Rozpoznaj definicję Joomla i jej funkcje, mocne i słabe strony

Zrozumienie Joomla

Dla tych, którzy codziennie zajmują się bazami danych lub zarządzaniem danymi, musisz znać Joomla. Joomla to oprogramowanie, które zostało opracowane przy użyciu języka programowania PHP. Wiadomo również, że to oprogramowanie jest rozwijane przy użyciu MySQL, który jest jednym z najpopularniejszych języków programowania i korzysta z niego wiele osób.

Joomla też jest otwarte źródło dzięki czemu możesz go używać bez obawy o trafienie prawa autorskie ponieważ ta aplikacja jest rzeczywiście darmowa, ale nadal musisz dołączyć autora. Joomla jest szeroko stosowana do szybkiego i łatwego tworzenia stron internetowych. To oprogramowanie uzyskało również licencję GNU, która niewiele różni się od WordPress, Drupal i Mambo.

Dzięki licencji GNU każdy ma prawo ją modyfikować bez obawy o uiszczenie pewnych opłat. W ten sposób masz pełną władzę, gdy chcesz dodać dowolne funkcje do swoich upodobań lub tego, czego potrzebujesz.

Jako informację, że Joomla została wydana po raz pierwszy 17 września 2005 roku przez kogoś, kto wcześniej był podstawowym zespołem do uprawy Mambol. Po odejściu osoba składa własną aplikację o nazwie Joomla. Najnowsza wersja tego oprogramowania v3 9.0 które każda wersja jest wyposażona w inny wygląd, który odróżnia jedną wersję od drugiej.

Ponadto, do tej pory programiści nadal starają się opracowywać i poprawiać wydajność Joomla będą szerzej znane i powszechnie używane przez wszystkich ludzi z różnych środowisk. Są teraz bardziej skoncentrowani na poprawie bezpieczeństwa Joomla, aby nie było łatwo przeniknąć, ponieważ teraz oprogramowanie do penetracji bezpieczeństwa jest również coraz bardziej zaawansowane.

Funkcja Joomla

joomla

Po zapoznaniu się z definicjami, poniżej wyjaśnimy ci funkcje, które ma Joomla. W ten sposób możesz wiedzieć, że to oprogramowanie jest rzeczywiście jednym z najlepszych wyborów, gdy chcesz stworzyć witrynę internetową, która jest szybka, bezpieczna, a także nieskomplikowana.

Ogólnie rzecz biorąc, funkcja Joomla służy do tworzenia strony internetowej, zarówno osobistej, jak i korporacyjnej. Ale tak naprawdę funkcja Joomla nie jest do tego ograniczona. Niektóre inne funkcje polegają na tym, że możesz tworzyć blogi, fora, e-learning, e-commerce i tak dalej. Ponadto Joomla jest również wyposażona w wiele szablonów do darmowego i płatnego użytku.

W ten sposób wygląd Twojej witryny będzie bardziej interesujący. Możesz samodzielnie określić, jakiego rodzaju motywu i koncepcji chcesz, dodając różnego rodzaju szablony. Możesz wybrać szablon, którego będziesz używać i zastąpić go zgodnie z Twoimi potrzebami i potrzebami.

Mocne i słabe strony Joomla

Mocne i słabe strony Joomla

Po poznaniu znaczenia i funkcji musisz także wiedzieć, co zawiera zalety i wady Joomla. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ stąd możesz uzyskać informacje na temat Joomla to najlepsza aplikacja dla Ciebie lub nie, ponieważ każdy musi mieć opinię, która nie jest taka sama.

1. Zalety Joomla

    Joomla to oprogramowanie typu open source, które ma wiele bezpłatnych i potężnych funkcji. Joomla ma niedrogi styl produkcji. Posiadanie bardzo wielu użytkowników, zarówno do tworzenia prostych, jak i złożonych stron internetowych z całego świata. Możesz używać Joomla za darmo, bez konieczności zbierania czegokolwiek. Trzeba tylko pobierać opłaty za hosting. Kolejną zaletą Joomla jest to, że łatwiej będzie ci stworzyć stronę internetową zarówno podczas korzystania z systemu programowania, jak i tylko klas obiektowych. Dzięki temu możesz obsługiwać tę aplikację bez konieczności poznawania dodatkowych szczegółów na temat interfejsu API Joomla. Joomla jest łatwa w instalacji, zarówno w trybie online, jak i oprogramowania. Więc nasz komputer musi korzystać tylko z serwerów takich jak WAMP. Joomla ułatwi użytkownikom edycję treści. Mając do dyspozycji wiele szablonów, użytkownicy mogą łatwo określić i uporządkować w przybliżeniu szablony, których potrzebują, zgodnie z koncepcją swojej witryny. Joomla ma dobre zabezpieczenia i jest zawsze aktualny. Najważniejsze jest to, że musisz śledzić i znać informacje, jeśli później zauważysz aktualizacje zabezpieczeń, aby Joomla stał się silniejszy. Joomla zapewnia moduły i komponenty, do których można uzyskać dostęp bez ponoszenia żadnych opłat. Łatwość optymalizacji to kolejna zaleta Joomla.

2. Brak Joomla

Poniżej wyjaśnimy, jakie są wady Joomla:

    Musisz wiedzieć, że Joomla nie zapewnia wielu obiektów. ACL lub lista kontroli dostępu, która jest zwykle ograniczona w porównaniu do innych aplikacji bazodanowych. Trzecią wadą Joomla jest brak pamięci podręcznej. Brak funkcji śledzenia jest kolejną wadą Joomla. Kiedy decydujesz się na korzystanie z Joomla, twoja strona internetowa może się rzadko pojawiać i być pierwszym wyszukiwaniem lub przynajmniej 3 duży.

Takie jest wyjaśnienie dotyczące zrozumienia, funkcji oraz zalet i wad Joomla. Podsumowując, to oprogramowanie jest jednym z najczęściej używanych w połączeniu z Wordpess, Drupal i tak dalej. Joomla ma pewne wady, ale ma również wiele zalet.

Mam nadzieję, że ta informacja jest przydatna i może być sposobem na poszerzenie twoich horyzontów, szczególnie w odniesieniu do Joomla.