Termin Chmura obliczeniowa Zawiera szereg klasyfikacji, typów i modeli architektonicznych. Ten model obliczeń siatkowych zmienił sposób, w jaki pracujemy.
Ale chmura to nie tylko kwestia teoretyczna i prosta; aby lepiej zrozumieć tę technologię, w tym artykule przedstawiliśmy również pełne wyjaśnienia.
W tym artykule wspomniano również o różnicy między chmurą publiczną i prywatną, abyś mógł łatwo wybrać i jak najlepiej wykorzystać usługi w chmurze.
Przetwarzanie w chmurze można podzielić na trzy ogólne typy:
- Publiczność chmura to przetwarzanie w chmurze udostępniane przez Internet i udostępniane organizacjom.
- Szeregowy cloud to chmura obliczeniowa przeznaczona wyłącznie dla Twojej organizacji.
- Chmura hybrydowa jest środowisko korzystające z chmur publicznych i prywatnych.
Poniżej szczegółowo wyjaśnimy każdy z nich i pomożemy zrozumieć różnice między usługami chmury publicznej i prywatnej oraz znaleźć wzorową usługę dla Twojej firmy.
Co to jest przetwarzanie w chmurze?
Przetwarzanie w chmurze przetwarza lub przechowuje programy, aplikacje i dane przez Internet, a nie bezpośrednio na dysku twardym komputera. Najbardziej znane przykłady przetwarzania w chmurze to oprogramowanie jako usługa (SaaS), platforma jako usługa (PaaS) i infrastruktura jako usługa (IaaS) – większość z nich można skonfigurować na platformie publicznej lub prywatnej. Przetwarzanie w chmurze zapewnia więcej usług, w tym:
- AIaaS: Sztuczna inteligencja jako usługa
- DaaS: Komputer stacjonarny jako usługa
- ITaaS: Technologia informacyjna jako usługa
- RaaS: Ransomware jako usługa
Każda usługa w chmurze składa się z systemów lub urządzeń po stronie klienta (komputerów stacjonarnych, tabletów itp.) podłączonych do komponentów centrum danych zaplecza (serwerów). Elementy tworzące infrastrukturę chmurową to:
Podstawowa architektura infrastruktury może mieć różne formy i cechy, w tym:
- Zwirtualizowany
- Zdefiniowane programowo
- Hiperkonwergentny
Zarówno osoby fizyczne, jak i firmy czerpią korzyści z przetwarzania w chmurze, w tym:
- Zmniejsz złożoność
- Optymalizacja DevOps
- Giełda CapEx i OpEx
- Planowanie przyszłości
Przykłady i przypadki wykorzystania chmury obliczeniowej
Istnieją wyraźne przykłady przetwarzania w chmurze, a także przypadki użycia różnic między chmurą publiczną i prywatną, z których wielu z Was może korzystać w życiu osobistym lub zawodowym:
- Platformy udostępniania plików, takie jak Dropbox, Dokumenty Google i Microsoft 365
- Sieci społecznościowe i usługi telekomunikacyjne, takie jak Facebook, Twitter i Skype
- CRM i narzędzia do zarządzania produktywnością, takie jak Salesforce i Atlassian
- Oprogramowanie ITSM i ITOM, takie jak BMC Helix
- Usługi przesyłania strumieniowego online, takie jak Netflix, Sling i Hulu
- Uczenie maszynowe i rozbudowana analiza danych
- Internet przedmiotów
Co to jest chmura publiczna?
Chmura publiczna to model przetwarzania w chmurze, w którym świadczone są usługi informatyczne przez Internet. Jako najpopularniejszy znany model usług przetwarzania w chmurze, chmura publiczna oferuje szeroki wybór rozwiązań obliczeniowych i zasobów, aby sprostać stale rosnącym potrzebom organizacji każdej wielkości.
