Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Różne menu na różnych stronach w WordPress

Różne menu na różnych stronach w WordPress

Czy chcesz wyświetlać różne elementy menu nawigacyjnego dla różnych stron w WordPress? Lub wyświetlać różne menu dla zalogowanych użytkowników?

WordPress umożliwia wyświetlanie menu nawigacyjnego w określonym miejscu motywu, ale domyślnie zawsze wyświetla to samo menu.

W tym artykule pokażemy, jak dodać logikę warunkową do menu w WordPress, aby wyświetlać różne menu na różnych stronach.

Jeśli potrzebujesz szybkiego hosta do hostowania swojej witryny WordPress, polecam hosting WordPress Ded9.com. Hosty WordPress Ded9.com są zoptymalizowane pod każdym względem do hostowania witryn WordPress.

Dlaczego powinniśmy wyświetlać różne menu na różnych stronach?

Menu nawigacyjne porządkują Twoją witrynę WordPress i pomagają odwiedzającym znaleźć to, czego chcą. Twoja witryna WordPress domyślnie wyświetla to samo menu nawigacyjne dla wszystkich użytkowników oraz we wszystkich postach i stronach.

Może się jednak zdarzyć, że zechcesz wyświetlić różne menu dla różnych użytkowników lub na różnych stronach swojej witryny.

Strony internetowe, takie jak sklep internetowy, forum członkowskie WordPress lub platforma edukacyjna online, mogą korzystać ze spersonalizowanych menu nawigacyjnych.

Korzystając z logiki warunkowej zastosowanej w swoich menu, możesz dodać dodatkowe pozycje menu dla zalogowanych użytkowników, aby mogli zarządzać swoimi kontami, odnawiać subskrypcje lub przeglądać zakupione kursy online. Można o tym myśleć jako o kontroli dostępu do menu WordPress.

Przyjrzyjmy się, jak dodać logikę warunkową do menu, aby wyświetlały się inaczej na różnych stronach w WordPress.

Tworzenie nowych menu nawigacyjnych w WordPress

Pierwszym krokiem jest utworzenie nowego menu nawigacyjnego, które chcesz wyświetlić w WordPress. Następnie możesz użyć logiki warunkowej, aby zdecydować, kiedy i jak wyświetlić każde menu na różnych stronach.

Przejdź do Wygląd »Menu w panelu WordPress. Może to być Twoje menu domyślne, jeśli masz już menu nawigacyjne w swojej witrynie dla wszystkich użytkowników.

W następnym kroku musisz kliknąć link „Utwórz nowe menu”, aby utworzyć nowe menu. Na przykład możesz utworzyć jedno menu, które będzie wyświetlane zalogowanym użytkownikom, a drugie na określonej stronie lub kategorii WordPress.

Po lewej stronie możesz zobaczyć listę stron swojej witryny. Zaznacz pole obok każdej strony, którą chcesz dodać do swojego menu, i kliknij przycisk „Dodaj do menu”.

Możesz także rozmieścić elementy menu po prawej stronie ekranu, przeciągając i upuszczając.

W dalszej części strony możesz wybrać miejsce wyświetlania menu. Ale teraz nie musisz przydzielać miejsca temu menu. Zrobimy to w następnym kroku.

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz menu”, aby zapisać zmiany.

Wyświetlaj różne menu dla zalogowanych użytkowników WordPress

Niezależnie od tego, czy użytkownicy są zalogowani w Twojej witrynie, czy nie, często przydatne jest wyświetlanie różnych menu nawigacyjnych dla różnych użytkowników.

Na przykład możesz dołączyć linki do logowania i rejestracji dla niezalogowanych użytkowników oraz dodać link do wylogowania do swojego menu dla menu logowania.

Lub, jeśli masz Sklep WooCommercemożesz umieścić elementy przeznaczone dla klientów (takie jak koszyk) ukryte przed widokiem publicznym.

Najpierw musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Menu warunkowe. Możesz go pobrać z wtyczki WordPress w dziale Wtyczki >> Dodaj. (Jest wolne)

Tutaj zobaczysz listę dostępnych lokalizacji menu i aktualnie wyświetlanych menu. Będą się one różnić w zależności od używanego motywu WordPress.

Na przykład nasza witryna testowa pokazuje, że w lokalizacji naszego głównego menu znajduje się menu nawigacyjne zatytułowane Menu główne.

Możemy nakazać wtyczce wyświetlanie innego menu, jeśli zostaną spełnione określone warunki, klikając link + Menu warunkowe i wybierając inne menu z rozwijanego menu. W tym samouczku wybieramy „Menu zalogowania”.

Następnie musisz kliknąć link „+ Warunki”.

Spowoduje to wyświetlenie wyskakującego okna, w którym zobaczysz wiele warunków do wyboru.

Zaznacz pole obok Użytkownik zalogowany, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Możesz teraz odwiedzić swoją witrynę i zobaczyć zaimportowane menu użytkownika. Możesz wylogować się ze swojej witryny, aby zobaczyć menu nawigacyjne widoczne dla innych użytkowników.

Wyświetlanie innego menu WordPress w zależności od roli Użytkownika

Po zalogowaniu się Użytkownika możesz także wyświetlić inne menu nawigacyjne w zależności od przypisanej mu roli użytkownika.

Na przykład możesz uwzględnić dodatkowe pozycje menu dla menedżera i bardziej ograniczone pozycje dla współautora. Lub w witrynie członkostwa możesz przyznać różny dostęp do różnych poziomów członkostwa.

Podobnie jak w poprzedniej sekcji, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę Conditional Menu, przejdź do strony Wygląd » Menu i zakładki „Zarządzaj lokalizacjami”.

Musisz dodać odpowiednie menu warunkowe dla wybranej roli użytkownika. Na potrzeby tego samouczka wybraliśmy menu administratora menu nawigacji.

Następnie musisz kliknąć link „+ Warunki”, aby wybrać rolę użytkownika.

Musisz kliknąć kartę Role użytkowników, aby zobaczyć pola wyboru dla każdej roli użytkownika w Twojej witrynie. Kliknij role użytkowników, które widzą to menu, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

Wyświetlaj różne menu dla różnych stron w WordPress

Możesz wyświetlić różne menu dla różnych stron w WordPress. Na przykład możesz wyświetlić dodatkowe pozycje menu na stronie polityki prywatności, takie jak link do powiadomienia o plikach cookie.

W tym celu należy zainstalować i aktywować wtyczkę menu warunkowych jak pokazano na powyższym obrazku, następnie wybrać prawe menu nawigacyjne i kliknąć link + Warunki.

Tym razem musisz kliknąć zakładkę „Strony”. Zobaczysz listę każdej strony w Twojej witrynie.

Powinieneś zaznaczyć obok każdej strony, gdzie chcesz, aby pojawiło się menu nawigacyjne, a następnie kliknąć przycisk Zapisz.

Ukryj menu nawigacyjne na stronach docelowych w WordPress

W Twojej witrynie mogą znajdować się strony, na których nie chcesz wyświetlać menu nawigacyjnego, np. strony docelowe.

Landing page ma na celu zwiększenie sprzedaży. Na tych stronach chcesz zminimalizować rozpraszanie uwagi i zapewnić użytkownikom wszystkie informacje potrzebne do podjęcia określonego działania.

Możesz to zrobić za pomocą wtyczki Menu warunkowe. Wybierając menu warunkowe, tym razem należy z rozwijanego menu wybrać opcję Wyłącz menu.

Następnie musisz kliknąć link „+ Warunki”, aby wybrać, kiedy wyświetlić menu.

Należy kliknąć w zakładkę „Strony” i zaznaczyć znacznik obok swoich stron docelowych. (Tutaj na przykład nazwa naszej strony docelowej to Moja strona docelowa.)

Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz”, aby zapisać ustawienia.

Menu nawigacyjne są potężnym narzędziem w projektowaniu stron internetowych. Pozwalają skierować użytkowników do najważniejszych części Twojej witryny.

W tym artykule zobaczysz różne menu nawigacyjne na różnych stronach i dla różnych użytkowników. Mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci dowiedzieć się, jak dodać logikę warunkową do menu w WordPress.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo