Recenzja Vocus.io – Zwiększ możliwości Gmaila dzięki temu rozszerzeniu do Chrome

To jest sponsorowany artykuł, który został udostępniony przez Vocus.io. Rzeczywista treść i opinie są wyłącznymi poglądami autora, który zachowuje niezależność redakcyjną, nawet gdy sponsorowany jest post.

Mimo szerokiego zastosowania Gmail nie ma kilku funkcji, których można oczekiwać od konkurencyjnych platform, takich jak Outlook.com lub Zoho Mail. Każdy, kto używał go do scalania e-maili, koordynowania spotkań lub zarządzania kontaktami, uznałby to doświadczenie za nieco niezadowalające. I to po prostu łagodnie; wyodrębnienie pełnego zestawu funkcji obiecanych przez Gmaila jest dość skomplikowane. Wiele przydatnych funkcji związanych z wydajnością jest albo głęboko ukrytych w etykietach, albo dostępnych tylko w aplikacjach GSuite.

Jeśli brak tych funkcji w Gmailu uniemożliwia korzystanie z niego w celach biznesowych i współpracy, pomoc może być dostępna. Rozszerzenie Chrome o nazwie Vocus.io obiecuje, że „sprawi, że Gmail będzie twoją przewagą konkurencyjną”. W tym przeglądzie przeanalizujemy to roszczenie z osobna i przedstawimy Ci Gmaila z zupełnie innej perspektywy.

O produkcie

Vocus.io to rozszerzenie produktywności Gmaila, które pełni również funkcję wewnętrznego narzędzia sprzedaży, oferując takie funkcje, jak śledzenie poczty e-mail, automatyczne monitorowanie, wyszukiwanie, łączenie poczty i tak dalej. Chociaż produkt może wydawać się skierowany do użytkowników biznesowych, wydaje się, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Po spróbowaniu okazało się, że spełniło moje oczekiwania. Pod wieloma względami jest wiele zaawansowanych funkcji, ale z jednym ograniczeniem: nie można używać rozszerzenia z niczym innym niż przeglądarką Chrome. Inną myślą byłoby posiadanie aplikacji na Androida / iOS, ponieważ z tego korzysta prawie 50 procent użytkowników Gmaila. Ale jeśli używasz Gmaila głównie z Chrome, Vocus.io jest skierowany do Ciebie.

Instalacja i konfiguracja

Instalowanie Rozszerzenie Vocus.io Chrome to pestka i wystarczy zsynchronizować ją z kontem Gmail. Oznacza to, że musisz dać aplikacji standardowe uprawnienia, w tym możliwość czytania / pisania wiadomości. Ponieważ jest to bardzo zaufana aplikacja w sklepie internetowym Chrome i jest w pełni zgodna RODO, Nie martwiłbym się zbytnio.

Po instalacji za każdym razem, gdy logujesz się do Gmaila, znajdziesz pulpit nawigacyjny Vocus.io, który można łatwo zminimalizować. Tutaj możesz dodać wiele kont e-mail w ramach tego samego planu cenowego.

Ustawienia Integracje Vocus Gmail

cechy

Jak wspomniano powyżej, Vocus.io ma wiele funkcji pod maską. Lekkie rozszerzenie jest ledwo widoczne w oknie poczty internetowej, ale szybko wraca do pracy podczas pisania wiadomości e-mail. W oknie tworzenia Gmaila możesz osiągnąć znacznie więcej.

Vocus włączony w Gmailu

Śledzenie wiadomości e-mail

Uważam, że bardzo wygodne i łatwe jest śledzenie wiadomości e-mail od samego początku. Vocus.io zapewnia aktualizacje statusu na swoim pulpicie nawigacyjnym, dzięki czemu możesz łatwo wiedzieć, czy ktoś otworzył twoją wiadomość e-mail i czy kliknął twoje linki. Pamiętaj, że jest to bardzo profesjonalna funkcja dla każdego dostawcy poczty e-mail. Outlook.com ma „potwierdzenia odczytu”, ale Gmail nie byłby w stanie zrobić tego wszystkiego sam.

Śledzenie wiadomości e-mail Vocus Io

Kalendarz

Obecnie samodzielne radzenie sobie z kalendarzem Gmaila nie jest łatwe. Vocus.io ma funkcję „Koordynator”, która pomaga bez problemu organizować spotkania. Ta funkcja pozwala mi udostępniać moją dostępność; wolałbym jednak możliwość „edytowania notatek” w samym kalendarzu niż powrotu do okna tworzenia.

Mimo to firma zapewniła nas, że pracują nad „odnowioną” wersją tej funkcji.

Funkcja koordynatora Vocus

Scalanie poczty

Jest to zdecydowanie najlepsza funkcja oferowana przez Vocus.io i byłem pod wielkim wrażeniem wyrafinowanej dbałości o szczegóły. Mógłbym porównać ogólne wrażenia z najlepszymi szablonami CRM, takimi jak Salesforce lub HubSpot. Zasadniczo możesz użyć tej funkcji, aby wysłać setki spersonalizowanych wiadomości e-mail do potencjalnych klientów i uzyskać pełny raport w formacie .csv.

Małe i średnie firmy poszukujące niedrogiego rozwiązania kampanii e-mailowej mogą uznać rozwiązanie korespondencji seryjnej Vocus.io za naprawdę oszczędne.

Brak odpowiedzi Automatyczne działania następcze

Czy Twoi potencjalni klienci nie odpowiedzieli na Twoje e-maile? Vocus.io ma zautomatyzowaną funkcję śledzenia bez odpowiedzi, która pomaga stworzyć spersonalizowaną, wieloetapową sekwencję wiadomości e-mail.

Vocus Io Brak odpowiedzi Zautomatyzowane działania następcze

Uważam, że jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ jeśli muszę szybko wysyłać przypomnienia, zazwyczaj brakuje mi słów. O wiele bardziej efektywne jest wcześniejsze zaprojektowanie sekwencji kontrolnej.

Po zapisaniu szablonu możesz łatwo wybrać go później podczas pisania wiadomości e-mail.

Szablon śledzenia w tworzeniu

Po zaimportowaniu sekwencji kontrolnej zostanie ona uruchomiona natychmiast po wysłaniu wiadomości e-mail.

Wiadomości e-mail z sekwencją śledzenia

Weryfikacja adresu e-mail

Chcesz wiedzieć, czy e-mail, który ktoś Ci podał, jest prawdziwy? Vocus.io pozwala sprawdzić, czy wiadomość e-mail istnieje, wpisując ją w oknie weryfikacji. Chociaż twierdzą, że wyniki są bardzo dokładne i nie doskonałe, próbowałem przekopać się przez moje przestarzałe wiadomości e-mail i stwierdziłem, że wyniki były dokładne.

Weryfikacja adresu e-mail

Inne funkcje

Możesz także dodać tyle niestandardowych fragmentów, ile chcesz, aby rozwinąć dowolną grupę słów kluczowych do całego tekstu. Jeśli wysyłanie wiadomości e-mail zajmuje dużo czasu, ta funkcja uwolni Cię od monotonii polegającej na wysyłaniu tych samych wiadomości w kółko.

Dostępne są również funkcje „Wyślij później” i „Drzemka” do planowania wiadomości e-mail w późniejszym terminie / czasie.

cennik

Najtańszy plan Vocus.io „Basic” jest dostępny za $5 miesięcznie i obejmuje wiele omawianych funkcji z wyjątkiem korespondencji seryjnej. W tym celu musisz wybrać pakiet „Starter” lub „Professional” odpowiednio za 10 USD lub 20 USD miesięcznie.

Ceny Vocus Io

Ostateczny werdykt

Przed zapoznaniem się z Vocus.io nigdy nie pomyślałem, że zwykły Gmail może być nawet zintegrowanym pakietem produktywności i współpracy. Rozszerzenie działa bezbłędnie, więc daje zupełnie nowy sposób korzystania z Gmaila dla biznesu lub pracy. Jedynym minusem jest oczywiście to, że nie działa z przeglądarkami innymi niż Chrome.

Biorąc jednak pod uwagę zaletę śledzenia odbiorców i licznych skrótów, Vocus.io zdecydowanie ułatwi Ci życie dzięki Gmailowi. Ze względu na rozsądny koszt i stosunkowo zaawansowane funkcje, myślę, że warto kupować nawet na użytek własny. Ponadto małe i średnie firmy będą miały do ​​dyspozycji zaawansowane narzędzie sprzedaży.

Czy ten artykuł jest przydatny?