Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Reklamy Google a reklamy na Facebooku: który wybór jest najlepszy dla Twojej firmy?

Reklamy Google a reklamy na Facebooku: który wybór jest najlepszy dla Twojej firmy?

SZYBKIE PODSUMOWANIE:

Filary reklamy PPC stanowią Google Ads i Facebook Ads, oba działające na zasadzie płatności za kliknięcie. Ułatwiają aukcje, podczas których licytuje się przestrzeń reklamową, pobierając opłatę za każde wyświetlenie lub kliknięcie reklamy klienta. Agencje często korzystają z obu platform jednocześnie, aby zwiększyć zasięg, jednak wybór między nimi zależy od maksymalizacji zysków w ramach ograniczeń czasowych i budżetowych. W tym artykule zagłębiamy się w niuanse Google Ads i Facebook Ads, pomagając w podejmowaniu świadomych decyzji w celu skutecznego zarządzania kampanią.

Jak Twoja agencja doskonale wie, Google Ads (dawniej AdWords) i Facebook Ads to dwa goryle reklamy PPC. Obydwa mogą być znaczącymi czynnikami napędzającymi działalność Twojego klienta, a wiele agencji wykorzystuje oba w sposób spójny, aby zmaksymalizować swój zasięg.

Ponieważ czas i pieniądze są ograniczone, od czego zacząć, aby uzyskać największy zwrot z każdej wydanej złotówki?

Obie platformy reklamowe mają wiele wspólnego, ale kilka istotnych różnic pomoże Twojej agencji wybrać najlepszą opcję dla Twoich klientów.

Nieważne, czy jesteś ekspertem, czy dopiero zaczynasz, w tym przewodniku omówimy kluczowe różnice i ważne statystyki pomiędzy Google Ads i Facebook Ads.

W tym artykule skupiono się przede wszystkim na różnicach między płatnym wyszukiwaniem a płatnymi mediami społecznościowymi, aby pomóc Ci zdecydować, która opcja będzie najlepiej odpowiednia dla konkretnego klienta. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o:

Co to są reklamy Google?

Google Ads to płatna platforma reklamowa opracowana przez Google, w ramach której reklamodawcy licytują wyświetlanie użytkownikom sieci krótkich reklam, ofert usług, list produktów lub filmów. Może umieszczać reklamy w wynikach wyszukiwarek (takich jak wyszukiwarka Google) i witryn innych niż wyszukiwarki, aplikacji mobilnych i filmów.

Aby monitorować postępy Twojego klienta, śledzenie danych jest absolutną koniecznością. Przeglądaj te dane bezpośrednio w Google Analytics lub użyj narzędzia do raportowania klientów, takiego jak SimplyTrends, aby uzyskać bardziej usprawniony i skonsolidowany przegląd.

Zgłoś mądrzej, a nie trudniej.

Lepsze, szybsze i łatwiejsze raporty klientów są w zasięgu kilku kliknięć

Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś

Co to są reklamy na Facebooku?

Facebook Ads to ukierunkowana platforma reklamowa Facebooka. Reklamy mogą pojawiać się w Aktualnościach Facebooka, na Facebooku Messenger oraz w aplikacjach i witrynach innych niż Facebook Meta-ekosystem.

Występują w różnych formatach, w tym pojedynczych obrazów, filmów, pokazów slajdów i innych, i mogą być kierowane do bardzo określonych odbiorców.

Reklamy na Facebooku a reklamy Google: zestawienie

Z pewnością widziałeś oba typy reklam podczas przewijania Facebooka lub wyszukiwania w Google. Ale jak one właściwie działają?

Obie są platformami reklamowymi działającymi na zasadzie płatności za kliknięcie (PPC). Tworząc reklamę na dowolnej platformie, bierzesz udział w aukcji, w której licytujesz kwotę, jaką chcesz zapłacić za przestrzeń reklamową. Następnie będziesz obciążany określoną kwotą pieniędzy (więcej o tym później) za każdym razem, gdy ktoś kliknie jedną z reklam Twojego klienta. Brzmi prosto, prawda?

W tym artykule skupiono się przede wszystkim na różnicach między płatnym wyszukiwaniem a płatnymi mediami społecznościowymi, aby pomóc Ci zdecydować, która opcja będzie najlepiej odpowiednia dla konkretnego klienta.

