Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja Xiaomi Mi 11 Lite: Nie chodzi o specyfikację, ale o bycie spektakularnym!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja Xiaomi Mi 11 Lite: Nie chodzi o specyfikację, ale o bycie spektakularnym!

To słowa, które powinny towarzyszyć każdemu pudełku Mi 11 Lite. Wyjaśnijmy to sobie jasno: telefony Uber Light i Uber Slim firmy Xiaomi nie zajmują się porównywaniem specyfikacji. Jeśli szukasz najlepszego sprzętu – najszybszego procesora, aparatów o najwyższej megapikselach, największej baterii itd., to nie jest to telefon dla Ciebie.

W segmencie mającym obsesję na punkcie specyfikacji i testów porównawczych Mi 11 Lite ma odwagę walczyć o coś innego – czysty design. Jest to coś, co wielu określiłoby mianem produktu „lifestyle’owego” – takiego, którego wygląd i konstrukcja w równym (jeśli nie większym) stopniu przyczyniają się do jego postrzeganej wartości, jak jego rzeczywiste działanie. A to stanowi dla niego duże wyzwanie, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat styl wydaje się być domeną droższych urządzeń, a te ze średniej półki (a nawet z tak zwanego „średniego segmentu premium”) toczą walkę o specyfikację . Styl i design to rzeczywiście czynniki, ale w dużej mierze drugorzędne – tutaj decydujące znaczenie mają specyfikacje.

Dlatego Mi 11 Lite próbuje przełamać nowe możliwości i stworzyć swego rodzaju nowy segment – ​​segment środkowy pod względem wydajności, ale będący segmentem premium pod względem wzornictwa i wyglądu.

Jeśli jest cienki, Mi 11 Lite jest właścicielem domu

I cóż, Mi 11 Lite zdecydowanie bardzo dobrze radzi sobie z grą premium, smukłą i wykończoną. Z przodu posiada 60,55-calowy wyświetlacz AMOLED z małym otworem w lewym górnym rogu. Ale magia jest z tyłu. Dostaliśmy wariant Toscany Coral, który z tyłu ma miękką brzoskwiniową, niemal aksamitną konsystencję. Dzięki szklanemu tyłowi i przodowi (w obu przypadkach ze szkła Gorilla Glass) oraz ramie ze stopu magnezu sprawia wrażenie bardzo luksusowego. Tył ma matową konstrukcję, którą Xiaomi nazywa AG (przeciwodblaskową) (w przypadku Toskanii Coral i Jazz Blue, Vinyl Black ma lustrzane wykończenie, które, jak podejrzewamy, może być błyszczące), aby zapobiec odciskom palców i dzięki Bogu, to faktycznie wydaje się działać.

W pudełku znajduje się przezroczyste etui, ale nie musieliśmy z niego korzystać, za co dziękujemy, bo to całkiem nieźle wyglądający telefon. W rzeczywistości zaryzykowalibyśmy i powiedzieliby, że pod względem samych wrażeń i wyglądu jest to jeden z najlepiej wyglądających telefonów, jakie widzieliśmy w kategorii do 30 000 rupii, zaraz obok super eleganckiego wariantu Grey Ash OnePlus Nord.

To powiedziawszy, chcielibyśmy również stwierdzić, że smukłość i względna niewielka waga telefonu nie do końca nas rzuciły. Być może dzieje się tak dlatego, że zajmowaliśmy się iPhonem 12, który pod względem grubości i wagi jest zbliżony do Mi 11 Lite – 7.4 mm do 60,81 mm w przypadku 11 Lite i 162 gramy w porównaniu do 157 gramów. Są też urządzenia takie jak Pixel 4a i iPhone SE, które są w rzeczywistości lżejsze. Weź jednak pod uwagę fakt, że Mi 11 Lite nie jest mniejszą wersją telefonu, a jego lekkość uderza od razu – iPhone 12 w rozmiarze 146.7 mm jest znacznie mniejszy niż pełnowymiarowy Mi 11 Lite o wysokości 160,53 mm.

