Rozwiązanie: podczas instalacji brakuje sterownika multimediów Windows 10

 • Najpierw pierwsze. Przed kontynuowaniem tych kroków zalecamy sprawdzenie wymagań sistema dla Windows 10. Oprócz zastosowania tego do konfiguracji sistema Standardowo zalecamy również zaktualizowanie systemu BIOS przed przejściem do czystej instalacji Windows 10)
 • Z jakiegoś szczególnego powodu nie wszystkie kompatybilne dyski flash USB (6 GB przestrzeni dyskowej) załaduje pliki instalacyjne. Jeśli masz alternatywny dysk flash USB, spróbuj ponownie utworzyć ustawienia i spróbować zainstalować Windows 10 ponownie. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów lub dowolnej aplikacji innej firmy.
 • Na każdy problem związany z zewnętrznymi dyskami USB z pewnością znajdziesz rozwiązanie w naszej dedykowanej kategorii.
 • Windows Centrum 10 błędów jest pełne artykułów ekspertów i obszernych przewodników, jak to naprawić Windows 10 błędów Możesz użyć go jako głównego źródła informacji na ten temat.
 • Z biegiem czasu instalacja Windows stał się spacerem w parku. Ktoś pamięta Windows XP i długi proces instalacji, a następnie demoralizacja wyszukiwania sterowników? To na szczęście przeszłość.

  Jednak pomimo tego Windows 10 instalacja jest prosta, są pewne błędy, takie jak Brak sterownika nośnika … komunikat uniemożliwiający użytkownikom kontynuowanie pracy na ekranie Zainstaluj teraz.

  Nośnik instalacyjny USB ładuje się dobrze, jednak instalacja kończy się niepowodzeniem z powodu braku sterownika koncentratora USB. Dzisiaj udostępniamy rozwiązania, które powinny pomóc rozwiązać ten problem. Sprawdź je poniżej.

  Jak mogę naprawić sterownik multimediów, w którym brakuje komputera? Windows 10?

  1. Upewnij się, że przestrzegasz Windows 10 wymagań
  2. Spróbuj zmienić koncentrator USB w połowie
  3. Wypróbuj różne pamięci USB i użyj USB 2.0 wyłącznie port
  4. Ustaw opcję USB na Automatyczna i wyłącz starszą wersję USB, jeśli jest dostępna
  5. Spróbuj użyć Rufus zamiast DVD lub narzędzia do tworzenia multimediów

  1: Pamiętaj, aby postępować zgodnie z Windows 10 wymagań

  Najpierw pierwsze. Przed kontynuowaniem tych kroków zalecamy sprawdzenie wymagań sistema dla Windows 10. Oprócz zastosowania tego do konfiguracji sistema Standardowo zalecamy również zaktualizowanie systemu BIOS (jeśli aktualizacje są dostępne) przed przejściem do czystej instalacji Windows 10)

  Są to minimalne wymagania sistema które muszą zostać spełnione, aby wykonać Windows 10:

 • UPC: 1 gigaherc (GHz) lub szybszy procesor lub SoC
 • RAM: 1 gigabajt (GB) dla wersji 32-bitowej lub 2 GB na 64 bity
 • HDD miejsce: 16 GB dla 32-bitowego systemu operacyjnego 20 GB dla 64-bitowego systemu operacyjnego
 • GPU: DirectX 9 lub później z WDDM 1.0 kierowca
 • Monitoruj: 800 × 600brak sterownika nośnika windows 10
 • Oczywiście, aby osiągnąć ciągły przepływ pracy, lepiej mieć przynajmniej 2 GB pamięci RAM (3 dla wersji 64-bitowej) i znacznie lepszą moc przetwarzania.

  2: Spróbuj zmienić koncentrator USB w połowie

  To nie jest nowy problem. Nie na długo. Wielu użytkowników napotkało błąd podczas czystej instalacji Windows 7 y 8też. Teraz wydaje się, że pewien użytkownik zapewnił rozwiązanie dla Windows 7 problem z instalacją, który może mieć zastosowanie Windows 8 lub w tym przypadku Windows 10)

  Mianowicie, był w stanie ominąć ekran błędów dzięki genialnemu rozwiązaniu. Tutaj wyjaśniamy, jak to zrobić samodzielnie:

  1. Utwórz napęd instalacyjny USB za pomocą narzędzia Media Creation Tool lub Rufus.
  2. Uruchom z dysku i poczekaj na załadowanie plików instalacyjnych.
  3. Wybierz preferencje i kliknij Zainstaluj teraz.
  4. Gdy wystąpi błąd, kliknij Anuluj, odłącz USB i podłącz go do innego portu USB.
  5. Kliknij Zainstaluj teraz ponownie i wszystko powinno działać dobrze.

