Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Recenzja YNAB – czy „potrzebujesz budżetu” dla siebie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Recenzja YNAB – czy „potrzebujesz budżetu” dla siebie?

Budżetowanie i planowanie finansów zawsze stanowi wyzwanie. You Need A Budget (YNAB) to jedno z najlepszych narzędzi do budżetowania. W tej recenzji YNAB przejdziemy do jego doskonałych funkcji, które ułatwią osiągnięcie celów finansowych. Przeczytaj więcej, aby się dowiedzieć!

Niezależnie od tego, czy intensywnie gospodarujesz budżetem domowym, zarządzasz pieniędzmi bez angażowania rąk, zagorzałym łamaczem liczb, czy też super oszczędzaczem, aplikacje do budżetowania są Twoją tajną bronią. Posiadanie aplikacji może być różnicą między zabawą w finanse a osiągnięciem wszystkich celów finansowych.

Nie mówimy tylko o prostych narzędziach do zarządzania finansami, które pomogą Ci obliczyć wartość netto. Obecnie dostępne są sposoby i środki, które mogą pomóc ci stawić czoła wyzwaniom związanym z tworzeniem dobrze zaplanowanego i przemyślanego budżetu dla siebie. Uwzględni wszystkie istotne czynniki i będzie dostosowany do Twoich finansów.

Dzisiaj inna aplikacja do zarządzania finansami zyskuje sławę w branży. Dowiedz się tutaj, dlaczego coraz więcej osób zaczyna korzystać z tej aplikacji i dlaczego może pomóc Ci przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

Co to jest YNAB?

Potrzebujesz budżetu (YNAB) to narzędzie do budżetowania finansowego, które wykorzystuje budżetowanie od zera. YNAB został zaprojektowany zgodnie z filozofią, że każdy dolar musi mieć pracę. Będziesz musiał go umieścić, aby go zapisać lub wydać.

YNAB umożliwia bezpośrednie powiązanie kont finansowych w celu pobrania sald oraz przeszłych lub obecnych transakcji. To znaczy zobaczyć, gdzie obecnie znajduje się Twój budżet i przeanalizować wydatki.

Aby zapoznać Cię z platformą i jej funkcjonalnościami, YNAB udostępnia materiały edukacyjne, zarówno instruktażowe, jak i funkcjonalne. Ta aplikacja zwiększa możliwości budżetowania pracy, pomagając zrozumieć własne wzorce wydatków i nawyki oszczędzania.

Możesz wypróbować YNAB przez 34 dni, a potem kosztuje 14,99 USD miesięcznie. To świetna cena, biorąc pod uwagę, że zapewnia innowacyjną metodę budżetowania i pomaga zrównoważyć finanse, a nie tylko kalkulować i porównywać pieniądze.

Jak to działa?

YNAB radzi, aby przeznaczyć wszystkie pieniądze na wydatki, pożyczki, oszczędności i inwestycje. Po utworzeniu konta w aplikacji nie musisz się o nic martwić.

Dzięki najnowszej wersji YNAB możesz teraz brać udział w kursach na żywo online i dowiedzieć się, jak działa YNAB. Jak wspaniale to jest? Budżetowanie, dowiadując się więcej o tym, jak działa aplikacja, co oferuje i jak możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy.

YNAB to przede wszystkim przewodniki pomocnicze, które są dostępne w formie pisemnej lub wideo. Obejmują one następujące tematy:

 • Podręcznik użytkownika – Wprowadzenie do YNAB i jego funkcji.
 • Zajmij się swoim długiem – YNAB fantastycznie tłumaczy, jak jak najszybciej wyjść z długów.
 • Postarzaj swoje pieniądze i przedłużaj – Ten przewodnik pomoże ci stworzyć dodatkowe miejsce w twoich finansach, oszczędzając i przygotowując się na nieprzewidziane wydatki.
 • Połączyć siły – Połącz siły z partnerem budżetowym, aby odkryć różne strategie, które pomogą ci w twoich finansach.
 • Naucz się ustalać priorytety – Ten przewodnik po strategii pomoże Ci skoncentrować się na tym, co jest dla Ciebie priorytetem.
 • Myśl długo, działaj teraz – Dowiedz się, jak osiągnąć swoje długoterminowe cele, podejmując codziennie małe, wykonalne kroki.

