Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Rysik S: od Note-godny Note-zdolny do Side Note?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Rysik S: od Note-godny Note-zdolny do Side Note?

Kiedy Samsung Galaxy Note został wydany w 2011 roku, uwaga wszystkich skupiła się na dwóch rzeczach: samym rozmiarze urządzenia i towarzyszącym mu rysiku. Jak na swoje czasy, pierwszy Galaxy Note miał masę 5.3-calowy wyświetlacz – pamiętajcie, był to rok 2011 i każdy wyświetlacz o wielkości powyżej czterech cali był uważany za podobny do T-Rexa w telefonie. Potem był rysik, lub jak to nazwał Samsung, S Pen.

W czasach, gdy wydawało się, że wszyscy odchodzą od rysika – nawet Microsoft wymyślił model przyjazny dla dotyku palcem Windows Telefon zaledwie rok temu – decyzja Samsunga o zastosowaniu rysika była odważna. W rzeczywistości wielu – w tym ten pisarz – skreśliło pierwszą Galaxy Note ponieważ po prostu nie wydawało się to zgodne z tym, co wydawało się zdrowym rozsądkiem technicznym: urządzenia miały być kompaktowe i na litość boską parafrazując Steve’a Jobsa, który używał rysika!

The Note udowodnił, że wielu z nas się w tej kwestii myliło. To, co iPhone zrobił dla telefonów z ekranem dotykowym, Note zrobił dla dużych ekranów. Jednak z jakiegoś powodu S Pen nie do końca wywołał odrodzenie rysika, jakiego niektórzy się spodziewali. Telefony stawały się coraz większe, a nawet NoteBet Noir, iPhone, musiał zostać wydany w wersjach Plus i Max, aby dotrzymać kroku fenomenowi phabletów. Dziś żyjemy w czasach, w których a 6.5-calowy wyświetlacz nie jest uważany za zbyt duży. I za to, Note powinien wziąć trochę kredytu.

Jednak z jakiegoś powodu inna funkcja, która sprawiła, że Noteno cóż, Godny uwagi – S Pen – nigdy tak naprawdę nie trafił do głównego nurtu. Tak, konkurencja, w szczególności firma LG, próbowała naśladować S Pen, ale po pewnym czasie większość rywali marki zaczęła po prostu naśladować większy wyświetlacz i specyfikację techniczną.

Do tego stopnia, że ​​kiedy Galaxy S10 i S10+ zostały wprowadzone na rynek wczoraj, choć S Pen rzeczywiście wzbudził duże zainteresowanie, większość rozmów dotyczyła wyświetlacza, aparatów, procesora, baterii, niektórych sztuczek w oprogramowaniu i cóż, projektu. Prawie porównywalny z kursem dla każdego flagowca z Androidem. Z kolei rysik S Pen w dużej mierze wydawał się dodatkiem – pojawia się nawet jako druga od końca pozycja na liście funkcji na Galaxy Note Oficjalna strona 10, tuż przed (o ironio) „akcesoriami”. I nie jest to wcale zjawisko nowe.

Mimo że stanowił integralną część tzw Note seria – rzadko można spotkać zdjęcie A Galaxy Note bez S Pen zestaw funkcji S Pen staje się coraz bardziej… no cóż… sztuczny, a nawet trochę skomplikowany, na przykład uruchamianie działań poprzez najechanie kursorem na wyświetlacz i działanie jak coś w rodzaju pilota. Ma nawet przyciski umożliwiające aktywację funkcji i właściwości. Funkcje i cechy, z których niestety nie korzysta zbyt wielu użytkowników, po prostu dlatego, że MOGĄ z nich korzystać Note nie robiąc tego. Rysik S Pen, jeden z dwóch kamieni węgielnych serii Notezostał w dużej mierze zredukowany do statusu uroczego zwierzaka domowego, którego przy grzecznych oklaskach przyprowadza się do robienia sztuczek, a następnie delikatnie schodzi na dalszy plan.

Samsung być może przegapił sztuczkę, nie czyniąc rysika S Pen bardziej integralną częścią swojego ekosystemu i ograniczając go w dużej mierze do Note seria. Tak, była nadzieja, że ​​rysik stanie się głównym nurtem, gdy będzie stosunkowo przystępny cenowo Note 3 Neo został wydany w 2014 roku, ale okazał się jednorazowy. Zamiast tego S Pen w zasadzie pozostał dodatkiem do bardzo drogiego urządzenia. W każdym razie zaczęła czuć się bardziej jak zewnętrzny dodatek niż integralną część (którą jest) tego Note doświadczenie. Tak, jest to szeroko podkreślane na papierze i w mediach, ale jest to jedyna cecha urządzenia, której żaden z konkurentów Samsunga nie uważa za wartą klonowania. Rzeczywiście wielu sprzedawców detalicznych, z którymi rozmawialiśmy, twierdzi, że chociaż ludzie są zainteresowani i zaintrygowani rysikiem S Pen, prędzej czy później większość z nich korzysta z rysika S Pen. Galaxy Note jak normalny telefon, po prostu dlatego, że mogą.

W rezultacie z każdym rokiem prawdopodobnie najbardziej wpływowa seria telefonów komórkowych po tej stronie iPhone’a staje się coraz bardziej popularna. Kilka lat temu, porównując dowolne urządzenie z Note Kiedyś uważano tę serię za stratę czasu po prostu dlatego, że żaden inny telefon nie miał rysika – w rzeczywistości to właśnie ta wyjątkowość sprawiła, że ​​dla wielu był to idealny anty-iPhone. Dziś jednak Note wydaje się zbliżać do głównego nurtu flagowców, skupiając się bardziej na cechach ogólnych niż na unikalnych doświadczeniach – równanie projekt-wyświetlacz-aparat-procesor.

Tak, nadal pozostaje wyjątkowy. Ale cechą, która czyni go wyjątkowym, jak na ironię jest wychodzenie z centrum uwagi. Z Note-godny Note-zdolny do Side NoteTo była dziwna podróż dla być może najsłynniejszego rysika w świecie telefonów.

Table of Contents