Tradycyjnie Google Ads (AdWords) to płatne wyszukiwanie. Płatne wyszukiwanie oznacza, że ​​płacisz za wyświetlanie wpisu Twojego klienta na stronie wyników wyszukiwania (SERP). Oto przykład płatnej reklamy w wyszukiwarce Google:

Dzięki płatnemu wyszukiwaniu reklama Twojego klienta jest umieszczana na podstawie docelowych słów kluczowych, a nie na podstawie konkretnych zainteresowań odbiorców. To powiedziawszy, możesz (i powinieneś) dostosować ustawienia kampanii w płatnym wyszukiwaniu, aby kierować reklamy do użytkowników na podstawie lokalizacji i innych czynników.

Jednak Google Ads oferuje więcej niż tylko płatne wyszukiwanie – możesz reklamować się w:

Przeczytaj więcej o tym, jak zoptymalizować reklamy Google Ads.

Wskazówka agencji: Skorzystaj z naszej automatycznej funkcji znaczników PPC w raportach klientów, aby wizualnie pokazać wydatki na reklamę Google Ads, marżę swojej agencji i postęp w realizacji celów klienta.

W przeciwieństwie do płatnej wyszukiwarki Google, Facebook Ads oferuje płatną reklamę w mediach społecznościowych. Z konsekwentnym Algorytm Facebooka się zmieniaagencjom staje się coraz trudniej dotrzeć do potencjalnych klientów swoich klientów w sposób organiczny.

Tutaj z pomocą przychodzą płatne reklamy w mediach społecznościowych. Dzięki reklamom na Facebooku płacisz za dotarcie do nowych klientów w sieciach społecznościowych, zamiast docierać do nich organicznie.

Jak wiesz, Facebook nie ogranicza się tylko do Twojego kanału na Facebooku. Kilka z Miejsca docelowe reklam na Facebooku reklamować, obejmują:

  • Kanał na Facebooku

  • Kanał na Instagramie

  • Rynek Facebooka

  • Kanały wideo na Facebooku

  • Prawa kolumna Facebooka

  • Sieć odbiorców

  • komunikator facebookowy

  • Kanał aplikacji mobilnej Oculus

Oto przykład płatnej reklamy w Aktualnościach Facebooka:

Czytaj więcej: Ile pobierać za usługi zarządzania mediami społecznościowymi

5 kluczowych różnic między reklamami na Facebooku i reklamami Google

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, przejdźmy do głównych różnic między reklamami na Facebooku i reklamami Google.

1: Wielkość widowni

Zarówno Google, jak i Facebook mają ogromny zasięg – Google obsługuje szacunkowo ponad 5,8 miliarda wyszukiwań każdego dnia, podczas gdy Facebook szacuje 1,73 miliarda aktywnych użytkowników dziennie.

Na Facebooku przychody z reklam mobilnych stanowią ok Ponad 90% przychodów z reklam.

To powiedziawszy, reklama na urządzeniach mobilnych z pewnością nie jest okazją, której należy się bać!

Najprawdopodobniej docelowa grupa odbiorców Twojego klienta znajduje się na obu tych platformach, więc nie możesz określić odpowiedniego dopasowania dla jego firmy wyłącznie na podstawie wielkości odbiorców.

Zamiast tego zadaj sobie następujące pytania:

Nawet jeśli Google ma 5,8 miliarda wyszukiwań dziennie, nie pomoże im to, jeśli nikt tak naprawdę nie będzie szukał ich konkretnego produktu.

Czy wypuszczają nowy, innowacyjny produkt? Czy ludzie słyszeli o ofercie firmy Twojego klienta? Odpowiedź brzmi „nie”, więc reklama na Facebooku jest często lepszą opcją, aby rozgłosić tę informację.

Wskazówka agencji: Niezależnie od tego, jaki rodzaj reklamy wybierzesz, śledź wszelkie istotne zmiany w zwiększeniu liczby odbiorców. Dzięki temu możesz lepiej zorientować się, jak z biegiem czasu Twoje kampanie reklamowe stają się coraz lepsze.

2: Koszt i zwrot z inwestycji

Koszt jest kolejnym ważnym czynnikiem. Średni CPC w Google Ads wynosi 2,69 USDale różni się to znacznie w zależności od branży.

