Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Routery MikroTik i urządzenia bezprzewodowe – oprogramowanie

Router jest jednym z najbardziej podstawowych narzędzi do nawiązania komunikacji sieciowej. Routery Mikrotik cieszą się ostatnimi czasy bardzo dobrym przyjęciem i popularnością, co sprawia, że ​​coraz większą uwagę zwracamy na tę markę. W tym artykule, oprócz przedstawienia rodzajów Mikrotika, staramy się przekazać Państwu dodatkowe przydatne informacje na jego temat. Przeczytaj więc uważnie artykuł do końca.

Co to jest Mikrotik?

Mikrotik to nazwa marki routerów założonej przez dwóch amerykańskich studentów MIT w 1995 roku. Oczywiście starsze osoby mogą pamiętać tę markę z systemem operacyjnym Mikrotik! Tak, jednym z produktów tej firmy na Łotwie w Europie Wschodniej jest system operacyjny Mikrotik.

Co ciekawe, ten system operacyjny, ogłaszając jednocześnie standardy związane z technologią bezprzewodową, zawierał specjalne funkcje dla tej innowacji. Ta szybkość dostosowywania się do trendu technologicznego spowodowała, że ​​klientami Mikrotika są super firmy, takie jak NASA, HP, Motorola itp.

Ale cóż, tematem naszej dyskusji są routery Mikrotik i narzędzia sieciowe. Aby jaśniej zdefiniować tę serię narzędzi Mikrotik, można powiedzieć, że jest to francuski klucz i profesjonalne narzędzie do kontroli i zarządzania siecią. Korzystając z interfejsu użytkownika, możesz łatwo zaprojektować kompletną i funkcjonalną sieć w możliwie najkrótszym czasie.

Konkurowanie z Cisco jest celem produkcji wszelkiego rodzaju Mikrotyków!

Słynny system operacyjny IOS firmy Cisco można zainstalować na komputerach i oferuje on unikalne funkcje, takie jak routing, zapora ogniowa, VPN, monitorowanie, Qos, Hotspot, równoważenie obciążenia i inne przydatne usługi.

Być może Cisco można uznać za jednego z najważniejszych konkurentów Mikrotika. Słynny system operacyjny IOS firmy Cisco, który można łatwo zainstalować na komputerach PC i obsługuje unikalne funkcje sieciowe (takie jak VPN, zapory ogniowe, routing itp.), sprawił, że Mikrotik pomyślał o dołączeniu do Cisco.

Pytanie brzmiało: jak? Odpowiedzią było cięcie kosztów. Mikrotik stopniowo znalazł swoje miejsce, świadcząc te same usługi, ale po niższych kosztach.

Oczywiście konkurowanie z podobną firmą nie było i nie jest jedynym celem tej firmy. Jeśli spojrzysz na wszystkie rodzaje produktów Mikrotik, zauważysz, że firma ta podjęła ważne kroki w zakresie innowacji usług i ulepszania produktów na rynku.
Rzuć okiem na usługi i produkty, poznaj rodzaje Mikrotika!

Mikrotik obsługuje swoich klientów w trzech sektorach:

 • sprzęt komputerowy
 • oprogramowanie
 • edukacyjny

To, co dzisiaj bardziej podkreślamy w tym artykule, to kategoria sprzętu Mikrotika, czyli routery. Ale warto także rzucić okiem na inne produkty.

Znajomość produktów sprzętowych firmy Mikrotik

W 2002 roku firma Mikrotik doszła do wniosku, że być może nie każdemu rodzajowi sprzętu, zwłaszcza komputerom osobistym (PC), można w pełni ufać! Dlatego zdecydował się wyprodukować swój sprzęt.

Teraz możesz zapytać, dlaczego Mikrotik nie ufał komputerom osobistym.

Komputery osobiste są bardzo zróżnicowane.
Nie są przeznaczone do użytku w sieci.
Nie mogę używać komputera mainframe w sieci.

Router Board to nazwa produktu, który oprócz rozwiązania problemu zawodności przyniósł szczególne korzyści.

