Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozpoznawanie dźwięku iPhone’a: ​​Jak sprawić, by Twój iPhone rozpoznawał dźwięki

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozpoznawanie dźwięku iPhone’a: ​​Jak sprawić, by Twój iPhone rozpoznawał dźwięki

Z każdą nową aktualizacją oprogramowania Apple robi swoje smartphones bardziej włączające. Marka dodała funkcje, które mają na celu uczynienie iPhone’a bardziej wygodnym, ułatwiając interakcję z technologią osobom o różnych potrzebach. Ponieważ ogólnie wrażenia ze smartfona zależą w dużym stopniu od kilku zmysłów, te różnorodne funkcje okazują się rewolucyjne. Nie tylko dla osób z upośledzonymi zmysłami, ale także dla zwykłych użytkowników – pamiętasz, jak funkcja „Live Listen” w słuchawkach AirPods została zaprojektowana jako aparat słuchowy, ale była używana także przez osoby w hałaśliwych obszarach?

Kolejna taka funkcja z Apple to rozpoznawanie dźwięku wydane w iOS 14 – Rozpoznawanie dźwięku (nie mylić z rozpoznawaniem utworów na iPhone’a, czyli Shazam). Jak sama nazwa wskazuje, funkcja ta zasadniczo nasłuchuje określonych dźwięków, identyfikuje je, a następnie powiadamia użytkownika. Funkcja ta jest przydatna nie tylko dla osób z wadą słuchu, ale może być również przydatna dla tych, którzy w określonych okolicznościach lubią izolować się od różnych dźwięków. Na przykład wygodnie jest pozwolić swojemu iPhone’owi poinformować Cię, że dzwoni dzwonek do drzwi lub że przelewa się woda, jeśli dla spokoju i ciszy założysz słuchawki!

Jak korzystać z rozpoznawania dźwięku na iPhonie?

Apple nalegał, aby użytkownicy nie polegali na rozpoznawaniu dźwięku w sytuacjach wysokiego ryzyka, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, ale podsumowując, może to być naprawdę przydatne dla osób mających problemy ze słuchem, a także dla innych osób. Konfigurowanie i korzystanie z tej funkcji jest dość łatwe. Oto, jak możesz to zrobić:

Krok 1: Aktualizacja do iOS 14

Aby korzystać z tej funkcji, potrzebujesz iPhone’a obsługującego system iOS 14 lub nowszy. Jeśli masz iPhone’a obsługującego wersję iOS, wystarczy, że przejdziesz do Ustawień i pobierzesz system operacyjny z Aktualizacji oprogramowania w opcji Ogólne. Wielu z Was zaktualizowałoby nie tylko iOS 14, ale nawet niedawno wydany iOS 14.6 ale na wszelki wypadek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zrób to.

Krok 2: Znajdź dostępność

Po zaktualizowaniu iPhone’a musisz otworzyć aplikację Ustawienia i znaleźć na liście opcję Dostępność. Będzie to wymagało minimalnego przewijania – znajdziesz je na liście w obszarze Ekran główny.

Krok 3: Znajdź i wybierz opcję Rozpoznawanie dźwięku

Kliknięcie opcji Dostępność spowoduje udostępnienie szeregu funkcji, które mogą okazać się bardzo pomocne w zapewnieniu bardziej włączającego korzystania ze smartfona. Lista jest podzielona na różne sekcje – Wzrok, Fizyczne i motoryczne, Słuch i Ogólne. Przejdź do Ogrzewanie, a w segmencie Słuch znajdziesz to, czego w tej chwili szukamy – Rozpoznawanie dźwięku. Kliknij to.

Krok 4: włącz rozpoznawanie dźwięku

Ta funkcja jest domyślnie wyłączona. Aby ją włączyć, wystarczy dotknąć przełącznika, a gdy zmieni kolor na zielony, będziesz wiedzieć, że funkcja jest włączona. Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że nie będziesz mógł skorzystać z opcji Hej Siri, jeśli użyjesz tej funkcji. Jeśli jest to coś, bez czego nie możesz się obejść, ta funkcja nie jest dla Ciebie. Uważamy, że warto na chwilę porzucić Hey Siri, bo tak naprawdę nie chcesz żadnego dźwięku!

Krok 5: wybierz dźwięki

Po dotknięciu, aby włączyć rozpoznawanie dźwięku, na ekranie Twojego iPhone’a pojawi się nowa opcja Dźwięki. Stuknij w nią, a na Twoim telefonie wyświetli się lista dźwięków. Są one podzielone na cztery różne kategorie – Alarmy, Zwierzęta, Gospodarstwo domowe i Ludzie. Lista zawiera 13 bardzo specyficznych dźwięków, które Twój iPhone może słuchać i rozpoznawać, od dzwonka do drzwi i klaksonu samochodowego po krzyki, syreny, koty i psy. W zależności od otoczenia i sytuacji możesz stukać dźwięki, które ma rozpoznawać telefon, i włączać je. Zanim zapytasz: nie, nie możesz dodać do tej listy własnych, konkretnych dźwięków (np. głosu Twojej mamy pod słowem „mama”), chociaż słyszymy, że trwają prace w tym zakresie. Otóż ​​to. Właśnie dałeś swojemu iPhone’owi nową parę uszu. Raczej.

Rozpoznawanie dźwięku iPhone’a faktycznie działa

Po wybraniu dźwięków, których ma słuchać Twoje urządzenie, Twój iPhone będzie wibrował i powiadamiał Cię za każdym razem, gdy usłyszy ten konkretny dźwięk. Na przykład, jeśli wybrałeś dźwięk dzwonka do drzwi, otrzymasz powiadomienie na swoim iPhonie z informacją, że iPhone wykrył dźwięk, który może być dzwonkiem do drzwi. To samo stanie się z płaczącym dzieckiem lub miauczeniem kota, jeśli wybierzesz te opcje. Dostępna będzie także opcja „Odłóż” dźwięk na określony czas (5 minuty, 30 minut lub dwie godziny). Możesz wybrać te opcje, jeśli chcesz lub pozwolić, żeby wszystko było.

Ta funkcja działa dobrze i wykrywa dźwięk, o ile telefon znajduje się w rozsądnej odległości, aby ogólnie wykryć dźwięk 6-10 stóp. Poza tym dźwięk musiałby być naprawdę głośny, aby został zauważony. I tak, zdarzało się, że telefon po prostu nie odbierał dźwięku – więc jeśli ktoś zadzwonił do drzwi tylko raz, albo bardzo delikatnie zakaszlał, to telefon czasami tego nie wykrywał, ale w większości przypadków działał i jest zdecydowanie bardzo przydatny, zarówno dla tych, którzy mają problemy ze słuchem, jak i dla tych, którzy chcą na krótki czas wyłączyć dźwięk ze swojego życia.

Table of Contents