Jeśli borykasz się z problemami finansowymi, przewodnik po strategii YNAB jest dla Ciebie. Możesz teraz żyć w ramach swoich środków, spłacić swoje długii może się pożegnać żyjący od wypłaty do wypłaty.

Jak w pełni wykorzystać YNAB

Teraz, kiedy zrozumiałeś, co YNAB zapewnia, następną rzeczą do zrobienia jest maksymalne wykorzystanie YNAB. Jak to zrobić? YNAB został zaprojektowany w oparciu o cztery podstawowe zasady, które mają pomóc Ci wykorzystać budżet.

Ta aplikacja motywuje Cię do poprawy nawyków w wydatkach i oszczędzaniu, czyli stosowania tych zasad:

1. Daj każdemu dolarowi pracę

Za każdym razem, gdy otrzymujesz swoją pensję lub inny dochód, powinieneś od razu wiedzieć, gdzie go umieścić lub wydać. Ta metoda ma zapobiec jakimkolwiek kupowanie pod wpływem impulsu. Zamiast kupować w oparciu o uczucia, lepiej wydawać pieniądze w oparciu o swoje priorytety.

Rekommenderad:  Jak napisać stronę o swoim blogu: przewodnik dla początkujących

Odkładanie pieniędzy to kolejny sposób na uniknięcie niepotrzebnych wydatków, więc gdy tylko masz dostępną gotówkę, możesz opłacić rachunki lub zaoszczędzić na duży zakup.

2. Ogarnij swoje prawdziwe wydatki

odnosi się do nieoczekiwanych kryzysów, takich jak sytuacje awaryjne i inne nieoczekiwane niepowodzenia finansowe, które mogą prowadzić do stresu. Lepiej być przygotowanym na takie scenariusze, jak awaria samochodu, wycieczki w ostatniej chwili lub klęski żywiołowe.

YNAB zachęca Cię do myślenia i bycia gotowym z wyprzedzeniem, abyś nie musiał się stresować, skąd wziąć pieniądze, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego.

3. Rolka Z Ciosami

YNAB może ściśle zarządzać budżetem, ale nadal możesz być elastyczny. Jak to? Gdy przekroczysz wydatki na jedną z kategorii, YNAB natychmiast powiadomi Cię o konieczności podjęcia działań lub wprowadzenia poprawek.

Kiedy tak się stanie, możesz wybrać kategorię, w której wydajesz za dużo, aby przenieść część środków do kategorii, w której wydałeś za dużo. Ma to na celu zakrycie go, a następnie przejście do przodu bez poczucia winy.

4. Starzej się z pieniędzmi

Po zaplanowaniu budżetu na miesiące, będziesz się w tym orientował. W końcu będziesz wydawać mniej niż zarabiasz. Oznacza to, że będziesz mógł pokryć wydatki w tym miesiącu, korzystając z wypłaty z ostatniego miesiąca.

Jeśli wyznaczenie sobie celu jest Twoją mocną stroną, ta zasada pomoże Ci osiągnąć dowolne cele i nie martwić się niskim saldem lub miesięcznymi rachunkami.

Potrzebujesz funkcji budżetowych (YNAB).

YNAB nie ogranicza się tylko do sprawdzenia i przeliczenia swoich finansów. Poza tym zapewnia zasady, które pomogą Ci szybko osiągnąć swoje cele.

Oto funkcje YNAB i ich role.

Raporty

YNAB zapewnia szczegółowe raporty dotyczące Twoich transakcji za pomocą wykresów i wykresów, które ułatwiają monitorowanie Twoich postępów. Umożliwia także dostęp do raportów w aplikacji YNAB w dowolnym miejscu i czasie.

Możesz pożegnać się z zmaganiami z budżetowaniem w stylu arkusza kalkulacyjnego i przywitać się z łatwymi do zrozumienia rodzajami raportów.

Śledzenie celu

Ich funkcja śledzenia celów nie ogranicza się do budżetowania i może służyć do wyznaczania celów związanych z oszczędzaniem, inwestycjami, pożyczkami i osiąganiem długoterminowych celów finansowych.

Możesz użyć YNAB do tworzenia różnego rodzaju celów finansowych, a następnie aplikacja pozwoli Ci podzielić budżet między cele.

Podwójne budżetowanie

Większość funkcji oferowanych przez inne budżetowe aplikacje są ograniczone do osób fizycznych lub firm. Tylko kilka zapewnia podwójne budżetowanie, a YNAB jest jednym z nich.

Trudno utrzymać budżet w rodzinie, gdy jedno z was wydaje więcej niż drugie. Dlatego ważne jest, abyście oboje współpracowali przy planowaniu i nadzorowaniu budżetu, aby uniknąć komplikacji w domu.

Jak to mówią, do tanga trzeba dwojga. Dotyczy to również zarządzania domowymi wydatkami. Praca zespołowa oznacza, że ​​możesz wspólnie budować swoje finansowe marzenia.

Aplikacja mobilna

YNAB ma aplikację mobilną. Tak, to nie tylko internetowe oprogramowanie do zarządzania finansami, ale także aplikacja.

Twój telefon stał się Twoim najlepszym przyjacielem, dlatego YNAB umożliwił przeglądanie, sprawdzanie i planowanie budżetów z dowolnego miejsca za pomocą telefonu.

Ręczne lub automatyczne wprowadzanie danych

W przypadku YNAB możesz ręcznie wprowadzić swoje dane lub automatycznie połączyć je bezpośrednio z konta bankowego. Ta aplikacja została stworzona w celu ułatwienia życia finansowego i dlatego stworzyli funkcję pozwalającą ci zdecydować, co zrobić, jeśli chodzi o informacje o koncie.

Im więcej czasu poświęcisz na budżetowanie, tym lepsze wyniki zobaczysz.

Plusy i minusy YNAB

Aby uprościć wybór odpowiednich narzędzi do budżetowania, zapewniamy uwzględnienie zalet i wad YNAB. Ma to na celu zawężenie obaw i wątpliwości, jakie masz w związku z YNAB aplikacja.

Zalety YNAB

 • YNAB polega na budżetowaniu – YNAB bardzo dobrze radzi sobie z budżetowaniem.
 • Przekracza budżetowanie – Oprócz aplikacji i funkcji, YNAB oferuje wszystkie cenne porady, strategie i wsparcie, których szukasz w jednej witrynie. To nie jest zwykle powszechne, jeśli chodzi o zarządzanie finansami. Dzięki temu możesz bez problemu zmieścić się w założonym budżecie.
 • Przystępny – YNAB to jedno z niewielu narzędzi do budżetowania, które jest tanie za 14,99 USD miesięcznie. Możesz cieszyć się wszystkimi jego funkcjami, poradami i innymi oferowanymi usługami. Ponadto oferują 34-dniowy okres próbny, aby sprawdzić, czy Ci się spodoba.
 • YNAB wciąż się rozwija – To nie jest zwykła statyczna strona internetowa. YNAB stworzył już różne wersje z 1 Do 4a najnowszy przyciągnął początkujących budżetowców.
Rekommenderad:  Negatywne postrzeganie społeczne i inne problemy związane z PR: jak zmienić narrację

Wady YNAB

 • Brak wsparcia telefonicznego – YNAB oferuje czat na żywo, ale nie ma osobistego trenera ani wsparcia, które pomogłoby Ci rozwiązać osobisty problem z pieniędzmi. Mimo to mają adres e-mail, aby skontaktować się z przedstawicielem człowieka.
 • Nie jest to punkt kompleksowej obsługi w sprawach finansowych – Minusem YNAB jest to, że nie oferuje wszystkich usług finansowych, których szukasz, takich jak funkcje inwestycyjne lub oferty kart kredytowych. Możesz sprawdzić Kapitał osobisty lub Mięta dla tego rodzaju usług.

