Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Rozwiąż problem nierozpoznawania iPhone’a przez iTunes

Jeśli chcesz podłączyć iPhone’a do iTunes, ale iTunes nie może rozpoznać Twojego urządzenia, w tym artykule dowiesz się o głównych przyczynach, dla których iPhone’y nie są rozpoznawane w iTunes i jak to naprawić.

Apple umożliwia synchronizację iTunes z iPhonem za pośrednictwem połączenia USB. W większości przypadków iTunes nie powinien mieć problemu z rozpoznaniem iPhone’a, ale czasami i rzadko iTunes może nie być w stanie zidentyfikować Twojego iPhone’a.

Problem ten może być frustrujący i dezorientujący, zwłaszcza gdy spotykasz się z nim po raz pierwszy lub gdy się z nim spieszysz. W tym artykule wyjaśnimy przyczynę tego problemu i sposoby jego rozwiązania. Powody, dla których iPhone nie jest rozpoznawany przez iTunes

W dzisiejszym, coraz bardziej bezprzewodowym świecie, użytkownicy iPhone’a nadal muszą od czasu do czasu łączyć się z komputerami za pomocą kabla. Użytkownicy iPhone’a muszą podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla Lightning, aby wykonywać takie zadania, jak tworzenie kopii zapasowej telefonu i szybkie przesyłanie dużych plików, a następnie łączenie się z iTunes lub Finderem za pomocą komputera Mac z systemem macOS Catalina lub nowszym.

Jeśli iTunes nie może wykryć połączenia z iPhonem lub pojawia się tajemniczy błąd „0xE”, nie można połączyć się z iTunes. To samo dotyczy korzystania z Findera w nowszych wersjach systemu macOS. Chociaż może się to wydawać trudne do naprawienia, jest to całkiem łatwe do ustawienia.

Istnieje kilka głównych powodów, dla których iTunes może nie wykryć iPhone’a. Przyczyną tego problemu mogą być problemy z oprogramowaniem lub problemy fizyczne, takie jak uszkodzony kabel USB lub port w iPhonie lub komputerze. Niezależnie od źródła problemu, kroki rozwiązywania problemów są proste i prawdopodobnie będziesz w stanie podłączyć iPhone’a do iTunes, postępując zgodnie z nimi.

Istnieje kilka konkretnych czynników, które należy sprawdzić przed przejściem do innych rozwiązań:

 • Kabel jest zdrowy i standardowy
 • Stan portów iPhone’a i komputera oraz port iPhone’a nie są wypełnione kurzem i kłaczkami
 • Aktualizacja aplikacji iTunes
 • Upewnij się, że urządzenie iOS jest odblokowane i znajduje się na ekranie głównym. Jeśli nie, rozłącz i podłącz ponownie. Upewnij się także, że kabel jest całkowicie podłączony do iPhone’a i komputera.
 • Innym prostym rozwiązaniem jest ponowne uruchomienie iPhone’a i komputera, co jest niezbędnym krokiem do rozwiązania większości problemów. Aby wyłączyć urządzenie, przejdź do ustawień iPhone’a i wybierz opcję Zamknięcie opcja w Ogólny Sekcja. Następnie przytrzymaj boczny przycisk iPhone’a, aż urządzenie uruchomi się ponownie.

Jeśli żaden z powyższych powodów nie powoduje braku komunikacji między Twoim iPhonem a iTunes, powinieneś sprawdzić powody podane poniżej.

Badanie problemów z zaufaniem iPhone’a na urządzeniach zewnętrznych

Czasami po podłączeniu iPhone’a do komputera na ekranie głównym pojawi się komunikat z pytaniem, czy ufasz komputerowi. Jeśli nie wybierzesz Zaufanie, napotkasz problem niewyświetlania iPhone’a w iTunes lub Finderze. Jeśli w przeszłości przypadkowo ustawiłeś opcję Nie ufaj, nie martw się. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj poniższe czynności:

 • W Ustawieniach iPhone’a przejdź do Ogólny i wybierz Przenieś lub zresetuj iPhone’a. Kliknij Resetowanie i dotknij Zresetuj lokalizację i prywatność.

