Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Rozwiązanie problemu cyfrowego zmęczenia oczu u użytkownika soczewek kontaktowych

Rozwiązanie problemu cyfrowego zmęczenia oczu u użytkownika soczewek kontaktowych

Rozwiązanie problemu cyfrowego zmęczenia oczu u użytkownika soczewek kontaktowych

Noszenie soczewek kontaktowych stało się bardziej powszechne niż kiedykolwiek. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom szacują, że nosi je jeden na sześciu Amerykanów, czyli około 45 milionów ludzi.

Wiadomo jednak, że nadmierne noszenie powoduje dyskomfort oczu. Badanie soczewek kontaktowych i przedniego oka przeprowadzone na 700 osobach wykazało, że 89% osób nosiło soczewki miękkie szkła kontaktowe doświadczyłeś zmęczenia oczu związanego z urządzeniami cyfrowymi. 60% przyznało, że doświadcza tego przynajmniej raz w tygodniu.

Przeciętny Amerykanin spędza obecnie co najmniej siedem godzin przed ekranem, więc noszenie soczewek kontaktowych może zaostrzyć problemy z oczami związane z i tak już alarmującym poziomem czasu spędzanego przed ekranem.

Jeśli potrzebujesz korekcji wzroku, być może będziesz musiał nosić soczewki kontaktowe, a czas przed ekranem jest nieunikniony w szkole lub pracy – jak więc zadbać o komfort oczu? Oto kilka sposobów na dostosowanie nawyków i stylu życia, jeśli nosisz soczewki kontaktowe:

Wymień swoje kontakty

Czasami problemem nie są same soczewki kontaktowe, ale złe nawyki związane z ich noszeniem.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Waterloo wykazało, że 40% osób noszących soczewki kontaktowe nie wymienia soczewek zgodnie z harmonogramem ustalonym przez okulistę.

Niepokojące jest to, że część respondentów nie miała nawet świadomości, że kontakty mają datę ważności.

Osoby noszące te aparaty wzrokowe nie powinny często odczuwać dyskomfortu ani podrażnienia.

Każdy, kto doświadcza takich objawów, może rozważyć wymianę Łącznośćponieważ niewłaściwie czyszczone lub przechowywane soczewki mogą zwiększać ryzyko infekcji oczu.

Jednodniowe soczewki jednorazowe, takie jak 1-Day Acuvue® Moist, pozwalają użytkownikom rozpoczynać każdy dzień od nowa, dzięki technologii Lacreon® zapewniającej długotrwałe nawilżenie podczas długich sesji przed ekranem.

Tymczasem 1-Day Acuvue Oasys wykorzystuje technologię nasyconą łzami HydraLuxe™, która nawilża i nawilża oczy, dzięki czemu użytkownicy ekranów mogą wygodnie i bez wysiłku mrugać.

Stare soczewki kontaktowe mogą zawierać zadrapania lub pęknięcia; Ponieważ tkanka oka jest miękka, nawet najmniejsze zadrapania na soczewkach kontaktowych mogą powodować podrażnienie i nadmierne zmęczenie oczu. Przełącz się na nowe kontakty, gdy poczujesz uporczywe rozdrażnienie.

Nawilżaj oczy

Nawilżaj oczy

Soczewki kontaktowe i czas spędzany przed ekranem mogą zwiększać częstość występowania suchego oka, które jest ściśle związane ze zmęczeniem oczu.

Badanie Cureus z 2022 r. wykazało, że 48,8% osób noszących soczewki kontaktowe codziennie miało suchość oczu w porównaniu z 25% osób, które używały ich tylko raz w roku.

Jednocześnie częstotliwość mrugania zmniejsza się nawet o 66%, gdy patrzymy twarzą w twarz, co zwiększa ryzyko wystąpienia suchego oka.

Jak wspomniano, długie okresy czasu przed ekranem mogą być nieuniknione, dlatego osoby noszące soczewki kontaktowe mające problemy z naturalnym nawilżeniem mogą potrzebować innych metod.

Na przykład, sztuczne łzy opracowane z myślą o potrzebach użytkowników technologii, mogą zawierać określone właściwości pomagające złagodzić zmęczenie oczu podczas korzystania z rozwiązań cyfrowych.

Nawilżające krople do oczu Refresh Digital i odpowiadająca im wersja bez konserwantów są wyposażone w opatentowaną technologię HydroCell marki Refresh.

Mogą one pomóc w lepszym nawilżeniu powierzchni oka, wspierając warstwę lipidową, wodną i mucynową oka. Osoby mogą używać sztucznych łez, gdy poczują suchość podczas korzystania z urządzenia cyfrowego.

Jednakże korzystanie z tych produktów powinno być wspierane proaktywnym wysiłkiem polegającym na częstszym mruganiu podczas korzystania z ekranów.

Ustaw dla siebie regułę: podczas ładowania dokumentu lub strony internetowej może to być przerwa na mrugnięcie okiem.

Zmodyfikuj ustawienia ekranu

Zmodyfikuj ustawienia ekranu

Oprócz lepszych nawyków w zakresie soczewek kontaktowych i metod nawilżania oczu, możesz także rozważyć ulepszenie swoich urządzeń, aby zminimalizować zmęczenie oczu przy korzystaniu z urządzeń cyfrowych.

Omówiliśmy, w jaki sposób komputery mogą narażać Cię na jasne światło i migoczące obrazy, które z czasem męczą oczy.

Po pierwsze, może być konieczne dostosowanie jasności ekranu, aby zmniejszyć podrażnienie oczu. Twoje urządzenia mogą mieć ustawienia, które automatycznie dostosowują jasność w zależności od warunków oświetlenia otoczenia.

Inne urządzenia mogą mieć „tryb nocny”, który dostosowuje kolory do cieplejszego końca widma, co może pomóc przy zmęczeniu oczu.

Jednak niektóre ustawienia oprogramowania mogą powodować, że kolory będą miały żółty odcień, co może być niekompatybilne w przypadku studentów lub profesjonalistów pracujących z dokładnymi kolorami.

Te ulepszenia oprogramowania mogą być obsługiwane poprzez aktualizacje sprzętu, takie jak ochrona ekranu które filtrują krytyczne długości fal niebieskiego światła.

Na przykład zabezpieczenia ekranu z opatentowaną technologią RPF 60 firmy Eyesafe mogą filtrować 60% niebieskiego światła przy 435–440 nm bez przywracania równowagi kolorów i wpływu na luminancję.

Pomaga także utrzymać ekran w bezpiecznej odległości od oczu. Według Amerykańskiej Akademii Okulistyki idealna jest odległość co najmniej 25 cali między oczami a powierzchnią komputera.

Nie musisz rezygnować z wygody soczewek kontaktowych ani całkowicie rezygnować z ekranów chroniących oczy.

Dzięki umiarkowanemu, kontrolowanemu czasowi korzystania z ekranu i produktom ochronnym zaprojektowanym tak, aby zapobiec zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu, możesz bez obaw cieszyć się korzyściami, jakie daje nasz cyfrowy świat.