Riot Games ogłasza League Of Legends: Wild Rift na konsole i urządzenia mobilne

Riot Games, firma stojąca za League of Legends (LoL), oficjalnie ogłosiła, że ​​wprowadza swoją niezwykle popularną grę MOBA zarówno w ekosystemie mobilnym, jak i konsolowym. Nowa wersja gry jest oficjalnie znana jako League of Legends: Wild Rift i została ogłoszona w związku z 10. rocznicą LoL.

W Riot Games ” YouTube wideo, twórca gry ogłosił, że Wild Rift będzie podobny do wersji na PC, ale jego mechanika rozgrywki zostanie zmodyfikowana w celu dostosowania go do wszechstronności na obu platformach. W szczególności Riot dodał znajomy przycisk dotykowy do kontroli „Bohaterów” i boczne przyciski do rzucania umiejętności.

Mecze Wild Rift będą także krótsze w porównaniu do oryginalnej LoL na PC, od 15 do 20 minut. Ponadto w grze pojawi się nowa mapa inna niż kultowa mapa Szczeliny Przywoływacza. W tym względzie należy zauważyć, że Wild Rift nie jest bezpośrednim portem LoL na PC. Zamiast tego Riot Games po prostu zbudowało grę od podstaw dla urządzeń mobilnych i konsol do gier.

Dodatkowo możesz znaleźć oryginalnych Bohaterów LoL w Wild Rift. Jak sugeruje film, w grze będą dostępne popularni Bohaterowie, tacy jak Annie, Janna i Master Yi. Obecnie nie wiadomo, czy każdy bohater będzie dostępny po uruchomieniu.

Riot Games ogłasza League Of Legends: Wild Rift na konsole i urządzenia mobilne 1

League of Legends: Wild Rift ma zostać wydane w 2020 roku. Rejestracja wstępna w Google Play jest już otwarta, a rejestracja wstępna na iOS rozpocznie się jutro. Nadal nie ma słowa, kiedy wersja konsoli będzie dostępna.

Decyzję Riot Games o wprowadzeniu zdobywającego chleb tytułu do ekosystemu mobilnego można postrzegać jako tendencję rosnącą. Przed Wild Rift inne tytuły na komputery PC, takie jak PUBG, Fortnite a najnowsze Call of Duty zostały już przeniesione na urządzenia mobilne, przy czym ten ostatni jest najnowszym tytułem.

(Źródło: The Verge, PC Gamer // Obrazy: Riot Games)