Regulacja niebieskiego światła w Windows 10 Wyświetlacz

Regulacja niebieskiego światła w Windows 10 Wyświetlacz 1

Niebieskie światło, które emanuje z ekranów naszych ulubionych urządzeń, nie jest dla Ciebie zdrowe. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy używasz tych urządzeń w nocy. Niebieskie światło wprawia mózg w przekonanie, że jest dzień. Z kolei mózg wprawia twoje ciało w bieg, wytwarzając energię. Wpływ niebieskiego światła na cykl snu osoby jest wyniszczający. Ponadto niebieskie światło może obciążać ważne części oka, takie jak tęczówka i rogówka, obciążając je. Może to prowadzić do bólów głowy i zmęczenia, co poważnie wpływa na zdolność do wykonywania niezbędnych obowiązków w pracy i domu.

Niestety wielu z nas nie może sobie pozwolić na wyłączenie naszych urządzeń elektronicznych w nocy. Niezależnie od tego, czy pracujesz wieczorem, oglądasz telewizję ze swoimi dziećmi, czy prowadzisz czat tekstowy lub wideo z rodziną, jesteśmy zależni od urządzeń elektronicznych – i emitowanego przez nie niebieskiego światła – do wszystkiego – od pracy po rozrywkę. Niebieskie światło jest złem koniecznym, szczególnie jeśli zamierzamy nadal utrzymywać kontakt z naszymi bliskimi i współpracownikami. 2020 jest rokiem dystansu społecznego, a także rokiem, w którym więcej naszych codziennych żyć przechodzi w tryb online.

Czy potrafisz dostosować niebieskie światło?

Rozwiązania dla konsumentów chcących złagodzić skutki niebieskiego światła były często uciążliwe. Okulary blokujące niebieskie światło, zwane niebieskimi blokerami, są dostępne w domach towarowych i sklepach internetowych. Niebieskie blokery są doskonałe w swojej pracy, ale często mogą być niewygodne dla osób, które nie noszą okularów do noszenia przez długi czas podczas pisania lub grania. Podobnie, ekrany blokujące niebieskie światło, które zaczepiałyby się o monitory komputerowe, często wypaczały części ekranu i zniekształcały kolory.

Duże firmy technologiczne zaczynają reagować na zapotrzebowanie konsumentów, aby zrobić coś z niebieskim światłem. Firmy komórkowe od dawna mają funkcję trybu nocnego, która ogrzewa ekran, rozcieńczając niebieskie światło czerwonawym i pomarańczowym światłem. Te kolory w widmie zmniejszają zmęczenie oczu podczas patrzenia na ekrany, szczególnie w nocy. Chociaż tryby nocne nie zmniejszają całkowicie negatywnych skutków gapienia się na ekran w nocy., Są świetnym sposobem na ograniczenie szans na nieprzespane noce i bóle głowy, jeśli potrzebujesz skorzystać z telefonu komórkowego przed snem.

Windows 10 tryb nocny

Windows 10 ostatnio wprowadziło tryb nocny na komputery PC, w tym zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy. Tryb nocny na PC to ogromne ulepszenie, szczególnie dla graczy na PC, entuzjastów Netflix i rodzin odwiedzających kolację w aplikacjach do czatów wideo, takich jak Zoom.

Jak dostosować niebieskie światło w Windows 10

Aby włączyć tryb nocny włączony Windows 10 komputerów postępuje zgodnie z tymi prostymi instrukcjami.

  Najpierw kliknij menu Start i otwórz Ustawienia. Jest to ikona koła zębatego tuż nad ikoną zasilania, w której wyłączasz i ponownie uruchamiasz komputer. Okno ustawień jest bramą do dostosowywania, aktualizowania i rozwiązywania problemów z urządzeniem Windows 10 szt.
  Masz dwie opcje nawigacji w oknie Ustawienia: według tematu lub wyszukiwania słów kluczowych. T.
  Aby włączyć tryb nocny, kliknij ikonę System. Jest to pierwsza opcja w menu Ustawienia.
  Za pomocą skali można dostosować jasność monitora komputera lub ekranu laptopa u góry strony.
  Pod opcją regulacji jasności znajduje się opcja Nocnego światła. To jest Windows 10 opcji trybu nocnego.
  Kliknij, aby włączyć.

Automatyczne ustawienia trybu nocnego

Jeśli nie chcesz ręcznie włączać lampki nocnej każdego wieczoru, możesz dostosować automatyczne ustawienia lampki nocnej.

  Kliknij Ustawienia światła nocnego.
  W tym menu możesz dostosować siłę nocnego światła, tj. Intensywność ciepłych kolorów, które mogą rozcieńczyć niebieskie światło.
  Możesz także ustawić opcję, która automatycznie włącza Lampkę nocną o określonych porach wieczoru, a także ją wyłącza.

Teraz możesz skonfigurować swój Windows 10 dywizji, aby uniknąć frustrującego niebieskiego światła, zapewniając lepszy sen w nocy z Windows 10 tryb nocny.