  Powinno to działać, ale musimy podkreślić, że dotyczy to głównie użytkowników, którzy już zainstalowali Windows 10 na maszynie podanej wcześniej.

  3: Wypróbuj różne pamięci USB i użyj USB 2.0 wyłącznie port

  Z jakiegoś szczególnego powodu nie wszystkie kompatybilne dyski flash USB (6 GB przestrzeni dyskowej) załaduje pliki instalacyjne. Jeśli masz alternatywny dysk flash USB, spróbuj ponownie utworzyć ustawienia i spróbować zainstalować Windows 10 ponownie. Możesz to zrobić za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów lub dowolnej aplikacji innej firmy.

  Ponadto, jeśli nigdy nie instalowałeś Windows 10 wcześniej na danym komputerze, najprawdopodobniej BIOS nie załaduje ustawień instalacji, jeśli używasz USB 3.0 Port Dlatego pamiętaj, aby trzymać się wyłącznie z USB 2.0 porty podczas instalacji Windows 10. Z łatwością rozpozna USB 3.0 port przez niebieski pasek w środku.

  4: Ustaw opcję USB na Automatyczna i wyłącz starszą wersję USB, jeśli jest dostępna

  Wyłączenie / włączenie niektórych opcji dostępnych w systemie BIOS pomogło niektórym użytkownikom obejść błąd. Przede wszystkim, jeśli instalujesz 64-bitową wersję Windows 10, zalecamy wyłączenie starszego urządzenia USB i starszego systemu BIOS w ustawieniach systemu BIOS (UEFI).

  Pamiętaj też, aby włączyć AHCI przed podłączeniem modułu instalacyjnego flash.

  W tym momencie możesz przeczytać nasz artykuł na temat BIOS-u i jak go używać.

  Niektóre współczesne ustawienia pozwalają użytkownikom włączyć opcję USB na USB 3.0 tylko Zalecamy ustawienie na Auto. Oczywiście masz taką opcję w menu BIOS / UEFI.

  5: Spróbuj użyć Rufus zamiast DVD lub narzędzia do tworzenia multimediów

  Wreszcie, jeśli nie możesz tego zrobić, możesz zacząć od zera od Rufusa. Chociaż narzędzie do tworzenia multimediów udostępniane przez firmę Microsoft ogólnie działa dobrze, zalecamy wypróbowanie alternatywy.

  Ponadto, jeśli wyczerpiesz opcje podczas instalacji Windows 10 z pamięci flash USB, po prostu przetestuj DVD. Możesz pobrać plik ISO i nagrać go na dysk DVD, używając jedynie Windows Zasoby Głównym warunkiem jest posiadanie dysku DVD-ROM.

  Innym realnym rozwiązaniem jest aktualizacja do Windows 10 z Windows 7/ /8.1 za pomocą narzędzia do tworzenia mediów poprzez sistema i wykonaj czystą ponowną instalację później.brak sterownika nośnika windows 10

  Powinieneś to zrobić. Jeśli masz obejście lub pytania dotyczące zaciągniętych, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  Często zadawane pytania: Przeczytaj więcej na temat brakującego sterownika nośnika

 • Jak naprawić brakujący sterownik multimediów?
 • Oto kilka rozwiązań, które możesz spróbować rozwiązać ten problem: odłącz i podłącz ponownie dysk USB, spróbuj użyć innego portu USB, zmień ustawienia w BIOS i zmień format pliku ISO.

  Brakujący sterownik multimediów, którego potrzebuje komputer, jest częstym problemem podczas próby przeprowadzenia czystej instalacji Windows 10 za pomocą nośnika instalacyjnego. Nośnikiem może być dysk DVD, USB lub dysk twardy. Dlatego sterownik multimediów to sterownik multimediów, którego używasz do instalacji Windows.

 • Jak znaleźć brakujące sterowniki?
 • Kliknij na Windows przycisk i typ Windows Aktualizacja Kliknij na Windows Zaktualizuj ustawienia i kliknij przycisk Sprawdź dostępność aktualizacji. Windows skanuje komputer w poszukiwaniu brakujących sterowników.

  Od redaktora Note: Ten post został pierwotnie opublikowany w kwietniu 2019 r., A następnie został odnowiony i zaktualizowany w kwietniu 2020 r., Aby zapewnić świeżość, precyzję i kompleksowość.