Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Redmi Note Recenzja 10S: Note-zdolny, ale nie zabójca!

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Redmi Note Recenzja 10S: Note-zdolny, ale nie zabójca!

„”

To były słowa naszego dyrektora generalnego, Raju PP, kiedy Xiaomi ogłosiło cenę Redmi Note 10 s. Teraz, za 14 999 rupii, telefon był bardzo konkurencyjny cenowo. Ale Redmi nie jest znane z konkurencyjnych cen. Jest znany z zabójczych „” cen. I Note Wydawało się, że 10S to za mało. Cena urządzenia była bardzo konkurencyjna, powtarzamy, ale ceny urządzenia takie jak Realme i Samsung (jego główni rywale w tej strefie) bardziej by zaniepokoiły niż zmartwiły.

Dla Redmiego Note Wydaje się, że 10S znajduje się w dość „niezręcznym” miejscu pośrednim między Redmi Note 10 i Redmi Note 10 ProMaks. Celowo używamy słowa „niezręczny”. Całkowicie zapożycza projekt Note 10, który kosztuje 12 499 rupii, ale w rzeczywistości 14 999 rupii jest wyceniony bliżej droższego Redmi Note 10 Pro, który zaczyna się od 15 999 Rs i którego specyfikacja może wydawać się bliższa.

Krótko mówiąc, Note 10S jest jak potomek Note 10 i Note 10 Pro, dziedzicząc wygląd pierwszego i niektóre specyfikacje drugiego. Aha, i ma to również swój szczególny akcent. Najważniejszym pytaniem jest oczywiście to, gdzie to się zmieści w tym, co obecnie staje się dość duże Note wszechświat – to czwarte urządzenie z serii?

Trochę 10, trochę 10 Pro, odrobina MediaTek, doprawiona MIUI 12.5…

Pod względem wyglądu, jak wskazaliśmy w naszej pierwszej wersji urządzenia, Redmi Note 10S to w dużej mierze Redmi Note 10. Ma te same proporcje – 160,46 x 74.5 X 8.3 mm – a nawet waży dokładnie tyle samo, 178.8 gramy. I cóż, jeśli podobał Ci się projekt Redmi Note 10 (my tak zrobiliśmy), ten też ci się spodoba. Nie jest to najmniejszy telefon na rynku i niektórzy mogą kręcić nosem na widok węglanu z tyłu, ale naszym zdaniem jest to bardzo elegancko wyglądające urządzenie, a kolor Deep Sea Blue z subtelnie zmieniającymi się niebieskimi odcieniami jest bardzo efektownym kolorem. Oczywiście jest odporny na zachlapania, podobnie jak Note 10 (stopień ochrony IP53) pomaga w jego przyczynie.

Wewnątrz tego Note 10-podobna powłoka kryje w sobie bardzo interesujący sprzęt. Wyświetlacz jest 60,43-calowy full HD+ Super AMOLED, z częstotliwością odświeżania 60 Hz, ale ciekawy jest procesor. To jest pierwszy Note w serii 10, która będzie wyposażona w procesor MediaTek, Helio G95, który widzieliśmy w wielu urządzeniach Realme i który jest znany głównie ze swoich możliwości w grach. Potem przychodzą podobieństwa z Note 10 Pro – wariant podstawowy to 6 GB/64 GB i najwyższy wariant to 8 GB/128 GB. Z tyłu znajduje się także 64-megapikselowy czujnik główny, choć trzy towarzyszące mu są podobne do tych z Redmi Note 10 – o 8 megapikselowy ultraszerokokątny i para 2-kamery megapikselowe, po jednym do głębi i makro. Bateria ma pojemność 5000 mAh, a w zestawie znajduje się ładowarka o mocy 33 W.

Wreszcie istnieje jedna cecha Note 10S, którego nie ma żadne z jego rodzeństwa – MIUI 12.5 działa na systemie Android 11. To pierwszy telefon Xiaomi w kraju wyposażony w MIUI 12.5 zainstalowany na nim interfejs, który według Xiaomi jest jednym z najczystszych w okolicy.

…wszystko to składa się na: Note-godny występ

Jak to wszystko ze sobą współpracuje – oto najważniejsze pytanie? I odpowiedź, która nie jest zaskakująca (hej, to jest Note) jest: rzeczywiście bardzo dobrze. Helio G95 ma udokumentowane doświadczenie w grach, a jeśli chodzi o ten dział, to Note 10s z łatwością przewyższa Note 10. Mogliśmy grać w gry takie jak Asphalt i Call of Duty na wysokich ustawieniach i chociaż wrażenia nie były tak płynne jak na Poco X3 Pro (co jest złotym standardem dla telefonów do gier poniżej 20 000 Rs), było to bezkonkurencyjne co widzieliśmy na Note 10 Zawodowców Wyświetlacz jest jasny i choć ma tendencję do bycia nieco przesyconym, zapewnia bardzo przyjemne oglądanie. Dorzuć głośniki stereo (znowu zbliżone do tego, co mamy na Note Pro) i masz telefon, który doskonale radzi sobie z multimediami.

