Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rośnie liczba sieci społecznościowych, spadają zakupy: jak Hindusi korzystają ze smartfonów w czasach Covid-19

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rośnie liczba sieci społecznościowych, spadają zakupy: jak Hindusi korzystają ze smartfonów w czasach Covid-19

Wirus Covid-19, popularnie nazywany koroną, zmienił nasze życie. Wiele regionów świata jest objętych kwarantanną, a ludzie są zamknięci w domach i zaleca się, aby nie wychodzili z nich. W takich okolicznościach wydaje się, że osoby mające do tego dostęp będą korzystać z technologii znacznie częściej niż zwykle. Rzut oka na sieci społecznościowe wydaje się wskazywać na większe zainteresowanie korzystaniem z usług przesyłania strumieniowego online, takich jak Netflix i HotStar, oraz coraz więcej osób pytających, jakich aplikacji mogą używać do pracy w domu lub po prostu grania ze znajomymi (tutaj mamy kilka opcji gier online) .

Zdjęcie: AP Photo/Bikas Das

Ale czy tak jest w rzeczywistości? Firma BARC-Nielsen przedstawiła raport („”) o tym, jak wirus Covid-19 wpłynął na korzystanie ze smartfonów i telewizję w kraju. Przyglądamy się bliżej części raportu poświęconej smartfonom. Badanie obejmuje korzystanie ze smartfonów w Indiach w dniach 16 – 22 marca i porównuje je z dniem 13 stycznia – 2 Luty 2020 r., który przyjmuje się jako okres przed Covid-19.

Tak, spędzamy więcej czasu na naszych telefonach

Trudno się dziwić, że z raportu wynika, że ​​ludzie spędzają obecnie więcej czasu na swoich komputerach smartphones. Wzrost nie jest jednak tak dramatyczny, jak sądziliśmy – w fazie Covid wzrósł do 25 godzin tygodniowo w porównaniu z 23.6 godzin w okresie przed Covidem. Co ciekawe, największy wzrost wykazały osoby starsze w grupie wiekowej 35-44 lata – o 11 proc. Osoby w grupie wiekowej 15-24 lata zwiększyły wykorzystanie smartfonów zaledwie o 7 procent, podczas gdy osoby w wieku 25–34 lat zwiększyły wykorzystanie telefonu zaledwie o jeden 3 procent.

Z geograficznego punktu widzenia użycie smartfonów wzrosło najbardziej nie w metrze (jak wielu by przypuszczało), ale w minimetrach, gdzie wzrosło o ok. 8 procent w porównaniu do 6 procent w metrze. Podobnie wzrost czasu spędzanego na telefonach był większy na poziomie 2 miast, przez które przechodził 6 procent (tak samo jak w metrze) w porównaniu do zaledwie dwóch procent w przypadku poziomu 1 miasta.

A co najciekawsze, korzystają z nich dziewczęta i kobiety smartphones nieco więcej niż chłopcy i mężczyźni – wzrost wykorzystania smartfonów wśród kobiet był większy 7 procent w porównaniu do 6 procent u mężczyzn.

Więcej aktualności, więcej sieci społecznościowych (zyski dla Instagram)

Biorąc pod uwagę okoliczności, nie było zaskoczeniem, że ludzie spędzali dużo czasu w sieciach społecznościowych, grach online i czatach. Najwięcej czasu spędzano na czacie i VoIP (277 minut tygodniowo, wzrost o 23 proc.), następnie 242 minuty na portalach społecznościowych (wzrost o 25 proc.), 219 minut na wideo na żądanie (co ciekawe tylko wzrost z 3 procent), podczas gdy liczba gier wzrosła o 11 procent, ale nadal pozostawała w tyle, osiągając 169 minut. Konsumpcja wiadomości wzrosła o imponujące 17 procent, ale w rzeczywistości wyniosła tylko 32 minuty, co sprawia, że ​​zastanawiamy się, czy ludzie w poszukiwaniu wiadomości korzystali z sieci społecznościowych i czatów, a nie z aplikacji i stron internetowych z wiadomościami. Aha, i dla tych, którzy chcą wiedzieć – czas rozmów wzrósł stosunkowo niezbyt imponująco 4 procent. Nie da się ukryć, że Internet zmienił sposób, w jaki się komunikujemy.

Jeśli chodzi o gry i sieci społecznościowe, interesujące było zaobserwowanie, że wzorce korzystania z nich wydawały się w dużej mierze takie same pod względem pory dnia, zarówno na etapie Covid, jak i przed Covid. Na etapie przed Covidem ludzie spędzali najwięcej czasu w sieciach społecznościowych pomiędzy 6 od 10:00 do 22:00 i zasadniczo nie uległo to zmianie również w okresie po Covid-19. Podobnie, gry nadal osiągają szczyt w okolicach 8-22 mniej więcej.

Liczba sesji w sieciach społecznościowych wzrosła o 19 procent tygodniowo, a czas spędzony w sieciach społecznościowych był o 25 procent dłuższy. Nic dziwnego, że największy wzrost czasu spędzanego w WhatsApp był najwyższy – o 27 procent więcej czasu spędzano w usłudze komunikatora (co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że ludzie używają go do utrzymywania kontaktu), a liczba sesji wzrosła w tym samym czasie 20 procent. Zarówno TikTok, jak i Instagram również odnotowali wzrost liczby sesji o 20 procent, podczas gdy ludzie mieli o 18 procent więcej Facebook sesje. Jeśli jednak chodzi o wydłużenie czasu spędzanego Instagram odnotował większy wzrost niż w obu przypadkach Facebook i TitTok, co oznacza wzrost o 25 procent w porównaniu do 20 procent w przypadku TikTok i 23 procent na Facebook.

Graj dalej, a gry przygodowe zyskują na popularności!

Gra włączona smartphones poszedł w górę 2 procent użytkowników (w zasadzie niewiele osób dołączyło w tym okresie do gier), ale samo korzystanie z gier wzrosło o 11 procent, do 169 minut tygodniowo. Osoby w wieku 16–24 lat spędzały o 16 procent więcej czasu grając w gry na telefonie. Ale jakie gry były modne w tym okresie? Odpowiedź zaskoczy niektórych.

Ilość czasu spędzanego przy grach akcji (PUBG, Call of Duty itp.) wzrosła o 12 proc. Prawdziwą niespodzianką jest jednak to, że czas spędzany przez konsumentów na grach, jak to określają badania, grach przygodowych (Subway Surfer, Temple Run itp.) wzrósł aż o 38 procent. Kolejnym znaczącym zyskiem był gatunek Quiz, w którym użytkownicy spędzali o 24 procent więcej czasu w trybie pytań i odpowiedzi. Puzzle (Candy Crush, Gardenscape itp.) odnotowały wzrost o 13 proc. Prawdziwym zaskoczeniem był jednak spadek wykorzystania gier planszowych (Ludo, Carrom), a użytkownicy skracali czas spędzany na nich poprzez 2 procent. Zastanawiamy się, czy dystans społeczny odegrał w tym rolę, ponieważ często widzimy ludzi grających w gry planszowe na swoich telefonach, siedząc razem, mimo że mają możliwość grania w nie online.

Technologie związane z żywnością, podróżami i zakupami zyskują na popularności

Biorąc pod uwagę, że ludziom zaleca się pozostanie w domu i zachowanie dystansu społecznego, trudno się dziwić, że technologia podróżowania odniosła ogromny sukces. Technologie podróżnicze straciły 24 procent użytkowników, a kwoty wydawane przez użytkowników na aplikacje związane z podróżami spadły o 32 procent. Jeśli jednak pomyślałeś, że w miarę zwiększania się liczby osób pozostających w domu, zakupy online i zamówienia na jedzenie wzrosną, pomyśl jeszcze raz. Ludzie faktycznie skrócili czas spędzany na zakupach online o 11%. Zamawianie jedzenia online miało o 13 procent mniej użytkowników, a ci, którzy korzystali z aplikacji, spędzali w nich o 21 procent mniej czasu.

Co ciekawe, dane te zostały zebrane dla okresu tuż przed rozpoczęciem izolacji w Indiach. Jednakże trendy są niezwykle interesujące i być może wskazują, dokąd zmierzają sprawy w obecnych czasach testów.