Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rodzaje podmiotówJak otworzyć spółkę LLC bez numeru ubezpieczenia społecznego (SSN)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rodzaje podmiotówJak otworzyć spółkę LLC bez numeru ubezpieczenia społecznego (SSN)

Obywatele USA używają numeru ubezpieczenia społecznego (SSN) do celów identyfikacyjnych, a wielu używa go podczas procesu zakładania firmy. Można by pomyśleć, że podczas wypełniania dokumentów LLC wymagane będzie podanie numeru SSN, ale czy numer ubezpieczenia społecznego jest niezbędny do rozpoczęcia działalności?

W tym miejscu omówimy, czy możesz założyć spółkę LLC bez numeru SSN, a także pokażemy, jak upewnić się, że używasz prawidłowego numeru identyfikacyjnego do założenia swojej firmy.

Czy możesz otworzyć spółkę LLC bez numeru SSN?

Możesz całkowicie otworzyć spółkę LLC bez numeru SSN, ale jest kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, zasadnicze pytanie brzmi: dlaczego właściciel firmy nie miałby jeszcze mieć numeru ubezpieczenia społecznego?

Najważniejszym powodem jest to, że potencjalny właściciel firmy nie jest obywatelem USA lub jest naturalizowanym obywatelem, który nie złożył jeszcze wniosku o numer SSN. Na szczęście obywatele i nierezydenci spoza Stanów Zjednoczonych mogą zakładać własne firmy i mogą to robić, nawet jeśli nie posiadają numeru ubezpieczenia społecznego.

Może się również zdarzyć, że właściciel firmy posiada numer SSN, ale nie chce go używać do zakładania firmy. Dzieje się tak najprawdopodobniej dlatego, że chcą chronić swoją prywatność i zmniejszyć ryzyko oszustwa lub kradzieży tożsamości.

Jeśli możesz odnieść się do któregokolwiek z powyższych, oto kroki, które musisz podjąć, aby rozpocząć działalność LLC bez numeru SSN.

Jak założyć spółkę LLC bez numeru SSN

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania dotyczącego założenia firmy bez numeru ubezpieczenia społecznego, ale istnieje kilka sposobów, aby obejść ten problem. Oto jak zacząć:

1. Poznaj różne typy identyfikatorów podatkowych

Każdy, kto będzie płacić podatki w USA – w tym osoby niebędące obywatelami i nierezydentami – będzie musiał mieć możliwość zidentyfikowania swojej firmy w IRS. Federalne numery identyfikacyjne składają się zawsze z dziewięciu cyfr i wszystkie działają podobnie, ponieważ identyfikują właściciela firmy. Jednak powody uzyskania każdego z nich mogą się różnić:

Numer ubezpieczenia społecznego

Numer ubezpieczenia społecznego nadawany jest obywatelom USA od urodzenia lub obywatelom naturalizowanym na wniosek po zatwierdzeniu ich obywatelstwa. Jest używany do różnych celów i zazwyczaj będzie wymagany podczas tworzenia prawnego podmiotu gospodarczego.

Kiedy tworzysz spółkę z oo, możesz nadal korzystać ze swojego numeru SSN ze względu na korzyści wynikające z opodatkowania tranzytowego, które pozwala Ci wykazywać zyski z działalności w swoim osobistym zeznaniu podatkowym.

Indywidualny Numer Identyfikacji Podatkowej

Indywidualny numer identyfikacyjny podatnika (ITIN) jest często nadawany osobom, które nie mogą uzyskać numeru ubezpieczenia społecznego – zwykle obywatelom lub nierezydentom Stanów Zjednoczonych. Numery ITIN są jednak używane wyłącznie do celów składania zeznań podatkowych, więc nie możesz ich uzyskać, dopóki nie będziesz musiał złożyć zeznania. Oznacza to, że nie możesz go uzyskać, dopóki nie założysz już firmy generującej przychody.

W takim przypadku numer ITIN zwykle nie jest odpowiedni, ani nawet nie daje możliwości utworzenia spółki LLC. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz już firmę i przypisano Ci numer ITIN przed utworzeniem nowej spółki LLC.

Formularz IRS W-7

Numer identyfikacyjny pracodawcy

Numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) jest bardzo powszechny wśród osób, które nie mogą uzyskać numeru SSN lub nie chcą używać numeru SSN do otwierania firmy. Numer EIN działa podobnie jak numer SSN, ale jest przypisywany bezpośrednio z urzędu skarbowego. Nie każda firma wymaga numeru EIN, ale musisz go mieć, jeśli:

  • Chcesz zatrudnić pracowników
  • Nie chcesz składać podatków w ramach swojego numeru SSN
  • Chcesz mieć jak największą ochronę tożsamości i prywatności
  • Chcesz otworzyć firmowe konto bankowe lub uzyskać kredyt biznesowy

Numer EIN to doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą korzystać ze swojego numeru SSN lub dla tych, którzy nie mają lub nie mogą uzyskać numeru SSN.

2. Wypełnij formularz SS-4

Jeśli zdecydowałeś, że numer EIN jest odpowiedni dla Twoich potrzeb, możesz go uzyskać przed utworzeniem spółki LLC. Możesz złożyć wniosek bezpośrednio do IRS, wypełniając formularz SS-4 aby to zrobić.

Na tym etapie niektórzy właściciele firm mogą zdecydować się na skorzystanie z pomocy wyznaczonej osoby trzeciej w celu złożenia wniosku i uzyskania numeru EIN. Ta opcja nie jest zwykle dostępna dla osób, które nie mają numeru SSN lub ITIN, ani dla osób, które nie rozpoczęły jeszcze działalności gospodarczej.

Jeśli kwalifikujesz się i nie chcesz samodzielnie męczyć się z ubieganiem się o numer EIN, możesz pozwolić Bizee zrobić to za Ciebie. Natychmiast prześlemy Twój wniosek i zwrócimy Ci numer EIN w formie cyfrowej, abyś mógł uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie.

3. Złóż wniosek o swój numer EIN

Korzystanie z usługi EIN w celu ubiegania się o numer identyfikacyjny pracodawcy to świetny pomysł, który może zaoszczędzić czas i energię, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeżeli nie jesteś obywatelem USA i nie posiadasz jeszcze numeru SSN ani numeru ITIN, będziesz musiał wystąpić o numer EIN pocztą lub faksem za pośrednictwem IRS.

Jest to bezpłatna usługa oferowana przez IRS. W większości przypadków numer EIN otrzymasz natychmiast po jego zatwierdzeniu — zazwyczaj w ciągu dnia roboczego.

4. Pliki Statutu Organizacji

Teraz możesz już rzucić. Możesz wziąć swój numer EIN i zebrać resztę ważnych informacji, aby przygotować się do złożenia Statutu Organizacji. Będziesz potrzebował:

  • Numer EIN, który został Ci przydzielony
  • Twoje imię i nazwisko oraz adres
  • Nazwa firmy (nieużywana już przez inną firmę w tym stanie)
  • Legalny adres siedziby firmy
  • Zarejestrowany agent w tym samym stanie co założenie firmy
  • Nazwiska i adresy wszystkich członków LLC

Może to być przytłaczający proces, ale pomoc jest dostępna. Dzięki Bizee możesz skorzystać z naszego $0 + opłata stanowa LLC, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie — w ten sposób możesz skupić się na rozpoczęciu działalności.

5. Planuj z wyprzedzeniem składanie zeznań podatkowych

Jeśli zarabiasz pieniądze w USA, musisz co roku płacić podatki IRS – nawet właściciele firm, którzy nie są obywatelami USA lub nie mają numeru SSN ani ITIN. Jeśli posiadasz numer EIN, użyjesz go do złożenia zeznania podatkowego.

Podatki od działalności gospodarczej mogą być trudne, szczególnie jeśli nie jesteś rezydentem ani obywatelem. Pomocna jest konsultacja z doradcą podatkowym przed nadejściem terminu 15 kwietnia.

Często zadawane pytania dotyczące spółek LLC i SSN

Masz więcej pytań na temat otwierania spółki LLC bez numeru SSN? Mamy więcej odpowiedzi:

Czy możesz używać numeru EIN zamiast numeru SSN?

Tak, w większości celów biznesowych możesz używać numeru EIN zamiast numeru SSN. Aby otrzymać numer EIN, należy złożyć wniosek do urzędu skarbowego. Aby złożyć wniosek online, musisz posiadać numer SSN lub ITIN. Jeżeli nie posiadasz takiego numeru, będziesz musiał złożyć wniosek o numer EIN faksem lub pocztą.

Czy mogę otworzyć firmę z numerem ITIN?

Możesz otworzyć firmę z numerem ITIN, jeśli założyłeś już wcześniej legalną działalność gospodarczą i/lub płaciłeś podatki od dochodów z działalności gospodarczej w USA. Jeśli posiadasz numer ITIN, możesz go również użyć do ubiegania się o numer EIN online, które następnie możesz wykorzystać do otwarcia swojej firmy.

Jak uzyskać numer identyfikacji podatkowej bez numeru ubezpieczenia społecznego?

Najlepszym sposobem na uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej bez numeru ubezpieczenia społecznego jest złożenie wniosku o numer EIN pocztą lub faksem. „Numer identyfikacji podatkowej” to określenie ogólne i nie należy go mylić z „indywidualnym numerem identyfikacji podatnika” (ITIN). ITIN to unikalny numer nadawany osobom składającym zeznania podatkowe bez numeru SSN. „Numer identyfikacji podatkowej” odnosi się do kilku typów identyfikacji, w tym numerów SSN, ITIN i EIN.

Czy numer EIN i numer SSN mogą być tym samym numerem?

Numer EIN i numer SSN nie mogą być tym samym numerem. Każdy z nich to unikalny dziewięciocyfrowy numer przypisany do osoby lub firmy. Chociaż liczby mają podobne funkcje, ich cele są na tyle różne, że nie można ich używać zamiennie. Jeśli masz wiele spółek LLC, musisz uzyskać wiele numerów EIN.

Czy osoba posiadająca numer ITIN może ubiegać się o numer SSN?

Osoba posiadająca numer ITIN może ubiegać się o numer SSN, jeśli spełnia wymagania kwalifikacyjne. Jest to jednak sytuacja niezwykła, ponieważ jednym z kryteriów uzyskania numeru ITIN jest brak uprawnień do otrzymania numeru SSN. Istnieje jednak wyjątek, jeśli złożyłeś wniosek o numer ITIN i go otrzymałeś jako obywatel spoza USA, a później pomyślnie uzyskałeś obywatelstwo.

Czy możesz być samozatrudniony z numerem ITIN?

Tak, możesz pracować na własny rachunek, mając numer ITIN. Jeśli musisz płacić podatki w USA, będziesz potrzebować numeru identyfikacji podatkowej, niezależnie od tego, czy jest to SSN, ITIN czy EIN. W przypadku osób niebędących obywatelami i nierezydentów prowadzących działalność na własny rachunek w USA numer ITIN może być dobrym sposobem na identyfikację podczas składania zeznań podatkowych w USA.

Ustalenie wymogów dotyczących identyfikacji podatkowej może być przytłaczające na początku, zwłaszcza jeśli nie jesteś rezydentem USA lub nie masz numeru ubezpieczenia społecznego. Bizee jest tutaj, aby pomóc Ci przejść przez zamieszanie i wyjść na drugą stronę. Nasze $0 + Pakiet LLC z opłatą stanową to najskuteczniejszy sposób na założenie firmy w USA i możesz zacząć już teraz.