Są to elementy witryny, które musimy znać, spójrzmy!

Witryna internetowa to zbiór połączonych ze sobą stron internetowych lub jedna strona internetowa, do których zwykle można uzyskać dostęp za pomocą przeglądarki i wcześniej mieć połączenie sieciowe.

Korzystanie z witryny składa się z różnych rodzajów i może być przeznaczone jako środek do dostarczania informacji, pośredników między użytkownikami i interakcji w mediach społecznościowych, a nawet jako dostawca taki jak aplikacja. Przykładem może być strona lub blog Wikipedii – zazwyczaj działa to jako sposób udostępniania informacji lub serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i inni.

Z wielu rodzajów i przykładów stron internetowych należy również pamiętać, że mają one w zasadzie pewne elementy. Przy tej okazji autor zamierza przejrzeć elementy, które istnieją i są obowiązkowe na każdej stronie internetowej. Natychmiast pełny przegląd poniżej:

Elementy strony internetowej

W rzeczywistości na stronie znajduje się wiele elementów, ale w tym artykule autor podaje sześć przykładów najważniejszych i zdecydowanie musi znajdować się na stronie, którą tworzysz.

Ma to na celu zapewnienie programistom możliwości konkurowania ze sobą we wzmacnianiu i wprowadzaniu innowacji w elementach ich witryn internetowych.

1. Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Elementy strony internetowej

Pierwszy to Mobile Friendly, termin oznaczający wygodę i łatwość dostępu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, tabletów i innych rodzajów gadżetów.

Użycie tego terminu jest zwykle bardziej związane z witryną typu blog, ponieważ potrzebne są informacje, które pojawią się zawsze i wszędzie. Dzięki elementowi Mobile Friendly na stronie użytkownicy mogą uzyskać do niego dostęp w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ potrzebują jedynie gadżetu, który można łatwo zabrać ze sobą wszędzie.

Teraz jest bardzo zajęty, aby omówić użycie responsywnych skryptów HTML. Chodzi tutaj o to, aby obsługiwać wyświetlanie nie tylko na komputerach PC, ale także na prawie wszystkich gadżetach, takich jak telefony komórkowe, tablety i inne.

2. Szybkie ładowanie strony

Drugi punkt to także kwestia, którą musi rozważyć menedżer strony. Nie można zaprzeczyć, że każda społeczność musi oczekiwać dostępności informacji łatwo i szybko. Szybkie użycie jest tutaj również uwzględniane podczas ładowania, po kliknięciu linku do naszej strony internetowej (poza elementami sieci internetowej używanymi przez konsumentów).

Przeciętny serwis wymaga czasu ładowania w kilka sekund, ale są też takie, które wymagają nieco dłuższego czasu. W przypadku niektórych konsumentów można to bezpośrednio zmienić, odwiedzając inne adresy witryn o podobnej treści i szybszym ładowaniu. Należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, aby szybciej ładować naszą stronę internetową, zaczynając od mniej ważnych wtyczek, optymalizacji obrazu, używanego motywu i wielu innych.

3. Dobre SEO

Dobre SEO

Dla tych z was, którzy korzystają ze stron internetowych do blogowania, bardzo ważne jest, aby mieć dobre SEO (Search Engine Optimization).

Search Engine Optimization to działanie mające na celu optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek (wyszukiwarek) mogą być Google, Yahoo i inne, ale na pewno Google. Gdy SEO w naszej witrynie jest dobre, pozwoli na wyświetlanie jej na najważniejszych stronach Google i oczywiście zostanie również powiększone przez konsumentów.

Aby SEO było bardziej optymalne, najbardziej brana jest pod uwagę zawartość naszej witryny. W miarę możliwości ogranicz pisanie tego samego tekstu na innych stronach internetowych, powodując plagiat, ponieważ Google jest bardzo wrażliwy na ten temat. Ponadto należy również wziąć pod uwagę jakość informacji i systematyki, takich jak nagłówki, użycie linków zwrotnych, a także nie można zapominać o użyciu specjalnych wtyczek SEO, takich jak Yoast SEO i wiele innych.

4. Układ

Elementy strony internetowej

Ten układ strony zawiera motyw, szablon lub interfejs użytkownika, który jest bardziej atrakcyjny dla konsumentów lub czytelników. Lepszy zastosowany układ z pewnością zwiększy komfort, zwłaszcza jeśli zostanie wyposażony w dodatkowe funkcje zgodne z tematem każdej witryny – każda.

Jeśli korzystasz z CMS (Content Management System), takiego jak WordPress i Blogspot, zwykle dostępne są darmowe szablony i wersje premium, a nawet możesz zmodyfikować możliwości kodowania witryny, jeśli możesz. Poniższe zdjęcie jest przykładem całkiem atrakcyjnego układu strony.

W prawie wszystkich witrynach internetowych musi zawierać menu nawigacyjne, którego zadaniem jest grupowanie treści lub informacji znajdujących się w witrynie. Na jednej stronie internetowej czasami jest kilka kategorii, a nawet więcej niż informacje, a dzięki menu nawigacyjnemu czytelnik łatwiej uzyska pożądane informacje na twojej stronie.

Na przykład w witrynie omawiającej informacje o telefonach komórkowych i laptopach dwie kategorie można rozróżnić za pomocą menu nawigacyjnego. Lub nawet jeśli chcesz wyjaśnić, każda marka może być również z menu wielopoziomowym. Korzystanie z menu nawigacyjnego jest w rzeczywistości zakresem z układem, który został omówiony wcześniej. Ale dla ustawień należy również wziąć pod uwagę, aby nie było żadnych błędów.

6. Treść informacyjna

Treść informacyjna

Omówiłem również wcześniej na temat korzystania z tych treści informacyjnych. Należy również wziąć pod uwagę wykorzystanie tych informacji, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów witryny.

Wyszukiwarki takie jak Google zaimplementowały logikę, dzięki czemu są w stanie rozpoznać wysokiej jakości strony internetowe tylko na podstawie ich treści, czytelnicy z pewnością oczekują, że poszukiwane informacje będą dobrej jakości i na pewno mogą pomóc w przyszłości, nawet jeśli tylko po to, aby wzbogacić wiedzę.

Chodzi o wyjaśnienie elementów witryny, które muszą być znane, szczególnie dla początkujących, którzy chcą stworzyć witrynę. Mam nadzieję, że przydatne i łatwe do zrozumienia!