Rząd Stanów Zjednoczonych chce, aby Edward Snowden wygrał …

Departament Sprawiedliwości wniósł pozew cywilny przeciwko śmiertelnemu wrogowi rządu Stanów Zjednoczonych, Edwardowi Snowdenowi, w niedawno wydanym pamiętniku zatytułowanym Permanent Record.

W pozwie rząd USA. USA Twierdził, że Snowden nie przedłożył recenzji przed publikacją CIA ani Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA), co zdaniem rządu było koniecznością dla byłych pracowników oficerów wywiadu.

jamf teraz

Publikacja tej książki narusza umowę o poufności Snowdena podpisaną podczas jego pobytu w NSA. Pozew jest również czynnikiem w „publicznej mowie Snowdena na temat kwestii wywiadowczych”, która również narusza jego umowę o zachowaniu poufności.

Czego szukają Stany Zjednoczone w pozwie? Tylko pieniądze.

Rząd Stanów Zjednoczonych chce „przywrócić” wszystkie wyniki uzyskane przez Snowdena z publikacji. W pozwie wymieniono również wydawców książek i angażuje podmioty korporacyjne jako „nazwanych pozwanych”.

Ponadto rząd wymagał od wydawcy, Henry’ego Holta, zapewnienia, że ​​żadne wyniki nie zostaną przekazane Snowdenowi.

Co ciekawe, proces nie próbował zablokować wydania książki, a jedynie dążył do uzyskania korzyści pieniężnych.

Historia Snowdena z rządem USA. USA

Edward Snowden jest byłym pracownikiem CIA i informatorem NSA.

W 2013 r. Ujawnił nieetyczne działania nadzoru prowadzone przez NSA poprzez wyciekanie tajnych dokumentów rządowych do międzynarodowych mediów. Wahyu Snowden ujawnił, że agencja rejestruje numery telefonów niezliczonych osób.

Od czasu ujawnienia Snowden szuka schronienia w azylu politycznym w Rosji i prawdopodobnie zostanie oskarżony o ustawę o szpiegostwie, jeśli kiedykolwiek wróci do Stanów Zjednoczonych.

Problem z popytem

Specjalny pozew skierowany jest do Snowdena z powodu faktu, że Permanent Record omawia poufne dokumenty i materiały. Jednak badacze i zwolennicy Edwarda sądzili inaczej.

jamf teraz

„Ta książka nie zawiera tajemnic rządowych, które nigdy wcześniej nie zostały opublikowane przez główne organizacje informacyjne” – powiedział adwokat ACLU Ben Wizner @TheVerge.

Po wiadomościach Edward Snowden potwierdził rozwój cywilnego procesu sądowego w tweecie. Powiedział także: „To jest książka, której rząd nie chce, żebyś czytał”.