Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

René Lacerte: napędzany pasją do zwiększania produktywności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: René Lacerte: napędzany pasją do zwiększania produktywności

Na pierwszy rzut oka René Lacerte, założyciel i dyrektor generalny firmy Bill.com, jedna z wiodących sieci płatności biznesowych w kraju, wydaje się być podobna do wielu innych odnoszących sukcesy seryjnych przedsiębiorców. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców (jest w czwartym pokoleniu) i ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży finansów, oprogramowania i płatności, co czyni go jednym z najbardziej doświadczonych graczy w przestrzeni fintech.

Dzięki temu doświadczeniu René zdał sobie sprawę, że właściciele firm potrzebują sposobu na uproszczenie procesu płatności, aby mogli lepiej skoncentrować się na rozwoju swojej firmy. Postanowił więc na nowo zdefiniować, w jaki sposób dokonywane są płatności biznesowe, iw 2006 roku uruchomił Bill.com. Przez siedem kolejnych lat René był wymieniany przez Accounting Today jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób w branży księgowej.

Ale kop głębiej, a znajdziesz coś więcej niż odnoszącego sukcesy przedsiębiorcę. Przekonasz się, że René Lacerte kieruje pasją. Chce — musi — pomóc właścicielom małych i średnich firm zwiększyć produktywność. René jest zdeterminowany, aby pomóc MŚP przetrwać pandemię COVID-10 — i nie tylko.

Ostatnie badania pokazują, że 90% ankietowanych firm w USA nadal polega na kontrolach papierowych i innych ręcznych procesach. Kwestie takie jak długie cykle zatwierdzania i brakujące informacje na fakturach są główną przyczyną opóźnień w płatnościach i utraconych rabatów. Jest to czasochłonny, nieefektywny i kosztowny sposób pracy.

Niedawno rozmawiałem z René o tym, jak Bill.com nie tylko pomaga właścicielom małych firm szybciej uzyskiwać zapłatę i płacić rachunki na czas, ale także jak pozwala im skupić się na aspektach generujących przychody w ich biznesie.

Obsługiwałeś małe przestrzenie biznesowe przez długi czas. Jak myślisz, jak firmy poradzą sobie w tym roku?

René Lacerte: Małe i średnie firmy są odporne. Robią wszystko, co w ich mocy, aby ich biznes przetrwał. A z tego, co widzieliśmy, przeżyło więcej, niż ludzie myśleli. Oczywiście doszło do wyniszczenia, które możemy zobaczyć na głównych ulicach [across the country] gdzie są budynki do wynajęcia, których wcześniej nie było. Niektórym się to nie uda, ale jako całość małe i średnie firmy są dość wytrwałe.

Odporność i wytrwałość – nauczyłem się tego od moich rodziców i dziadków. Mieli wiele biznesów i widziałem, jak radzili sobie z trudnymi czasami, przepychali się ze swoimi klientami i udzielali im dodatkowego kredytu, kiedy tego potrzebowali.

Rekommenderad:  Przewodnik dotyczący zwiększania przychodów w Google Analytics 4

COVID-19 był trudny dla tak wielu małych firm, popychając je do miejsc, do których nie były jeszcze gotowe.

René: Jedną z rzeczy, które widzieliśmy, jest pandemia, która w pewnym sensie jest punktem zwrotnym podkreślającym potrzebę narzędzi cyfrowych. Jeśli zamierzasz wytrwać, potrzebujesz narzędzi, które pomogą Ci robić to lepiej i wydajniej podczas pracy zdalnej. Usprawnienie procesów biznesowych pomoże im iść ręka w rękę.

I to jest coś, co my w Bill.com robimy dobrze — pomagamy naszym klientom, umożliwiając prowadzenie firmy z dowolnego miejsca. Włożymy back office do twojej tylnej kieszeni. A wszystko to w Twoim telefonie.

Na przykład mogę spojrzeć na każdą fakturę, każdą płatność, jaką kiedykolwiek wykonałem dla Bill.com na moim telefonie. I chociaż zmieniałem telefon cztery razy odkąd założyłem firmę, wszystko jest tutaj. Nie mogłem tego mieć 10 czy 15 lat temu.