Czy YNAB to odpowiednia aplikacja dla mnie?

Jest YNAB odpowiednia aplikacja dla Ciebie? Jeśli szukasz oprogramowania lub aplikacji, która wykonuje niesamowitą pracę i wykracza poza budżetowanie, YNAB jest tym, czego szukasz.

Powodem i celem powstania YNAB była przede wszystkim pomoc użytkownikom w ustaleniu prostego planu budżetu, szukanie różnych sposobów spłaty zadłużenia oraz uzyskanie bezpłatnych porad. Jest to zgodne z jego ogólną misją zwiększania statusu finansowego. Mów o trafieniu dwóch pieczeni na jednym ogniu.

YNAB jest przeznaczony dla początkujących, aby ułatwić nawigację, obsługę i działanie. Ta platforma zapewnia doskonałe zasoby, filmy i platformę dla każdej decyzji finansowej.

Czy YNAB jest wart swojej ceny?

Każdy mały grosz jest tego wart, gdy używasz YNAB. Dlaczego? Ta aplikacja pomaga zaoszczędzić więcej pieniędzy, niż nas obciąża. Zwykle ich użytkownicy oszczędzają 600 USD w ciągu pierwszych dwóch miesięcy korzystania z aplikacji, a po roku oszczędzają USD6000.

Już samo to jest wystarczającym powodem, dla którego warto wybrać i używać YNAB. Na początku może to być trudne, ale kiedy się do tego przyzwyczaisz, zaoszczędzisz tysiące dolarów rocznie.

Ponadto udzielają porad edukacyjnych i pomocy na czacie z klientami, aby zaspokoić Twoje zapytania i problemy osobiste. Ludzie w YNAB znają się na pieniądzach i mają wiele artykułów, filmów i materiałów, które pomogą Ci wrócić na właściwe tory finansowe.

W YNAB możesz zrobić prawie wszystko. Wszystko, co musisz zrobić, to wypróbować, zbadać i sprawdzić ich funkcje, które są wysoce zalecane każdemu.

Czy mogę zaufać YNAB?

YNAB rozumie, że informacje finansowe muszą być zabezpieczone. Dlatego wszelkie dane osobowe są traktowane jako poufne i nie można uzyskać do nich łatwego dostępu. YNAB jest bardzo surowy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i chce, aby jego użytkownicy mieli pewność, że ich dane są bezpieczne.

Zespół YNAB nie ma dostępu do danych dotyczących budżetu klienta. Wszystkie informacje budżetowe są kontrolowane pod kątem dostępu, wymagają zatwierdzenia przez klienta na każde żądanie i pytają o przyczynę dostępu do danych w ramach czasowych.

Każdy członek zespołu YNAB, który naruszył zasady dostępu do danych klientów, zostanie natychmiast zwolniony, więc możesz mieć pewność, że nawet pracownicy YNAB nie będą mogli łatwo uzyskać dostępu do Twoich danych i ich udostępnić.

YNAB Alternatywy do rozważenia

YNAB nie jest jedynym narzędziem do budżetowania, które może pomóc Ci zapanować nad finansami. Istnieją inne alternatywy, których możesz użyć.

W zależności od twojej techniki budżetowania, YNAB może nie pasować, dlatego sporządziliśmy listę innych stron, które możesz sprawdzić i użyć, aby pomóc ci zarządzać swoimi aktywami.

Mennica

Jeśli szukasz darmowej aplikacji, Mint jest dla Ciebie idealny. Jest to zarządzanie finansami, z którego można korzystać całkowicie za darmo. Mint pozwala zobaczyć, gdzie trafiają Twoje pieniądze, wyznaczać cele i zapewnia dostęp do przypomnień i powiadomień.

Rekommenderad:  Facebook Uruchamia sezon wsparcia dla małych firm, które mają gorączkę przedświątecznych zakupów

Ta aplikacja pomaga również w łączeniu kont finansowych w aplikacji. Chociaż będziesz musiał trzymać się YNAB, jeśli chcesz, aby aplikacja do budżetowania od zera wspierała Cię w monitorowaniu każdego dolara. YNAB jest jednym z najlepszych Miętowe alternatywywięc śmiało, jeśli chcesz porównać YNAB kontra Mint.

