Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rosja zakazała sprzedaży 61 modeli smartphones Samsung

Moskiewski Sąd Arbitrażowy zakazał ostatnio południowokoreańskiej firmie Samsung Electronics i rosyjskiej spółce zależnej Samsung Electronics Rus Company importowania 61 modeli smartfonów tej firmy na sprzedaż do Rosji. W asortymencie znajdują się również nowe telefony składane Galaxy Z Fold 3 oraz Galaxy Z Odwróć 3.

Decyzja ta jest wynikiem sprawy sądowej dotyczącej naruszenia patentu przez serwis płatniczy Samsung Pay w kraju Władimira Putina.

Rosja zakazuje sprzedaży 61 modeli smartphones Samsung

Według najnowszych Informacja, moskiewski sąd arbitrażowy zakazał południowokoreańskiemu gigantowi Samsung Electronics i jego rosyjskiej spółce zależnej Samsung Electronics Rus Company importowania, oferowania do sprzedaży, sprzedaży i przechowywania dowolnego smartfona obsługującego usługę płatności zbliżeniowych Samsung Pay.

Krótko mówiąc, taki zakaz dotyczy 61 modeli firmy technologicznej, w tym od Samsunga J5 2017 do najnowszego składanego Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3. Innymi słowy, w skrócie Samsung nie będzie w stanie sprzedać praktycznie żadnego smartphones w Rosji.

Usługa Samsung Pay narusza patent

Z informacji wynika, że ​​usługa płatności Samsung Pay narusza patent szwajcarskiej firmy Sqwin Sa, dotyczący płatności mobilnych. Według szczegółów, usługa południowokoreańskiego giganta narusza prawa wynalazcze szwajcarskiego systemu płatności elektronicznych, który z kolei jest chroniony rosyjskim patentem. Wynalazek jest opisany jako „środek do dokonywania płatności online za pośrednictwem urządzenia mobilnego klienta i sistema kasy sprzedającego”.

Decyzja została wydana 19 października i zawiera wówczas listę modeli „przeznaczonych do korzystania z usługi płatniczej Samsung Pay, podczas działania której, zgodnie z przeznaczeniem, opatentowana metoda odbywa się automatycznie”.

Z kolei południowokoreańska firma odwołała się już od decyzji i nadal nie jest prawnie zobligowana do zawieszenia sprzedaży swojego sprzętu w kraju. Jeśli jednak strony nie dojdą do porozumienia, Samsungowi będzie dość trudno uchylić decyzję sądu.

Usługa Samsung Pay została uruchomiona w 2015 roku i pojawiła się w Rosji w 2016 roku. To już trzecia sistema najpopularniejszy system płatności zbliżeniowych w kraju, z którego korzysta 17% populacji. Najpierw jest Google Pay (32%), a następnie Apple Pay (30%).