Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozwiń swoją firmę, prowadząc wiele sklepów internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rozwiń swoją firmę, prowadząc wiele sklepów internetowych

Budowanie, zarządzanie i ciągłe doskonalenie sklepu internetowego może wymagać dużo pracy — zwłaszcza jeśli prowadzisz małą firmę z jeszcze mniejszym zespołem. Tak więc pomysł zbudowania drugiego sklepu internetowego prawdopodobnie brzmi jak coś, na co nie masz czasu ani energii. Jednak prowadzenie dodatkowego sklepu internetowego, który odgałęzia się od Twojej pierwotnej firmy, może w rzeczywistości przynieść znaczące korzyści dla Twojego wyniku finansowego.

Od zwiększania marże do zdobycia nowych rynków, prowadzenie wielu sklepów internetowych może być opcją wartą rozważenia. To świetna okazja, aby rozszerzyć swoją markę i skoncentrować się na pewnych niszach, które mogłyby skorzystać na skupieniu uwagi, jaką poświęciłby im oddzielny sklep internetowy. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego wiele sklepów internetowych może być właściwym wyborem dla Twojej firmy.

Dlaczego warto prowadzić wiele sklepów internetowych?

Kiedy mówimy o prowadzeniu dwóch sklepów, ważne jest, aby pamiętać, że niekoniecznie mamy na myśli dwie zupełnie różne witryny eCommerce. W rzeczywistości uważamy, że dwa sklepy mają największy sens dla małych i średnich sprzedawców, którzy chcą sprzedawać niektóre ze swoich istniejących produktów innej grupie docelowej.

Załóżmy na chwilę, że sprzedajesz odzież w swoim sklepie internetowym, a Twoje obecne działania marketingowe skierowane są do mężczyzn w wieku od 30 do 50 lat. Jako sprzedawca internetowy zdajesz sobie sprawę, że Twoje koszulki linia nie działa tak dobrze, jak niektóre inne linie, i wtedy posiadanie dwóch sklepów może pomóc.

Kontynuując odgrywanie tego przykładu, domniemany sprzedawca, o którym mowa powyżej, może dobrze nadawać się do stworzenia drugiego sklepu internetowego, który nie zajmuje się niczym innym, jak tylko wprowadzaniem na rynek i sprzedażą linii obecnej marki, która boryka się z problemami. W ten sposób mogą skutecznie reklamować swoje koszulki być może młodszym, chłonniejszym odbiorcom bez konieczności poświęcania tożsamości marki. Tak więc, podczas gdy ich oryginalna witryna internetowa nadal dobrze sobie radzi z tłumem 30-50, ich druga witryna będzie sprzedawać niektóre z tych samych produktów, co pierwsza, ze strategią marketingową, która jest lepiej dostosowana do innej docelowej grupy demograficznej.

Tworzenie nazwy marki zależnej jest również sprytne, więc jeśli Twój pierwotny sklep nosi nazwę , rozważ nazwanie drugiego sklepu (lub coś w tym stylu). Umożliwi to utrzymanie rozpoznawalności marki przy jednoczesnym zwiększeniu widoczności.

Ostatecznie to Ty decydujesz, co jest najlepsze dla Twojej firmy. Widzimy trzy główne powody, dla których właściciel sklepu może otworzyć kolejny sklep z niektórymi z tych samych produktów:

  1. Szansa na sprzedawać w różnych językach do kierowania na nowe kraje.
  2. Możliwość dostosowania działań marketingowych do dotrzeć do nowych grup klientów.
  3. Szansa na rozszerz swój zasięg i sprzedawać przy użyciu różnych modeli biznesowych.

Pamiętaj jednak, że nie zalecamy tej strategii wszystkim. Ważne jest, aby rozważyć swoje potrzeby biznesowe przed założeniem drugiego (a nawet trzeciego) sklepu. Ale jeśli się nad tym zastanawiasz, oto zestawienie korzyści.

1. Sprzedaż w innych krajach

Duża liczba sklepów internetowych ma swoje siedziby w Stanach Zjednoczonych – w tym te zbudowane za pomocą 3dcart. Ale handel elektroniczny nie jest ograniczony granicami i jest rynkiem globalnym, który dociera do każdego stanu. W rzeczywistości sklepy 3dcart dotarły do ​​ponad 15 krajów! Tak czy inaczej, to, że mieszkasz w Ameryce, nie oznacza, że ​​nie możesz otworzyć drugiego sklepu na nowe rynki w innych krajach.

Oczywiście otwarcie sklepu w innym kraju może wymagać zupełnie innej witryny. Na przykład nie chciałbyś, aby sklep skierowany do klientów w Hiszpanii był w języku angielskim. Różne kraje wymagają wyjątkowych stron internetowych – nawet jeśli oferują te same produkty. Strategie marketingowe mogą się różnić w zależności od kraju, na który kierujesz reklamy, a przepisy dotyczące prywatności online (takie jak RODO) mogą wymagać, aby Twoja witryna miała inne funkcje.

Rekommenderad:  Jak zaczac Amazon Biznes FBA w 2023 roku? | Realizacja przez Amazon

2. Segmentacja odbiorców na potrzeby marketingu ukierunkowanego

Inną kwestią może być segmentacja odbiorców. Zawsze łatwiej jest rozmawiać z odbiorcami, gdy znajdują się w węższych, bardziej ukierunkowanych miejscach. W rezultacie niektórzy ludzie zakładają różne sklepy, aby kierować te same lub pokrywające się produkty do różnych odbiorców.

Na przykład, jeśli prowadzisz hipermarket z artykułami sportowymi która obejmuje każdy sport, możesz rozważyć segmentację towarów według rodzaju sportu. Możesz stworzyć różne sklepy dla każdego sportu, na którym chcesz się skupić. Przez synchronizację zapasów we wszystkich sklepach zakupy dokonane w wybranych sklepach są odzwierciedlane w asortymencie supersklepu, co pozwala uniknąć potencjalnie kosztownych błędów w inwentaryzacji.

3. Zwiększanie zasięgu

Jeśli obecnie prowadzisz internetowy sklep B2B/hurtownię, ale chcesz rozszerzyć swój zasięg na e-commerce skierowany bezpośrednio do konsumenta, może to być trudne do zrealizowania w tym samym sklepie. Możesz chcieć sprzedawać swoje produkty niektórym klientom indywidualnie, a innym klientom w ilościach hurtowych (jeśli się kwalifikują). Zamiast zajmować się tym wszystkim w tym samym sklepie z grupami klientów, możesz stworzyć nowy sklep internetowy z naciskiem na sprzedaż B2C i łatwo przestawić się na nowy segment rynku, zachowując czysty styl B2B swojego pierwotnego sklepu.

AliExpress i Alibaba już naśladują ten model biznesowy, przy czym pierwszy sprzedaje pojedyncze produkty konsumentom, a drugi sprzedaje produkty hurtowe firmom. Działa to również na odwrót; jeśli prowadzisz sklep B2C i chcesz rozszerzyć sprzedaż na B2B, nie musisz się martwić o to, czy oba sklepy będą znajdować się w tym samym sklepie.

Jak sklonować swój główny sklep

Największym zmartwieniem, o którym myślisz, jest prawdopodobnie przytłaczające zadanie, jakim jest założenie od podstaw kolejnego sklepu internetowego. Na szczęście możesz użyć klonowanie stron internetowych zamiast tego otworzyć dodatkowy sklep internetowy. Klonowanie strony internetowej polega na stworzeniu kopii istniejącego sklepu internetowego; ten proces jest przydatny dla tych, którzy chcą założyć nowy sklep internetowy podobny do istniejącego bez konieczności ponownego tworzenia bibliotek produktów, opcji dostosowywania itp.