Rekommenderad:  1 Dzień smartfonów Wyciek zdjęć nadchodzących produktów ROG, nowego składanego telefonu komórkowego i nie tylko

I to jest kluczowy czynnik, o którym należy pamiętać – Mi 11 Lite nie idzie na żadne kompromisy w zakresie rozmiaru, aby zmniejszyć swoją wagę lub grubość. To nie jest mini-wersja większego telefonu. Nadal otrzymujesz duży wyświetlacz i zaskakująco dużą baterię w ramce, która nie idzie na skróty pod względem projektu i zastosowanych materiałów. Mi 11 Lite może i jest smukły i lekki, ale nie jest słabym klientem i sprawia wrażenie dobrze zbudowanego. Tak, nie ma 3.5 mm, ale widzieliśmy, że tego brakuje w znacznie grubszych telefonach. Pod względem wyglądu Mi 11 Lite sprawia wrażenie bardzo eleganckiego i smukłego telefonu, który zdecydowanie wydaje się być bardziej premium niż telefon ze średniej półki. Nawiasem mówiąc, ma teraz niemal oczekiwaną odporność na kurz i zachlapania IP53, która staje się podstawową cechą Xiaomi/Redmi.

Wykonawca raczej stabilny niż spektakularny

Te wyjątkowe wrażenia utrzymują się po włączeniu telefonu i zobaczeniu cudownie jasnego, 10-bitowego wyświetlacza AMOLED Full HD+. Różnica między 8-bit i 10-bitowy wyświetlacz nie są zbyt widoczne, a częstotliwość odświeżania 90 Hz tak naprawdę nie robi wrażenia, dopóki nie przejdziesz do trybu przewijania, ale nie dajcie się zwieść, jest to wspaniały wyświetlacz, zaraz po tym, co najlepsze na rynku człon. Nie jest to jednak wyświetlacz „inteligentny” ani „adaptacyjny”, więc musisz wybierać między szybką częstotliwością odświeżania 90 Hz a bardziej oszczędzającą baterię 60 Hz.

Jednak średni segment ma tendencję do dryfowania, gdy zaczynasz korzystać z telefonu. Nie, nie mówimy, że Mi 11 Lite wydaje się powolny lub powolny. Przez większość czasu działa z przyzwoitym klipem, ale jeśli korzystałeś z Norda lub Mi 10i, możesz po prostu poczuć, że jest trochę mniej żwawy. Czy jest to wina układu Qualcomm Snapdragon 732G (który jest dostarczany z 6 GB/128 GB i 8 GB/128 GB RAM i warianty pamięci)? Być może, chociaż czasami wydaje się, że działa szybciej niż w bestsellerze Note Seria 10pro. Jest wystarczająco dobry do większości zwykłych zadań i wielozadaniowości, ale nie przeciągaj go do zaawansowanych gier. Podwójne głośniki i ostry wyświetlacz sprawiają jednak, że świetnie nadaje się do oglądania treści oraz oglądania programów i filmów.

Rekommenderad:  Jak używać Apple Kamera Continuity dla profesjonalnie wyglądających filmów

Co ciekawe, telefon nie nagrzewa się znacząco – czego się spodziewaliśmy, biorąc pod uwagę jego smukłość. Kolejnym miłym zaskoczeniem jest obecność pamięci z możliwością rozbudowy, choć trzeba będzie dla niej zrezygnować z jednego z gniazd dual SIM. Istnieją również podwójne głośniki zapewniające całkiem dobry dźwięk.

Dobre aparaty i bateria

„Raczej dobrze” podsumowuje także wydajność aparatów urządzenia. Mi 11 Lite wyposażono w potrójny układ aparatów i na szczęście żaden z nich nie jest „dekoratorem pleców” – dostajemy 64-megapikselowy aparat główny, 8 megapikselowy ultraszerokokątny oraz a 5-megapikselowy czujnik telemakro. W dobrych warunkach oświetleniowych wszystkie trzy dają bardzo dobre rezultaty. Owszem, zdarzały się momenty, w których czuliśmy, że ostrość była nieco niewłaściwa (szczególnie w przypadku telemakro), ale ogólnie detale były dobre, a kolory przyjemne, choć nieco przesycone. Jakość wideo była wystarczająco przyzwoita dla sieci społecznościowych, a Xiaomi, trzeba przyznać, dodało wiele opcji nagrywania i edycji (na pokładzie są 23 tryby reżyserskie, tryb vlog i różnorodne efekty specjalne), co pozwala na wykonanie o wiele więcej dzięki kamerom. 16-megapikselowy aparat do selfie również spełnia wymagania „dobry w dobrym świetle” i ma zaskakująco dobry tryb portretowy. Pamiętaj, że jakość obrazu pogarsza się, gdy przygasają światła. To aparaty wystarczająco dobre, ale nie jakieś wybitne – w segmencie są lepsze i przynajmniej jeden pochodzi od samego Xiaomi.

