Wierzcie lub nie, ale w dawnych czasach, kiedy internet był stosunkowo nowy, ludzie bardzo wahali się przed zakupami online. W dzisiejszych czasach może się to wydawać fantazją, ponieważ sklepy internetowe z dnia na dzień coraz bardziej wypierają handel detaliczny z rynku, ale jeśli masz taką możliwość, zachęcamy Cię do sprawdzenia faktów za pośrednictwem kogoś, kto tam był.
Problemy z brakiem zaufania nie były tak banalne, jak „zapłacimy za coś, a cegiełkę dostaniemy pocztą” (choć nie były to rzadkości), ale wynikały głównie z tego, że nie można było zobaczyć i dotknąć danej rzeczy. produkty osobiście.
Istnieje wiele marek i chociaż rozmiary są takie same na papierze (nie biorąc pod uwagę rozmiarów regionalnych), kroje i formy nie są ustandaryzowane, co oznacza, że czasami rękawy są krótsze, spodnie dłuższe, a buty szersze w poprzek. różnych marek w tej samej kategorii rozmiarów.
Z biegiem czasu i wraz z rozwojem sieci jako rynku (między innymi) ludzie przyzwyczaili się do składania zamówień bez „dotykania” produktów, jednak kwestia rozmiarów odzieży nadal pozostaje nierozstrzygnięta. Tabele rozmiarów stały się powszechnie dostępne, coś, co było narzędziem do produkcji i dystrybucji, ale są używane w sklepach internetowych w tak okrężny sposób, że aż dziw, że klientom wszystko wychodzi dobrze.
W większości przypadków ogólna tabela rozmiarów będzie dołączona do produktu na stronie produktu. Problem polega na tym, że wykres nie zawsze jest dokładny (zwykle do każdego elementu na stronie używany jest ten sam wykres), jest to po prostu „jakiś wykres” znaleziony w sieci lub alternatywnie ogólny wykres od producenta. Oprócz wątpliwej funkcjonalności, Twój klient zmuszony jest do ręcznego sprawdzania wszystkiego, co dotyczy jego rozmiarów, czyli dokonywania pomiarów i porównywania z tabelą.
Biorąc to wszystko pod uwagę, każdy sklep internetowy z odzieżą powinien przynajmniej rozważyć wdrożenie bardziej funkcjonalnego narzędzia tabeli rozmiarów, takiego jak to Rozmiar kiwi oferuje. Szczerze mówiąc, to trochę dziwne, że tak przydatne narzędzie nie stało się standardem w całej branży.
Wykonaj każde zamówienie prawidłowo
Nie ma na świecie ani jednego sprzedawcy, który nie chciałby, aby jego sprzedaż przebiegła bezproblemowo, a dotyczy to wszystkiego po dokonaniu zakupu, a dokładniej zwrotów. Jeżeli odzież nie będzie pasować, zostanie zwrócona, co jest złą wiadomością zarówno dla Twojego sklepu (wysłanie nowego towaru, niezadowolony klient, zwrot pieniędzy itp.), jak i dla Twojego klienta (rozczarowanie produktem, kłopoty ze zwrotami, itp.) i dlatego należy je ograniczyć do absolutnego minimum przypadków.
Kiwi Sizing wdraża w Twojej witrynie trzy różne sposoby ustalania idealnego rozmiaru, co następnie eliminuje możliwość wystąpienia jakichkolwiek błędów. Oznacza to, że zamówienia są realizowane bez zwrotów, nie ma problemów z porzuconymi koszykami spowodowanymi przez niepewnych klientów i nie ma żadnych dodatkowych kosztów dla Ciebie ani klienta. To ostatnie mogłoby nawet mieć znaczenie przy ustalaniu cen produktów, jeśli oszczędności wynikające z braku problemów byłyby wystarczająco duże.
Należy zauważyć, że Kiwi Sizing działa na wszystkich obecnie używanych platformach eCommerce, takich jak WooCommerce, Shopify, Wix, Magento itp., ale w naszej recenzji użyliśmy wersji wtyczki WooCommerce dla WordPress. Mamy nadzieję, że w ten sposób dotrzemy do jak najszerszego grona odbiorców (jeśli weźmiemy pod uwagę popularność obu platform na tle innych), choć cały proces wdrożenia i zarządzania jest usprawniony i maksymalnie przyjazny dla użytkownika gdzie każdy może sobie z tym poradzić przy odrobinie praktyki.
Jak sprawić, żeby to zadziałało
Ponieważ przyglądamy się, jak Kiwi Sizing działa jako integracja z WooCommerce, naturalnym jest zacząć od początku – połączyć jedno i drugie. Proces jest podzielony na kilka prostych kroków, dzięki którym w kilka chwil przejdziesz od zera do stanu gotowości. Najpierw musisz aktywować wtyczkę, a następnie zintegrować ją z instalacją WooCommerce. Odbywa się to poprzez zalogowanie się do aplikacji Kiwi Sizing (innej niż pulpit nawigacyjny) i uzyskanie identyfikatora sklepu. Po prostu skopiuj ten identyfikator do wyznaczonego pola znajdującego się w ustawieniach WooCommerce. W ten sposób oba urządzenia zostaną połączone, ale proces jeszcze się nie zakończył.