Dla tych, którzy chcą stworzyć rozszerzenie swojej marki, najlepszym rozwiązaniem jest sklonowanie wszystkiego w głównym sklepie. Jeśli chcesz całkowicie stworzyć nową markę, zalecamy opcję obejmującą tylko projekt.

Co jest po klonowaniu?

Nie oczekuj, że Twój drugi sklep 3dcart zostanie uruchomiony w ciągu kilku dni. Nawet jeśli wybrałeś opcję „klonuj wszystko”, nadal będzie trzeba wykonać znaczną ilość pracy, aby zapewnić optymalizację i wyróżnienie witryny. Poniżej znajdziesz listę zadań, które pomogą Ci zachować porządek i przygotować się do uruchomienia dodatkowego sklepu internetowego.

1. Odśwież swój ekwipunek

Natychmiast po sklonowaniu sklepu 3dcart dobrze jest rozpocząć przebudowę skopiowanej biblioteki produktów, aby zawierała tylko te przedmioty, które chcesz sprzedawać w nowym sklepie. Na przykład, jeśli sprzedajesz akcesoria modowe w swoim pierwotnym sklepie, ale chcesz sprzedawać okulary przeciwsłoneczne tylko w nowym sklepie, po prostu usuń produkty, które nie pasują do tej kategorii.

2. Zmień nazwę swoich produktów

Kontynuując pracę nad przykładem okularów przeciwsłonecznych, jeśli sprzedajesz czarne okulary Ray-Ban Wayfarer w obu sklepach, będziesz musiał zmienić nazwę tego produktu w nowym sklepie. Innymi słowy, jeśli Twój pierwotny sklep nazywa tę konkretną parę okularów przeciwsłonecznych „Czarnymi Ray-Ban Wayfarers”, to Twój nowy sklep powinien nazwać ten sam produkt na przykład „Czarne okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Wayfarer”. Zmiana nazw produktów pomoże uniknąć wzajemnego kanibalizmu obu sklepów w wynikach wyszukiwania i zapewni, że Google nie będzie duplikować treści podczas indeksowania Twojej witryny.

Rekommenderad:  Ryzyko i korzyści z inwestowania w start-upy

3. Wybierz nowy szablon

3dcart oferuje szeroki wybór szablony premium które zostały zoptymalizowane pod kątem bezbłędnej pracy w oparciu o najnowszy silnik Core Templating, który sprawia, że ​​każdy motyw jest responsywny. Po sklonowaniu sklepu i przebudowie biblioteki produktów nadszedł czas, aby wybrać nowy szablon. Kiedy wszystko jest już powiedziane i zrobione, Twój nowy sklep powinien mieć niepowtarzalny charakter i tożsamość, która jest odrębna od Twojej oryginalnej marki, ale nie jest jej całkowicie obca.

4. Dostosuj swój sklep

Dostosowywanie obejmuje dostosowywanie sklepu do unikalnych potrzeb Twojej firmy i zawsze powinno być przeprowadzane z myślą o wygodzie użytkownika. Na przykład upewnij się, że Twój nowy sklep internetowy jest łatwy w nawigacji; może to wymagać zmiany istniejącego nagłówka, stopki i listy kategorii. Kiedy zostanie zdefiniowana mapa drogowa Twojego nowego sklepu, nadejdzie czas na wdrożenie i optymalizację ulepszonych funkcji eCommerce, które spełniają jego potrzeby.

5. Implementuj niezbędne funkcje

Po dostosowaniu wybranego szablonu nadszedł czas, aby aktywować niezbędne funkcje, których może potrzebować Twój nowy sklep internetowy. 3dcart stale wprowadza nowe funkcje, aby usprawnić proces biznesowy, więc zastanów się, z czego już korzysta Twój oryginalny sklep i ustal, czy Twój nowy sklep wymaga aktywowania wszystkich tych funkcji, czy też przydałoby mu się kilka nowych. Na przykład możesz chcieć usprawnić i usprawnić nawigację w swoim nowym sklepie, więc aplikacja Mega Menu Builder może być dobrym wyborem.

