Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rozwój kariery to coś więcej niż tytuły

Aktualizacje LinkedIn to przepaść, ale nie mogę przestać przewijać.

Ostatnio widziałem grupę byłych współpracowników przechodzących do nowych ról, nowych miejsc pracy i nowych firm. Ludzie, z którymi kiedyś pracowałem, są teraz wiceprezesami lub starszymi dyrektorami. Uwielbiam patrzeć, jak starzy przyjaciele podejmują ryzyko dzięki nowym możliwościom — to inspirujące widzieć, jak się rozwijają. Ale przyznaję: to skłoniło mnie do chwili refleksji nad własnym rozwojem.

Moje stanowisko to Kierownik Zespołu od 2015 roku. Musiałem zadać sobie pytanie, dlaczego się nie rozwinąłem?

To bolesne pytanie. Doprowadziło mnie to jednak do odkrycia, które nie ma nic wspólnego z tytułami zawodowymi: rozwój dotyczy w takim samym stopniu innych, jak i ciebie.

Rozwój w kierunku celów firmy

Zanim zaczniesz się rozwijać, musisz wiedzieć, w jakim kierunku Twoja firma stara się rozwijać. Zaczyna się od góry. W Zapier naszą misją jest demokratyzacja automatyzacji. Lecimy rakietą na planetę o nazwie „Pomóż wszystkim zautomatyzować”. Jeśli nie chcę lecieć na tę misję, na pewno nie będę w tej rakiecie.

Jeśli chcesz się rozwijać, upewnij się, że to, co robisz, pomoże Twojej firmie w realizacji jej misji. Powiedz „nie” pracy, która nie sprawia, że ​​rakieta leci we właściwym kierunku. Powiedz tak pracy, która to robi. Przy dobrym przywództwie rzeczy, które robisz każdego dnia, powinny składać się na misję.

Odkryj możliwości

Aby się rozwijać, musisz mieć możliwości. Aby mieć możliwości, musisz nawiązywać kontakty.

Podczas gdy pogawędki w pracy to świetny sposób na poznawanie ludzi, najlepszym sposobem na tworzenie okazji jest dzielenie się swoją pracą. Jednym z najłatwiejszych sposobów na to jest opisanie tego, czym zajmujesz się Ty i Twój najbliższy zespół. Informuj ludzi o wspaniałej pracy, którą wykonujesz i o tym, jak przyczynia się ona do realizacji misji firmy. W Zapier używamy do tego wewnętrznego bloga. Jeśli Twój zespół ma coś podobnego, skorzystaj z tego. Jeśli nie, możesz wykrzyczeć swoją pracę w Slacku, na zebraniach ogólnych lub w inny sposób komunikuje się Twoja firma.

Rekommenderad:  Nowe przecieki ujawniają „Wszystko”, co zobaczymy na Apple14 września Wydarzenie

To świetny sposób, aby pochwalić się swoją pracą, a nigdy nie wiadomo, kto przeczyta to, co piszesz i pomyśli: „Hej, mam projekt, nad którym moglibyśmy razem popracować”. Istnieją możliwości, a dzielenie się swoją pracą to świetny sposób na ich znalezienie.

Inwestowanie swojego czasu

Wzrost wymaga czasu. A jeśli jesteś podobny do mnie, nie lubisz długiego cierpienia (znanego również jako czekanie). Oto dobra wiadomość: tak długo, jak pracujesz w firmie, która ceni sobie rozwój, rozwój nie oznacza tylko siedzenia i czekania, aż kalendarz osiągnie określony dzień, miesiąc lub rok.

Zamiast tego „czekasz” na okazje, takie jak nowe role, nowe projekty i nowe awanse, aktywnie inwestując w to, co już masz na talerzu. Konsekwencja jest ważniejsza niż możliwości, a im więcej pracujesz nad realizacją misji firmy, tym bardziej będziesz się rozwijać wraz ze swoim zespołem.

Ponadto po drodze rozwiniesz umiejętności i zbudujesz relacje, które pomogą Ci rozwinąć się na długo po zakończeniu kadencji w obecnej firmie.

Rozwój to coś więcej niż tytuły

Istnieje wiele uzasadnionych powodów odejścia z pracy: takie rzeczy, jak niewłaściwe wartości lub słabi menedżerowie. Ale jeśli rozwój osobisty powoduje, że szukasz czegoś innego, najpierw przyjrzyj się bliżej firmie, w której pracujesz. Czy rosną? Jeśli tak, okazje mogą być tuż za rogiem, a znalezienie ich zależy od Ciebie (i miejmy nadzieję, od empatycznego menedżera).

Nawet jeśli stanowisko nie zmieni się tak szybko, jak byś tego chciał, nadal możesz się rozwijać. Jestem w Zapier od dwóch i pół roku. Jasne, nadal mam ten sam tytuł, ale mój zespół dał mi możliwość kierowania nowymi projektami, takimi jak eksperymentowanie z płatną pomocą telefoniczną, ułatwianie ważnych spotkań, moderowanie naszej pierwszej konferencji dla klientów i promowanie wielu moich bezpośrednich podwładnych.

Rekommenderad:  Systemy informacji biznesowej: definicja, zasady, komponenty, zasoby i rodzaje

Tak bardzo się rozwinąłem — mój tytuł zawodowy pojawi się, gdy nadejdzie właściwy czas.

Teraz, kiedy patrzę na LinkedIn, mój własny tytuł zawodowy nie znaczy tak wiele. Najważniejszy jest zespół, z którym pracuję i firma, w której pracuję.