Cechy definiujące platformę chmury publicznej Czy:
- Wysoka elastyczność i skalowalność
- Rozsądne ceny planów
Usługi w chmurze publicznej mogą być znacznie tańsze niż inne usługi, w przypadku których opłaty są naliczane na podstawie zużytych zasobów obliczeniowych.
Wydajność obliczeniowa może wahać się od standardowych usług — poczty e-mail, aplikacji i przechowywania plików — po platformy systemów operacyjnych na poziomie przedsiębiorstwa lub środowiska infrastruktury używane do tworzenia i testowania oprogramowania, z których każde ma swoje różnice i może być udostępniane w chmurze publicznej lub prywatnej.
Firma świadcząca usługi w chmurze, publiczna lub prywatna, jest odpowiedzialna za rozwój, zarządzanie i utrzymywanie puli zasobów obliczeniowych współdzielonych między użytkownikami w sieci.
Kiedy korzystać z chmury publicznej?
Chmura publiczna jest bardziej odpowiednia dla tego typu środowisk:
- Przewidywalne potrzeby obliczeniowe, takie jak usługi komunikacyjne dla określonej liczby użytkowników
- Programy i usługi niezbędne do prowadzenia działalności informatycznej i biznesowej
- Dodatkowe wymagane zasoby w celu zaspokojenia różnych podstawowych i pilnych potrzeb
- Środowiska deweloperskie i testowe oprogramowania
Korzyści z chmury publicznej
Oto niektóre zalety chmury publicznej:
- Nie ma potrzeby inwestowania w CapEx. Nie ma potrzeby inwestowania we wdrażanie i utrzymanie infrastruktury IT
- Zwinność techniczna. Wysoka skalowalność i elastyczność pozwalająca sprostać wymaganiom w nieprzewidywalnym środowisku pracy
- Koncentracja na biznesie. Złożoność jest zmniejszona, a wymagania dotyczące wiedzy informatycznej zminimalizowane, ponieważ dostawca usług w chmurze jest odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą.
- Zwiększ siłę finansową. Opcje cenowe są elastyczne
- Elastyczność kosztowa tej usługi pozwala organizacjom realizować strategie rozwoju i koncentrować swoje inwestycje na innowacyjnych projektach.
Wady chmury publicznej
Chmura publiczna ma ograniczenia:
- Niekontrolowany całkowity koszt posiadania usługi (TCO) może gwałtownie wzrosnąć w przypadku wdrożeń na dużą skalę, szczególnie w średnich i dużych przedsiębiorstwach.
- Brak bezpieczeństwa chmury publicznej jest z natury najmniej bezpieczny, więc nie jest to najlepszy wybór w przypadku obciążeń IT o znaczeniu krytycznym.
- Minimalna kontrola techniczna i niewielka kontrola infrastruktury mogą nie spełniać Twoich potrzeb.
Co to jest chmura prywatna?
Chmura prywatna oznacza dowolne rozwiązanie chmurowe dedykowane do użytku przez organizację. W chmurze prywatnej, w odróżnieniu od chmury publicznej, nie udostępnia się zasobów chmury obliczeniowej żadnej innej organizacji i to jest główna różnica.
Zasoby centrum danych mogą znajdować się w Twojej lokalizacji lub być obsługiwane przez firmę zewnętrzną za granicą. Zasoby obliczeniowe są izolowane, dostarczane do Ciebie za pośrednictwem bezpiecznej sieci prywatnej i nie są udostępniane innym klientom.
Chmurę prywatną można dostosować tak, aby spełniała unikalne potrzeby biznesowe i związane z bezpieczeństwem organizacji. Dzięki lepszej widoczności i kontroli nad infrastrukturą organizacje mogą uruchamiać obliczenia o znaczeniu krytycznym bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności, które wcześniej były dostępne tylko w przypadku dedykowanych lokalnych centrów danych.
Kiedy korzystać z chmury prywatnej?
Chmura prywatna nadaje się do:
- Branże i organizacje rządowe podlegające wysokiemu nadzorowi
- Wrażliwe dane
- Firmy, które potrzebują ścisłej kontroli i bezpieczeństwa nad swoimi obciążeniami IT i infrastrukturą
- Duże firmy, które potrzebują zaawansowanych technologii centrów danych do praktycznego i opłacalnego działania
- Organizacje, które mogą inwestować w wydajne i dostępne technologie
Zalety chmury prywatnej
Najpopularniejsze różnice i zalety chmury prywatnej w stosunku do chmury publicznej to:
- Ekskluzywny środowiska to środowiska prywatne i bezpieczne, do których inne organizacje nie mają dostępu.
- Indywidualne bezpieczeństwo Przestrzegaj rygorystycznych przepisów, ponieważ organizacje mogą wdrażać protokoły, konfiguracje i działania w celu dostosowania zabezpieczeń w oparciu o swoje unikalne wymagania biznesowe.
- Wysoka skalowalność i wydajność, aby sprostać nieprzewidywalnym wymaganiom bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności
- Wydajna wydajność. Chmura prywatna jest niezawodna pod względem wysokiej wydajności i wydajności SLA.
- Elastyczność. Chmura prywatna jest elastyczna, ponieważ zmieniasz infrastrukturę w oparciu o zmieniające się potrzeby biznesowe i informatyczne organizacji.
Wady chmury prywatnej
Chmura prywatna ma wady, które mogą ograniczać jej zastosowania:
- wysoki cena Chmura prywatna to drogie rozwiązanie o stosunkowo wysokim całkowitym koszcie posiadania w porównaniu z alternatywami chmury publicznej, szczególnie w przypadku krótkotrwałego użycia.
- Komórka Poziom trudności Komórka użytkownicy mogą mieć ograniczony dostęp do chmury prywatnej ze względu na środki wysokiego bezpieczeństwa.
- Zależna skalowalność. Infrastruktura może nie zapewniać wysokiej skalowalności w celu zaspokojenia nieprzewidywalnych potrzeb, jeśli centrum danych w chmurze ogranicza się do wewnętrznych zasobów obliczeniowych.
Co to jest chmura hybrydowa?
Chmura hybrydowa to dowolne środowisko infrastruktury chmurowej, które łączy platformy chmur publicznych i prywatnych z niewielkimi różnicami. Zasoby są zazwyczaj konfigurowane jako zintegrowane środowisko infrastrukturalne. Aplikacje i obciążenia danymi mogą alokować zasoby między wdrożeniami chmury publicznej i prywatnej w oparciu o korporacyjne zasady biznesowe i techniczne dotyczące takich aspektów, jak:
- bezpieczeństwo
- Wydajność
- Skalowalność
- Koszt
- Efektywność
Jest to typowy przykład chmury hybrydowej: organizacje mogą wykorzystywać środowiska chmur prywatnych do obsługi swoich obciążeń IT i uzupełniać infrastrukturę zasobami chmury publicznej, aby sprostać okazjonalnym skokom ruchu sieciowego.
A może korzystają z chmury publicznej do zadań i danych, które nie są wrażliwe i oszczędzają pieniądze, ale Ty wybierasz chmurę prywatną do wrażliwych danych.
Domena jest płynnie zintegrowana, aby zapewnić optymalną wydajność i skalowalność dla zmieniających się potrzeb biznesowych. W rezultacie dostęp do dodatkowej mocy obliczeniowej nie wymaga wysokich nakładów inwestycyjnych środowiska chmury prywatnej. Nadal jest ona świadczona jako krótkoterminowa usługa informatyczna poprzez rozwiązanie w chmurze publicznej.
Kupując chmurę hybrydową, być może będziesz musiał zdecydować, czy ma ona być jednorodna czy niejednorodna? Czy korzystasz z usług w chmurze od jednego czy kilku dostawców?