Jak działają reklamy Google?

W przypadku płatnego wyszukiwania firmy e-commerce mogą spodziewać się zapłaty około 1,16 USD za kliknięcie, podczas gdy firmy z branży prawniczej wydają średnio 6,75 USD za kliknięcie.

Średni CPC Google Ads według branży: Źródło

Aby spojrzeć na to szerokie zróżnicowanie z odpowiedniej perspektywy, najdroższym słowem kluczowym w Google Ads jest „ubezpieczenie” z rozszerzeniem: najwyższy CPC wynoszący 54,91 USD!

Jak działa reklama na Facebooku?

Reklamy na Facebooku są zwykle nieco tańsze za kliknięcie niż reklamy Google. Firma z branży odzieżowej może zapłacić zaledwie 0,45 dolara za kliknięcie reklamy na Facebooku. Finanse i ubezpieczenia to także najdroższy rodzaj działalności, jaki można reklamować na Facebooku, ale średni CPC nadal wynosi tylko 3,77 USD.

Średni CPC reklam na Facebooku według branży: Źródło

Średni CPC różni się nie tylko w zależności od branży, ale także miejsca docelowego. Badanie przeprowadzone przez Adespresso pokazało, że koszty reklam na Instagramie były około dwukrotnie wyższe niż koszty umieszczenia reklam na Facebooku!

Jaki jest lepszy wybór pod względem wydatków na reklamę?

Chociaż średni CPC w Google Ads jest zazwyczaj wyższy, pamiętaj, że osoby klikające reklamy Twojego klienta mogą znajdować się na późniejszym etapie cyklu zakupowego. Reklama na Facebooku świetnie nadaje się do budowania świadomości, chociaż Google Ads często może skuteczniej docierać do użytkowników w momencie podejmowania przez nich decyzji o zakupie.

CPC to tylko połowa równania. Kolejnym punktem odniesienia, który należy wziąć pod uwagę, jest CPA (koszt działania) aby określić, czy Twoi klienci uzyskają wysoki zwrot z inwestycji w Twoje kampanie.

Podobnie jak CPC, stawki CPA będą się różnić w zależności od kampanii. Zależy to w dużej mierze od tego, jak dobrze kierowane są Twoje reklamy i czy jesteś w stanie osiągnąć wysoki współczynnik konwersji. Nie pozwól, aby to, co może wydawać się wysokim średnim CPA, odstraszyło Cię od PPC.

Wordstream zestawił średni CPA według branży, aby zapewnić dobry punkt odniesienia dla skuteczności reklam Twojego klienta.

Średni koszt działania (CPA) reklam na Facebooku we wszystkich branżach wynosi 18,68 USD.

Średni CPA dla reklam na Facebooku: Źródło

Po raz kolejny reklamy Google Ads są droższe niż Facebook. Średni CPA w AdWords we wszystkich branżach wynosi 48,96 USD w przypadku wyszukiwania i 75,51 USD w przypadku reklam displayowych.

Średni CPA dla wyszukiwarki Google: Źródło

3: Intencja kupującego

Jeśli chodzi o zamiary kupującego, Google Ads prawie zawsze pokonuje reklamy na Facebooku. Zastanów się, jakiego rodzaju działalność prowadzą Twoi klienci – czy ludzie zazwyczaj szukają ich produktów lub usług, gdy są gotowi dokonać zakupu?

Na przykład, jeśli dana osoba zepsuje się klimatyzator, natychmiast zaczyna szukać firmy zajmującej się naprawą HVAC. Reklamy w wyszukiwarce wyświetlają tę firmę potencjalnym klientom dokładnie wtedy, gdy potrzebują oni usług.

Z drugiej strony ta osoba nie będzie pamiętać tej firmy z branży HVAC, którą widziała na Facebooku trzy miesiące temu. W tym scenariuszu Google Ads byłoby wyraźnym zwycięzcą.

Reklamy na Facebooku są również ogólnie mniej skuteczne w szybkim pozyskiwaniu potencjalnych klientów do konwersji. Ludzie zazwyczaj odwiedzają Facebooka, aby odpocząć i nawiązać kontakty towarzyskie, a nie po to, aby zrobić zakupy. Jednak ta platforma jest nadal niezwykle przydatna do budowania odbiorców Twojego klienta. Tworząc poczucie wspólnoty w mediach społecznościowych, ludzie będą znacznie bardziej skłonni do zakupu, gdy będą potrzebować usługi lub produktu.