To samo można powiedzieć o baterii. Fakt, że Xiaomi nie tylko wcisnął akumulator o pojemności 4250 mAh w smukłą ramkę, ale także utrzymał niską wagę, musi być dużym osiągnięciem inżynieryjnym. Wystarczająco dobry, aby wytrzymać jeden dzień normalnego użytkowania przy częstotliwości 90 Hz i przekroczyć nieco granicę przy 60 Hz, co jest normalne w tym segmencie. W zestawie znajduje się także szybka ładowarka o mocy 33 W, która w pół godziny naładuje baterię do około 60 procent i zabierze ją ze 0 do 100 w około godzinę i dziesięć minut. Jeszcze raz dziękuję Xiaomi za to, że nie poszła na skróty, choć mogła.

Drobnym rozczarowaniem jest fakt, że telefon działa na MIUI 12 na Androidzie 11. Biorąc pod uwagę fakt, że wiele telefonów Xiaomi i Redmi działa na mniej zaśmieconym MIUI 12.5, jest to trochę rozczarowujące, mimo że sam MIUI 12 jest stosunkowo czystszy niż niektóre z jego wypełnionych reklamami poprzedników. Niektórzy mogą również narzekać na brak 5G. Tak, sieć nie jest jeszcze dostępna w Indiach i nie ma jednoznacznych wskazówek, kiedy pojawi się, jednak biorąc pod uwagę fakt, że wiele urządzeń w tym segmencie cenowym obsługuje 5G, jej brak tutaj może niektórych użytkowników rozczarować. Poza tym Mi 11 Lite jest stabilnym i ogólnie płynnym operatorem. Czytnik linii papilarnych po prawej stronie (hura!) pełni także funkcję przycisku zasilania i działa bardzo płynnie, a smukłość telefonu nie zmniejszyła IR Blaster, który jest teraz prawie znakiem towarowym Xiaomi/Redmi.

Rekommenderad:  MIUI 13: Wyciek funkcji, lista kwalifikujących się urządzeń i nie tylko!

Płać za spektakl, a nie za specyfikacje

Czy więc powinieneś wydać 21 999 rupii na Mi 11 Lite? Cóż, jak powiedzieliśmy na samym początku, jeśli jesteś łowcą specyfikacji, to nie jest to telefon dla ciebie. Ludzie zwrócą uwagę (i właściwie już to zrobili), że takie jak Redmi Note Seria 10 Pro, OnePlus Nord CE, iQOO Z3 i Mi 10i oferują porównywalne (lub nawet lepsze) specyfikacje niż Mi 11 Lite, przy konkurencyjnych, a w niektórych przypadkach nawet niższych cenach. Co oczywiście rodzi pytanie, dla kogo przeznaczony jest telefon? Cóż, powiedzielibyśmy, że jest to telefon dla tych, którzy chcą smukłego i lekkiego telefonu bez zbyt wielu kompromisów w zakresie wydajności. I tutaj Mi 11 Lite jest klasą samą w sobie.

To smartfon, który zapewnia designerskie i stylowe wrażenia bez wchodzenia w strefę cenową naprawdę premium – być może ostatnim telefonem, który tego próbował, była specjalna edycja Realme X. W segmencie znanym z oferty atrakcyjnej ceny Mi 11 Lite ma odwagę oferować jakość za styl. I to w dużym stopniu to usprawiedliwia. Rzeczywiście, sprzedaż osiągnęła imponującą liczbę już w chwili pisania tego tekstu.

Może i ma nazwę Lite, ale nie jest lekki. Mówiąc obrazowo.

Dosłownie tak. Kurczę, 157 gramów!

Plusy

  • Niezrównana smukła, lekka konstrukcja
  • Dobry wyświetlacz
  • Dobre głośniki
  • Szybkie ładowanie i przyzwoita wydajność

Cons

  • MIUI 12 zamiast 12.5
  • Nie najlepsze aparaty
  • NIE 3.5 mm gniazdo audio

Table of Contents