Kiedy skorzystać z chmury hybrydowej?
Tutaj chmura hybrydowa jest bardziej odpowiednia dla następujących osób:
- Organizacje obsługujące wiele branż borykają się z różnymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa, przepisów i wydajności
- Optymalizacja inwestycji w chmurę bez utraty wartości, jaką może zapewnić różnica między technologiami chmury publicznej i prywatnej
- Popraw bezpieczeństwo w istniejących rozwiązaniach chmurowych, takich jak oferty SaaS, które muszą działać za pośrednictwem bezpiecznych sieci prywatnych
- Strategicznym podejściem do inwestycji w chmurę jest ciągła zmiana i handel pomiędzy najlepszymi modelami świadczenia usług chmurowych dostępnymi na rynku.
Zalety chmury hybrydowej
- Elastyczne, oparte na zasadach wdrażanie do dystrybucji danych w środowiskach infrastruktury publicznej i prywatnej w oparciu o bezpieczeństwo, wydajność i koszty.
- Skalowalność środowisk chmury publicznej osiąga się bez narażania krytycznych obciążeń IT na nieodłączne zagrożenia bezpieczeństwa.
- Dystrybucja usług i danych w kilku centrach danych, niektórych publicznych i prywatnych, zapewnia maksymalną niezawodność.
- Ponieważ wrażliwe dane są przechowywane w prywatnych chmurach, kontrola kosztów i ulepszone metody bezpieczeństwa.
Wady chmury hybrydowej
Typowe wady chmury hybrydowej to:
- wysoki cena Śledzenie ruchu danych pomiędzy chmurą publiczną i prywatną może być uciążliwe i prowadzić do niepotrzebnych kosztów.
- Kompleksowe zarządzanie. Wymagana jest silna kompatybilność i integracja infrastruktur chmurowych obejmujących różne lokalizacje i kategorie. Jest to ograniczenie wdrożeń chmur publicznych, w przypadku których organizacje nie mają bezpośredniej kontroli nad infrastrukturą.
- Kiedy organizacje zarządzają mieszanką architektur chmur prywatnych i publicznych, pojawia się dodatkowa złożoność infrastruktury.
Wniosek
Na koniec warto wiedzieć, że korzystanie z dowolnego środowiska chmurowego nie wyeliminuje Twoich problemów. Nawet jeśli kupujesz usługi od zewnętrznych dostawców, nadal powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko.
Termin Chmura obliczeniowa Zawiera szereg klasyfikacji, typów i modeli architektonicznych. Ten model obliczeń siatkowych zmienił sposób, w jaki pracujemy.
Ale chmura to nie tylko kwestia teoretyczna i prosta; aby lepiej zrozumieć tę technologię, w tym artykule przedstawiliśmy również pełne wyjaśnienia.
W tym artykule wspomniano również o różnicy między chmurą publiczną i prywatną, abyś mógł łatwo wybrać i jak najlepiej wykorzystać usługi w chmurze.
Przetwarzanie w chmurze można podzielić na trzy ogólne typy:
- Publiczność chmura to przetwarzanie w chmurze udostępniane przez Internet i udostępniane organizacjom.
- Szeregowy cloud to chmura obliczeniowa przeznaczona wyłącznie dla Twojej organizacji.
- Chmura hybrydowa jest środowisko korzystające z chmur publicznych i prywatnych.
Poniżej szczegółowo wyjaśnimy każdy z nich i pomożemy zrozumieć różnice między usługami chmury publicznej i prywatnej oraz znaleźć wzorową usługę dla Twojej firmy.
Co to jest przetwarzanie w chmurze?
Przetwarzanie w chmurze przetwarza lub przechowuje programy, aplikacje i dane przez Internet, a nie bezpośrednio na dysku twardym komputera. Najbardziej znane przykłady przetwarzania w chmurze to oprogramowanie jako usługa (SaaS), platforma jako usługa (PaaS) i infrastruktura jako usługa (IaaS) – większość z nich można skonfigurować na platformie publicznej lub prywatnej. Przetwarzanie w chmurze zapewnia więcej usług, w tym:
- AIaaS: Sztuczna inteligencja jako usługa
- DaaS: Komputer stacjonarny jako usługa
- ITaaS: Technologia informacyjna jako usługa
- RaaS: Ransomware jako usługa
Każda usługa w chmurze składa się z systemów lub urządzeń po stronie klienta (komputerów stacjonarnych, tabletów itp.) podłączonych do komponentów centrum danych zaplecza (serwerów). Elementy tworzące infrastrukturę chmurową to:
Podstawowa architektura infrastruktury może mieć różne formy i cechy, w tym:
- Zwirtualizowany
- Zdefiniowane programowo
- Hiperkonwergentny
Zarówno osoby fizyczne, jak i firmy czerpią korzyści z przetwarzania w chmurze, w tym:
- Zmniejsz złożoność
- Optymalizacja DevOps
- Giełda CapEx i OpEx
- Planowanie przyszłości
Przykłady i przypadki wykorzystania chmury obliczeniowej
Istnieją wyraźne przykłady przetwarzania w chmurze, a także przypadki użycia różnic między chmurą publiczną i prywatną, z których wielu z Was może korzystać w życiu osobistym lub zawodowym:
- Platformy udostępniania plików, takie jak Dropbox, Dokumenty Google i Microsoft 365
- Sieci społecznościowe i usługi telekomunikacyjne, takie jak Facebook, Twitter i Skype
- CRM i narzędzia do zarządzania produktywnością, takie jak Salesforce i Atlassian
- Oprogramowanie ITSM i ITOM, takie jak BMC Helix
- Usługi przesyłania strumieniowego online, takie jak Netflix, Sling i Hulu
- Uczenie maszynowe i rozbudowana analiza danych
- Internet przedmiotów
Co to jest chmura publiczna?
Chmura publiczna to model przetwarzania w chmurze, w którym świadczone są usługi informatyczne przez Internet. Jako najpopularniejszy znany model usług przetwarzania w chmurze, chmura publiczna oferuje szeroki wybór rozwiązań obliczeniowych i zasobów, aby sprostać stale rosnącym potrzebom organizacji każdej wielkości.
Cechy definiujące platformę chmury publicznej Czy:
- Wysoka elastyczność i skalowalność
- Rozsądne ceny planów
Usługi w chmurze publicznej mogą być znacznie tańsze niż inne usługi, w przypadku których opłaty są naliczane na podstawie zużytych zasobów obliczeniowych.
Wydajność obliczeniowa może wahać się od standardowych usług — poczty e-mail, aplikacji i przechowywania plików — po platformy systemów operacyjnych na poziomie przedsiębiorstwa lub środowiska infrastruktury używane do tworzenia i testowania oprogramowania, z których każde ma swoje różnice i może być udostępniane w chmurze publicznej lub prywatnej.
Firma świadcząca usługi w chmurze, publiczna lub prywatna, jest odpowiedzialna za rozwój, zarządzanie i utrzymywanie puli zasobów obliczeniowych współdzielonych między użytkownikami w sieci.
Kiedy korzystać z chmury publicznej?
Chmura publiczna jest bardziej odpowiednia dla tego typu środowisk:
- Przewidywalne potrzeby obliczeniowe, takie jak usługi komunikacyjne dla określonej liczby użytkowników
- Programy i usługi niezbędne do prowadzenia działalności informatycznej i biznesowej
- Dodatkowe wymagane zasoby w celu zaspokojenia różnych podstawowych i pilnych potrzeb
- Środowiska deweloperskie i testowe oprogramowania
Korzyści z chmury publicznej
Oto niektóre zalety chmury publicznej:
- Nie ma potrzeby inwestowania w CapEx. Nie ma potrzeby inwestowania we wdrażanie i utrzymanie infrastruktury IT
- Zwinność techniczna. Wysoka skalowalność i elastyczność pozwalająca sprostać wymaganiom w nieprzewidywalnym środowisku pracy
- Koncentracja na biznesie. Złożoność jest zmniejszona, a wymagania dotyczące wiedzy informatycznej zminimalizowane, ponieważ dostawca usług w chmurze jest odpowiedzialny za zarządzanie infrastrukturą.
- Zwiększ siłę finansową. Opcje cenowe są elastyczne
- Elastyczność kosztowa tej usługi pozwala organizacjom realizować strategie rozwoju i koncentrować swoje inwestycje na innowacyjnych projektach.
Wady chmury publicznej
Chmura publiczna ma ograniczenia:
- Niekontrolowany całkowity koszt posiadania usługi (TCO) może gwałtownie wzrosnąć w przypadku wdrożeń na dużą skalę, szczególnie w średnich i dużych przedsiębiorstwach.
- Brak bezpieczeństwa chmury publicznej jest z natury najmniej bezpieczny, więc nie jest to najlepszy wybór w przypadku obciążeń IT o znaczeniu krytycznym.
- Minimalna kontrola techniczna i niewielka kontrola infrastruktury mogą nie spełniać Twoich potrzeb.
Co to jest chmura prywatna?
Chmura prywatna oznacza dowolne rozwiązanie chmurowe dedykowane do użytku przez organizację. W chmurze prywatnej, w odróżnieniu od chmury publicznej, nie udostępnia się zasobów chmury obliczeniowej żadnej innej organizacji i to jest główna różnica.
Zasoby centrum danych mogą znajdować się w Twojej lokalizacji lub być obsługiwane przez firmę zewnętrzną za granicą. Zasoby obliczeniowe są izolowane, dostarczane do Ciebie za pośrednictwem bezpiecznej sieci prywatnej i nie są udostępniane innym klientom.
Chmurę prywatną można dostosować tak, aby spełniała unikalne potrzeby biznesowe i związane z bezpieczeństwem organizacji. Dzięki lepszej widoczności i kontroli nad infrastrukturą organizacje mogą uruchamiać obliczenia o znaczeniu krytycznym bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności, które wcześniej były dostępne tylko w przypadku dedykowanych lokalnych centrów danych.
Kiedy korzystać z chmury prywatnej?
Chmura prywatna nadaje się do:
- Branże i organizacje rządowe podlegające wysokiemu nadzorowi
- Wrażliwe dane
- Firmy, które potrzebują solidnej kontroli i bezpieczeństwa nad swoimi obciążeniami IT i infrastrukturą
- Duże firmy, które potrzebują zaawansowanych technologii centrów danych do praktycznego i opłacalnego działania
- Organizacje, które mogą inwestować w wydajne i dostępne technologie
Zalety chmury prywatnej
Najpopularniejsze różnice i zalety chmury prywatnej w stosunku do chmury publicznej to:
- Ekskluzywny środowiska to środowiska prywatne i bezpieczne, do których inne organizacje nie mają dostępu.
- Indywidualne bezpieczeństwo Przestrzegaj rygorystycznych przepisów, ponieważ organizacje mogą wdrażać protokoły, konfiguracje i działania w celu dostosowania zabezpieczeń w oparciu o swoje unikalne wymagania biznesowe.
- Wysoka skalowalność i wydajność, aby sprostać nieprzewidywalnym wymaganiom bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i wydajności
- Wydajna wydajność. Chmura prywatna jest niezawodna pod względem wysokiej wydajności i wydajności SLA.
- Elastyczność. Chmura prywatna jest elastyczna, ponieważ zmieniasz infrastrukturę w oparciu o zmieniające się potrzeby biznesowe i informatyczne organizacji.
Wady chmury prywatnej
Chmura prywatna ma wady, które mogą ograniczać jej zastosowania:
- wysoki cena Chmura prywatna to drogie rozwiązanie o stosunkowo wysokim całkowitym koszcie posiadania w porównaniu z alternatywami chmury publicznej, szczególnie w przypadku krótkotrwałego użycia.
- Komórka Poziom trudności Komórka użytkownicy mogą mieć ograniczony dostęp do chmury prywatnej ze względu na środki wysokiego bezpieczeństwa.
- Zależna skalowalność. Infrastruktura może nie zapewniać wysokiej skalowalności w celu zaspokojenia nieprzewidywalnych potrzeb, jeśli centrum danych w chmurze ogranicza się do wewnętrznych zasobów obliczeniowych.
Co to jest chmura hybrydowa?
Chmura hybrydowa to dowolne środowisko infrastruktury chmurowej, które łączy platformy chmur publicznych i prywatnych z niewielkimi różnicami. Zasoby są zwykle konfigurowane jako zintegrowane środowisko infrastruktury. Aplikacje i obciążenia danymi mogą alokować zasoby pomiędzy wdrożeniami chmury publicznej i prywatnej w oparciu o korporacyjne zasady biznesowe i techniczne dotyczące takich aspektów jak:
- bezpieczeństwo
- Wydajność
- Skalowalność
- Koszt
- Efektywność
Jest to typowy przykład chmury hybrydowej: organizacje mogą wykorzystywać środowiska chmur prywatnych do obsługi swoich obciążeń IT i uzupełniać infrastrukturę zasobami chmury publicznej, aby sprostać okazjonalnym skokom ruchu sieciowego.
A może korzystają z chmury publicznej do zadań i danych, które nie są wrażliwe i oszczędzają pieniądze, ale Ty wybierasz chmurę prywatną do wrażliwych danych.
Domena jest płynnie zintegrowana, aby zapewnić optymalną wydajność i skalowalność dla zmieniających się potrzeb biznesowych. W rezultacie dostęp do dodatkowej mocy obliczeniowej nie wymaga wysokich nakładów inwestycyjnych środowiska chmury prywatnej. Nadal jest ona świadczona jako krótkoterminowa usługa informatyczna poprzez rozwiązanie w chmurze publicznej.
Kupując chmurę hybrydową, być może będziesz musiał zdecydować, czy ma ona być jednorodna czy niejednorodna? Czy korzystasz z usług w chmurze od jednego czy kilku dostawców?
Kiedy skorzystać z chmury hybrydowej?
Tutaj chmura hybrydowa jest bardziej odpowiednia dla następujących osób:
- Organizacje obsługujące wiele branż borykają się z różnymi wymaganiami dotyczącymi bezpieczeństwa, przepisów i wydajności
- Optymalizacja inwestycji w chmurę bez utraty wartości, jaką może zapewnić różnica między technologiami chmury publicznej i prywatnej
- Popraw bezpieczeństwo w istniejących rozwiązaniach chmurowych, takich jak oferty SaaS, które muszą działać za pośrednictwem bezpiecznych sieci prywatnych
- Strategicznym podejściem do inwestycji w chmurę jest ciągła zmiana i handel pomiędzy najlepszymi modelami świadczenia usług chmurowych dostępnymi na rynku.
Zalety chmury hybrydowej
- Jest to elastyczne wdrożenie oparte na zasadach, służące do dystrybucji danych w środowiskach infrastruktury publicznej i prywatnej, oparte na bezpieczeństwie, wydajności i kosztach.
- Skalowalność środowisk chmury publicznej osiąga się bez narażania krytycznych obciążeń IT na nieodłączne zagrożenia bezpieczeństwa.
- Dystrybucja usług i danych w kilku centrach danych, niektórych publicznych i prywatnych, zapewnia maksymalną niezawodność.
