Roszczenia analityka Apple Zmniejszy produkcję iPhone'a 11, sześć modeli iPhone'a 12 pojawi się w przyszłym roku

Roszczenia analityka Apple Zmniejszy produkcję iPhone'a 11, sześć modeli iPhone'a 12 pojawi się w przyszłym roku 1

Słyszymy już wiele ekscytujących wiadomości na temat „iPhone'a 12” i wygląda na to, że może być tak wiele emocji i popytu na ApplePierwszy iPhone 5G, który wpływa na sprzedaż przynajmniej niektórych AppleObecne modele iPhone'a 11.

To dość oczywiste, dlaczego Apple nie ujawnia map drogowych produktów, ponieważ oczywiście ryzykuje kanibalizacją własnej sprzedaży iPhone'a, zachęcając klientów do opóźnienia zakupu nowego modelu, aż nadejdzie kolejna wielka rzecz. Jednak w tym roku stłumiony popyt na iPhone'a 5G i zbyt aktywny młynek plotek mogą pozostawić sprawę poza AppleWłasnymi rękami prawie całkowicie.

Zgodnie z notatką badawczą opublikowaną przez analityka Rosenblatt Securities Jun Zhang (udostępniona przez 9to5Mac), Apple jest w trakcie zmniejszania produkcji iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max, który może spaść nawet o 60% w marcu. Zhang twierdzi, że spadek ten wynika z „malejącego zainteresowania 4G smartphones”, Jak większość użytkowników oczekuje AppleIPhone 2020, który prawie na pewno po raz pierwszy zastosuje technologię 5G.

To powiedziawszy, nie wszyscy zgadzają się z wnioskami Zhanga. Katy Huberty, szanowana analityk z Morganem Stanleyem, powiedziała Street Insider, że po niedawnym spotkaniu z AppleDyrektor finansowy Luca Maestri i kilku partnerów łańcucha dostaw, wszystko wskazuje na to, że popyt na iPhone'a 11 jest silny we wszystkich modelach – w tym na iPhone'a 11 Pro i iPhone'a 11 Pro Max.

Warto również wspomnieć, że Rosenblatt Securities ma na swoim koncie bycie uparty Apple akcji i nadal doradza inwestorom, aby sprzedali, przewidując, że ostatecznie spadnie do ceny 150 USD za akcję. Sugerowałoby to, że firma wierzy AppleAkcje spadną prawie o 45% w stosunku do obecnej ceny, co wydaje się śmieszne, biorąc pod uwagę, jak dobrze Apple wydaje się działać. Nawet inni analitycy, którzy forsują oceny „sprzedaj”, mają znacznie bardziej konserwatywne cele, a wielu nadal jest nastawionych optymistycznie Apple akcje, co sugeruje, że nie ma dokąd pójść, ale w górę, i popychanie ocen „kupuj” z celami do 290 USD na akcję.

Sześć nowych modeli iPhone'ów?

W tej samej notatce badawczej Rosenblatt również to przewiduje Apple wyda w sumie sześć nowe modele iPhone'a 12 następnej jesieni, przewidując, że podstawowym modelem, który będzie kontynuowany na iPhone XR i iPhone 11, będzie „iPhone 12 4G” z 6.1-calowy panel LCD i podwójne kamery. Jak sama nazwa wskazuje, pomijałoby to technologię 5G, a Rosenblatt przewiduje to Apple sprzedawałby także modele „iPhone 12 Pro” i „iPhone 12 Pro Plus” zarówno w wariantach 4G, jak i 5G, ale tylko podwójne kamery w wersji „Pro”. Ultra-premium „iPhone 12 Pro Max” byłby dostępny tylko w konfiguracji 5G.

Prognozy Rosenblatta dotyczące iPhone'a 2020 wydają się wychodzić z lewego pola i wydają się niezwykle skomplikowane dla firmy takiej jak Apple który woli zachować prostotę. Wydaje się to szczególnie dziwne Apple powróciłby do systemu z dwoma kamerami na swoim „iPhone Pro” i wprowadził do oferty nowy model „Pro Plus”, chociaż wydaje się, że tutaj jest teoria Apple może chcieć trafić w nowy pośredni punkt cenowy, który w zasadzie stawia nowy model pomiędzy obecnymi modelami iPhone'a 11 i iPhone'a 11 Pro. W tym przypadku następcą iPhone'a 11 Pro byłby „iPhone 12 Pro Plus”, a nowy „iPhone 12 Pro” byłby nowym modelem pośrednim. Jest to pomysł, który ma pewne zalety, mimo że przewidywane nazwy nie mają większego sensu.

Natomiast Ming-Chi Kuo, którego analizy są znacznie bardziej wiarygodne, niedawno to przewidział Apple wypuści w przyszłym roku pięć nowych iPhone'ów, z których pierwszy – duchowy następca iPhone'a SE, którym może być iPhone 9 – wychodzi już wiosną. To będzie po nim 5.4-inch i 6.7- modele iPhone'a, które prawdopodobnie byłyby „iPhone 12 Pro” i „iPhone 12 Pro Max” oraz dwa 6.1- modele calowe, które prawdopodobnie byłyby odmianami w „iPhonie 12.” Kuo i inni analitycy już pisali, że wszystkie AppleGłówne iPhone'y 2020 będą miały obsługę 5G, ale prawdopodobnie nie obejmuje to „iPhone'a 9, ”Ani nie wyklucza Apple wypuszczenie modelu „iPhone 12.” innego niż 5G

Zasugerowało to już kilku analityków Apple zdominuje rynek 5G w przyszłym roku, przynajmniej tymczasowo zaćmienie Samsunga, i że firma może pobić swoje rekordy, sprzedając ponad 100 milionów iPhone'ów.