Rzeczy, które możesz zrobić dzięki ukrytym opcjom dla programistów Androida

Możesz zostać programistą Androida w krótkim czasie. Bez zajęć, bez umiejętności kodowania – wystarczy możliwość naciśnięcia tego samego przycisku siedem razy z rzędu. Okej, ten zestaw umiejętności może nie dać ci pracy, ale dzięki Androidowi uzyskasz dostęp do menu „Opcje programisty”, w którym znajdziesz dziesiątki drobnych poprawek, które mogą pomóc ci uzyskać więcej z telefonu. Przewijanie ich wszystkich zajmuje jednak sporo czasu, a nazwy często nie są wystarczająco jasne, aby dać osobom niebędącym programistami pojęcie, które z nich mogą być przydatne.

Jak uzyskać dostęp do opcji programisty

Chociaż niektórzy producenci telefonów mogą mieć nieco inny układ, procedura włączania opcji programistycznych powinna być prawie identyczna dla większości telefonów.

Dostęp do opcji dla programistów Androida 4 Opcje programistyczne

1. Przejdź do „Ustawienia -> Informacje o telefonie”. „Informacje o telefonie” może być zakopane w innym menu o nazwie „System” lub podobnym.

Dostęp do opcji dla programistów Androida 1 O telefonie

2. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Numer kompilacji”.

Dostęp do opcji dla programistów Androida 2 Numer kompilacji

3. Naciśnij przycisk „Numer kompilacji” siedem razy. Po kilku dotknięciach pojawi się komunikat z informacją, że jesteś prawie programistą, a po siedmiu dotknięciach wyświetli się informacja, że ​​jesteś programistą! Dobra robota, wszyscy twoi znajomi będą pod wrażeniem.

Dostęp do opcji dla programistów Androida 3 naciśnij

Po odblokowaniu menu możesz znaleźć „Opcje programisty” w „Ustawienia -> System -> Zaawansowane”.

Debugowanie USB

Jest to prawdopodobnie najczęstszy powód, dla którego ludzie potrzebują dostępu do opcji programistycznych. Opcja „Debugowanie USB” pozwala urządzeniom podłączonym za pomocą USB na uzyskiwanie informacji i wysyłanie poleceń na urządzenie z Androidem. Może być potrzebny do zrootowania telefonu, korzystania z stacjonarnych rejestratorów ekranu Android, debugowania aplikacji, instalowania pakietów APK itp.

Android Developer Options Debugowanie USB

Po włączeniu tej opcji każde nowe urządzenie, do którego podłączysz telefon z włączonym debugowaniem, powinno wyświetlać wyskakujące okienko z prośbą o pozwolenie. Nie ignoruj ​​ich! Komputery publiczne, a nawet publiczne porty ładowania USB, które z roztargnieniem udzielają uprawnień do debugowania, mogą doprowadzić do kradzieży danych lub zainfekowania telefonu złośliwym oprogramowaniem. Debuguj USB tylko z urządzeniami, którym ufasz.

Zmień prędkość animacji

Domyślnie Android jest wyposażony w animacje, które sprawiają, że przejścia między ekranami i aplikacjami są płynne, ale wydłużają czas oczekiwania. Opcje „Skala animacji okna”, „Skala animacji przejścia” i „Skala czasu trwania animatora” kontrolują różne aspekty tych animacji, a jeśli je zmniejszysz lub wyłączysz, Twój telefon będzie wyglądał na nieco przyspieszony. Nie ma te animacje w rzeczywistości nie mają zauważalnego wpływu na moc przetwarzania lub pamięć – ale jest to miły efekt psychologiczny!

Android Developer Options Skala animacji

Aby uzyskać naprawdę surrealistyczne doświadczenie (lub poważnie zepsuć komuś), wypróbuj te ustawienia 5x lub 10x. To telefoniczny odpowiednik chodzenia w błocie.

Ustaw telefon w trybie nocnym

Android Developer Options Tryb nocny

Tryb nocny Androida powoli rozrasta się i obejmuje coraz więcej aplikacji i elementów interfejsu użytkownika, ale obecnie jest ograniczony do kilku aplikacji Google, takich jak Telefon i Mapy. Każde urządzenie z Androidem Pie lub nowszym powinno jednak mieć możliwość wyboru włączenia lub wyłączenia trybu nocnego lub automatycznego (w zależności od pory dnia).

Monitoruj zużycie pamięci telefonu

Opcje programisty Androida Uruchamianie aplikacji

Opcja „Uruchamianie usług” to w zasadzie menedżer zadań Androida. Pokazuje, które aplikacje są obecnie uruchomione i ile pamięci zajmują, i pozwala je zatrzymać w razie potrzeby. Jeśli masz powolny telefon i chcesz zobaczyć, co pochłania pamięć, warto to sprawdzić.

Pamięć opcji dla programistów Androida

Opcja „Pamięć” u góry opcji programisty pokazuje także skumulowane statystyki pamięci, jeśli szukasz długoterminowej pamięci.

Podaj swoją lokalizację

Android Developer Options Gps Spoof

Jeśli kiedykolwiek musiałeś sprawić, by telefon myślał, że znajduje się w innym miejscu niż w rzeczywistości, musisz najpierw pobrać aplikację, która daje możliwość fałszowania lokalizacji (np. Fałszywa lokalizacja GPS). Następnie w Opcjach programisty możesz go wybrać, korzystając z opcji „Wybierz fałszywą aplikację lokalizacyjną”. Dzięki temu aplikacja może przejąć dane wyjściowe lokalizacji, umożliwiając dowolne przenoszenie lokalizacji, niezależnie od tego, czy próbujesz testować aplikacje, obchodzisz ograniczenia geograficzne, czy oszukujesz znajomych.