To powiedziawszy, jeśli celem kampanii Twojego klienta jest budowanie świadomości marki, a nie natychmiastowe konwersje, to Facebook może być dla niego najlepszym wyborem.

Skorzystaj z SimplyTrends Narzędzie do śledzenia rang aby mieć oko na wyszukiwania użytkowników i optymalizować strategie marketingowe swoich klientów – spróbuj bezpłatnie przez 14 dni.

4: Opcje kierowania

Zarówno reklamy Google, jak i reklamy na Facebooku oferują opcje targetowania (i retargetowania) określonych odbiorców. Obie platformy umożliwiają kierowanie między innymi według wieku, płci, lokalizacji i poziomu dochodów.

Jednak Facebook jest zdecydowanym zwycięzcą, jeśli chodzi o zaawansowane opcje targetowania.

Oprócz wspomnianych powyżej opcji targetowania, Facebook umożliwia tworzenie odbiorców w oparciu o dużą listę zainteresowań i zachowań, dzięki bogactwu informacji, które zbierają od swoich użytkowników. 2,6 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie.

Chcesz dotrzeć do rodziców? Sprawdzać. Chcesz dotrzeć do rodziców z dziećmi w wieku 5–7 lat? Sprawdzać. Chcesz kierować reklamy do rodziców-wegetarian z dziećmi w wieku 5–7 lat i dochodem gospodarstwa domowego w wysokości 75–99 tys. USD? Sprawdzać.

Masz pomysł. Facebook pozwala na bardzo precyzyjne dotarcie do odbiorców. Jeśli docelowa grupa odbiorców Twojego klienta jest bardzo niszowa, reklama na Facebooku będzie świetną opcją dla jego firmy.

Facebook oferuje także przydatne narzędzie tzw podobnych odbiorców dzięki czemu możesz wyświetlać reklamy osobom podobnym do obecnych odbiorców Twojego klienta. Facebook wykorzystuje swoje istniejące dane, aby dopasować swoich docelowych klientów do podobnych użytkowników, co może być bardzo skuteczną opcją dla reklamodawców.

5: Formaty reklam

A co z formatami reklam? To sprowadza się do pytania: jaki jest cel kampanii Twojego klienta?

Z pewnością masz więcej kreatywności na Facebooku, co czyni go lepszą platformą do budowania świadomości marki i lojalności klientów.

Jeśli korzystasz z Google Ads, masz mały blok tekstu, który przyciąga wzrok potencjalnych klientów na SERP. Możesz użyć rozszerzenia reklam aby uzyskać dodatkowy tekst i informacje, ale ogólnie format będzie ograniczony do tekstu w reklamach w wyszukiwarce.

Natomiast na Facebooku dzięki reklamom graficznym do przekazu Twojego klienta dodawany jest efekt wizualny. Facebook nadal wprowadza różne formaty reklam, aby uniknąć „zmęczenia reklamami”. Wybierz filmy, obrazy, reklamy karuzelowe i inne elementy, aby przyciągnąć uwagę odbiorców. Jeśli Twój klient prowadzi działalność eCommerce, przy wyborze odpowiedniej dla niego platformy należy wziąć pod uwagę wizualny komponent Facebooka.

Którą platformę wybrać?

Co jest zatem lepsze dla biznesu Twojego klienta – Google Ads czy Facebook Ads?

1. Jakie są cele kampanii moich klientów?

Najpierw rozważ konkretne cele kampanii swojego klienta. Czy skupiają się na jak najszybszym zwiększeniu sprzedaży? Jeśli tak, Google Ads może być lepszym wyborem.

Z drugiej strony, jeśli chcą zwiększyć rozpoznawalność marki lub dotrzeć do szerszego grona odbiorców, reklama na Facebooku może być lepszym wyborem.

2. Z jakiej branży pochodzi mój klient?

Następnie weź pod uwagę branżę swojego klienta. Zarówno firmy B2B, jak i B2C z powodzeniem korzystają z Google Ads. Reklamy na Facebooku często sprawdzają się lepiej w przypadku firm B2C, zwłaszcza tych sprzedających tańsze produkty, ponieważ ludzie są bardziej skłonni do impulsywnego zakupu tych produktów po kilkukrotnym kontakcie z nimi. Jednak nawet w przypadku B2B reklamy na Facebooku będą stwarzać możliwości — szczególnie w przypadku remarketingu i odbiorców podobnych do siebie.

