Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Rozwiązania niektórych typowych komunikatów o błędach sieciowych

Jeśli połączenie sieciowe nie jest poprawnie skonfigurowane lub występuje usterka techniczna, na ekranie zazwyczaj pojawiają się komunikaty o błędach.

Komunikaty te dostarczają przydatnych wskazówek co do natury problemu, które można wykorzystać do uzyskania informacji o przyczynie problemu.

Poniższa lista standardowych komunikatów o błędach sieciowych umożliwia rozwiązywanie problemów z siecią.

Kabel sieciowy jest odłączony

Komunikaty te pojawiają się w formie dymku na pulpicie systemu Windows. Różne warunki, takie jak nieprawidłowe okablowanie lub problemy ze sterownikami urządzeń, mogą powodować tego typu błędy – każdy ma swoje rozwiązania.

Jeśli połączenie jest przewodowe, możesz utracić dostęp do sieci. Dlatego lepiej rozwiązać problem jak najszybciej. Jeśli łącze jest bezprzewodowe, Twoja sieć prawdopodobnie będzie działać normalnie, ale ten komunikat o błędzie będzie się pojawiał do czasu rozwiązania problemu i może być dla Ciebie denerwujący.

Konflikt adresów IP (adres jest już używany)

Jeśli komputer zostanie ręcznie skonfigurowany przy użyciu adresu IP używanego przez inne urządzenia w sieci, ten komputer (i prawdopodobnie inne urządzenie) nie będzie już korzystać z Internetu. Ten błąd nie jest zbyt powszechny i ​​rzadko się zdarza. Na przykład skonfiguruj dwa urządzenia z adresem IP 192.168.1.115. Aby naprawić ten błąd, zmień adres IP komputera, jeśli adres IP jest przypisywany ręcznie. Ten problem może również wystąpić, jeśli podasz adres IP z rozszerzeniem DHCP praca. Włączenie routera, a następnie włączenie i wyłączenie komputera często rozwiązuje problem.

CZYTAĆ:  Najlepsze rozwiązania technologiczne dla Twojej małej firmy

Nie można znaleźć ścieżki sieciowej.

Aktualizacja konfiguracji TCP/IP może rozwiązać problem, gdy planujesz połączyć się z innym urządzeniem w sieci.

Ten błąd może zostać wyświetlony, jeśli godzina lub data na obu urządzeniach jest inna lub jeśli nie masz odpowiednich uprawnień dostępu do zasobu.

W sieci istnieje zduplikowana nazwa

Po włączeniu komputera podłączonego do sieci lokalnej ten błąd może zostać wyświetlony w formie dymka systemu Windows. Jeśli tak się stanie, komputer nie będzie miał dostępu do sieci. Zmiana nazwy komputera może rozwiązać problem.

Ograniczenie lub brak łączności

Po otwarciu witryny internetowej lub zasobu sieciowego w systemie Windows może pojawić się wyskakujący komunikat o błędzie rozpoczynający się od słów „Ograniczona lub brak łączności”. Resetowanie stosu TCP / IP jest powszechnym sposobem naprawienia tego błędu.

Połączono z ograniczonym dostępem

Błąd techniczny w systemie Windows powoduje wyświetlenie tego komunikatu o błędzie podczas tworzenia niektórych typów połączeń bezprzewodowych. Firma Microsoft naprawiła ten problem w aktualizacji dodatku Service Pack dla systemów Windows Vista. Jednak ten błąd może nadal występować w innych wersjach systemu Windows. Ten błąd może również wystąpić z różnych powodów w sieci domowej, co może wymagać zresetowania routera lub podłączenia i rozłączenia połączenia bezprzewodowego.

Nie można dołączyć do sieci Awaria” (błąd -3)”

Ten problem występuje, jeśli połączenie bezprzewodowe z telefonem Apple iPhone lub iPodem touch nie powiedzie się. Możesz naprawić ten błąd tak samo, jak na komputerze, aby naprawić nieudane połączenie z Hotspotem.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPresskurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie HuaweiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs udemy do pobrania za darmo