Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rodzaje działalnościJak zarządzać swoimi pieniędzmi jako cyfrowy nomad?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rodzaje działalnościJak zarządzać swoimi pieniędzmi jako cyfrowy nomad?

Z szacunkową 1 miliardów cyfrowych nomadów do 2035 r., więcej właścicieli firm, pracowników zdalnych i freelancerów będzie rozwijać swoje firmy i zarządzać nimi w drodze i na całym świecie – w dowolnym miejscu wyposażonym w połączenie internetowe.

Cyfrowi nomadzi mają swobodę i elastyczność prowadzenia swojej firmy w dowolnym miejscu, co jest główną korzyścią. Nie są jednak odporni na wyzwania związane z brakiem bazy domowej. Kiedy ciągle przemieszczasz się z miasta do miasta, zarządzanie finansami osobistymi i biznesowymi może być skomplikowane.

Na szczęście zarządzanie pieniędzmi jako cyfrowy nomad nie musi być tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dzięki technologii i wspaniałym zasobom, takim jak Bizee, możesz znaleźć sposoby na zarządzanie swoimi pieniędzmi niezależnie od tego, gdzie skończysz w roamingu.

Miej plan gry finansowej

Próba ustalenia, ile będziesz zarabiać, ile powinieneś obciążyć swoich klientów, ile będziesz winien podatków i ile wydasz, prowadząc firmę i mieszkając za granicą, może być wyczerpująca. Jest to jednak niezwykle ważny aspekt zarządzania pieniędzmi jako cyfrowy nomad.

Najpierw przyjrzyj się dokładnie swoim prognozom finansowym dla swojego cyfrowego biznesu nomadów. Spróbuj zaplanować rok finansowy, tworząc mapę pieniędzy, arkusz kalkulacyjny lub inną grafikę, która przedstawi Twoje finanse i pomoże Ci utrzymać się na właściwej drodze. Możesz nawet użyć oprogramowanie księgowe aby Ci pomóc, jeśli sam nie wiesz, jak się do tego zabrać.

Jako właściciel firmy, pracownik zdalny lub freelancer być może znasz już rzeczywistość, w której nie zawsze masz stały przepływ środków pieniężnych. Oznacza to, że musisz przygotować się najlepiej jak potrafisz na wypadek kilku suchych miesięcy. Pomoże Ci w tym zrozumienie planu gry.

Nastaw się na sukces

Po sporządzeniu prognoz finansowych musisz zacząć konfigurować swój cyfrowy biznes nomadów tak, aby osiągnął sukces finansowy w oparciu o swoje przewidywania i cele.

Obejmuje to wykonanie następujących czynności:

  • Założenie firmowego konta bankowego
  • Zatrudnienie CPA i/lub doradcy finansowego
  • Korzystanie z programu księgowego
  • Oszczędzanie na funduszu awaryjnym lub ogólnym koncie oszczędnościowym
  • Biorąc pod uwagę inwestowanie

Pamiętaj, że nie w każdym miejscu, do którego się udasz, nie będziesz mieć stacjonarnego banku z Twoimi danymi. Dla cyfrowego nomady najważniejsza jest bankowość mobilna, która pozwala zarządzać, wysyłać i odbierać pieniądze z dowolnego miejsca.

Oto kilka opcji bankowości wirtualnej/finansowej, które powinieneś rozważyć i jak można z nich skorzystać:

Posiadanie tych aplikacji i stron internetowych na wyciągnięcie ręki pozwoli Ci odetchnąć z ulgą, wiedząc, że Twoje pieniądze są bezpieczne.

Jak radzić sobie z podatkami jako cyfrowy nomad

Zawsze należy pamiętać o podatkach dla właściciela firmy cyfrowej nomadów, ponieważ z pewnością będą one miały wpływ na Twoje finanse bez względu na to, gdzie pracujesz. To, że nie mieszkasz w USA przez większą część roku, nie oznacza, że ​​jesteś zwolniony z obowiązku płacenia amerykańskich podatków. Jeśli posiadasz więcej niż 10 000 dolarów na rachunku bankowym lub inwestycyjnym poza USA, mogą obowiązywać dodatkowe wymagania dotyczące składania wniosków.

Powinieneś sprawdzić, jakie rodzaje przedmiotów można odpisać, prowadząc firmę cyfrowych nomadów. Na przykład mieszkanie zagraniczne może podlegać odliczeniu w pewnych okolicznościach. A jeśli przebywasz poza Stanami Zjednoczonymi przez 330 dni w roku, możesz uzyskać ulgę podatkową od części lub całości swoich zarobków. Obejmuje to „Wyłączenie dochodów uzyskanych za granicą”, która pozwala Amerykanom mieszkającym za granicą wyłączyć z obowiązku podatkowego w USA około 100 000 dolarów, które zarobią.

Zajmij się swoimi finansami tak, jak walczysz ze światem

Zarządzanie finansami i zarządzanie pieniędzmi podczas wędrówki po świecie nie musi być zbyt skomplikowane. Jeśli z wyprzedzeniem przygotujesz się na sukces, będziesz korzystać z aplikacji i zasobów, aby pomóc i prawidłowo złożyć zeznania podatkowe, będziesz w dobrej kondycji finansowej.

Bizee z przyjemnością pomoże Ci w prowadzeniu cyfrowego biznesu nomadów. Możemy zapewnić Ci wszystko, począwszy od wiedzy na temat bieżących wymogów dotyczących składania dokumentów, aż po pomoc w składaniu podatków od działalności gospodarczej. Wszystko, co oferujemy, sprawia, że ​​bycie właścicielem małej firmy, pracownikiem zdalnym lub cyfrowym nomadą jest tak bezproblemowe, jak to tylko możliwe.