Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rodzaje działalnościJak dodać mojego partnera do mojej LLC?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rodzaje działalnościJak dodać mojego partnera do mojej LLC?

Twoja firma się rozwija i nadszedł czas, aby wnieść do niej nowe doświadczenie i wiedzę. Dodanie nowego partnera, zwanego również członkiem, do Twojej LLC nie musi być skomplikowane. Ale ważne jest również przestrzeganie właściwych umów i przepisów, aktualizowanie dokumentów i zrozumienie konsekwencji podatkowych.

Metody dodawania nowego partnera różnią się w zależności od tego, czy jesteś jednoosobową czy wieloosobową spółką LLC i czy masz umowę operacyjną. Poniżej omówiliśmy wszystkie różne scenariusze.

Zasady te mają zastosowanie głównie do spółek LLC zarządzanych przez członków. Spółki z oo zarządzane przez menedżera mogą delegować obowiązki w inny sposób, dlatego porozmawiaj ze swoim księgowym lub prawnikiem, aby sprawdzić, czy przestrzegasz właściwych zasad.

Jak dodać partnera do jednoosobowej spółki LLC

Dodanie partnera do jednoosobowej spółki LLC jest prostsze niż dodanie partnera do wieloosobowej spółki LLC, ponieważ nie musisz się martwić o uzyskanie głosów od innych partnerów LLC. Nadal będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad, aby dodać nową osobę do istniejącej spółki LLC:

 1. Jeśli masz umowę operacyjną dla swojej jednoosobowej spółki LLC, upewnij się, że przestrzegasz tej umowy, wprowadzając partnera.
 2. Jeśli nie masz umowy operacyjnej, upewnij się, że postępujesz zgodnie z przepisami obowiązującymi w Twoim stanie, aby dodać członka do swojej LLC, ponieważ domyślnie będziesz przestrzegać tych przepisów. Wyszukaj te przepisy na stronie internetowej Sekretarza Stanu lub w innym źródle prawnym.
 3. Nawet jeśli masz umowę operacyjną, mimo wszystko zapoznaj się z przepisami stanowymi, aby upewnić się, że będziesz ich przestrzegać.
 4. Formalnie zaproś partnera do przyłączenia się do Twojej LLC.
 5. Jeśli nie masz jeszcze umowy operacyjnej, sporządź ją i poproś wszystkich partnerów o podpisanie. Jeśli masz umowę, wprowadź wszelkie niezbędne zmiany przed jej podpisaniem.

Jak dodać partnera do wieloosobowej spółki LLC

Metoda dodawania partnera do wieloosobowej spółki LLC jest podobna do jednoosobowej spółki LLC z jednym ważnym wyjątkiem — będziesz musiał uzyskać zgodę pozostałych partnerów LLC. Porozmawiaj z każdym z nich i sprawdź, czy zatwierdzą dodanie nowego członka, zgodnie z umową operacyjną. Następnie przeprowadź formalne głosowanie i udokumentuj wyniki.

Większość umów operacyjnych i domyślnych przepisów stanowych będzie wymagać jednomyślnej zgody istniejących partnerów na dodanie nowego partnera do firmy. Po uzyskaniu jednomyślnej zgody na sprowadzenie nowego partnera możesz postępować zgodnie z procesem opisanym w powyższej sekcji.

Dodawanie partnera do często zadawanych pytań dotyczących Twojej LLC

W jaki sposób umowa operacyjna zmienia sposób dodawania partnera do mojej spółki LLC?

Umowa operacyjna to dokument określający pewne ważne aspekty Twojej LLC, takie jak to, kim są właściciele, w jaki sposób będą dzielone zyski i kto ostatecznie zatwierdza ważne decyzje biznesowe. Umowa powinna również określać proces dodawania nowych partnerów do Twojej LLC.

Dzięki temu jest to centralny punkt odniesienia, gdy chcesz pozyskać nowych partnerów. Przed przyjęciem nowego członka należy dokładnie zapoznać się z umową operacyjną i omówić ją z obecnymi partnerami. Po dodaniu nowego partnera sprawdź, czy nie musisz aktualizować umowy operacyjnej.

W przypadku braku umowy operacyjnej spółka LLC będzie domyślnie stosować prawo stanowe obowiązujące w stanie, w którym utworzono spółkę LLC. To prawo stanowe określi proces, przez który należy przejść, aby dodać członka. Zawsze dobrze jest zawrzeć umowę operacyjną, zanim będzie ona potrzebna.

Jakie są najważniejsze obszary, w których powinienem uzyskać zgodę przed dodaniem partnera do mojej LLC?

Chociaż powinieneś osiągnąć porozumienie we wszystkich aspektach umowy operacyjnej, istnieją pewne obszary, w których jest to szczególnie ważne, w szczególności:

 • Własność: Jak zmienią się procenty własności LLC, zarówno dla obecnych, jak i nowych partnerów
 • Zyski: W jaki sposób zyski będą wypłacane i dzielone między partnerów oraz jakie odsetki otrzymają każdy z nich
 • Wkłady kapitałowe: Jaki wkład każdy z partnerów ma lub wniesie do biznesu, szczególnie w przypadku nowych partnerów
 • Aktywa i pasywa: Zmieni się to, co firma posiada i co jest winna
 • Głosowanie: W jaki sposób głosy dotyczące ważnych decyzji LLC zostaną dostosowane w celu uwzględnienia nowych partnerów

Upewnij się, że aktualizujesz umowę operacyjną o wszelkie zmiany oraz uzyskaj zgodę i podpisanie przez wszystkich partnerów, obecnych i nowych.

Czy potrzebuję nowego numeru identyfikacyjnego pracodawcy dla mojego partnerstwa?

Jeśli jesteś jednoosobową spółką LLC z numerem EIN i zostaniesz spółką osobową, będziesz musiał uzyskać nowy numer EIN od IRS. Bizee może uzyskać w Twoim imieniu nowy numer EIN. Wieloosobowe spółki LLC zazwyczaj nie muszą zmieniać numeru EIN podczas dodawania nowego członka.

Czy będę musiał rozwiązać i zreformować swoją spółkę LLC, aby dodać nowego partnera?

Zależy to od umowy operacyjnej i prawa stanowego. Pamiętaj, aby sprawdzić oba, ponieważ niektóre przepisy stanowe mogą nie zezwalać spółkom LLC na dodawanie nowych członków – może to szczególnie mieć miejsce w przypadku, gdy jesteś jednoosobową spółką LLC i chcesz stać się spółką LLC z wieloma członkami.

Jakie są konsekwencje podatkowe dodania członka do spółki LLC?

Podatki mogą zmieniać się na kilka sposobów, w zależności od tego, czy formalnie byłeś jednoosobową, czy wieloosobową spółką LLC.

Jeśli prowadzisz jednoosobową spółkę LLC, oto jak zmienią się Twoje podatki. Będziesz musiał:

 • Złóż formularz 8832 Wybory do klasyfikacji podmiotów w IRS, aby poinformować ich, że zmieniasz spółkę z jednoosobową na wieloosobową spółkę LLC.
 • Złóż formularz 1065 Zwrot dochodu spółki partnerskiej w USA w momencie podatkowym — Twój księgowy może Ci pomóc w wypełnieniu tego formularza.
 • Złóż harmonogram K załącz zeznanie podatkowe na formularzu 1040, aby wykazać dochody ze spółki partnerskiej – Twój księgowy może Ci pomóc w wypełnieniu tego formularza.

Konieczne może być także złożenie innych formularzy i dokonanie dalszych powiadomień zarówno do urzędu skarbowego, jak i do urzędu skarbowego stanu. Porozmawiaj ze swoim księgowym, aby dowiedzieć się więcej.

Table of Contents