- Ponieważ wrażliwe dane są przechowywane w prywatnych chmurach, kontrola kosztów i ulepszone metody bezpieczeństwa.
Wady chmury hybrydowej
Typowe wady chmury hybrydowej to:
- wysoki cena Śledzenie ruchu danych pomiędzy chmurą publiczną i prywatną może być uciążliwe i prowadzić do niepotrzebnych kosztów.
- Kompleksowe zarządzanie. Wymagana jest silna kompatybilność i integracja infrastruktur chmurowych obejmujących różne lokalizacje i kategorie. Jest to ograniczenie wdrożeń chmur publicznych, w przypadku których organizacje nie mają bezpośredniej kontroli nad infrastrukturą.
- Kiedy organizacje zarządzają mieszanką architektur chmur prywatnych i publicznych, pojawia się dodatkowa złożoność infrastruktury.
Wniosek
Na koniec warto wiedzieć, że korzystanie z dowolnego środowiska chmurowego nie wyeliminuje Twoich problemów. Nawet jeśli kupujesz usługi od zewnętrznych dostawców, nadal powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko.
Nazywa się to modelem współdzielonej odpowiedzialności w chmurze. Chociaż dostawcy usług w chmurze zarządzają danymi i kontrolują takie elementy, jak elastyczność i sprawność, Twoja organizacja jest odpowiedzialna za:
- Kto ma dostęp do czego?
- Bezpieczeństwo i szyfrowanie w chmurze
- Planowanie problemów z rekonwalescencją
Którą chmurę wybrać?
Wybór pomiędzy platformami chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych zależy od różnych czynników, takich jak przypadki użycia i ograniczenia. W prawdziwym świecie rzadko jest to oczywisty wybór, zwłaszcza że organizacje mają tendencję do korzystania ze wszystkich trzech typów rozwiązań chmurowych ze względu na nieodłączne propozycje wartości każdego z nich.
Chociaż prawdopodobnie już korzystasz z chmury, warto opracować inną strategię chmurową, aby zoptymalizować wykorzystanie dowolnego środowiska chmurowego. Zacznij od zdefiniowania różnych potrzeb biznesowych, a następnie ustal priorytety w oparciu o zalety i wady każdego modelu. Niezbędne jest także porównanie usług chmurowych z innymi usługami takimi jak VPS, aby lepiej zrozumieć rodzaje usług z tego zakresu. Możesz odwołać się do naszego porównanie hostingu w chmurze i VPS artykuł.
Nazywa się to modelem współdzielonej odpowiedzialności w chmurze. Chociaż dostawcy usług w chmurze zarządzają danymi i kontrolują takie elementy, jak elastyczność i sprawność, Twoja organizacja jest odpowiedzialna za:
- Kto ma dostęp do czego?
- Bezpieczeństwo i szyfrowanie w chmurze
- Planowanie problemów z rekonwalescencją
Którą chmurę wybrać?
Wybór pomiędzy platformami chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych zależy od różnych czynników, takich jak przypadki użycia i ograniczenia. W prawdziwym świecie rzadko jest to oczywisty wybór, zwłaszcza że organizacje mają tendencję do korzystania ze wszystkich trzech typów rozwiązań chmurowych ze względu na nieodłączne propozycje wartości każdego z nich.
Chociaż prawdopodobnie już korzystasz z chmury, warto opracować inną strategię chmurową, aby zoptymalizować wykorzystanie dowolnego środowiska chmurowego. Zacznij od zdefiniowania różnych potrzeb biznesowych, a następnie ustal priorytety w oparciu o zalety i wady każdego modelu. Niezbędne jest także porównanie usług chmurowych z innymi usługami takimi jak VPS, aby lepiej zrozumieć rodzaje usług z tego zakresu. Możesz zapoznać się z naszym artykułem porównującym hosting w chmurze i VPS.
Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmodarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lenevoPobierz motywy WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo