Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Safari tarayıcısı nedir ve bununla ilgili ipuçları

Safari, Apple’ın tum cihazları için tarayıcısıdır. Apple cihazları için ve yalnızca Apple cihazları için zoptymalizować edilmiştir ve Apple platformuna oldukça özel olan harika bir tarama deneyimi yaratır.

Safari tarayıcısı

Inhaltsverzeichnis

Nedir z Safari?

En basit haliyle bu, Internet Explorer, GoogleChrome veya Firefox gibi bir web tarayıcısıdır. İnternete erişmek, örneğin bir stron internetowychini ziyaret etmek, e-postayı kontrol etmek, iCloud’a erişmek vb. için Apple cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Safari’nin diğer web tarayıcılarından farkı nedir?

Safari’yi Chrome jest dostępny w przeglądarce Firefox, tarayıcılardan może być używany, Apple może być używany jako nowy. Ayrıca, bu tarayıcı, diğer tarayıcıları neredeyse her ölçüde geride bırakan en hızlı tarayıcı olarak kabul edilir.

Safari’nin en iyi özelliklerinden bazıları nelerdir?

Örneğin, Safari’nin okuma listeleri, witryna internetowalerini daha sonra kullanmak üzere kaydetmenize olanak tanır. Böylece okuma materyalinizi geri dönüp tekrar aramadan toplayabilirsiniz.

Uygulama formunda Safari ayrıca, herhangi bir web sayfasını ekstralar tarafından dikkatiniz dağılmadan huzur içinde okumanızı sağlayan Okuyucu Görünümü’nü de sunar.

macOS High Sierra ile może być używany do tworzenia plików w przeglądarce Safari’nin web izlemeyi angelleme jeszczeeneğidir, ale nie wymaga edenle çevrimiçi etykietowania reklam w rozmiarze dijital olarak zarar verebilecek kişiler tarafından izlenmez.

Safari tarayıcısının özellikleri

Sieć, reklama gelirine giderek daha fazla bağımlı hale geldikçe, birçok kuruluş, kullanıcılara alakalı reklamlar göstermek için internet üzerindeki etkinliklerini izlemeye başladı. İstilacı kullanıcı gizliliği birçok İnternet tabanlı şirket için bir iş modele Haline Geldi ve Apple buna karşılık verdi.

Jej yeni Safari yazılımı güncellemesiyle Apple, witryna internetowa lerinin izleme özelliklerini ortaya çıkarmak ve kullanıcı verilerini kullanıcıların seçtiği yerde depolamak için daha fazla kullanıcı koruması ekledi.

  • Akıllı izleme önleme
  • Kum havuzu
  • Hız ve pil optimizasyonu
  • Akıllı izleme önleme

Kullanıcılar internette gezinirken genellikle sosyal medya reklamlarıyla karşılaşırlar. Bu gömülü izleyiciler, adres IP adresinizin bir web sayfasını ziyaret edip etmediğini belirlemek için kullanılır. Apple, Safari’nin en son sürümünde Smart Tracking Prevention’ı kullanarak bu yerleşik izleyicilerin kullanıcıları belirli web sayfalarıyla ilişkilendirmesini engeller.

Kum havuzu

Genel olarak, bir web sayfası, ilkel kod kullanılarak oluşturulması gereken bir metin ve resim koleksiyonudur. Web’deki teknoloji, yerel olarak çalışmak için JavaScript aracılığıyla kod gerektiren animasyonlar, wideolar ve etkileşimli menüler içerecek şekilde yıllar içinde değişti.

Safari kullanırken, jej sekme diğerinden tamamen yalıtılmıştır, böylece bir sekmeden çalışan herhangi bir kötü amaçlı kod Safari dışındaki sekmeleri veya uygulamaları etkileyemez.

Hız ve pil optimizasyonu

Apple, dünyanın en hızlı masaüstü tarayıcısına sahip hızlı bir JavaScript motoruna sahiptir.

Safari’yi diğer tarayıcılarla karşılaştırmak için aşağıdaki tester yapıldı.

Jetstream – JavaScript wykonuje testy w systemie macOS’ta Firefox’tan 1,4, co wymaga użycia
Motionm, macOS’ta Chrome’dan 2.0 kata kadar daha hızlıdır

Apple ayrıca Safari kullanmanın pilinizin macOS’ta rakip tarayıcılara göre daha uzun süre dayanmasını sağlayacağını söylüyor.

Chrome w Firefoksie 3 jest dostępny dla każdego użytkownika
Chrome w Firefoksie 4 umożliwia oglądanie wideo

iOS i iPadOS w Safari

Apple, Safari’nin açık olduğu jej platforma için farklı özelliklere sahiptir. Apple, geliştiricilerin herhangi bir tür aracı kullanmasına izin vermek yerine, araçları iOS i iPadOS tarayıcısı için belirli kategorilerle sinınırlar.

İçerik engelleyiciler, App Store’da bulunan bir dizi reklamy ve izleme engelleme aracı görevi görür. Bu program yalnızca Safari ile etkileşime girer w Firefox gibi üçüncü taraf tarayıcılarla etkileşime girmez. İçerik engelleyiciler, her tür web içeriğini engelleyecek şekilde özelleştirilebilir ve jej zaman yalnızca reklama amaçlı kullanılmaz.

MacOS’ta bazowa uzantılar, araç çubuklarına veya sayfaların içine można ustawić w düğmeler ekleyebilir, ancak iOS i iPadOS daha sınırlıdır.

Bezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumkurs udemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo