Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Salt Flats w Boliwii są znane na TikToku: czy warte są podróży?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Salt Flats w Boliwii są znane na TikToku: czy warte są podróży?

Słone Równiny Boliwijskie od lat są marzeniem fotografów, z ich zmieniającymi się iluzjami optycznymi w krajobrazie, z których każdy jest lepszy od drugiego.

Nawet jeśli nigdy o nich nie słyszałeś, widziałeś je. W każdym kierunku Ziemia odbija błękitne niebo usiane puszystymi białymi chmurami, tworząc oszałamiający efekt lustra, którego nie może osiągnąć nawet Photoshop. A może widziałeś je bez tego efektu lustra – skorupiasta biała ziemia ciągnąca się bez końca w oddali, marsjański krajobraz, jeśli taki można znaleźć gdziekolwiek na Ziemi.

Ale podróżnicy pytają, czy Boliwijskie Salt Flats są warte podróży.

Czym są solne równiny Boliwii?

Salt Flats w Boliwii – znane w języku hiszpańskim jako Salar de Uyuni – to największe solniska na świecie, rozciągające się na 4050 mil kwadratowych w odległym zakątku Ameryki Południowej. Dzięki swojej wirusowości są najczęściej odwiedzanym miejscem w Boliwii. Są także miejscem docelowym z Ameryki Południowej.

Salar de Uyuni jest dowodem na istnienie prehistorycznego słonego morza, które wyschło około 30 000 lat temu. Gdy woda zniknęła, została tylko sól. W niektórych miejscach warstwa soli jest głęboka na kilka metrów.

Dziś Salt Flats w Boliwii są wielokrotnie znane jako jedno z najbardziej ekstremalnych miejsc na Ziemi. Oprócz tego, że są największym solniskiem na świecie, są również najbardziej płaskim miejscem na Ziemi i znajdują się na bardzo dużej wysokości. Wysokość na Salt Flats wynosi 12 139 stóp (3700 metrów), chociaż pobliskie atrakcje znajdują się na jeszcze wyższych wysokościach.

Dlaczego słona równina Boliwii jest słynna?

Słone równiny Boliwii uczyniły je sławnymi.

W Salar de Uyuni znajduje się największe na świecie lustro. Solniska są zalewane wodą przez kilka miesięcy w roku. Ta woda gromadzi się w masywnym basenie spoczywającym na soli. Bezruch wody tworzy doskonałe odbicie błękitnego nieba lub niezliczonych gwiazd nocą w tym bardzo odległym regionie.

Ekstremalne efekty wizualne krajobrazu – zwłaszcza lustrzany efekt nieba i złudzenia optyczne stworzone przez ekstremalną płaskość – składają się na niesamowite zdjęcia.

Zawsze marzenie fotografów, ich sława wzrosła tylko dlatego, że zdjęcia ze wszystkich zakątków świata stały się bardziej dostępne dla widzów w aplikacjach takich jak Instagram i TikToka. Pojawiły się w dziesiątkach filmów (w tym Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi jako planeta Crait!) i stały się wirusowe niezliczoną ilość razy.

Rekommenderad:  Jak opracować strategię Ninja w mediach społecznościowych

Gdzie są solne równiny Boliwii?

Salar de Uyuni Salt Flats są niezwykle odległe, położone w południowo-zachodnim rogu Boliwii. Dotarcie do dowolnego miasta w kraju z solnych równin zajmuje min 3 Lub 4 godziny samochodem. Do najważniejszych pobliskich metropolii, takich jak La Paz, można dojechać w ponad 12 godzin.

Salt Flats znajdują się tuż za Rezerwatem Narodowym Eduardo Avaroa, zapierającą dech w piersiach częścią kraju, naznaczoną jeziorami w kolorze technicznym – takimi jak jaskrawoczerwona Laguna Colorada i turkusowo-zielona Laguna Verde – oraz niezliczonymi wulkanami, basenami termalnymi, ośnieżonymi górami , i więcej.

Do pobliskich miejsc należy pustynia Atakama w północnym Chile i niezwykle piękne miejsca w północnej Argentynie, znane z formacji czerwonych skał i kolorowych gór. Choć podobnie odległe, te pobliskie miejsca mogą stanowić niesamowite dodatki do każdego planu podróży, jeśli podróżujesz dalej po wizycie w Salar de Uyuni.

Jak dotrzeć do solnych mieszkań Boliwii

Oddalenie od solnisk może sprawić, że dostęp do nich będzie trudny, bez względu na to, gdzie zaczyna się Twoja podróż. Większość podróżnych odwiedza Salt Flats Boliwii przez stolicę Boliwii, La Paz. Podróż może być dość długa, czy to autobusem nocnym, czy samolotem na lotnisko w mieście.

Podróż autobusem z La Paz zajmuje prawie 12 godzin, a z innych dużych boliwijskich miast co najmniej 4 godziny. Na szczęście sława Salara de Uyuni skłoniła boliwijski rząd do zbudowania lotniska w odległym mieście Uyuni na skraju solnych równin, oferującego codzienne loty z głównych miast w całym kraju.

Lokalne biura podróży oferują kompletne pakiety podróży do solnych mieszkań z wielu głównych miast Boliwii wraz z transportem. Oznacza to, że nie będziesz musiał poruszać się po lokalnych terminalach autobusowych, jeśli nie chcesz. Autobusy i loty łączą także Boliwijskie Salt Flats z wieloma innymi miejscami w kraju, a także z północnym Chile i Argentyną.

Odwiedź Salt Flats w Boliwii

Aby właściwie doświadczyć rozległych solnych równin, musisz zaplanować wycieczkę do Salar de Uyuni. Wycieczki Jeepem 4X4 po solnych równinach są do zrobienia. Całodniowe atrakcje zazwyczaj kosztują około 75 USD za wycieczkę w małej grupie i mogą kosztować setki dolarów za luksusową prywatną wycieczkę.

Rekommenderad:  Czy Listables mogą pomóc Ci zrobić więcej?

Podróżni mogą odwiedzić ważne miejsca, takie jak Isla Incahuasi z wysokimi stuletnimi kaktusami, ukrytymi jaskiniami ze starożytnymi mumiami i drzemiącym wulkanem Tunupa, wznoszącym się w widocznym miejscu nad krawędzią słonych równin. Ponadto przewodniki doskonale nadają się do pokazywania turystom najlepszych miejsc do robienia zdjęć, zwłaszcza obszarów, w których można uchwycić słynny lustrzany efekt na niebie.

Wizyta w Salar de Uyuni to także okazja do poznania wyjątkowych miejsc noclegowych, które na pewno znajdziesz tylko tam! Obszar ten słynie z solnych hoteli. Te pomieszczenia obejmują ściany, podłogi, sufity, a nawet meble wykonane z cegieł litej soli wyrzeźbionych z solnych równin.

Poza Solnymi Równinami

Podczas gdy Salar de Uyuni Salt Flats to niezapomniane miejsce, w pobliżu jest o wiele więcej do zobaczenia i zrobienia, co pomaga dodatkowo uzasadnić odległość i czas potrzebny na dotarcie do tego odległego miejsca. Wielu podróżnych wybiera tzw 3-dzień lub 4jednodniowa wycieczka po południowo-zachodnim regionie Boliwii.

Te wycieczki po solnych mieszkaniach zwykle zaczynają się od pełnego dnia przed wyruszeniem w dalszą drogę. Przewodnicy śledzą odległe drogi przez obszary wysokogórskiej pustyni z niezliczonymi wulkanami, ośnieżonymi górami i niesamowitymi widokami, które wyróżniają ten region.

Jeśli znajdziesz miejsce w swoim planie podróży na kilkudniową wycieczkę, odwiedzisz dodatkowe miejsca, które są równie warte sfotografowania, jak solniska. Należą do nich gorące źródła, góry, a nawet pustynny krajobraz znany jako Pustynia Dalego, nazwany na cześć surrealistycznego malarza znanego z malowania nieziemskich krajobrazów o zniekształconych kształtach i ekstremalnych kątach.

Najbardziej dramatyczne atrakcje regionu to wspaniałe laguny w technikolorze rozrzucone po pustynnym krajobrazie wysokich równin. Jasnoczerwona laguna, Laguna Colorada, jest najbardziej znana, otoczona górami i wulkanami. Jest domem dla stad jasnoróżowych flamingów andyjskich. Zobaczysz także akwamarynową Laguna Verde i spokojną, białą Laguna Blanca.

Wielodniowe wycieczki obejmują transport, przewodnika, wyżywienie i zakwaterowanie. Możesz znaleźć bardziej luksusowe prywatne wycieczki z pobytem w uroczych hotelach lub bardziej podstawowe opcje z pokojami hotelowymi i prostymi, ale pysznymi posiłkami.

Koszty podróży

Zwiedzanie Boliwijskich Salt Flats może być drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę koszty wycieczek i transportu do tego trudno dostępnego obszaru. Loty kosztują około 200 dolarów z głównych miast Boliwii, podczas gdy jednodniowe wycieczki po solniskach kosztują co najmniej 75 dolarów. Kilkudniowe wycieczki zaczynają się od około 300 USD.

Rekommenderad:  Czy podstawowy system operacyjny jest szybki?

Biorąc pod uwagę koszty wycieczek i transportu, ta lista miejsc docelowych może być droga, nawet jeśli wybierzesz podstawowe wycieczki i zakwaterowanie. Jego odległa lokalizacja z pewnością nie pomoże Twojemu portfelowi, niezależnie od tego, ile masz w swoim repertuarze hacków oszczędzających koszty podróży.

Jednak Boliwia jest jednym z najtańszych krajów Ameryki Południowej do odwiedzenia. Podróżowanie po innych rejonach kraju nie obciąży Twojego portfela, nawet jeśli szukasz luksusowych wrażeń. Zaoszczędzisz to, co wydasz na zwiedzanie Salar de Uyuni w pozostałej części Boliwii.

Czy Salt Flats w Boliwii są warte podróży?

Niezaprzeczalnie Boliwijskie Salt Flats to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju miejsce docelowe dla większości podróżników. To, czy Boliwijskie Salt Flats są warte podróży, aby je odwiedzić, to zupełnie inna kwestia.

Jeśli jesteś po prostu zainteresowany podróżowaniem w celu odtworzenia wirusowego filmu TikTok lub Instagram zdjęcie, godziny podróży do tego odległego miejsca są prawdopodobnie zbyt trudne do osiągnięcia, aby taka podróż była „warta”. Choć piękne i niedrogie dla większości budżetów podróżniczych, będziesz potrzebować więcej czasu tutaj, aby uzasadnić podróż.

Jeśli jednak możesz opracować plan podróży obejmujący solniska i resztę regionu, wizyta jest tego warta. Zaplanowanie kilkudniowej wycieczki po okolicy w celu zobaczenia zapierających dech w piersiach gór, wulkanów, gorących źródeł i równie wartych sfotografowania lagun w technikolorze to niezapomniane przeżycie. Będziesz wdzięczny, że w pełni wykorzystałeś podróż, na którą przebyłeś długą podróż.

Końcowe przemyślenia

Salar de Uyuni Salt Flats w Boliwii to nieziemskie miejsce, które zachwyci Cię pięknem na każdym kroku i jest jednym z najbardziej wyjątkowych – i słynnych – miejsc turystycznych na świecie. Chociaż mogą nie być właściwym celem podróży dla każdego podróżnika, mają tak wiele do zaoferowania, jeśli chcesz odbyć podróż do tego odległego miejsca w poszukiwaniu czegoś więcej niż tylko wirusowego zdjęcia.

Table of Contents