Odbiorcy Twojego klienta również wpływają na to, jaką platformę powinieneś wybrać. Czy ludzie szukają swojej firmy lub usługi z zamiarem zakupu? Jeśli tak, Google prawdopodobnie przyniesie najlepsze wyniki. Jeśli jednak Twój klient próbuje pozyskać odbiorców nowego produktu, Facebook zazwyczaj będzie działał lepiej.

Zastanów się, na który etap ścieżki kupującego chcesz dotrzeć za pomocą reklam PPC – AdWords świetnie sprawdza się w przypadku potencjalnych klientów z końca ścieżki, podczas gdy Facebook jest zazwyczaj najlepszy do przyciągania nowych potencjalnych klientów z górnej części ścieżki.

3. Jaki jest budżet mojego klienta?

Na koniec weź pod uwagę budżet reklamowy swojego klienta i poziom umiejętności technicznych swojej agencji. Czy mają pieniądze na inwestowanie w Google Ads, nawet jeśli działają w konkurencyjnej branży?

Czy Twoja agencja ma możliwość tworzenia (lub zlecania) silnych reklam graficznych lub wideo na Facebooku? Omówienie takich pytań może pomóc w naszkicowaniu strategii, która będzie realistyczna i wykonalna.

Reklamy na Facebooku a reklamy Google: kiedy używać każdego z nich

Kiedy używać reklam na Facebooku

Reklamy na Facebooku można wykorzystać do dotarcia do określonej grupy odbiorców, która wykazała zainteresowanie produktami lub usługami Twojego klienta.

Pomagają Twoim klientom uzyskać większą widoczność treści na Facebooku i zwiększyć ruch na ich stronach internetowych. Reklamy na Facebooku można skonfigurować tak, aby zwiększały ruch w witrynie, liczbę wyświetleń, a nawet średni współczynnik klikalności (CTR).

Monitoruj reklamy na Facebooku, korzystając z łatwego w użyciu wizualnego panelu SimplyTrends. Zarejestruj się za darmo 14-dniowy okres próbny do tworzenia raportów gotowych do użycia przez klienta w ciągu kilku minut

Kampanie reklamowe na Facebooku dają także agencjom dużą elastyczność, np. ile chcesz wydać z budżetu klienta, w tym:

  • Ogólna wydana kwota

  • Ich dzienny budżet

  • Ich koszt w przeliczeniu na wynik

Ponadto możesz wybrać, kiedy Facebook ma Cię obciążać – na przykład na podstawie liczby wyświetleń lub kliknięć.

Mimo wszystko, Facebook jest numerem 2 wśród sprzedawców reklam cyfrowych w USA, po Google. Dlatego jeśli możesz wykorzystać je na korzyść swojego klienta, zdecydowanie przekaż tę rekomendację.

Kiedy korzystać z reklam Google

Reklamy w wyszukiwarce Google docierają do osób, które aktywnie szukają rozwiązania bieżącej potrzeby.

Są skutecznym sposobem na przyciągnięcie wykwalifikowanego ruchu do firmy Twojego klienta, który już szuka jego produktów lub usług – szczególnie według słów kluczowych.

Kiedy użytkownicy wpisują słowo kluczowe w wyszukiwanym zapytaniu, w SERP pojawiają się wyniki, łącznie z płatną reklamą skierowaną na to słowo kluczowe.

Umieść wszystkie dane Google Ads swoich klientów w jednym miejscu. Spróbuj tego dokładnie Panel reklamowy Google Ads, bezpłatnie przez 14 dni!

Google nie udostępnia danych dotyczących liczby wyszukiwań, ale szacuje się, że przetwarza ich około 5,6 miliarda wyszukiwań dziennie, przy czym przeciętna osoba przeprowadza od trzech do czterech wyszukiwań dziennie.

Jeśli więc Twój klient ma listę trafnych słów kluczowych i wie, że odbiorcy mogą ich szukać, najlepszym rozwiązaniem będzie Google Ads.

Sieć reklamowa Google zwiększa zasięg Twojego klienta, prezentując reklamy graficzne i tekstowe w witrynach, w których wyświetlają się reklamy Google. Te miejsca docelowe mogą być przydatne zarówno w przypadku zwiększania świadomości (w oparciu o kierowanie na odbiorców i zainteresowania), jak i w przypadku remarketingu skierowanego do osób, które poprzednio odwiedziły witrynę.

Co wziąć pod uwagę podczas tworzenia reklamy Google

Tworząc reklamę Google, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, więc podzielmy to na czynniki pierwsze:

1. AdRank i Wynik Jakości

Kiedy po raz pierwszy konfigurujesz kampanię Google, powinieneś poświęcić najwięcej uwagi Wynikowi Jakości. Im wyższy QS, tym niższe koszty pozyskania i lepsze umiejscowienie, jakie zapewnisz swoim klientom.

2. Lokalizacja

Pamiętaj, aby ustawić lokalizację geograficzną, w której będzie wyświetlana reklama Twojego klienta. Głównym celem Google jest wyświetlanie użytkownikom najtrafniejszych wyników, nawet jeśli jest to reklama płatna.

Wizualizuj podział odbiorców każdego klienta na intuicyjnych wykresach, aby lepiej zrozumieć jego odbiorców.

3. Słowa kluczowe

Są one tak samo ważne w przypadku reklam płatnych, jak i organicznych. Google dopasowuje reklamy do wyszukiwanych haseł na podstawie słów kluczowych wybranych przez Twoją agencję. Nie pomijaj tego kroku.

Pamiętaj, aby śledzić trendy słów kluczowych, aktywność konkurencji i wszelkie potencjalne możliwości.

Koniec z logowaniem się i wylogowywaniem z wielu kont Google Ads klientów. Śledź słowa kluczowe każdego klienta – wszystko z jednej platformy z SimplyTrends. Wypróbuj za darmo przez 14 dni.

4. Typy dopasowań

Typy dopasowania informują Google, czy chcesz dokładnie dopasować wyszukiwane hasło, czy też reklama Twojego klienta powinna zostać wyświetlona w przypadku nieco powiązanego wyszukiwanego hasła.

5. Nagłówek i opis

Jak wiesz, napisanie dobrego tekstu reklamy robi różnicę. Dlatego ważne jest, aby tekst reklamy odpowiadał intencjom osoby wyszukującej i był dostosowany do docelowych słów kluczowych.

6. Rozszerzenia reklam

Rozszerzenia reklam są bezpłatne i stanowią świetny sposób na przekazanie użytkownikom dodatkowych informacji o produktach lub usługach Twojego klienta.

Retargeting w Google Ads to sposób na dotarcie do osób, które weszły wcześniej w interakcję z reklamą Twojego klienta, ale jeszcze nie dokonały konwersji. Jest to skuteczny sposób na reklamę swoich klientów i wiele osób musi zapoznać się z ich marketingiem, zanim staną się płacącymi klientami.

Jak łączyć reklamy Google Ads i Facebook Ads

Istnieje wiele sposobów, na jakie Google Ads i Facebook Ads mogą współpracować, aby zwiększać świadomość, zaangażowanie i konwersję. W końcu zwykle potrzeba wielu punktów styku pomiędzy pierwszym zapoznaniem klienta z marką Twojego klienta a dokonaniem zakupu.

Na przykład osoby, które widzą reklamy Twojego klienta na Facebooku, mogą być zainteresowane prezentowaną ofertą, ale chcą dowiedzieć się więcej o działalności Twojego klienta oraz o sprzedawanych przez niego produktach i usługach.

To świetna okazja, aby użyć nazwy marki jako słowa kluczowego w kampaniach w sieci wyszukiwania, a następnie dopasować przekaz do aktualnych reklam na Facebooku. Ta strategia prowadzi ich zimnych odbiorców na Facebooku do znalezienia dokładnie tego, czego szukali w Google. Nie tylko wzmacnia całościowy przekaz marketingowy, ale także świadczy o wiarygodności.

Dzięki temu możesz jednocześnie monitorować wszystkie swoje kampanie reklamowe Szablon raportu PPC. Skorzystaj z niego podczas bezpłatnego 14-dniowego okresu próbnego i w ciągu kilku minut wygeneruj raporty PPC wszystkich swoich klientów.

Oto kilka innych przykładów tego, jak mogą one bezproblemowo współpracować.

Przykładów jest znacznie więcej, ale powinny one pomóc zilustrować, jak dobrze te dwie ogromne platformy reklamowe mogą się ze sobą łączyć.

Jaka jest korzyść ze stosowania obu?

Korzystanie z potężnej kombinacji reklam na Facebooku i reklam Google to świetna strategia, którą możesz wypróbować dla swoich klientów. Reklamy na Facebooku budują świadomość marki, a Google Ads retargetuje pod kątem konwersji – i odwrotnie.

Rozważ ten scenariusz:

Użytkownik Facebooka widzi reklamę przedstawiającą niesamowite, superchłonne ręczniki łazienkowe Twojego klienta. Klikają reklamę, ale nie są jeszcze gotowi na dokonanie zakupu. Jednak gdy następnym razem sięgnęli po stary, zbutwiały ręcznik łazienkowy, zdecydowali, że nadszedł czas na modernizację.

Udają się więc do Google, wpisują „ręczniki łazienkowe” i trafiają do nich retargetowana reklama Google ponownie przedstawiająca markę Twojego klienta.

Odwrotny scenariusz działa również w przypadku, gdy użytkownik może kliknąć reklamę w wyszukiwarce Google, dodać coś do koszyka, a następnie reklama na Facebooku przypomni mu o tym, czym wcześniej się interesował (na wypadek, gdyby coś go rozproszyło).

Nie można przeoczyć korzyści płynących ze stosowania zarówno Facebook Ads, jak i Google Ads. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, spróbuj wdrożyć tę strategię dla swoich klientów i sam zobacz rezultaty.

Śledzenie wyników PPC

Wyzwaniem dla agencji związanym z prowadzeniem obu rozwiązań jest to, że masz teraz dwie duże i złożone platformy, na których możesz tworzyć raporty. Jak łatwo skonsolidować dane, aby przedstawić kompleksową historię na temat skuteczności kampanii?

Niezależnie od tego, jakie narzędzie do raportowania PPC wybierzesz, śledzenie ROI Twojego klienta ma kluczowe znaczenie. Jednym ze sposobów automatycznego śledzenia wyników jest szablon panelu PPC AgencyAnayltics, który zawiera następujące sekcje:

Stwórz swój własny, niestandardowy pulpit nawigacyjny według własnego uznania!

Pomiar sukcesu kampanii PPC może być trudny, szczególnie gdy dane są rozproszone na kilku platformach reklamowych. Konsoliduj i automatycznie pobieraj wszystkie dane Google Ads, dane z reklam na Facebooku i inne dane PPC w jednym widoku za pomocą intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego, który będzie łatwo zrozumiały dla Twoich klientów.

Dodatkowo, jeśli zarządzasz reklamami PPC dla klientów, zapewnij im dostęp 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby mogli śledzić skuteczność swoich kampanii reklamowych w czasie rzeczywistym.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje, przejdź do narzędzia do raportowania reklam na Facebooku, narzędzia do raportowania reklam Google lub dowolnej z ponad 20 innych integracji PPC, aby zobaczyć szczegółowe dane na określonych platformach.

Dodatkowo, dzięki gotowym szablonom raportów, możesz szybko i łatwo tworzyć miesięczne podsumowania, korzystając z szablonu raportu Facebook Ads, szablonu raportu Google Ads, szablonu raportu PPC lub szablonu kompleksowego raportu dotyczącego marketingu cyfrowego. Co może być prostszego?

Jedzenie na wynos

Google Ads i Facebook Ads to dwie doskonałe opcje reklamy PPC i w wielu przypadkach obie platformy działają najlepiej, jeśli są używane razem.

Jeśli Twoja agencja reklamuje się w obu kanałach, upewnij się, że dokładnie śledzisz wyniki kampanii, aby wiedzieć, który kanał jest najskuteczniejszy w przypadku Twojego klienta.

Z łatwością śledź wszystkie wskaźniki PPC swoich klientów pod jednym dachem i twórz przejrzyste raporty dla klientów, które pokazują ich ROI w ciągu kilku minut! Rozpocznij bezpłatny 14-dniowy okres próbny i ustaw raportowanie PPC na autopilocie dzięki SimplyTrends.