Te urządzenia sprzętowe Mikrotik były zwykle (ale mniejszą) wersją komputera osobistego przeznaczoną do pracy w sieci. Przez lata działalności Mikrotik dokonał wielu zmian w swoim systemie operacyjnym, co spowodowało zróżnicowanie produktów firmy.

Wreszcie wszystkie te kwestie połączyły się w jedną całość, dzięki czemu firmy świadczące duże usługi internetowe na całym świecie korzystają z wszelkiego rodzaju produktów Mikrotik zamiast produktów Cisco. Oznacza to realizację celu głównego

Firma Mikrotik!

1. Routery Ethernet (Router)

Routery należą do najinteligentniejszych i najbardziej złożonych urządzeń sieciowych. Na rynku można znaleźć routery różnych typów i rozmiarów; Dzięki temu mają możliwość podejmowania decyzji, planowania, instalowania oprogramowania czy systemów operacyjnych i wykrywania najkrótszych ścieżek w sieci, przez co są droższe; Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji w tej dziedzinie, prawdopodobnie szkolenie z zakresu bezpieczeństwa sieci może być dla Ciebie przydatne i praktyczne.

Chociaż koszt routerów w porównaniu do przełączników i koncentratorów był jedną z ich wad, przyspieszenie sieci i zmniejszenie opóźnień sieciowych należy do ich zalet, co jest dobrym powodem ich popularności; Dlatego router oznacza urządzenia używane do łączenia się między sieciami lokalnymi, a routing między sieciami jest jednym z jego zadań.

Wprowadzenie kilku routerów Mikrotik:

 • Model routera HEX Lite
 • Model routera RB750P-PBr2
 • Model routera CCR1016-12S-1S+
 • Model routera RB2011iLS-IN

2. Przełączniki sieciowe

Urządzenia są połączone w sieci lokalnej (LAN) za pomocą urządzenia zwanego przełącznikiem; W ten sposób przekazuje dane do miejsca docelowego w uporządkowanej i opakowanej formie. Dzięki temu połączeniu komputery w sieci mogą komunikować się i wymieniać dane.

Jednak jedyną rzeczą, którą przełączniki nie służą do łączenia komputerów, ale mogą podłączyć dowolne urządzenie obsługujące protokoły sieciowe i jest to jedno z najatrakcyjniejszych zastosowań przełącznika.

Przedstawiamy kilka przełączników firmy Mikrotik:

 • Model przełącznika CRS212-1G-10S-1S+IN
 • Przełącznik model B260GS
 • Model przełącznika CRS125-24G-1S-2HnD-IN
 • Model przełącznika CRS226-24G-2S+IN

3. Bezprzewodowe radia, systemy bezprzewodowe lub anteny

Bezprzewodowe radia zapewniają dostęp do Internetu oraz wysyłają i odbierają dane i informacje za pomocą fal radiowych. Narzędzia te posiadają anteny wewnętrzne lub zewnętrzne o różnej mocy, w zależności od ich zastosowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tej dziedzinie, udział w szkoleniach pozalekcyjnych może być idealnym wyborem.

Zalety i możliwości wykorzystania radia bezprzewodowego:

 • Wysoka prędkość przesyłania danych
 • Dobra jakość tego sprzętu
 • Łatwa i prosta instalacja i konfiguracja
 • Niedrogie i za rozsądną cenę
 • System szyfrowania WEP, WAP i AES
 • Bezprzewodowy system transmisji danych (WDS)
 • Wybór innej częstotliwości sieci (DFS)
 • Możliwość wirtualizacji punktów dostępowych do sieci
 • Posiada ekskluzywne protokoły Nstreme, NV2

Przedstawiamy kilka przykładów radiotelefonów bezprzewodowych Mikrotik:

 • Model radia SXT 5
 • Model radia NetMetal 5
 • Model radia QRT 5 ac
 • Model radia DynaDish 5

4. Płyty routerów

Nazwy routerów zależą od ich kategorii. Płyty routera są głównym narzędziem do nawiązywania połączeń sieciowych, a jeśli chcesz samodzielnie wdrożyć spersonalizowane ustawienia na routerze;

 • 3 CYFROWE
 • 4 CYFRA
 • Nazewnictwo
 • Router z rdzeniem chmurowym

5. Punkty dostępowe w domu i biurze

Punkt dostępu (lub bezprzewodowy punkt dostępu), co w języku perskim oznacza punkt dostępu, to nazwa jednego z rodzajów sprzętu stosowanego w sieciach bezprzewodowych lub bezprzewodowych.