6. Unikaj powielania treści

Wyszukiwarki, takie jak Google, nakładają kary na witryny z powielonymi treściami, co może spowodować wiele szkód w ciężko zarobionym rankingu na stronach wyników wyszukiwania lub SERP. Pracując nad kopią witryny dla drugiego sklepu, spraw, aby była wyjątkowa i oddzielona od oryginalnego sklepu – zwłaszcza jeśli sprzedajesz niektóre z tych samych produktów w nowym sklepie. Nie spiesz się i rozważ użycie filmów o produktach jako alternatywy dla pisemnych opisów, aby uniknąć wyzwolenia ostrzeżenia o zduplikowaniu treści.

7. Synchronizuj swój ekwipunek

Następnym krokiem w tym procesie jest połączenie wszystkich poziomów zapasów w różnych sklepach. The Synchronizacja zapasów wielu sklepów aplikacja pozwoli na utrzymywanie zapasów w czasie rzeczywistym we wszystkich Twoich sklepach. Jeden sklep będzie działał jako „Master store” ze scentralizowaną inwentaryzacją. Dodatkowe sklepy będą uważane za „sklepy podrzędne”, które subskrybują bibliotekę produktów sklepu głównego. Wszelkie zmiany wprowadzone do zapasów Twoich produktów w sklepie głównym będą automatycznie propagowane do wszystkich sklepów podrzędnych, a gdy zamówienia w sklepach podrzędnych będą przyjmowane, aktualizacja w czasie rzeczywistym powiadomi sklep główny, aby mógł odliczyć odpowiednie zapasy.

8. Dopasuj szczegóły

Jeśli akceptujesz płatności online za pośrednictwem systemu PayPal w swoim pierwotnym sklepie, w nowym sklepie będziesz musiał ponownie wprowadzić swoje dane uwierzytelniające sprzedawcę. To samo dotyczy wybranych przez Ciebie przewoźników i wszelkich innych aplikacji stron trzecich, z których możesz korzystać. Dzięki temu oba sklepy będą działać na tych samych kontach. Oprócz przywrócenia wstępnie ustawionych danych uwierzytelniających płatności i wysyłki, teraz jest czas na dopracowanie wszystkich innych aspektów Twojej witryny, w tym między innymi:

  • Przyciski wezwania do działania
  • Specjalne oferty i promocje
  • Pola zapisu do newslettera
  • Firmowe kampanie e-mailowe
  • Połączenia z mediami społecznościowymi

Utrzymywanie zapasów między wieloma sklepami

Jeśli prowadzisz wiele sklepów internetowych na platformie 3dcart eCommerce, możesz pożegnać się ze skomplikowanym zarządzaniem zapasami dzięki aplikacji Multiple Store Sync, która synchronizuje Twoje produkty między „Sklepem głównym” a wszystkimi „sklepami podrzędnymi”.

Synchronizacja produktów w wielu sklepach został zaprojektowany tak, aby zarządzanie zapasami w wielu sklepach było proste i łatwe, umożliwiając właścicielowi sklepu eCommerce udostępnianie zapasów we wszystkich swoich sklepach. Kiedy klient zamawia przedmiot, inwentaryzacja dla tego artykułu jest automatycznie dostosowywana w każdym sklepie, w którym ten artykuł jest sprzedawany. Teraz, zamiast przesyłać stany magazynowe do wielu sklepów, wystarczy to zrobić tylko raz.

Rekommenderad:  TikTok zaostrza swoją politykę, aby zwalczać oszustwa polityczne i pozyskiwanie funduszy

Jeśli odkładałeś otwarcie drugiego sklepu z powodu wyzwań związanych z zarządzaniem zapasami, teraz jest idealny moment, aby to przemyśleć. Dodatkowe sklepy pozwalają sprzedawać w różnych krajach, otwierając nowy sklep w innym języku lub umożliwiając rozmowę z segmentem rynku głównego sklepu za pomocą nowego, który jest przeznaczony dla określonej grupy demograficznej. Oczywiście jedną z największych zalet otwierania dodatkowych sklepów jest poszerzenie zasięgu do różnych typów klientów, takich jak B2B i B2C, bez zajmowania się kłopotami związanymi z utrzymaniem wszystkiego w jednym sklepie.

Należy pamiętać o jednej rzeczy, mimo że ta nowa funkcja ułatwia zarządzanie zapasami w wielu sklepach, nie eliminuje zadania codziennego przesyłania zapasów. Jesteś to winien swoim kupującym i wynikom finansowym, aby aktualizować swoje zapasy, odświeżając je co najmniej raz dziennie i natychmiast po otrzymaniu produktów, których nie ma w magazynie.

Marketing Twojego nowego sklepu

Teraz, gdy sklonowałeś swój sklep, wybrałeś nowy szablon, przebudowałeś bibliotekę produktów, przepisałeś opisy towarów, zoptymalizowałeś swoją stronę internetową, dodałeś bogactwo ulepszonych funkcji eCommerce i dopracowałeś szczegóły, nadszedł czas na trochę marketingu. Czy ci się to podoba, czy nie, obejmuje to tworzenie profili w mediach społecznościowych jednoznacznie powiązanych z twoim drugim sklepem 3dcart.

Nawet jeśli masz już profile w mediach społecznościowych dla swojego głównego sklepu, będziesz musiał utworzyć również unikalne profile dla sklepów dziecięcych. Obecnie są to cztery duże platformy mediów społecznościowych dla sprzedawców e-commerce Facebook, Twitter, Pinterest I Instagrama wszystkie z nich są niezbędne, jeśli chcesz skutecznie promować swoje marki.

Po utworzeniu rozszerzeń społecznościowych dla sklepu podrzędnego nadejdzie czas na reklamę. Możesz to zrobić za pośrednictwem PPC, postów sponsorowanych, biuletynów, blogów itp. Marketing e-mailowy to także świetny sposób na przyciągnięcie istniejącej armii lojalnych klientów do Twojej marki zależnej.

Wkrótce po uruchomieniu drugiego sklepu wyślij biuletyn do swoich obecnych klientów, aby poinformować ich, że już działa. Pamiętaj, aby podać działający link do swojej witryny wraz z adresami URL do różnych profili w mediach społecznościowych. Dobrym pomysłem jest również stworzenie zachęty zakupowej w newsletterze. Na przykład zaoferuj lojalnym klientom kod rabatowy 30%, który mogą wykorzystać jako kupujący po raz pierwszy w Twoim nowym sklepie. Pomoże to zwiększyć ruch w Twoim sklepie zaraz po jego otwarciu.

Wniosek

Tworząc drugą witrynę e-commerce, zachowaj jej tożsamość oddzieloną od pierwszej, ale nadal z nią powiązaną. Chodzi o to, aby rozszerzyć widoczność Twojej marki, sprzedając niektóre z tych samych produktów w obu sklepach. Wybierając produkty do sprzedaży, graj na rynku niszowym. Jeśli w swoim sklepie głównym sprzedajesz akcesoria modowe, w tym markowe okulary przeciwsłoneczne, rozważ sprzedaż w sklepie dla dzieci wyłącznie markowych okularów przeciwsłonecznych.

Ostatecznie to Ty decydujesz, co jest najlepsze dla Twojej firmy. Jeśli uważasz, że otwarcie wielu sklepów internetowych będzie korzystną strategią dla Twojego biznesu eCommerce, z przyjemnością udostępnimy Ci narzędzia, dzięki którym możesz to łatwo zrobić!