Po połączeniu sklepu z aplikacją nadal musisz zrobić to samo z bazą danych produktów. Powiązanie aplikacji z produktami znacznie ułatwia tworzenie wszystkich tabel rozmiarów i formuł rekomendacji, które będziesz wykonywać, ponieważ dodajesz atrybuty do już istniejących produktów, zamiast tworzyć wszystko od zera.
Po prostu przejdź do sekcji „Dodaj kluczowe opcje WooCommerce” w aplikacji, aby w pełni zakończyć proces integracji.
Po zakończeniu procesu konfiguracji i integracji przekonasz się, że aplikacja Kiwi Sizing zawiera teraz całą bazę danych produktów. Dzięki temu połączeniu aplikacja intuicyjnie oszacowa, do ilu produktów można zastosować tabele rozmiarów.
Dopasuj rozmiary swoich produktów
Wszystko, co do tej pory było w zasadzie przygotowaniem, które doprowadziło Cię do punktu, w którym możesz tworzyć i przypisywać tabele rozmiarów do swoich produktów. Istnieją bardziej zaawansowane funkcje, które możesz wykorzystać na swoją korzyść, ale zawsze mądrze jest zacząć od początku.
Opcja, z której będziesz chciał skorzystać, nosi trafną nazwę „Utwórz nową tabelę rozmiarów” i będzie Twoim głównym miejscem pracy podczas pracy z aplikacją.
Jeśli jesteś nowicjuszem w projektowaniu i zarządzaniu stronami internetowymi, nie martw się, tworzenie tabeli rozmiarów to proces krok po kroku, bardzo podobny do kreatorów konfiguracji, z którymi wszyscy spotkaliśmy się od czasu do czasu. W związku z tym otrzymasz zawsze mile widzianą opcję tworzenia wykresu na podstawie istniejącego szablonu, który edytujesz i na którym budujesz, lub pracy od zera z pustym wykresem dla tych, którzy mają więcej przygód.
Szablony znajdujące się w sekcji „Wspólne projekty” obejmują całą typową odzież, od koszul i butów po spodnie i bieliznę. Należy pamiętać, że te szablony to nie tylko niejasne wytyczne, w przypadku których trzeba jeszcze wykonać dużo pracy, zanim będą nadawały się do użytku. Zamiast tego są to w pełni funkcjonalne wykresy, które wymagają jedynie kilku poprawek, „osobistego akcentu”, jeśli chcesz, i które można natychmiast opublikować w interfejsie użytkownika.
Tabela rozmiarów zawiera szczegółowy podgląd produktu, dzięki czemu Twoi klienci mogą łatwo zmierzyć się i określić swój rozmiar. Musisz wybrać pola tabeli rozmiarów, zdjęcia produktów, styl wykresu i jednostkę miary, przy czym pierwsze trzy zbiegają się z ogólnym projektem i motywem Twojej witryny, a drugie skupiają się wokół docelowej grupy odbiorców (cale lub centymetry).
Z drugiej strony utworzenie wykresu od zera jest znacznie bardziej obciążającym przedsięwzięciem, co można ułatwić, przesyłając tabelę rozmiarów, którą już posiadasz/używasz. Ostatecznie jednak dotrzesz do tego samego miejsca, jakbyś korzystał z szablonu, z tą główną różnicą, że ręcznie wprowadzisz pomiary do tabeli.
Na tym etapie wystarczy wykonać kilka ostatnich poprawek, zanim będzie gotowy do publikacji. Wybierając akcję „Dodaj blok układu”, możesz dodać całą masę elementów, takich jak obrazy, filmy, dodatkowe tabele itp.
Na koniec musisz dopasować swój produkt do odpowiedniego wykresu, przechodząc do „Dodaj nowy warunek dopasowania” i przeglądając opcje. Pozycje można szybko połączyć z wykresem za pomocą przycisku „Produkt”, który pełni funkcję wyszukiwania, umożliwiającego wpisanie nazw pozycji i od razu je powiązać.
Idąc o krok dalej
Tabele rozmiarów są zawsze przydatne i powinny stanowić standard w każdym sklepie internetowym zajmującym się sprzedażą odzieży, ale ostatecznie nie stanowią one szczytu tego, co możesz zaoferować swoim klientom. Ogólna tabela rozmiarów to w zasadzie samouczek „zrób to sam”, w którym większość pracy nadal wymaga od klienta. A co by było, gdybyś zamiast tego mógł wykonać całą pracę za nich, a oni musieliby jedynie wypełnić kilka podstawowych pól – pojawiłaby się rekomendacja rozmiaru.
Po utworzeniu wykresów możesz przejść na wyższy poziom, przechodząc do zakładki „Doradca rozmiaru” i tworząc prosty w obsłudze kalkulator, który umożliwia wybór rozmiaru z poziomu synchronizacji frontendu. Pamiętaj, że nadal będziesz potrzebować wykresów, ponieważ osoba polecająca pobiera z nich dane jako wyniki na podstawie danych wejściowych podanych przez klienta, tzn. jeśli nie ma wykresów, nie ma wyników.
Aby rozpocząć, musisz wybrać typ rekomendatora spośród trzech dostępnych. Ogólny rekomendator umożliwia Twoim klientom wprowadzenie wymiarów i w rezultacie otrzymanie zalecanego rozmiaru. Należy pamiętać, że wszystkie powiązania między pomiarami i rozmiarami pochodzą z tabel rozmiarów wybranego produktu.
Niestandardowy rekomendator działa w podobny sposób, z tą różnicą, że wyniki nie pochodzą z tabel rozmiarów; zamiast tego wykonujesz połączenia ręcznie. Załóżmy, że współpracujesz głównie z europejskimi producentami, którzy stosują tę samą tabelę rozmiarów dla każdego elementu odzieży. Niedawno wpadły Ci jednak w ręce amerykańskie jeansy, które odbiegają standardem od innych produktów, które zwykle sprzedajesz. W tym konkretnym przypadku możesz użyć niestandardowego doradcy, aby ręcznie przypisać pomiary do rozmiarów w inny sposób, niż byłoby to zrobione przy użyciu ustawień domyślnych.
Trzecią opcją jest „Zaawansowany doradca odzieży” i szczerze mówiąc, to właśnie tej opcji będziesz używać najczęściej, jeśli nie przez cały czas. Ten rekomendator korzysta z uczenia maszynowego, aby przedstawiać najlepsze rekomendacje. Twoi klienci nie będą musieli dokonywać żadnych pomiarów, a zamiast tego podawać podstawowe informacje, takie jak wiek, waga i wzrost, które doprowadzą do zalecanego rozmiaru.
Po wybraniu żądanego typu będziesz musiał także wybrać podłączoną tabelę źródłową (nie ma potrzeby dokonywania wyboru, jeśli masz tylko jedną aktywną – jest ona wybierana automatycznie). Gdy już przygotujesz tabelę, będziesz mógł dodać dodatkowe atrybuty produktu, które będą używane do sortowania produktów, takie jak kategoria produktu, płeć i wiek; na przykład „damska” „sukienka bez rękawów”.
Teraz każdy element odzieży ma pewne charakterystyczne wymiary, które są całkowicie unikalne lub w pewnym stopniu unikalne. Na przykład koszule z długim rękawem będą wymagały długości klatki piersiowej, koszuli i długości rękawa, podczas gdy spódnica lub dżinsy będą wymagały pomiarów talii i rąbka lub długości nogawek. Miar będziesz miała do wyboru wiele, ale tak naprawdę warto wyróżnić kilka kluczowych dla danego elementu – w przypadku naszej sukienki będą to biust, klatka piersiowa i talia.
Ostatnim krokiem przed wprowadzeniem rekomendacji na rynek jest wdrożenie wartości procentowych odchyleń. Ponieważ bardzo niewiele osób doskonale wypełnia ogólne pomiary, ważne jest, aby pokazać im, że istnieje pewna swoboda przy porównywaniu liczb. Wartość domyślna to 10%, co oznacza, że jeśli Twoje liczby mieszczą się w tym odchyleniu od wymiarów ogólnych, niezależnie od tego, czy są większe, czy mniejsze, zalecany rozmiar nadal obowiązuje. Ustawiając +/-, pamiętaj o rozciągliwości materiału – istnieje ogromna różnica pomiędzy zwykłą parą spodni a parą spodni do jogi.
Po tym ostatnim kroku możesz już publikować, a Twoi klienci będą mogli cieszyć się dodatkowymi funkcjami Twojego nowego i ulepszonego sklepu internetowego.
Streszczenie
Każdy właściciel/menedżer sklepu wie, jaki wpływ na zyski mogą mieć zwroty i/lub nieudane konwersje. Dlatego niezwykle istotne jest wdrożenie jak największej liczby narzędzi, aby utrzymać dane dotyczące tych pozycji na jak najniższym poziomie.
Kiwi Sizing dla WooCommerce to uniwersalna wtyczka, która z pewnością to osiągnie.
Jeśli prowadzisz jakikolwiek sklep internetowy zajmujący się odzieżą i kiedy pojawia się taka wtyczka, która może podnieść całość w taki sposób, jesteś winien to sobie i swoim klientom przynajmniej: dać mu szansę.