Rozpoczynanie sesji Google Meet w Gmailu

Rozpoczynanie sesji Google Meet w Gmailu 1

Google Meet to jedna z dwóch usług komunikacji wideo oferowanych przez Google, druga to Google Duo. Google Meet i Google Chat są również zamiennikami nieistniejącego już Google Hangouts.

Jako zamiennik Hangouts, Google Meet został zaprojektowany jako usługa dla przedsiębiorstw z zaawansowanymi funkcjami. Pierwsza wersja Google Meet w 2017 roku była przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mieli konta G Suite. Jednak w odpowiedzi na pandemię COVID19 na początku 2020 r. I rosnące zapotrzebowanie na usługi wideokonferencyjne, Google zaoferował posiadaczom kont konsumenckich niektóre z zaawansowanych funkcji.

Zaawansowane funkcje Google Meet

Szyfrowane połączenia między wszystkimi użytkownikami. Jednak to nie koniec do końca. Google Meet korzysta z szyfrowania transportu, które zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa. Użytkownicy usługi mogą dołączyć do spotkania, dzwoniąc na spotkanie przy użyciu numerów telefonicznych. Problem polega na tym, że szyfrowanie będzie odbywać się w sieci operatora telefonicznego i nie może być zagwarantowane przez Google. Google Meet oferuje użytkownikom możliwość udostępniania ekranów umożliwiających im robienie prezentacji, prezentowanie informacji, takich jak dokumenty, arkusze kalkulacyjne i inne podczas spotkań. maksymalna liczba uczestników spotkania zależy od typu konta G Suite. W przypadku użytkowników G Suite Basic maksymalna liczba uczestników to 100. W przypadku G Suite Business maksymalna liczba to 150, a G Suite Enterprise – 250. Użytkownicy Google Meet mają również możliwość włączenia napisów. lub napisy, które są oferowane w czasie rzeczywistym za pomocą rozpoznawania mowy.

Dostęp do Google Meet z Gmaila

Jeśli należysz do osób, które musiały pracować w domu, na pewno brałeś udział w wideokonferencjach. Czas spędzany na poczcie e-mail zwiększy się teraz, więc czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł rozpoczynać rozmowy wideo bezpośrednio z Gmaila? Z pewnością zaoszczędzi Ci to czasu na opuszczenie skrzynki odbiorczej, nawiązanie połączenia i powrót do skrzynki odbiorczej.

Google ułatwia rozpoczęcie sesji Google Meet bezpośrednio z Gmaila. Poniższe kroki opisują, jak uzyskać dostęp do Google Meet z Gmaila.

Krok pierwszy

Pierwszym krokiem jest przejście do skrzynki odbiorczej Gmaila. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany do swojegoGmail, wprowadź swój adres Gmail, kliknijKolejnya na następnej stronie wprowadź swoje hasło i kliknijKolejnyjeszcze raz. Note że dostęp do Google Meet z Gmaila nie jest obecnie dostępny na Androida. Na razie będziesz musiał używać Google Meet z Gmaila na swoim komputerze.

Krok drugi

Na stronie docelowej skrzynki odbiorczej Gmaila w przeglądarce komputera zaznacz lewą stronę skrzynki odbiorczej. Powinieneś zobaczyć okienko opcji; przewiń w dół, aby zobaczyćSpotykać sięwśród opcji. Jeśli nie widziszSpotykać sięoznacza to, że okienko opcji po lewej stronie zostało zwinięte.

Aby ją rozwinąć, kliknij trzy równoległe poziome linie w lewym górnym rogu skrzynki odbiorczej, obok ikony koperty Gmaila. Panel powinien się rozszerzyć i powinieneś być w stanie zobaczyćSpotykać się.

Krok trzeci

PodSpotykać się, zobaczysz dwie opcje: pierwsza toRozpocznij spotkaniez ikoną wideo obok. Kliknij opcję rozpoczęcia sesji Google Meet. Otworzy się nowe okno przeglądarki, w którym można skonfigurować interfejs Meet, który będzie łączył się z kamerą i mikrofonem w komputerze. Google Meet poprosi o dostęp do Twojej kamery i mikrofonu. KliknijDopuszczaćaby przyznać mu dostęp do obu.

Rozpoczynanie sesji Google Meet w Gmailu 2

Krok czwarty

Na środku okna Meet zobaczysz obraz wideo z kamery komputera. Po prawej stronie pola wideo zobaczyszDołącz teraziTeraźniejszość. Po kliknięciu trzy pionowe kropki u podstawy kanału wideo otworzą więcej opcji.

Możesz go kliknąć, aby zmienić ustawienia w Meet. Ponadto, klikając ikony wideo i mikrofonu u dołu źródła wideo, możesz je wyłączyć, jeśli nie chcesz dołączać do filmu bez żadnej z nich. KliknijDołącz teraziść i zaprosić innych uczestników.

Krok piąty

Na następnej stronie, na tle Twojego źródła wideo, jeśli kamera jest włączona, pojawi się wyskakujące okienko z linkiem, którego można użyć, aby dołączyć do spotkania. KliknijSkopiuj linkkopiować i udostępniać łącze innym osobom w celu dołączenia do spotkania. JeśliDodaj innenie pokazuj, kliknijSzczegóły spotkaniau dołu strony, aby znaleźć link do spotkania.

Pomyślnie skonfigurowałeś sesję Google Meet. U dołu ekranu możesz włączyć napisy na żywo, klikającWłącz napisy. Jeśli chcesz udostępnić swój ekran lub przeprowadzić inną prezentację podczas spotkania, kliknijTeraźniejszośćw lewym dolnym rogu strony Google Meet.

Po zakończeniu spotkania, jeśli chcesz opuścić lub zakończyć spotkanie, kliknij czerwoną ikonę połączenia w środkowej dolnej części strony, aby wyjść ze spotkania.

Google dokłada wszelkich starań, aby usługa Google Meet była łatwo dostępna dla każdego. Wierzę, że ta funkcja dostępu do Google Meet z Gmaila będzie wkrótce dostępna na platformach mobilnych.