Przyczyny nierozpoznawania iPhone'a przez iTunes — badanie problemów z zaufaniem

 • Ten komunikat pojawi się po ponownym podłączeniu iPhone’a do komputera. Koniecznie dotknij Zaufaj tym razem.

Przegląd dziennika systemowego dla użytkowników komputerów Mac, jeśli powinieneś sprawdzić dziennik systemowy użytkownik komputera Mac ma problemy z podłączeniem iPhone’a do iTunes lub Finding.

 • Przytrzymaj Aby to zrobić, kliknij klawisz Option i kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu. Następnie wybierz Informacje o systemie Lub Raport systemowy. W wyświetlonym oknie wybierz USB z listy po lewej stronie

Wybierać.

 • Jeśli widzisz, że Twój telefon jest wyświetlany na liście, ale Finder lub iTunes nie rozpoznaje iPhone’a, prawdopodobnie masz problem z oprogramowaniem. Spróbuj zaktualizować system macOS lub odinstalować oprogramowanie zabezpieczające innych firm, takie jak programy antywirusowe.
 • Jeśli iPhone nie pojawia się w sekcji USB, może to oznaczać problem sprzętowy. Spróbuj podłączyć telefon do innego komputera lub skorzystaj ze wskazówek dotyczących ponownego sprawdzania kabli i portów.

Przegląd dziennika systemowego dla użytkowników komputerów Mac

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows

Jeśli używasz komputera z systemem Windows i żaden z powyższych kroków nie zadziałał, przyczyną problemu może być sterownik USB iPhone’a. Zatem ponowna instalacja sterownika Apple USB może rozwiązać problem. To rozwiązanie jest praktyczne, gdy iPhone w ogóle nie łączy się z komputerem (nie tylko z iTunes):

 • Najpierw musisz odłączyć iPhone’a od komputera, niezależnie od sposobu pobrania iTunes. Odblokuj telefon i upewnij się, że jesteś na ekranie głównym.
 • Podłącz ponownie iPhone’a do komputera. Jeśli iTunes się otworzy, zamknij go.

Teraz wykonaj kroki w zależności od sposobu, w jaki pozyskałeś iTunes (od Apple lub Microsoft) i w zależności od wersji systemu Windows:

Jeśli masz system Windows 10 i 11 i pobrałeś iTunes ze sklepu Microsoft Store:

 • W takim przypadku łatwiej jest ponownie zainstalować sterownik USB urządzenia mobilnego Apple. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy plik Początek przycisk i wybierz Menadżer urządzeń.
 • Przewiń w dół, aby zobaczyć Urządzenia przenośne Sekcja. Otwórz tę sekcję i poszukaj swojego iPhone’a. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy jego ikonę i wybierz Uaktualnij sterownik opcja. W wyświetlonym oknie wybierz Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika.

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows — pobierz iTunes ze strony Microsoft

 • Po instalacji otwórz iTunes i sprawdź, czy rozpoznaje iPhone’a. Jeśli problem nadal występuje, całkowicie odinstaluj i zainstaluj aplikację ponownie.

Jeśli pobrałeś iTunes ze strony Apple:

 • Naciśnij klawisz Windows i R lub otwórz okno Eksploratora plików i w górnej części okna wpisz następującą frazę w pasku adresu i naciśnij Enter:

%ProgramFiles%\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers

 • W oknie, które zostanie otwarte, kliknij prawym przyciskiem myszy usbaapl64.inf Lub usbaapl. Inf i wybierz zainstalować.

Naprawianie problemu podłączenia iPhone'a do iTunes w systemie Windows

Zainstaluj ponownie sterownik Apple USB dla użytkowników systemu Windows

 • Chociaż możesz zobaczyć inne pliki o podobnych nazwach, powinieneś instalować tylko plik z rozszerzeniem rozszerzenie .inf. Kończy się Jeśli nie widzisz rozszerzenia pliku, otwórz plik Pogląd zakładkę u góry i sprawdź Rozszerzenia nazw plików.
 • Po zakończeniu instalacji odłącz iPhone’a i uruchom ponownie komputer. Następnie podłącz ponownie iPhone’a i uruchom iTunes, aby sprawdzić, czy rozpoznaje iPhone’a.

Napraw błąd 0xE8000065 w programach do zarządzania iTunes i iPhone’em

Błąd 0xe8000065 w iTunes

Błąd 0xE8000065 to jeden z tych błędów, z którymi użytkownicy iPhone’a borykają się od dłuższego czasu. Ale ostatnio błąd ten zaobserwowano wiele razy, szczególnie wśród użytkowników z Iranu, a kiedy się pojawi, nie można nic zrobić z iTunes i innymi programami do zarządzania iPhonem.

Po krótkim wyszukiwaniu natkniesz się na wiele raportów na temat tego błędu i sugerowanych metod, które zawierają dokładne przyczyny nierozpoznawania iPhone’a przez iTunes, o których wspominaliśmy na początku artykułu.

Ten błąd, który bardziej przypomina iTunes, nie mógł połączyć się z tym iPhonem, ponieważ wystąpił nieznany błąd (0xE8000065), wyświetlany w iTunes po kliknięciu telefonu kablem. Może to nawet stanowić problem w przypadku aplikacji innych firm, takich jak iMazing, iTools itp., Co wskazuje na przeszkodę w podłączeniu iPhone’a do komputera.

Rzecz w tym, że ostatnio coraz więcej użytkowników skarżyło się na ten błąd; Podczas gdy wcześniej mogli łatwo łączyć się z iTunes; Dlatego możliwość, że nagły problem jest spowodowany portami USB, kablem iPhone’a lub BIOS-em nie został zaktualizowany lub… wydaje się nieco nielogiczna. Sugerujemy, aby upewnić się, że oprogramowanie do zmiany adresu IP nie jest podłączone do Twojego komputera i iPhone’a przed wykonaniem innych zwykłych czynności w przypadku takich problemów; to najprawdopodobniej rozwiąże problem. Jeśli to rozwiązanie Ci nie odpowiada, za każdym razem na jednym z urządzeń (iPhone lub komputer) aktywuj swój niezawodny program do zmiany adresu IP i spróbuj połączyć się ze stabilnym i szybkim serwerem.

Ta metoda rozwiąże problem. W przeciwnym razie powinieneś wypróbować następujące sposoby:

 • Uruchom ponownie iPhone’a i komputer.
 • Zaktualizuj swojego iPhone’a do najnowszej wersji iOS.
 • Zaktualizuj iTunes.
 • Wymień kabel iPhone’a.
 • Wypróbuj różne porty.
 • Połącz się z innym komputerem.
 • Usuń iTunes i wszystkie aplikacje Apple z Panelu sterowania i zainstaluj ponownie najnowszą wersję każdej z nich.
 • Iść do Menedżer urządzeń i odinstaluj dowolny kontroler w ramach Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej Sekcja.

Usuwanie kontrolerów z sekcji kontrolerów uniwersalnej magistrali szeregowej

 • Tymczasowo wyłącz lub zaktualizuj oprogramowanie zabezpieczające i antywirusowe.
 • Zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu Windows.
 • Sprawdź, czy używasz najnowszej wersji Bios. Aktualizacja BIOS-u nie jest zalecana zwykłym użytkownikom; Ponieważ niekompletna instalacja może spowodować poważne problemy w systemie.

***

Mamy nadzieję, że ten samouczek był dla Ciebie pomocny. Jeśli znasz inny powód, dla którego iPhone nie jest rozpoznawany w iTunes lub jeśli napotkałeś problemy podczas wykonywania powyższych kroków, podziel się nim z użytkownikami Zoomit i nami.

Pobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie redmiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmo