Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozszerzenie przeglądarki Google Chrome nie zostanie automatycznie sklasyfikowane w rankingu, ponieważ jest rozszerzeniem przeglądarki Chrome

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozszerzenie przeglądarki Google Chrome nie zostanie automatycznie sklasyfikowane w rankingu, ponieważ jest rozszerzeniem przeglądarki Chrome

Specjalista SEO stworzył zupełnie nowe rozszerzenie Google Chrome. W sklepie Chrome Web Store znajduje się strona docelowa, na której użytkownik może kliknąć, aby zainstalować nowe rozszerzenie w przeglądarce Chrome.

Zapytali Johna o konfigurację reklam, którą stworzyli za pomocą SEO. Zasadniczo utworzyli domenę ukierunkowaną na nazwę rozszerzenia, która wyświetla podobną treść do strony sklepu.

Zawiera także łącze prowadzące do strony sklepu.

To cała zawartość całej domeny – to tylko strona docelowa, która odsyła użytkowników do sklepu internetowego Chrome w celu zainstalowania tego rozszerzenia.

Ostatecznym celem jest wyświetlenie jednego z tych dwóch adresów URL w wynikach wyszukiwania. Specjalistę ds. SEO nie obchodzi, który z nich to zrobi.

Pytanie do Johna brzmiało: które z tych rozszerzeń jego zdaniem będzie miało lepszą pozycję w rankingu?

John wyjaśnił, że nie da się tego powiedzieć, ponieważ ranking tych stron w dużej mierze zależy od tego, jak są one połączone z resztą sieci.

Wyjaśnił, że prawdopodobnie łatwiej jest, aby Twoja domena pojawiła się w wynikach wyszukiwania, ponieważ masz nad tym większą kontrolę i znacznie łatwiej jest dokładnie określić, co chcesz prezentować.

Dzieje się to około godz 0:43 znak na filmie.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 1 0:43
Niedawno stworzyłem nowe rozszerzenie do przeglądarki Chrome i czekam, aż zostanie zaindeksowane. I mam nadzieję, że ludzie to znajdą. Rozszerzenie ma stronę docelową w sklepie Chrome Web Store, czyli stronę, na której użytkownik klika przycisk, aby zainstalować rozszerzenie w przeglądarce Chrome.

Na tej stronie znajduje się także nazwa i opis rozszerzenia, które przesłałem. I w żaden inny sposób nie przechodzę do innych części tej strony, tylko nazwa i opis. Ale myślę, że to jest dobre, dobre, wystarczające dla mnie i niczego więcej nie potrzebuję. Zatem ta strona ma adres URL i może zająć pozycję w rankingu.

W międzyczasie stworzyłem też dedykowaną stronę internetową, która na to wskazuje, powiedzmy, że moje rozszerzenie do Chrome nazywa się ABCD. Następnie stworzyłem także witrynę abcd.com, która wyświetla bardzo podobną treść, ponieważ na stronie sklepu jest napisane, że ABCD to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które może to zrobić za Ciebie. Jeśli chcesz wypróbować tę opcję, kliknij ten link, aby zainstalować. Link ten oczywiście prowadzi do strony sklepu.

I to wszystko dla całej domeny. Robi tylko tę jedną rzecz. I nie utworzyłem tej domeny, ponieważ muszę pokazać dodatkową treść. Po prostu go stworzyłem, ponieważ pomyślałem, że może mógłby mieć lepszą pozycję w rankingu.

Celem jest, aby którykolwiek z tych dwóch adresów URL pojawił się w wyszukiwaniu – nie obchodzi mnie, który z nich. Przede wszystkim chcę Cię zapytać, w oparciu o tę konfigurację, który z tych dwóch adresów URL UR, jak myślisz, będzie miał lepszą pozycję w rankingu?

Jan 2:21
Myślę, że nie da się tego określić na dłuższą metę, ponieważ w dużej mierze zależy to od tego, w jaki sposób dane połączenie jest połączone z resztą sieci. I w pewnym sensie, jak sądzę, na początku może być łatwiej, aby Twoja domena była widoczna w wyszukiwarkach, ponieważ masz nad tym nieco większą kontrolę, możesz dokładnie określić, co chcesz prezentować, możesz przesłać to do Google w celu bezpośredniego zaindeksowania. Na dłuższą metę nie wiem.

Profesjonalista SEO 1 2:55
Czy Google sprawdzi domenę i uzna, że ​​wskazuje ona tylko na internet, na tę stronę internetową? Zatem ta strona internetowa może być bardziej kanoniczna?

Jan 3:07
NIE.

Profesjonalista SEO 3:09
A może na początek pomyśli, że Chrome Web Store jest domeną bardziej godną zaufania?

Jan 3:14
Nie sądzę, nie sądzę, że istnieje w tym względzie jakakolwiek automatyczna stronniczość.

Profesjonalista SEO 1 3:22
Nawet jeśli jest to świeża, nowa domena?

Jan 3:27
To znaczy, to też jest nowe rozszerzenie, więc myślę, że nie mamy niczego na podobnym poziomie, cóż, jeśli jest hostowane w sklepie z rozszerzeniami Chrome, to automatycznie pojawia się w wyszukiwaniu. Myślę, że byłoby to coś, czego wyraźnie staralibyśmy się uniknąć.