Użytkownicy mennic mogą przynosić większość swoich danych finansowych, takich jak wyniki kredytowe, wydatki, inwestycje i rachunki. Korzystając z Mint, możesz otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym o zbliżających się terminach, ustalaniu budżetów, a nawet wszelkich sceptycznych działaniach na swoich kontach.

Kapitał osobisty

Inną popularną alternatywą, którą warto rozważyć przy finansowaniu oprogramowania, jest Kapitał osobisty. Ta aplikacja pasuje do Ciebie, jeśli jesteś aktywny ze swoimi pieniędzmi, inwestycjami i innymi aktywami finansowymi.

Personal Capital umożliwia połączenie kont finansowych, takich jak bankowość, czeki, inwestycje, karty kredytowe oraz ogólny widok twoich finansów i wartości netto.

Personal Capital to także bezpłatna aplikacja do budżetowania. Zapewniają jednak również płatne usługi inwestycyjne i majątkowe, które możesz chcieć sprawdzić.

Jedną z najlepszych rzeczy w Personal Capital jest to, że ich płatne usługi obejmują zarządzanie Twoimi inwestycjami, a ich minimalny poziom zaczyna się od wielkości konta 100 000 $.

dobrybudżet

Szukasz aplikacji, która ma ten sam budżetowy styl, ale jest ekonomiczna? W takim razie Goodbudget pasuje do Ciebie. Ta aplikacja jest podobna do YNAB pod względem wykorzystania wszystkich pieniędzy podczas pracy w cyfrowym systemie kopert.

Funkcje Goodbudget wspierają Cię w kontrolowaniu wydatków i umożliwiają budżetowanie wydatków regularnych i okazjonalnych. Goodbudget to płatna aplikacja, podobnie jak YNAB, ale tańsza, ponieważ kosztuje $7 miesięcznie i 60 dolarów rocznie.

Możesz pozostać przy YNAB, jeśli chcesz automatycznie łączyć swoje konta finansowe i nie chcesz polegać na ręcznym ich kodowaniu.

Tiller Pieniądze

Niektórzy wybraliby narzędzie do budżetowania, które w ogóle nie zajmuje się żadnym oprogramowaniem. W tym miejscu pojawia się Tiller Money jako doskonałe alternatywne zarządzanie finansami.

Tiller Money ułatwił Ci budżetowanie, monitorowanie postępów i wyznaczanie celów za pomocą arkuszy kalkulacyjnych Google i Excel. Aby rozpocząć, musisz się zarejestrować, a następnie dostosować arkusze kalkulacyjne w zależności od połączonych kont.

Poza tym dzięki Tiller możesz po prostu łatwo połączyć swoje informacje z YNAB, kiedy dokonasz zmiany. Tiller ma również bezpłatną wersję próbną, a potem kosztuje 79 USD rocznie.

Wniosek — potrzebujesz przeglądu budżetu (YNAB).

You Need A Budget lub YNAB naprawdę daje Ci kontrolę nad swoimi finansami. Wśród innych aplikacji do budżetowania finansów, YNAB wyróżnia się i jest na szczycie. To dlatego, że naprawdę koncentruje się na budżetowaniu i pomaganiu w zarządzaniu finansami.

Wraz z jej aplikacją, funkcjami i poradami osiągniesz swoje cele finansowe. Poza tym YNAB ma budżetowanie od zera, które pozwala określić nawyki, wzorce wydatków i cele oszczędnościowe w przyszłości.

Dla tych, którzy szukają aplikacji do zarządzania finansami, która ma na celu obszerne budżetowanie, wypróbuj YNAB. Został stworzony, aby stworzyć budżet, który mieści się w Twoich możliwościach. Dzięki jego zasadom powinieneś być w stanie naprawdę opanować swoje finanse i osiągnąć swoje cele finansowe.

Próbować YNAB teraz za darmo i doświadcz korzyści z budżetowania!