Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rodzaje działalności Podstawy projektowania opakowań

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rodzaje działalności Podstawy projektowania opakowań

Tylko z siedem sekund, aby zaimponować potencjalnemu nabywcyopakowanie produktu jest niezbędne. Możesz mieć produkt najwyższej klasy, ale jeśli brakuje Ci projektu i funkcjonalności opakowania, potencjalni klienci mogą nigdy nie dowiedzieć się, jak świetny jest Twój produkt.

Aby pomóc Ci rozpocząć tworzenie niestandardowych opakowań produktów, omówimy cztery cechy, które powinien zawierać każdy projekt opakowania, a także 10 podstawowych elementów projektu opakowania.

Efektywne opakowanie produktu powinno posiadać następujące cechy, które nie podlegają negocjacjom.

 1. Funkcjonalność. Opakowanie powinno chronić produkt podczas transportu, przed czynnikami środowiskowymi, sposobem jego ekspozycji na półce i nie tylko.
 2. Atrakcja. Opakowanie powinno zachęcać potencjalnych klientów do wybrania i zakupu Twojego produktu spośród innych dostępnych na półkach lub w Internecie.
 3. Różnicowanie. Ważne jest, aby Twoje opakowanie wyróżniało się na tle konkurencji. Wyjątkowość pomoże klientom łatwo zidentyfikować Twój produkt.
 4. Awans. Twoje opakowanie musi zawierać istotne informacje o produkcie, takie jak składniki, wskazówki, źródło itp. Pomoże to klientom podjąć decyzję o zakupie.

Mając na uwadze te cztery punkty, poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych kwestii związanych z projektem opakowania.

 1. Nie komplikuj. Czasami najskuteczniejsze opakowanie produktu polega na wywarciu wpływu na proces decyzyjny potencjalnego klienta poprzez maksymalne uproszczenie go. Twoje opakowanie powinno być łatwe do zidentyfikowania, a sam produkt, nazwa produktu, marka, opis i opakowanie powinny być przyjemne dla oczu, zachęcając klientów do wyboru Twojego produktu i jego zakupu.
 2. Unikaj niedogodności. Koniecznie przetestuj swoje opakowanie. Jeśli klient uzna, że ​​Twój produkt jest trudny do otwarcia, istnieje prawdopodobieństwo, że uzna go za niewygodny i następnym razem rozważy inne opcje. Nie wybieraj projektu opakowania, który będzie wymagał od klienta zdobycia specjalnych umiejętności lub użycia specjalnego narzędzia w celu korzystania z produktu.
 3. Kieruj reklamy na konkretną grupę odbiorców. Upewnij się, że Twoje opakowanie trafia do konkretnej grupy odbiorców, do której chcesz dotrzeć. Jeśli Twój produkt nie jest uniwersalny, opakowanie też nie powinno być. Opakowania dostosowane do potrzeb odbiorców pomagają ułatwić proces decyzyjny.
 4. Używaj materiałów wysokiej jakości. Opakowanie może często być drogie, zwłaszcza że nie można przecenić stosowania materiałów wysokiej jakości. Użycie materiałów wysokiej jakości zrobi na potencjalnym kliencie dobre pierwsze wrażenie.
 5. Wyróżnij się na tle konkurencji. Zbadanie opakowań konkurencji jest naprawdę ważne. Przed wprowadzeniem produktu na rynek upewnij się, że wiesz, co jest dostępne w Twojej branży i jak Twoje opakowanie może być inne i niepowtarzalne.
 6. Popraw wygodę klienta. Niektóre produkty muszą mieć opakowanie uwzględniające sposób użycia produktu – na przykład butelka balsamu. Nie chcesz opracowywać opakowań, w których Twój balsam będzie rozsypywał się po całym ciele. Spraw, aby projekt opakowania był użyteczny i łatwo dostępny dla konsumenta.
 7. Rozważ przyszłe rozszerzenia produktów. Nawet jeśli nie masz zamiaru rozszerzać swojej obecnej linii produktów, ważne jest, aby rozważyć, w jaki sposób przyszłe produkty mogą rozszerzyć się dzięki Twojemu obecnemu opakowaniu. Nigdy nie wiesz, jak sukces Twojej firmy może wpłynąć na Twoje przyszłe cele i decyzje.
 8. Projekty opakowań dla weterynarzy. Zanim skupisz się na konkretnym projekcie, spróbuj najpierw przeprowadzić ankietę wśród docelowych odbiorców, aby uzyskać ich opinię na temat wszystkich opcji. Przedstaw do oceny różne opcje projektowania opakowań i zapytaj, co ich zdaniem jest najlepsze dla Twojego produktu. Ich opinie mogą dostarczyć Ci pewnych spostrzeżeń, które być może przeoczyłeś.
 9. Zadbaj o czytelność tekstu. Oprócz samej nazwy produktu, każdy tekst na opakowaniu powinien być czytelny. Potencjalny klient powinien być w stanie przejrzeć opisy Twojego produktu z przodu i z tyłu. Może to mieć kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Czytelność obejmuje rodzaj czcionki, jej rozmiar, kolor i ogólną kolorystykę opakowania.
 10. Dołącz unikalne atrybuty. Upewnij się, że opis na opakowaniu dokładnie opisuje wszystkie unikalne cechy Twojego produktu. Ponownie pomoże to klientowi w porównaniu Twojego produktu z konkurencją.

Tworząc projekt opakowania, najlepiej pomyśleć o przyszłości i o tym, jak może ona przełożyć się na dalszy rozwój. Bardzo niewiele produktów zachowuje swoje oryginalne projekty opakowań. Nawet jeśli sam produkt może się nie zmienić, należy okresowo rozważyć odświeżenie swojego kreatywnego opakowania poprzez stworzenie logo, funkcjonalność lub projekt. Dzięki temu Twój produkt będzie aktualny i może zaowocować przyciągnięciem nowych klientów.

Table of Contents