Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozlałeś wodę na swojego MacBooka? Oto, co należy zrobić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozlałeś wodę na swojego MacBooka? Oto, co należy zrobić

Wypadki się zdarzają, ale jeśli wylejesz wodę na swojego MacBooka®, może to zrujnować komputer — i cały dzień. Dobra wiadomość: możesz uratować swoje urządzenie i zapobiec dalszym uszkodzeniom, ale musisz działać szybko.

W AKKO naprawiamy, gdy coś się psuje — niezależnie od tego, czy MacBook się nie włącza, czy głośnik iPhone® jest uszkodzony. Oto nasz przewodnik, co zrobić, jeśli na MacBooka wyleje się woda.

Wyłącz MacBooka

Jeśli wylałeś wodę na klawiaturę lub ekran MacBooka, ważne jest, aby natychmiast wyłączyć urządzenie. Najpierw odłącz MacBooka Pro® lub MacBooka Air®, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 5 sekund lub dłużej, aż całkowicie się wyłączy.

Nie czekaj z wyłączeniem MacBooka, ponieważ pozostawienie go włączonego, gdy jest mokry, może spowodować zwarcie lub inne poważne uszkodzenie. Uważaj też — jeśli Ty lub Twoje ubrania są mokre, nie odłączaj urządzenia bezpośrednio od ściany, ponieważ możesz się porazić prądem. Zamiast tego znajdź przełącznik lub wyłącznik automatyczny dla gniazdka, do którego podłączono MacBooka, a następnie wyłącz go tam.

Usuń wszystkie podłączone urządzenia

Następnie odłącz od MacBooka wszystkie dyski USB, klucze sprzętowe lub akcesoria, takie jak mysz, słuchawki przewodowe lub ładowarka.

Wysusz i osusz swojego MacBooka

Jeśli Twój MacBook zamoczy się, ważne jest, aby wysuszyć go tak szybko i ostrożnie, jak to możliwe. Najpierw weź ściereczkę z mikrofibry, aby usunąć nadmiar płynu z urządzenia, pamiętając o wysuszeniu klawiatury, otworów wentylacyjnych, gładzika i portów USB. Spróbuj użyć bawełnianego wacika do osuszenia małych, trudno dostępnych miejsc. Następnie wykonaj te proste kroki, aby opróżnić MacBooka:

  1. Odwróć MacBooka do góry nogami, połóż go na ręczniku lub ściereczce z mikrofibry i pozwól wodzie spłynąć.
  2. W celu uzyskania najlepszych rezultatów należy odczekać co najmniej 24 godziny, aż komputer całkowicie wyschnie.
  3. Nie wkładaj urządzenia do ryżu. Stworzysz więcej problemów, jeśli ryż utknie w komponentach MacBooka i wokół nich.
  4. Nie używaj suszarki do włosów ani nie zostawiaj MacBooka na słońcu. Zbyt wysoka temperatura może uszkodzić urządzenie.
Rekommenderad:  Zrób więcej za mniej: 30 minut lokalnego SEO co tydzień

Pozwól profesjonalistom wyczyścić i sprawdzić swojego MacBooka

Przed ponownym włączeniem urządzenia lub podłączeniem czegokolwiek do urządzenia dobrze jest poprosić profesjonalistę o wyczyszczenie MacBooka i sprawdzenie, czy nie jest uszkodzony przez wodę. Ekspert AKKO może to zrobić za Ciebie — umów się na spotkanie lub odwiedź najbliższego uBreakiFix® firmy AKKO lub sklep AKKO Tech Repair & Solutions™ do naprawy jeszcze tego samego dnia. Mogą również zdjąć tylną część urządzenia i sprawdzić baterię pod kątem uszkodzeń — lepiej nie robić tego samodzielnie, ponieważ może to spowodować utratę gwarancji.

Table of Contents