Udostępnij każdą aplikację na podzielnym ekranie

Zmiana rozmiaru okna opcji programisty Androida

Podczas gdy większość głównych aplikacji na Androida ma możliwość przejścia na podzielony ekran, niektóre nie mają tej wbudowanej funkcji. Dzięki opcji „Wymuś zmianę rozmiaru działań” możesz umieścić dowolną aplikację w oknie podzielonego ekranu, niezależnie od tego, czy albo nie powinno być. Jednak nie wszystkie aplikacje dobrze reagują na to leczenie.

Zoptymalizuj ślepotę kolorów

Czy wiesz, że w przybliżeniu 8 procent mężczyzn i 0.5 procent kobiet ma jakąś formę ślepoty na kolory? Jeśli jesteś uwzględniony w tej statystyce, to (możesz sprawdź się tutaj) możesz mieć problemy z niektórymi elementami na ekranie telefonu. Opcja „Symuluj przestrzeń kolorów” pozwala zmienić schemat kolorów interfejsu użytkownika Androida, aby był bardziej czytelny dla osób z zaburzeniami kolorów.

Opcje dla programistów Androida Symuluj przestrzeń kolorów

Może działać najlepiej w ciężkich przypadkach; jednak mam łagodną czerwono-zieloną ślepotę na kolory i nie sądziłem, że to ustawienie zrobiło wiele, aby wszystko było wyraźniejsze. Sprawiło to, że większość kolorów wyglądała gorzej.

Alternatywnie możesz nadać swojemu telefonowi klimat vintage, ustawiając go na monochromatyczny. Bonus: jeśli używasz ekranu AMOLED, przejście do trybu czarno-białego może zaoszczędzić trochę energii.

Pokaż lokalizację zaczepów / wskaźnika

Jeśli jesteś programistą aplikacji, możesz być ciekawy, kiedy dokładnie przesuwasz palec lub śledzisz ścieżki podczas przesuwania. Jeśli tak nie jest, być może zainteresuje Cię ciekawa wizualna opinia, którą możesz uzyskać, włączając te opcje.

Opcje programisty Androida Pokaż Stuknij

„Pokaż stuknięcia” sprawia, że ​​małe kółko pojawia się za każdym razem, gdy stykasz palec na ekranie, a „Lokalizacja wskaźnika” daje celowniki i ślad linii za każdym razem, gdy poruszasz palcem po ekranie.

Nie zasypiaj telefonu

Opcje dla programistów Androida Nie śpij

„Zachowaj czujność” jest dość proste: dopóki telefon się ładuje, ekran pozostanie włączony, dopóki nie wyłączysz go ręcznie. Prawdopodobnie nie chcesz, aby cały czas był włączony, ponieważ prawdopodobnie spowoduje to wolniejsze ładowanie telefonu, ale może to pomóc, jeśli potrzebujesz, aby ekran był włączony dłużej niż limit czasu określony w domyślnym Androidzie ustawienia uśpienia, na przykład jeśli wykonujesz długie zadanie wymagające obu rąk lub chcesz, aby telefon nie zasypiał, dopóki nie podłączysz go do komputera.

Szybsze automatyczne przełączanie z Wi-Fi na dane

Android Developer Options Mobile Data

Jeśli jest on podłączony zarówno do Wi-Fi, jak i do danych, Android zazwyczaj preferuje Wi-Fi, dopóki nie stanie się zbyt słaby, aby był użyteczny, w tym momencie przechodzi do korzystania z połączenia danych. W zależności od wersji Androida możesz zobaczyć „Agresywne przekazywanie Wi-Fi do komórkowego” i / lub „Mobilna transmisja danych zawsze aktywna”, które to opcje mogą sprawić, że przejście z Wi-Fi na dane będzie nieco szybsze. Wady polegają na tym, że możesz zużywać więcej danych niż chciałbyś lub wyczerpać baterię szybciej niż po prostu ręcznie.

Inne przydatne funkcje

  • Jeśli używasz ADB (Android Debug Bridge) do tworzenia kopii zapasowej telefonu na pulpicie, funkcja „Hasło kopii zapasowej pulpitu” umożliwia ochronę kopii zapasowej hasłem.

Android Developer Options Desktop Backup Password

  • „Wybierz konfigurację USB” umożliwia zmianę domyślnego protokołu używanego przez telefon do łączenia się z komputerem, a nie ręczną zmianę przy każdym połączeniu.

Android Developer Options Połączenie USB

  • „Aplikacje rezerwowe” pozwalają zmienić, na ile Android pozwala na niektóre aplikacje, ograniczając jego zdolność do działania w tle lub wysyłania / odbierania danych. Ograniczenie aplikacji może zaoszczędzić trochę baterii, ale może również zaszkodzić jej wydajności.

Android Developer Options Standby Apps

  • „Force 4x MSAA” to ustawienie, którego gracze mobilni z wysokiej klasy telefonami mogą podnieść jakość grafiki swoich gier – o ile żywotność baterii nie jest priorytetem.

Opcje programisty Androida 4x Msaa

Czy to jest bezpieczne?

Ogólnie rzecz biorąc, nie jest dobrym pomysłem manipulowanie ustawieniami, które zostały celowo ukryte przed Tobą, chyba że wiesz, co robisz, a Android nie jest wyjątkiem. Niektóre ustawienia mogą narazić twój telefon na zagrożenia bezpieczeństwa lub spowodować, że niektóre funkcje przestaną działać, więc sprawdź przed przełączeniem! Jednak nie jest tak, że gdzieś w tych opcjach jest ukryty przycisk samozniszczenia,

Czy ten artykuł jest przydatny?