Urządzenia te nazywane są także w skrócie AP lub WAP. Funkcja WAP w sieciach bezprzewodowych jest taka sama jak przełącznika w sieciach kablowych. Oznacza to, że zapewniają możliwość połączenia kilku systemów komputerowych za pośrednictwem sieci bezprzewodowych.

6. Interfejsy i akcesoria sieciowe

Interfejs jest kolejnym produktem firmy Mikrotik i służy do zwiększenia portu PCI lub PCIe w routerach Mikrotik; Produkty te są wyposażone w światłowód, różne konwertery PCI i karty bezprzewodowe.
Wskazówki dotyczące nazewnictwa typów mikrocji

Wybór nazwy dla routerów Mikrotik opiera się na konkretnych zasadach, w których sama firma jest dobrze zorientowana. Jednak cóż, Ty i ja, jako klienci tych produktów, musimy mieć prawidłowe informacje na temat nazewnictwa, abyśmy mogli wybrać odpowiedni produkt . . Z drugiej strony rodzaj pinów, kody nazw itp. mogą dostarczyć przydatnych informacji, takich jak możliwości i funkcje produktu, co jest bardzo ważnym punktem przy zakupie produktów Mikrotik.

Zobaczmy więc, co oznaczają skróty dotyczące typów Mikrotika:

U: Urządzenia wyposażone w port USB.
L: Urządzenia, których moc została zmniejszona.
G: Urządzenia mają gigabitowy interfejs sieciowy.
Odp.: Urządzenia z ulepszoną pamięcią RAM.
H: Urządzenia, których moc obliczeniowa została zwiększona.
P: Urządzenia z funkcją Power over Ethernet (POE).
i: Urządzenia obsługujące POE tylko na jednym z portów.
S: urządzenia umożliwiające użytkownikowi instalację modułu SFP.
S+: Urządzenia umożliwiające użytkownikowi instalację protokołu SFP+.

Oprogramowanie Mikrotika

Popularne oprogramowanie RouterOS jest jednym z najważniejszych produktów oprogramowania Mikrotik; To oprogramowanie jest systemem operacyjnym dla sprzętu Mikrotik Routerboard; Instalując i konfigurując ten system operacyjny Mikrotik (RouterOS) na komputerach osobistych (PC), możesz korzystać z takich funkcji, jak zapora sieciowa, a także system zarządzania przepustowością lub bezprzewodowe punkty dostępowe i serwery VPN.

System operacyjny RouterOS można zainstalować na wszystkich 32-bitowych systemach operacyjnych i nie tylko, a dostęp do RouterOS można również uzyskać za pomocą narzędzi takich jak Telnet, FTP lub SSH; Możliwości tego oprogramowania nie są nieliczne, ale aby dodać możliwości funkcjonalne tego systemu operacyjnego, należy najpierw uzyskać jego licencję.

Co to jest licencja?

Licencja odnosi się do licencji zdefiniowanych w oparciu o cechy sprzętowe routerów i które mogą obsługiwać wielu klientów.

Czasami jednak uzyskanie licencji może nie być opłacalnym wyborem. Dzięki Mikrotik za każdym razem, gdy kupujesz urządzenie tej firmy, otrzymujesz licencję (od trzeciego do szóstego poziomu) na wyeliminowanie tego problemu.

Każda licencja Mikrotik daje użytkownikom dostęp do pełnego zarządzania ich siecią. Wreszcie najwyższym poziomem licencji jest licencja typu 6, która umożliwia zarządzanie wszystkimi funkcjami przy nieograniczonej liczbie użytkowników.

System operacyjny routera OS (RouterOS)

Jak pisaliśmy na początku artykułu, marka Mikrotik zamierzała konkurować z marką Cisco i jej popularnym systemem operacyjnym, czyli IOS. Z tego powodu stworzył swój system operacyjny; System ten można zainstalować na wszystkich rodzajach komputerów; Aby lepiej zrozumieć to zagadnienie, warto zapoznać się z zarządzaniem użytkownikami sieci. Do sukcesów tego systemu operacyjnego (Router OS) należy jego stabilność i integralność w świadczeniu usług we wszelkiego rodzaju sieciach, co czyni go popularnym.

Między innymi to, co czyni to oprogramowanie lepszym od innych konkurentów, to to, że za pomocą oprogramowania Windows WinBox lub QuickSet możesz konfigurować i konfigurować routery za pomocą kilku kliknięć; Dzięki tym programom konfiguracja routerów za pomocą graficznego interfejsu użytkownika jest bardzo prosta i szybka.

Szkolenie w firmie Mikrotik

Firma Mikrotik służy swoim odbiorcom i klientom zakładając i uruchamiając różne centra edukacyjne na całym świecie; Oprogramowanie RouterOS jest jedną z rzeczy, których Mikrotik używa do szkolenia; Ponadto kursy Mikrotic odbywają się w formie teoretycznej i praktycznej, a na koniec Mikrotic udostępnia uczestnikom kursów dokumenty lub certyfikaty.

Ale nie jest źle mieć względną znajomość kursów oferowanych przez Mikrotik, tak samo jak tytuł.

Kursy Mikrotika:

Aby dowiedzieć się, jak pracować z systemem operacyjnym Mikrotik, możesz zapoznać się z tematyką edukacyjną udostępnianą przez tę firmę w siedmiu różnorodnych grupach i trzech poziomach:

 • Kurs MTCNA lub MikroTik Certified Network Associate
 • Kurs MTCRE lub MikroTik Certified Routing Engineer
 • Kurs MTCWE lub MikroTik Certified Wireless Engineer
 • Kurs MTCTCE lub MikroTik Certified Traffic Control Engineer
 • Kurs MTCUME lub MikroTik Certified User Management Engineer
 • Kurs MTCINE lub MikroTik Certified Inter-networking Engineer
 • Kurs MTCIPv6E lub MikroTik Certified IPv6 Engineer

A każdy z dokumentów jest podzielony na jeden z następujących poziomów:

 • Poziom podstawowy
 • MTCN
 • Inżynier poziom 1
 • MTCRE
 • MTC
 • MTCTCE
 • Inżynier poziom 2
 • MTCUME
 • MTCINE
 • MTCIPv6E

W jakich przypadkach można zastosować Mikrotik?

Na tym etapie, kiedy już stosunkowo dobrze zaznajomiłeś się z typami Mikrotika, jeśli zapytano Cię, w jakich przypadkach możesz uzyskać pomoc z narzędzi Mikrotika (oczywiście, jeśli pracujesz w dziedzinie sieci, prawdopodobnie już wiesz do czego służy Mikrotik?), spójrz na poniższą listę. . Być może następnym razem, gdy będziesz musiał wykonać jedno z poniższych zadań w swojej infrastrukturze sieciowej, możesz łatwo rozwiązać swój problem za pomocą tylko jednego narzędzia firmy Mikrotik.

 • Rozgromienie
 • zapora sieciowa
 • Bezprzewodowy
 • Serwer proxy
 • Zarządzanie użytkownikami
 • Jakość usługi
 • równoważenie obciążenia
 • Wsparcie dla wersji IP 6 (obsługa IPv6)
 • Protokół dynamicznej konfiguracji hosta (serwer DHCP)
 • Tłumaczenie adresów sieciowych (NAT)
 • wirtualna sieć prywatna (VPN)
 • Hosting połączenia (PPPoE – PPTP – L2TP – SSTP – OpenVPN – ISDN)

Chociaż narzędzia sieciowe są znacznie szersze niż te słowa i nie można ich zebrać w jednym artykule, staraliśmy się zebrać najważniejsze informacje potrzebne do poznania typów Mikrotika;

Jakie są Wasze doświadczenia z produktami Mikrotik? Czy korzystałeś kiedyś z Mikroticsów? Podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami i cennymi doświadczeniami.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs on-linepobierz oprogramowanie karbonnPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobrania