Roku Nie można znaleźć sieci – co robić?

W końcu masz czas na obejrzenie tego programu telewizyjnego, którego oczekiwałeś przez cały tydzień. Przygotowałeś przekąski i wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć pilota Roku i przytulić się. Ale nie. To nie działa. Zamiast już ulubionej transmisji strumieniowej treści, dostajesz niekorzystne niedogodności.

Roku ma problemy z połączeniem i prawdopodobnie pojawia się komunikat „Nie można połączyć się z siecią bezprzewodową” lub „Brak połączenia z Internetem” na ekranie telewizora. Jest to bardzo niewygodne, ale nie martw się, istnieją sposoby, aby to naprawić.

Problemy, których możesz doświadczać

Twoje urządzenie Roku zależy od połączenia internetowego, podobnie jak każde inne urządzenie do przesyłania strumieniowego. Potrzebujesz stabilnego połączenia, aby cieszyć się dowolną zawartością bez żadnych zakłóceń. Kiedy po raz pierwszy dostajesz kij Roku, odtwarzacz lub Roku TV, musisz go skonfigurować i podłączyć do domowej sieci Wi-Fi.

Podczas pierwszej konfiguracji urządzenia Roku możesz napotkać problem z połączeniem i wyświetlić ten komunikat na ekranie:

nie można połączyć się z siecią bezprzewodową

Innym rodzajem wiadomości, który możesz zobaczyć na ekranie, jest podanie hasła i Roku próbuje nawiązać połączenie z siecią domową:

Roku Nie można znaleźć sieci - co robić? 1

Jeśli próbujesz uruchomić kanał transmisji strumieniowej, możesz zobaczyć ten komunikat na ekranie:

Ustaw połączenie

A jeśli już coś oglądałeś, ale nagle połączenie zostało nagle utracone, prawdopodobnie zobaczysz to na ekranie:

brak połączenia

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli zobaczysz któryś z tych komunikatów na ekranie, jest sprawdzenie połączenia. Wystarczy wykonać następujące proste kroki:

  1. Chwyć pilota Roku i naciśnij przycisk Home.
  2. Znajdź ustawienia.
  3. Wybierz sieć.
  4. Wybierz opcję Sprawdź połączenie.

Ta kontrola określi jakość połączenia bezprzewodowego. Jeśli sygnał jest słaby, otrzymasz instrukcje, jak rozwiązać problem na ekranie. Ale jeśli Twoje Roku nie jest podłączone do Internetu, zamiast „Sprawdź połączenie”, pojawi się opcja „Skonfiguruj połączenie”.

Jak naprawić problemy z siecią

Problemy z łącznością mogą czasem być mylące. Istnieje wiele powodów, dla których Roku nie może połączyć się z Internetem, a niektóre z nich mogą być dość trywialne. Oto niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Roku ma połączenie z Internetem.

Sprawdź swoją sieć

Oczywiście znasz nazwę swojej sieci domowej, ale być może przez pomyłkę wybrałeś inną. Jeśli jednak nie masz pewności, jaka jest nazwa sieci, możesz to sprawdzić na smartfonie lub innym urządzeniu. Wystarczy przejść do Ustawień i w obszarze Połączenie sprawdzić, do której sieci bezprzewodowej podłączone jest urządzenie.

Sprawdź swoje hasło

Upewnij się, że masz to poprawnie. Możesz być pewien, że wpisałeś go poprawnie, ale próba jeszcze raz nie zaszkodzi. Naprawdę łatwo jest popełnić błąd. W hasłach sieciowych rozróżniana jest wielkość liter i jest to jedna z najczęstszych rzeczy, o których ludzie zapominają.

Sprawdź router

Prawdopodobnie najlepiej sprawdzić, czy inne urządzenia są również podłączone do Internetu. Użyj komputera lub telefonu i wpisz dowolną stronę internetową lub otwórz aplikację. Jeśli wszystko działa dobrze, oznacza to, że router zapewnia dostęp do Internetu bez żadnych problemów. Jeśli jednak nic się nie dzieje, dobrym pomysłem jest zrestartowanie routera przed skontaktowaniem się z dostawcą usług internetowych.

Sprawdź swój sygnał

Słaby sygnał może również uniemożliwić oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Jeśli upewniłeś się, że wybrana sieć i hasło są prawidłowe, ale Roku nadal ma problemy z połączeniem, spróbuj przenieść router bliżej Roku. Upewnij się także, że między routerem a Roku nie ma żadnych przeszkód, takich jak duże meble lub ściany.

Uruchom ponownie swoje Roku

Istnieje szansa, że ​​Twoje Roku potrzebuje tylko małego ponownego uruchomienia. Aby zrestartować Roku, wystarczy przejść do Ustawienia> System> Ponowne uruchomienie systemu. Lub, jeśli jest łatwiej, po prostu odłącz Roku od źródła zasilania i poczekaj chwilę, zanim ponownie go podłączysz. Możesz to zrobić w tym samym czasie, gdy restartujesz router. Ponowne uruchomienie obu urządzeń zajmie nie więcej niż kilka minut.

Połączenie Ethernet

Urządzenia do przesyłania strumieniowego Roku najczęściej łączą się z Internetem za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego, ale niektóre z nich mogą również korzystać z połączenia kablowego. A niektórzy wolą to w ten sposób, ponieważ Ethernet oferuje szybsze i bardziej stabilne połączenie.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć jedną stronę standardowego kabla Ethernet do portu routera, a drugą do portu z boku urządzenia Roku.

Nie panikuj

Nie ma powodu do paniki, jeśli Twoje Roku straci połączenie. Na szczęście większość problemów z połączeniem ma rozwiązanie. Przede wszystkim musisz sprawdzić połączenie, zanim przejdziesz dalej. Czy Twój router zapewnia dostęp do Internetu? A czy sygnał jest słaby czy doskonały? Słabe połączenie jest prawie jak brak połączenia.

Upewnij się, że router jest blisko Roku i usuń wszystkie przeszkody między nimi. A jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz zrestartować. Najpierw uruchom ponownie router, a następnie router i urządzenie Roku razem.

Roku Nie można znaleźć sieci - co robić? 2

Daj nam znać, jeśli którykolwiek z tych kroków rozwiązał problemy z siecią na twoim Roku. Napisz do nas linię w sekcji komentarzy poniżej.