Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SaaS i sztuka utrzymania serwera

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SaaS i sztuka utrzymania serwera

Oprogramowanie jako usługa (SaaS) rozwiązania e-commerce pozwalają firmom kontrolować cechy i funkcje, które w największym stopniu wpływają na sprzedaż i zyski, delegując jednocześnie konserwację serwera, bezpieczeństwo, tworzenie kopii zapasowych i podobne zadania.

W efekcie wybór między a Rozwiązanie e-commerce SaaS a samoobsługowy to akt decydowania o tym, co jest najważniejsze dla Twojej firmy. Koncentruje się na rzeczach, które popchną Twoją firmę do przodu w kierunku jej celów. Może to być nawet manifestacja twojego filozofia biznesu.

Pomyślałem o wykorzystaniu jednej z moich ulubionych książek, „Zen i sztuka konserwacji motocykla”, jako przypowieści ilustrującej wartość platformy eCommerce SaaS.

Filozofia biznesu

Filozofia jest w rzeczywistości powodem, dla którego tytuł tego wpisu pochodzi od powieści Roberta M. Pirsiga z 1974 r., „Zen i sztuka konserwacji motocykla.

Opowieść Pirsiga to fabularyzowana, autobiograficzna opowieść o podróży z Minnesoty do Północnej Kalifornii. Pirsig wykorzystuje historię i jej dialogi, by eksplorować i badać różne sposoby patrzenia na świat, a może różne sposoby stawiania czoła problemom i podejmowania decyzji.

Zastosujmy metodę badania decyzji Pirsiga i rozważmy fikcyjnego przedsiębiorcę Platona Menosa oraz jego rozmowę ze swoim mentorem, Johnem Able.

SaaS przy kawie

„To jak wspinanie się po górach” – powiedział Platon Menos między łykami gorącej breve latte. „Chodzi mi o to, że nadal jestem bardzo podekscytowany. Produkty wyglądają świetnie. Pracowałem nad projektem opakowania, co jest zabawne, ale wydaje mi się, że każdy krok do przodu, ścieżka, góra, na którą się wspinam, stają się coraz bardziej strome”.

„Po co walczysz, żeby się wspiąć?” – zapytał John Able, siwobrody towarzysz kawy Menosa. Able jest przyjacielem rodziny, który w latach 90. założył odnoszącą sukcesy sieć automatycznych myjni samochodowych.

Rekommenderad:  Mumbai Analytics Startup vPhrase Analytics umożliwia generowanie języka naturalnego, dzięki czemu raporty są bardziej wnikliwe

Kiedy Menos postanowił założyć własny biznes prawie rok temu zaczął spotykać się raz w tygodniu z Ablem, aby porozmawiać o swoim doświadczeniu w przedsiębiorczości.

„To strona internetowa. W tym tygodniu spotkałem się z trzema różnymi agencjami zajmującymi się tworzeniem stron internetowych. Każda z nich chce dużo pieniędzy na zaprojektowanie, zbudowanie i uruchomienie witryny, ale najbardziej zaskoczyło mnie to, ile to będzie kosztować aby to trwało.

„Chodzi mi o to, że myślałem, że zbudowanie witryny będzie kosztowną częścią, a kiedy już będzie działać, będzie całkiem łatwe”.

– Ile ci płacą za utrzymanie tego? zapytał.

„Istnieją cztery kategorie wydatków. Po pierwsze, muszę zapłacić opłata licencyjna za oprogramowanie tylko do korzystania z platformy e-commerce. Było kilka opcji, ale jedno rozwiązanie, tzw Handel Magento, będzie wynosił 24 000 $ rocznie zaraz po wyjęciu z bramy. Wydaje mi się, że istnieje darmowa wersja Magento, ale wszystkie trzy firmy projektowe stwierdziły, że naprawdę potrzebuję wersji płatnej”.

„Następnie, muszę zapłacić opłaty za hosting. Agencje ustawiłyby serwery, ale nadal będzie to kosztować około 10 000 $ rocznie”.

“Wow.”

„W takim razie”, kontynuował Menos, „muszę płacić agencji za utrzymanie. Chcą mi sprzedać dziesięć godzin miesięcznie za $1,000. Pomysł polega na tym, że dziesięć godzin jest wykorzystywanych na połączenie czasu programowania i po prostu na aktualizowanie i prawidłowe działanie serwerów. Jeśli potrzebuję więcej godzin, muszę zapłacić 100 dolarów za godzinę, a nawet muszę płacić za godzinę, aby oszacować, ile czasu zajmie im wykonanie pracy”.

– To nie brzmi dobrze – powiedział Able.

„To nawet nie wszystko. Miesięcznie chcą, żebym zainwestował jakieś 500 dolarów Zgodność z PCI. Zasadniczo usługa mająca na celu upewnienie się, że witryna jest bezpieczna dla moich klientów. John, będę wydawać około 52 000 $ rocznie na moją witrynę, zanim sprzedam choćby jeden produkt. To cholernie dużo do pokonania, aby stać się rentownym”.

Rekommenderad:  Narzędzia i techniki, które powinieneś już znać, aby skutecznie zarządzać mediami społecznościowymi marki

– Nie sądzę, żebyś tego potrzebował – odparł Able. „Naprawdę nie. Moja działalność jest zupełnie inna, rozumiem to, ale nawet na mojej myjni samochodowej jest mały sklep, sprzedaż koszulek, kapelusze i te sprawy.

„Użyliśmy m.in platforma e-commerce. Po prostu płacimy stałą miesięczną opłatę i nie musimy się w ogóle martwić o serwery, konserwację ani zgodność.

„Myślę, że obarczanie tak dużym ciężarem swojego biznesu jest błędem nad głową że trudno będzie osiągnąć zysk”.

„Z jakiej usługi korzystasz?” — zapytał Menos.

„Używamy 3dcart. Ale ta kategoria nazywa się SaaS lub oprogramowanie jako usługa. Zasadniczo, jak rozumiem, firmy SaaS pozwalają skupić się na tym, co robisz najlepiej, na przykład na sprzedaży i projektowaniu produktów. Dbają o rzeczy, którymi nie jesteś ekspert w, jak utrzymanie serwera.

„Słuchaj, Platonie, nie chcesz, aby serwery lub opłaty licencyjne były przyczyną niepowodzenia Twojej firmy lub zbyt długiego czasu na sukces. Powinieneś skupić się na tworzeniu jak najlepszych produktów, informowaniu klientów o tych produktach i dostarczaniu tych produktów. Taka jest moja filozofia”.


Table of Contents