Store

Łatwo jest powiązać sklep Google Play z telefonem z Androidem, ale istnieje wiele telefonów z Androidem, które nie są obsługiwane. To może być twoje Amazon telefon lub nawet najnowszy Huawei Mate 30, który został zakazany przez rząd USA. Uruchamiając VMOS jako maszynę wirtualną w telefonie, masz dostęp do Google Play Store aby zainstalować aplikacje.

3. Uruchom aplikacje rootujące bez rootowania telefonu

VMOS ma domyślnie dostęp do roota (dostęp do roota dotyczy tylko maszyny wirtualnej. Nie ma to wpływu na natywny system telefoniczny), więc możesz uruchamiać niestandardowe aplikacje wymagające dostępu do roota bez konieczności rootowania telefonu. Na przykład, jeśli chcesz mieć całkowity komfort bez reklam, możesz zainstalować popularną aplikację Adaway i surfować po Internecie na maszynie wirtualnej z zablokowanymi wszystkimi reklamami.

4. Aplikacja działa w tle

VMOS zawsze działa w tle. Jeśli masz aplikacje, które chcesz stale uruchamiać, VMOS jest do tego przydatny.

5. Uruchamiaj aplikacje w ruchomym oknie

Jeśli lubisz wielozadaniowość, możesz uruchomić VMOS w trybie pływającego okna (np. Oglądając wideo) i sprawdzać wiadomości w tym samym czasie.

Zaczynać

1. Aby rozpocząć, pobierz i zainstaluj Aplikacja VMOS z Google Play Store. Twój telefon musi mieć co najmniej 3 GB pamięci RAM i 32 GB wolnego miejsca, aby mógł działać. Jeśli Twój telefon nie jest dostarczany ze sklepem Google Play, możesz pobrać plik apk z ApkPure.

2. Uruchom aplikację VMOS. Przy pierwszym uruchomieniu pobierze i zainstaluje ROM na twoim telefonie. To chwilę potrwa.

Vmos Install Rom

Przy kolejnych uruchomieniach po prostu uruchomi maszynę wirtualną, podobnie jak po ponownym uruchomieniu telefonu z Androidem.

3. Gdy maszyna wirtualna zakończy ładowanie, uruchomi się jako aplikacja pełnoekranowa z programem uruchamiającym do domu. Interfejs jest taki sam jak na każdym ekranie głównym Androida.

Ekran główny Vmos

4. Możesz przesunąć palcem w górę ekranu, aby uzyskać dostęp do szuflady aplikacji. Jest całkiem prosty, z kilkoma wstępnie zainstalowanymi aplikacjami.

Szuflada aplikacji Vmos

5. Możesz także uzyskać dostęp do ustawień VMOS, wybierając aplikację Ustawienia.

Ustawienia Vmos

Ustawienie rozdzielczości pozwala skonfigurować rozdzielczość ekranu maszyny wirtualnej. Domyślnie jest to 1080 × 2340 (jest to odpowiednio powiązane z rozmiarem ekranu twojego telefonu), ale możesz dodać nową rozdzielczość, aby mógł działać.

Rozdzielczość ustawień Vmos

Ustawienie Floating Window pozwala skonfigurować, czy powinien on działać w trybie okna pływającego. Domyślnie jest to „Wł.”, Ale możesz łatwo go wyłączyć.

Ustawienia Vmos Pływające okno

Ustawienie „Wirtualny przycisk” umożliwia wyłączenie pływającego przycisku znajdującego się z boku ekranu. Domyślnie jest to „Włączone”.

Wirtualny przycisk Ustawienia Vmos

I tak wygląda wirtualny przycisk. Działa jako przycisk nawigacji maszyny wirtualnej, umożliwiając „Powrót”, „Powrót do domu” i zobacz „Najnowsze aplikacje”. Możesz także zmienić rozdzielczość lub zminimalizować maszynę wirtualną jednym dotknięciem.

Wirtualny przycisk Vmos

Przechodząc do ustawień systemu, możesz łatwo zobaczyć, że ta maszyna wirtualna jest oparta na systemie Android 5.1.1. Według twórcy pracują na maszynie wirtualnej opartej na systemie Android 9 które powinny się wkrótce pojawić.

Ustawienia Vmos Informacje o telefonie

6. Aby zainstalować aplikacje w VMOS, musisz dodać konto w Sklepie Play na maszynie wirtualnej. Po zainstalowaniu aplikacji ze Sklepu Play możesz z nich korzystać tak jak zwykłe aplikacje na telefonie z Androidem. Poniżej zrzut ekranu pokazujący dwa wystąpienia Sudoku: jeden na maszynie wirtualnej, a drugi w natywnym systemie Android.

Aplikacja Vmos w aplikacji

7. Jeśli chcesz zainstalować aplikacje wymagające dostępu do konta root, musisz je najpierw włączyć. W Ustawieniach systemu dotknij siedem razy numeru kompilacji, aby aktywować „Opcje programisty”. Następnie w „Opcjach programisty” włącz opcję „ROOT”. Musisz ponownie uruchomić VMOS po włączeniu roota.

Vmos Włącz rootowanie

Niektóre problemy znalazłem w VMOS

1. Na moim telefonie, który ma 6 GB pamięci RAM, czasami aplikacje w VMOS nadal działają wolno. Niektóre aplikacje ładowały się i uruchamiały kilka sekund.

2. Dostęp do Internetu jest nierówny. Może działać od samego początku, ale połączenie po pewnym czasie znika. Muszę wyłączyć Wi-Fi i włączyć ponownie, aby sieć mogła się ponownie połączyć.

Wniosek

Osobiście nie znalazłem przypadku użycia dla VMOS. Przez lata korzystania ze smartfona nie miałem instancji, w której musiałbym uruchomić jednocześnie drugą instancję aplikacji. Ale to może być ja i sposób, w jaki korzystam z telefonu. Może być inaczej dla ciebie. Czuję to na tablecie lub telefonie z dużym ekranem, VMOS może być przydatnym dodatkiem do pracy wielozadaniowej i uzyskiwania dostępu do dwóch różnych aplikacji jednocześnie.

Czy ten artykuł jest przydatny?