Wydajność aparatu również jest przyzwoita. 64-megapikselowy czujnik główny rejestruje więcej szczegółów niż 48-megapikselowy czujnik w modelu Note 10, ale stwierdziliśmy, że reprodukcja kolorów nie jest tak dobra, jak na Note 10 Pro lub nawet Note 10. Czasami uzyskiwaliśmy naprawdę jasne kolory, a czasami wydawały się trochę przyćmione. Wystąpiło również kilka problemów z ostrością, a czasami środkowa część obrazu wyglądała na rozmytą. Ultraszerokokątny jest w zupełności wystarczający do podstawowych zdjęć krajobrazu, ale dwa pozostałe aparaty służą raczej do dekoracji – szkoda, że ​​10S nie ma bardzo przydatnego „teleobiektywu makro” z serii Pro. Przedni aparat o rozdzielczości 13 megapikseli umożliwia także robienie selfie w mediach społecznościowych, ale nie jest tak dobry jak 16-megapikselowy aparat w modelu 10 Pro. Wydajność przy słabym oświetleniu jest średnia, kolory wyglądają dobrze, ale nie rejestruje zbyt wielu szczegółów. Wszystko powiedziane i zrobione, otrzymujesz przyzwoite aparaty w dobrych warunkach oświetleniowych, ale nic spektakularnego.

Żywotność baterii spada w porównaniu do Redmi Note 10. Tak, 10S ma również baterię 5000 mAh, ale mając na uwadze, że Note 10 wystarczył nam na półtora dnia normalnego użytkowania, 10S wytrzymuje dzień i trochę więcej. Ostrożne obchodzenie się z nim może potrwać półtora dnia, ale wymagałoby to zachowania ostrożności.

Wreszcie, co z jedną cechą – krawędzią Note 10S ma przewagę nad innymi z tej serii – MIUI 12.5? Cóż, z tego, co widzieliśmy do tej pory, zdecydowanie wydaje się, że jest to bardzo przejrzysty interfejs użytkownika. Nie napotkaliśmy jeszcze na nim żadnych reklam i tak, Xiaomi dało nam możliwość odinstalowania większej liczby aplikacji niż wcześniej (w tym niektórych aplikacji Xiaomi, takich jak Remote). Czasami napotykaliśmy kilka opóźnień w aplikacji Galeria, z kilkoma opóźnieniami, ale powiedziano nam, że wersja MIUI 12.5 na naszych urządzeniach nie była ostateczna i zostanie zaktualizowana później. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko wydawało się przebiegać bardzo sprawnie, a nowa aplikacja Notes jest na tyle wydajna, że ​​można ją nazwać mininarzędziem do edycji tekstu, z możliwością generowania map myśli i dostosowywania szkiców rysowanych palcami. Dobrą rzeczą jest to, że chociaż MIUI traci trochę na rozdęciu i wydaje się nieco płynniejszy, nadal ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Pozostaje jednym z naszych ulubionych interfejsów użytkownika Androida i jeśli reklamy będą omijane, może w pełni wykorzystać swój potencjał, stając się najlepszym dostępnym interfejsem użytkownika Androida.

W obliczu nie-Note-jak bitwa na jego rękach

Nie ma wątpliwości, że w większości przypadków, z wyjątkiem baterii, Note 10S to aktualizacja w stosunku do Redmi Note 10, choć za wyższą cenę – zaczyna się od 14 999 Rs za 6 Wariant GB/64 GB kosztuje 15 999 Rs 6 GB/128 GB jeden. Ale to także krok w tył Note 10 Pro, który wyróżnia się wyświetlaczem o wyższej częstotliwości odświeżania, lepszą ogólną wydajnością aparatu i jest dostępny w cenie dodatkowej Rs 1,000. Co stawia go być może w obszarze, w którym Xiaomi chciało, aby się znalazł – pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, choć nie dokładnie pośrodku, ponieważ cena umieszcza go zbyt blisko Note 10 Zawodowców

Oprócz notatek, Note 10S również trafia prosto w strefę bardzo podobnie skonfigurowanego Realme 8która również zaczyna się od 14 999 rupii, ale jest dość ciekawa 4 Konfiguracja podstawowa GB/128 GB, oferująca mniej pamięci RAM, ale więcej miejsca na dane niż Note 10 s.

I wtedy pojawia się chyba największy ból głowy – Poco X3, który jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 732, większy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz, lepsze aparaty i większą baterię za dokładnie tę samą cenę (14 999 rupii). Kolejne urządzenie napędzane procesorem Snapdragon 732G na ścieżce Note 10S to Moto G40 Fusion, która ma 6.8-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz i dość dobrym rozmieszczeniem aparatów, dużą baterią i oczywiście zaletami niemal standardowego interfejsu Androida. Są też starsze, ale wciąż groźne Samsungi Galaxy M21 i M31, dla tych, którzy chcą marki Samsung i doświadczenia.

Minęło dużo czasu, odkąd widzieliśmy A Note zmierzyć się z tego rodzaju konkurencją. I Note 10S, szczerze mówiąc, zapewnia bardzo dobrą wydajność, szczególnie dla osób zainteresowanych grami. Ze względu na swoją cenę nie jest jednak tak zdecydowanym faworytem w swojej strefie, jak jego rodzeństwo.

Zobacz, co mieliśmy na myśli mówiąc „”

Plusy

  • Dobry wyświetlacz
  • Dźwięk stereo
  • MIUI12.5
  • Dobra wydajność w grach
  • Generalnie solidne wykonanie

Cons

  • Niespójne kamery
  • Żywotność baterii mniejsza niż oczekiwano
  • Zaprojektowany dokładnie tak samo jak Redmi Note 10
  • Nie „typowe ceny Redmi”