Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Reklamy YouTube dla początkujących: jak uruchomić & Zoptymalizuj kampanię reklamową wideo w YouTube

 Reklamy YouTube dla początkujących: jak uruchomić & Zoptymalizuj kampanię reklamową wideo w YouTube

Niesławne obecnie zdanie „wszyscy macie telefony, prawda” wyrosło z początkowego zamiaru obrony ukochanej serii gier zaadaptowanej na urządzenia mobilne i można je teraz bezpiecznie zastosować we wszystkich strategiach marketingowych. Ponieważ rzeczywiście wszyscy mamy telefony i przez ostatnią dekadę coraz częściej korzystaliśmy z nich jako substytutu bardziej tradycyjnego przeglądania na komputerze, marketing jako całość uległ zmianie. W związku z tym osoby zajmujące się reklamą musiały zmieniać się z duchem czasu.

Chociaż większość nowoczesnych strategii marketingowych nalega, aby skupić się na platformach mediów społecznościowych i Google, co nawiasem mówiąc, nie jest błędne, istnieje również niewykorzystana opcja w postaci Youtube. The koszt kampanii reklamowej jest znacznie bardziej opłacalny (od 0,10 do 0,30 USD za wyświetlenie w porównaniu do 1-2 USD za kliknięcie w Google) i potencjalnie możesz dotrzeć nawet do większej liczby odbiorców, biorąc pod uwagę, że istnieją filmy, które mają miliony wyświetleń.

Uruchomienie kampanii

zrzut ekranu z YouTube'a

Uruchomienie kampanii jest łatwe nawet dla początkujących, a usprawniony proces poprowadzi Cię na każdym kroku. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć rzeczywistą zawartość, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami kreatora. Szybko je policzymy, żebyś wiedział, o co Ci chodzi:

 1. Prześlij film – ten jest raczej oczywisty, nie możesz prowadzić kampanii w YouTube bez filmu, prawda?
 2. Zaloguj się lub zarejestruj konto Google Ads – ponieważ Google jest właścicielem YouTube, interfejs użytkownika jest bardzo podobny dla obu platform, więc jeśli zrobiłeś coś podobnego z Google, poczujesz się jak w domu.
 3. Utwórz kampanię – gdy uzyskasz dostęp do panelu, zechcesz utworzyć nową niestandardową kampanię reklamową.
 4. Cel i typ kampanii – istnieje wiele celów, które mogą osiągnąć Twoje kampanie, od zwiększenia sprzedaży po podniesienie świadomości marki, ale nie są one takie same – wybierz ten, którego potrzebujesz. W przypadku YouTube typem kampanii będzie zawsze kampania wideo.
 5. Podtyp i strategia kampanii – rozwijając się w poprzednim kroku, możesz wybrać podtyp (w przypadku YouTube jest to najczęściej kampania wideo zasięgowa), a następnie metodę. Ta metoda tak naprawdę oznacza rodzaj reklam, które chcesz wyświetlać – reklamy In-Feed, reklamy In-Stream i reklamy w przerywnikach. Wkrótce opiszemy szczegółowo każdy z nich.
 6. Nazwa – masz już podstawy swojej kampanii, teraz musisz nadać jej nazwę. Jeśli prowadzisz wiele kampanii jednocześnie, pamiętaj o ich prawidłowym nazwaniu, abyś mógł je łatwo rozpoznać w przeglądzie (kampania 1, kampania 2, kampania 3 itd. nie są dobrymi nazwami).
 7. Budżet i długość – będziesz musiał ustawić budżet dzienny i całkowity budżet kampanii. Obydwa zostały wdrożone dla Twojego bezpieczeństwa, ponieważ płacisz za widok, a koszty mogą szybko wymknąć się spod kontroli. Ustawienie tych ograniczeń budżetowych sprawi, że zawsze zmieścisz się w swoich granicach. Oprócz budżetu musisz ustawić początek i koniec kampanii.
 8. Kiedy i gdzie pojawiają się Twoje reklamy – możesz umieścić je w trzech różnych miejscach: w wynikach wyszukiwania, w filmach oraz w sieci partnerów wideo w sieci reklamowej. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, w zależności od celów kampanii i należy dokonać odpowiedniego wyboru. Mimo że możesz wybrać wszystkie trzy, ze względu na dane wskazane jest prowadzenie dla każdej z nich oddzielnych kampanii. Możesz także filtrować reklamy według geolokalizacji i/lub języka, jeśli kierujesz reklamy do określonej grupy odbiorców.
 9. Wykluczenia (opcjonalnie) – jeśli chcesz, możesz wykluczyć swoje reklamy z filmów zawierających wulgaryzmy lub treści o charakterze seksualnym. Do wyboru są trzy grupy treści – rozszerzone, standardowe i ograniczone zasoby, każda z coraz bardziej rygorystycznymi wykluczeniami dotyczącymi wulgaryzmów i treści graficznych. Ponadto możesz dodatkowo wykluczać na podstawie etykiet takich jak G, PG, MA itp.
 10. Powiązane filmy (opcjonalnie) – umożliwia dodanie do pięciu powiązanych filmów pod reklamą.
 11. Ustawienia zaawansowane – otwórz różne opcje, od planowania po filtrowanie urządzeń, na których będą wyświetlane Twoje reklamy. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z kampanii, prawdopodobnie nic nie stracisz, pozostawiając je przy wartościach domyślnych.
 12. Grupa docelowa – zdefiniuj swoją grupę docelową. Możesz dostosować go według wieku, płci, dochodu gospodarstwa domowego i statusu rodzicielskiego w odniesieniu do danych osobowych lub zainteresowań na podstawie oglądanych filmów, takich jak sport, film, gotowanie itp.
 13. Słowa kluczowe – kieruj reklamy na określone słowa kluczowe, podobnie jak w przypadku kampanii Google.
 14. Licytacja – ustaw maksymalną cenę za każde wyświetlenie
 15. Zasoby reklamowe – wprowadź link do filmu, który chcesz wyświetlić w swojej reklamie i wybierz, czy jest to reklama In-Stream czy In-Display.
 16. Płatność – konfiguracja została zakończona, wystarczy podać dane do płatności i gotowe.
 17. Połącz konta (opcjonalnie) – jeśli chcesz, możesz dodatkowo połączyć swoje konto Google Ads z kanałem YouTube, na którym znajduje się wideo.

Typy reklam wideo w YouTube

nagrywanie na komórce

Wspomnieliśmy już o tym w opisie konfiguracji, ale przyjrzyjmy się każdemu typowi reklamy, który możesz wyświetlać w swojej kampanii:

 • Reklamy w przerywnikach – reklama niemożliwa do pominięcia, trwająca 6 sekund i wyświetlająca się przed odtworzeniem wybranego filmu
 • Reklama nakładkowa – baner wyświetlany na dole filmu, który można zamknąć w dowolnym momencie po jego pojawieniu się
 • Reklama wideo In-Feed – propozycja filmu wyświetlana na stronie głównej YouTube, stronie wyników wyszukiwania i powiązanej stronie z filmem – nie pojawia się w samym filmie.
 • Reklama In-Stream możliwa do pominięcia – wyświetlana w filmie, trwająca od 12 sekund do 6 minut. Opłata zostanie naliczona, jeśli obejrzysz reklamę przez co najmniej 30 sekund, do końca lub jeśli klikniesz w link.
 • Reklama In-Stream niemożliwa do pominięcia – może być wyświetlana przed, w trakcie filmu (tylko w przypadku filmów dłuższych niż 10 minut) lub po filmie i trwa 15-20 sekund.

Optymalizacja kampanii reklam wideo

Marketing cyfrowy

Samo bombardowanie widzów (którzy wszyscy są potencjalnymi klientami) reklamami nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, jeśli nie będziesz zwracać uwagi na swoje treści. Można powiedzieć, że to kwestia jakości, a nie ilości, choć ilość nie zaszkodzi, jeśli na pierwszym miejscu stawiana jest jakość. Oto kilka wskazówek, jak zoptymalizować reklamy, aby uzyskać jak największy zwrot z każdej wydanej złotówki.

Poznaj swoich klientów

Osobom w wieku 25–34 lata nie sprzedasz zbyt wielu lasek, tak jak nie sprzedasz wielu mokasynów osobom mieszkającym w pobliżu koła podbiegunowego. Aby odnieść sukces, musisz umieścić reklamowany produkt w odpowiednim środowisku, a to oznacza pokazanie go właściwym osobom. Przewiduj potrzeby swoich klientów i opracowuj kampanie wokół ich potrzeb.

Postępuj zgodnie ze wskaźnikami

W branży nie ma już „przeczuć”. Istnieją setki sposobów na uzyskanie przydatnych danych, na których można budować strategie marketingowe, i należy z nich korzystać. Jeśli domyślne opcje nie wystarczą, nie bój się wydać na dodatkowe narzędzia. Jeśli będziesz podążać za liczbami, prawdopodobnie znajdziesz się na szczycie.

Bądź zdecydowany, przyznaj się do błędu

Powinieneś dać każdej kampanii szansę na sukces, ale nie bój się wyciągnąć wtyczki, jeśli po długim czasie zauważysz, że coś nie działa, nawet jeśli poświęciłeś temu szczególną uwagę. Niektóre wybory, których dokonasz, będą po prostu błędne i prędzej czy później będziesz musiał wziąć za nie odpowiedzialność, ale zawsze lepiej jest odciąć pępowinę wcześniej, zanim wpadniesz zbyt głęboko.

Dostosuj swoje treści

Nigdy wcześniej w YouTube nie było więcej treści niż obecnie. Codziennie przypominamy sobie, jak często jesteśmy narażeni na reklamy, które pojawiają się praktycznie we wszystkim, co klikamy. Dlatego, aby się wyróżnić, musisz być wyjątkowy – twórz niestandardowe miniatury, puść wodze fantazji i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby wyrazić swoją opinię, ale nadal różnić się od zwykłych treści, które serwujemy codziennie. I upewnij się, że zawsze masz najlepszy kreator banerów na YouTube podczas tworzenia banerów.

Wykorzystaj wezwania do działania

Umieść wezwanie do działania w jak największej liczbie reklam. Jeśli widz uzna to za interesujące, dlaczego nie umożliwić mu natychmiastowego przejścia na Twoje strony i od razu sfinalizowania sprzedaży? Połącz je ze specjalnymi promocjami, takimi jak wyprzedaże świąteczne, a otrzymasz zadatki na bardzo udaną kampanię.

Streszczenie

Prowadzenie kampanii reklamowej w YouTube niesie ze sobą wiele korzyści, a jednocześnie eliminuje większość wad, które można znaleźć na innych platformach. Dodaj do tego fakt, że zdecydowanie najpopularniejszym medium konsumpcyjnym są filmy wideo, a wykorzystywania YouTube jako narzędzia marketingowego po prostu nie można już dłużej ignorować. Te wytyczne i wskazówki wystarczą, aby zacząć, ale pamiętaj, że to dopiero początek, zawsze będziesz musiał szukać większych i lepszych rzeczy w przyszłości.