Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Ruby dilinin dezavantajları

Ruby dilinin dezavantajları

rubin

Rubinowy Nedir?

programlama dilinin geliştiricisi Yukihiro Matz Matsumoto, Ruby’nin programcıların üretkenliğini ve eğlencesini artırmak için tasarlandığını ve iyi bir kullanıcı arayüzü ilkesini takip ettiğini söylüyor. Sistemlerin tasarımının bilgisayarlardan çok insanların ihtiyaçlarına odaklanması gerektiğini vurguluyor. Çoğu insan, özellikle programcılar, makinelere odaklanır. ‘Bunu yaparak makineler daha hızlı olacak, makineler uygulamada daha verimli olacak’ diye düşünüyorlar ve… Araba programlarının yürütülmesi dikkatlidir.

Ruby’nin en az sürpriz hedefini takip ettiği belirtildi, bu da dilin kullanıcıları için en az miktarda kafa karışıklığına neden olacak şekilde davranması gerektiği anlamına geliyordu. Matsumoto ayrıca ilk tasarımının amacının zevk alacağı bir dil yapmak olduğunu belirtiyor. Bu, programcının çalışmasını ve mantıksal belirsizlikleri azaltarak yapılır. Ancak Least Surprise, Ruby programlama dilini ifade etmeye hala çok yakın. Bazı insanlar bunu Ruby’nin davranışlarının diğer dillerin ortak davranışlarını birleştirmeye çalıştığı şeklinde yorumlayabilir. Mayıs 2005’te Comp.Lang.Ruby’deki bir tartışmada Maxomoto, Ruby’yi sürpriz minimumdan uzaklaştırmaya çalıştı.

Jej tasarım şansının bazılarını şaşırttığını açıklamak. Sürprizi değerlendirmek için kendi standardını kullandı. Matsumoto bunu bir raporda belirtti. Herkesin kişisel bir geçmişi vardır, bazıları Python’dan, bazıları Perl’den gelir ve dilin bazı farklı yönlerine şaşırabilirler. Sonra bana dilin bazı yönlerine şaşırdığımızı söylediler, bu yüzden Ruby en az sürpriz kuralını çiğnedi. Bekleyin… Najmniejsza niespodzianka sadece sizin için değil. Bu hedef, ifadem için mümkün olan en az sürpriz anlamına geliyor.

Bu, dili tamamen öğrendikten sonra en az sürpriz anlamına gelir. Örneğin, Ruby’yi tasarlamadan önce bir C++ geliştiricisiydim. İki, üç yıl boyunca yalnızca C++ ile yazdım ve onunla iki yıllık programlamadan sonra hala beni şaşırtıyor.

Ruby programlama dili daha çok Ruby on Rails adı verilen popüler çerçevesi ile tanınır çünkü bu çerçeve ile yazılan kaynak kodun okunması kolaydır ve bu çerçevenin yeni başlayanlara verdiği en büyük iyilik budur. Web geliştirmede yaygın olarak kullanılan bu dilin özellikleri arasında dinamikleri ve nesne yönelimliliğini sayabiliriz. Ruby, sunucu tarafında güçlü bir dildir, przez GitHub w Groupon za pomocą olmak birçok witryn internetowych i Ruby’yi kullanır.

Ruby başka bir esnek ve nesne yönelimli programlama dilidir.Ruby dili resmi olarak 24 Şubat 1993’te Yukihiro Matsumoto tarafından tanıtıldı. Programcı için işlevsel programlama ve komut programlama için dengeli olanaklar sağlayacak bir dil oluşturmaya çalıştı. Matsumoto, Ruby’ye olan motivasyonu hakkında „Python’dan daha nesne yönelimli ve Perl’den daha güçlü bir dil arıyordum” diyor. Bu yüzden kendim yapmaya karar verdim.”

Ruby, Perl’in komut dosyası oluşturma ve Smalltalk’ın nesne yöneliminin özelliklerini birleştirir. Ruby dili, 1990’ların ortalarında Yukihiro Matsumoto tarafından Japonya’da icat edildi. Perl, Lisp, Smalltalk i Eiffel Dillerinin çeşitli özellikleri, Matsumoto’ya Ruby’yi yaratması için ilham verdi. Ruby dili, işlevsel, nesne yönelimli ve yansıtıcı programlama dahil olmak üzere çeşitli programlama paradigmalarını destekler, dinamik ifadelere ve değişkenlere ve otomatik bellek yönetimine sahiptir.

Bu dilin şu anki sürümü, C’de ve tek geçişli yorumlayıcılı bir dil olarak uygulanan Ruby 1.9.1’dir. 2010 itibariyle, JRuby, Rubynus, McRuby, IronRuby i HotRuby z olmak üzere Ruby dilinin çeşitli variantları geliştirilmiştir.

Ruby dilinin dezavantajları

Java veya PHP gibi emsallerinden daha yavaş işlem hızı
Ruby’de yazılan kodlarda hata ayıklama (debugowanie) bazen hata ile karşılaşılıyor ve mümkün olmuyor.
Yorumlanan diller, derlenen dillerden daha yavaştır.
Ruby mücevherleri ve kütüphaneleri bulmak zor.
Bunun birkaç güncellenmiş sürümü yayınlandı.
Diğer programlama dillerine göre daha az popülerdir.
Ruby geliştiricilerinin sayısı giderek artıyor. Ancak do programu w języku Java w PHP’nin gerisindedir.
Yürütme hızı yavaştır.
Ruby, hiper metin biçimlendirme dilinde (HTML) kullanılabilir.
Ruby dili, yeni bir geliştiricinin Ruby programlama dilini çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmesini ve öğrenmesini sağlayan mükemmel ve kolay bir sözdizimine sahiptir.
Bu dilin söz dizimi, C++ i Perl gibi birçok programlama dilinin sözdizimine benzer.
RoR çerçevesi temel olarak bir dizi kısayola dayanmaktadır ve bu da yeni başlayanların hatırlamasını biraz zorlaştırmaktadır.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania