Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozsądne jest klasyfikowanie witryn opartych na cytatach oddzielnie od zwykłych witryn internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozsądne jest klasyfikowanie witryn opartych na cytatach oddzielnie od zwykłych witryn internetowych

Podczas spotkania Johna w dniu 9 października 2021 r. jeden z webmasterów miał wątpliwości dotyczące witryn opartych na cytatach lub, jak to określił, opartych na cytatach.

Chciał wiedzieć, dlaczego Google stale umieszcza w SERP (stronach wyników wyszukiwania) trzy witryny, które mają tę samą treść, nad ich treścią. Zapytał także, dlaczego Google traktuje witryny zawierające cytaty inaczej niż witryny zawierające dużą ilość informacji.

John wyjaśnił, że jeśli chce, aby jego witryna była oceniana w rankingu, musi mieć znacząco unikalną treść – wyjątkową w strukturze witryny lub tak wyjątkową, że Google musi po prostu sklasyfikować witrynę.

Cytaty to bardzo konkurencyjna nisza internetowa. Zatem samo posiadanie cytatów od innych osób na stronie, bez żadnej innej treści, bardzo utrudnia ranking, chyba że masz wyjątkową zaletę.

John wyjaśnił, że jeśli webmaster chce się wyróżnić, musi robić coś innego, a nie dokładnie to samo, co wszyscy inni.

Ta dyskusja toczy się na 0:36 znak na filmie.

Możesz obejrzeć wideo poniżej:

John Mueller 9.10.2021 Transkrypcja Hangouta

Webmaster 1 0:36

Mam pytanie związane z witryną internetową, na przykład witryną opartą na cytatach. Dobra. Moje pytanie brzmi więc: dlaczego ranking witryn oparty na cytatach jest szybszy w porównaniu z jakąkolwiek inną witryną, czy nadal korzystają z tej samej treści? Używają podobnych treści, jeśli szukasz na przykład cytatów bożonarodzeniowych lub cytatów noworocznych. Okazuje się więc, że każda witryna internetowa ma tę samą treść, a mimo to zajmuje pierwsze miejsce w rankingach. Więc dlaczego?

Jan 1:12
Mówiłeś, że jaką jesteś stroną internetową?

Webmaster 1 1:15
Oparte na cytatach… cytaty takie jak cytaty noworoczne, takie jak 25 grudnia, cytaty grudniowe… oparte na cytatach?

Jan 1:26
Nie rozumiem, co masz na myśli mówiąc o oparciu o cytat.

Webmaster 1 1:30
Załóżmy, że szukasz tak, jak ktoś szuka życia… w oparciu o cytat związany ze stylem życia, cytat powiązany z tego typu cytatem motywacyjnym.

Jan 1:46
Och, jak, jak cytaty? Jak, jak…

Webmaster 1:48
Oczywiście, że tak.

Jan 1:50
Oh okej. Dobra. Przepraszam, całkowicie źle Cię zrozumiałem. Myślałem, że masz na myśli kod podobny do kodu oprogramowania lub…?

Webmaster 1 1:52
Nie? Nie.

Jan 1:53
Dobra. Nie wiem. To znaczy, myślę, że to bardzo trudny obszar, jeśli działasz wyłącznie, jeśli cała twoja witryna internetowa opiera się wyłącznie na cytatach, ponieważ są to tylko małe fragmenty informacji. Zazwyczaj są one w zasadzie domeną publiczną. Dzięki temu każdy może umieścić te same informacje na swojej własnej stronie internetowej. To jest bardzo konkurencyjne, ludziom łatwo jest po prostu pobrać bazę danych z cytatami i umieścić je w Internecie. I nie sądzę, że istnieje jeden prosty trik, aby ranking witryny oparty był na cytatach. Zamiast tego myślę, że ogólnie rzecz biorąc, jest to prawdopodobnie trudny obszar, w którym należy podjąć próbę pojawienia się nowej witryny internetowej. Ponieważ jest to po prostu ta sama treść, jaką mają wszyscy inni. Jeśli więc chcesz się wyróżnić, naprawdę musisz zrobić coś innego, a nie tylko te same cytaty i być może różne kategoryzacje.

Webmaster 1 3:07
OK, ale to, co znalazłem w Internecie, kiedy surfowałem po Internecie, odkryłem, że dwie, trzy strony internetowe mają tę samą treść, a mimo to są zarządzane tak, jak zarządza się nimi w rankingu pierwszą, drugą i trzecią pozycję. Moje pytanie brzmi więc: dlaczego Google przyznaje ranking wszystkim trzem, a Google przyznaje ranking. Google podaje stanowisko. Dlaczego więc Google nie karze wszystkich witryn internetowych, na przykład na podstawie tego, kto opublikował treść jako pierwszy lub kto jest pierwszym właścicielem treści? Dlaczego więc Google nie robi takich rzeczy? Dlaczego Google zawsze stara się koncentrować na witrynie opartej na usługach i produktach, a nie na witrynie opartej na wycenach?

Jan 3:48
Mam na myśli, że z jednej strony nie jest to dla nas ta sama strona, jak cytat, to jak jedna lub dwie linijki tekstu. Ale na stronie internetowej znajdziesz o wiele więcej informacji. Dlatego z naszego punktu widzenia sensowne jest oddzielne uszeregowanie tych stron. Zasadniczo postrzegalibyśmy to jako coś, co jest normalne. A jeśli chodzi o karanie takich witryn, jeśli jest to informacja publiczna i każdy może ją opublikować, nie jest tak, że pierwsza osoba, która powie, że ten cytat jest jedyną osobą pojawiającą się w wyszukiwarce. Ponieważ zazwyczaj cytaty pochodzą od autorów, którzy napisali coś dawno temu. I na pewno nie jest tak, że ten cytat wymyśliła osoba prowadząca serwis, ale zrobił to ktoś inny. Zatem nawet gdybyśmy powiedzieli, że pierwszą osobą, która powie ten cytat, jest ta, która powinna zająć pozycję w rankingu, nie sądzę, że zachowałoby się to tak, jak w przypadku przeciętnej witryny internetowej opartej na cytatach.