Oprócz tego, że mogę robić interesy w dowolnym miejscu, mogę być w tym bardzo wydajny. Kiedy decyduję, czy dokonać płatności, czy odebrać od klienta, mam wszystkie potrzebne informacje. Nie tracę czasu na chodzenie po biurze, szukanie akt, szukanie pracowników, szukanie danych historycznych, które mogą mi pomóc w podjęciu decyzji. Cały ten czas zostaje zaoszczędzony. I dlatego nasi klienci mówią nam, że oszczędzają od 50% do 75% czasu potrzebnego na zarządzanie zapleczem.

Korzystanie z programu takiego jak Bill.com umożliwia właścicielom firm prowadzenie bardziej oszczędnych i inteligentniejszych firm. Na przykład nie musisz mieć tylu osób w swoim dziale księgowości.

René: Jesteś też bardziej strategiczny. Rzecz, którą usłyszałem od moich rodziców i dziadków, brzmiała: „Gotówka jest królem”. I to, co od nich usłyszałem, to rozciąganie zobowiązań, ściąganie należności. Intuicyjnie wszyscy płacimy nasze największe rachunki w najpóźniejszym możliwym terminie. I wszyscy prosimy ludzi, którzy są nam winni, aby nam zapłacili.

Ale jeśli masz narzędzie, które to robi, możesz bardziej strategicznie podejść do swojego cyklu rozliczeniowego, swoich klientów, dostawców, sposobu, w jaki im płacisz, i zarządzania tym przepływem pieniężnym. Więc nie chodzi tylko o robienie tego z mniejszą liczbą osób; też robi to lepiej. Nasza technologia umożliwia współpracę i pozwala właścicielom firm działać bardziej strategicznie.

Rekommenderad:  OpenAI udostępnia komercyjne API, które wcześniej uważano za zbyt niebezpieczne

Opowiedz nam o procesie.

René: Spójrz na typowy cykl płatności, jeśli Twój proces płatności nie jest zdigitalizowany. Przychodzą dokumenty, trzeba je segregować i wprowadzać do systemu księgowego.

Następnie musisz dowiedzieć się, czy powinieneś zapłacić ten rachunek, czy nie? Dostałeś to, o co prosiłeś? Czy byłeś zadowolony z usługi? Czy chcesz więcej pracować z tym dostawcą? Czy ten klient używa więcej Twojego produktu? [To get answers] musisz chodzić po biurze, szukać ludzi, zostawiać karteczki samoprzylepne, pytać ludzi, co myślą. Zostawiasz wiadomość na czyimś biurku, a potem może się zgubić. Lub chcesz zobaczyć, jakie są rzeczywiste warunki umowy i musisz poszukać ich w szafce na akta, gdzie mogą – lub nie.

Tego właśnie doświadczyłem. Przejdźmy teraz szybko do procesu Bill.com. Po otrzymaniu dokumentu papierowego robisz zdjęcie telefonem lub skanujesz go skanerem digitalizującym. Jeśli masz 10 dokumentów otrzymanych w formie papierowej, możesz wrzucić wszystkie 10 do skanera i zeskanować je wszystkie naraz. Jeśli otrzymasz dokument elektroniczny w wiadomości e-mail lub w formacie PDF, wystarczy wysłać go na adres e-mail konta bill.com. A teraz masz jedno miejsce na wszystkie swoje pliki. A teraz wprowadzamy dane wokół niego, używając uczenia maszynowego AI, aby powiedzieć, dla jakiego dostawcy jest dokument, ile i kiedy jest to należne.

Zajęliśmy się całym tym chodzeniem i wyeliminowaliśmy wszystkie kroki, które tradycyjnie wykonywała firma. Kiedy jest zatwierdzony i gotowy do zapłaty, wyeliminowaliśmy teraz drukowanie i podpisywanie czeku, umieszczanie go w kopercie, wysyłanie pocztą, a następnie otrzymywanie uzgodnienia później. Wszystko to znika dla właścicieli małych firm, ponieważ zadbaliśmy o płatność.

Ponadto, ponieważ zarządzamy wszystkimi płatnościami, ryzyko fałszowania czeków znika. Nikt nie zna numerów Twoich kont bankowych. Możemy pomóc firmom w bezpieczniejszym procesie.

Gdy wyeliminujesz archiwizację, wprowadzanie danych, przepływ pracy, drukowanie czeków i uzgadnianie płatności — w ten sposób zaoszczędzisz klientom 50% lub więcej czasu.

Mamy ponad 100 000 firm, które wykorzystują nas do automatyzacji swoich zobowiązań i należności, ale współpracują z 2.5 milionów członków sieci drogą elektroniczną. To kolejny przykład tego, jak wyeliminowaliśmy kroki. Na tym się skupiam — lubię efektywność i eliminację zbędnych kroków. I to właśnie robimy.

Bill.com jest regulowany przez stany jako licencjonowany przekaz pieniężny.

Rekommenderad:  Szczyt 5 Sposoby zwiększania przychodów dzięki czystemu stosowi technologii marketingowych

Co widzisz w przyszłości?

René: W naszej bazie klientów widzę, że model hybrydowy jest teraz częścią DNA. Wcześniej właściciele firm myśleli o tym, jak technologia pozwala im wszędzie dotrzeć, ale nie było to częścią naszego DNA. I, i teraz jest. Mogę mówić osobiście — nie ma znaczenia, gdzie jestem; Nadal mogę prowadzić i zarządzać firmą z dowolnego miejsca. Kiedyś myślałem, że muszę być w biurze. Mamy pracowników, którzy rozpoczęli i nigdy nie spotkali pracowników, którymi zarządzają. Tak więc nasza zdolność do przyjęcia cyfryzacji i transformacji biznesu oraz posiadania tego hybrydowego doświadczenia bycia osobiście i online jest czymś interesującym.

Świat online jest teraz również częścią naszego DNA — nie tylko dla milenialsów, ale dla całego społeczeństwa. Według naszej ostatniej ankiety Bill.com Small Business Owners Survey, podczas pandemii prawie 80% małych i średnich firm już lub planuje rozpocząć cyfrową transformację swoich biznesów.

Ostatecznie doprowadzi to do wzrostu produktywności. Elastyczność oznacza większą produktywność, więcej czasu na ćwiczenia, więcej czasu spędzonego z dziećmi, więcej czasu na pracę.

Jednym z jasnych punktów była pandemia, która doprowadziła do tego, że społeczności powstały, by wspierać lokalne firmy.

René: Na początku pandemii my, jako organizacja i ja osobiście, przekazywaliśmy pieniądze organizacjom charytatywnym i pomagaliśmy firmom przetrwać. Jesteśmy głównym fundatorem African Diaspora Network’s (ADN) nowy program pilotażowy zaprojektowany w celu poszerzenia ścieżek ekonomicznych i przyspieszenia wysiłków przedsiębiorczych afrykańskich diaspor i czarnych liderów biznesu w USA Inauguracyjny akcelerator przedsiębiorczości, Budowniczowie przyszłości Amerykizapewnia szkolenia i mentoring online i osobiście.

Wszystko to robi różnicę. Firmy potrzebowały koła ratunkowego, które pomogłoby im pozostać i dostosować się. Te, które się przystosowały, nadal działają. Kiedy tego lata wszystko się otworzy, zatrudnią pracowników, a ludzie wrócą do pracy. Firmy nie zniknęły, ponieważ właściciele firm byli w stanie dokonać tej zmiany. A technologia ułatwiła osiągnięcie tego celu.

To kolejny przykład wytrwałości i odporności. Biznes to społeczność. Pracujesz ze swoimi przyjaciółmi, a Twoi klienci stają się Twoimi przyjaciółmi. Wszystko zależy od tych ludzi. Więc ciężko pracujesz, aby upewnić się, że społeczność będzie trwała. I ta wytrwałość staje się paliwem. Dlatego tak ważne są małe i średnie firmy. Są pasją naszej gospodarki.