Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Samouczek dotyczący panelu C edytora stref

Jedną z najbardziej przydatnych części panelu C jest sekcja Edytora stref. W tej sekcji możesz zarządzać wieloma rekordami DNS witryny. Podłączenie witryny w celu pobrania hostów i serwerów pocztowych oraz zmian technicznych w szczegółach DNS można dokonać w tej sekcji. W tym artykule będziemy odnosić się do elementów związanych z panelem C Zone Editor, z którego powszechnie korzystają użytkownicy.

Najpopularniejsze zastosowania Edytora Stref C-Panel

 • Połącz witrynę z hostem pobierania
 • Definicja hosta podrzędnego
 • Zdefiniuj klucze komunikacyjne
 • Zdefiniuj lub zmień domyślny przedrostek
 • Zmień jednostki czasu rekordów

Samouczek dotyczący panelu C edytora stref

Edytor Strefy może wykonywać wiele akcji, z których wymieniono najczęściej spotykane. Poniżej przedstawimy wyjaśnienia na ich temat. Proszę, zostań z nami.

Połącz witrynę z hostem pobierania

Jeśli masz hosta pobierania, musisz wykonać kilka kroków, aby połączyć go z witryną główną. W pierwszym kroku musisz zamówić hosta pobierania z żądaną subdomeną. Tą subdomeną może być dl.twojadomena.com, gdzie należy wpisać adres swojej witryny zamiast twojadomena.com. Po zarejestrowaniu zamówienia w informacjach o koncie hosta pobierania należy wprowadzić adres IP hosta pobierania, który należy wprowadzić i utworzyć na hoście strony głównej za pośrednictwem rekordu A.

Aby to zrobić w panelu Host C, wykonaj następujące czynności:

 • Zaloguj się do panelu C
 • Kliknij Edytor stref w sekcji DOMENY
 • Kliknij A Record + dla żądanej domeny
 • Wprowadź żądany rekord w polu Nazwa
 • Wprowadź hosta IP pobierania w polu Adres
 • Kliknij opcję Dodaj rekord A

Po chwili host pobierania będzie dostępny z adresem elementu.

Definicja hosta podrzędnego

Gdy domena wymaga dedykowanego DNS i jest uważana za właściciela lub dostawcę (np. firmy hostingowe), potrzebuje tej funkcji i definicji rekordu. Oczywiście należy zaznaczyć, że główny host podrzędny wykonywany jest w panelu kontrolnym zarządzania domeną i ostatecznie potwierdzany w pliku gospodarz poprzez utworzenie rekordu. Tworzenie hosta podrzędnego przypomina łączenie hosta pobierania z witryną i odbywa się za pomocą rekordu A. Jedyna różnica polega na tym, że host podrzędny zwykle wymaga od dwóch do czterech rekordów.

CZYTAĆ:  Przewodnik dotyczący zakupu najtańszego modemu routera domowego

Zdefiniuj klucze uwierzytelniające

Domyślne ustawienia serwera DNS często je tworzą. W ten sposób można wykorzystać te klucze (SPF, DKIM) do uwierzytelnienia odbiorców wiadomości e-mail, że wiadomość e-mail została wysłana przez pierwotnego właściciela domeny i można je zweryfikować.

Zdefiniuj lub zmień domyślny przedrostek

Jak wiadomo, www jest domyślnym przedrostkiem wszystkich witryn w Internecie. Wartość tę można zdefiniować lub zmienić za pomocą Edytora stref. Do rekordu CNAME można dodać także inne wartości.

Zmień jednostki czasu rekordów.

Jednostki czasu nagrywania są zwykle wykrywane i dostosowywane automatycznie. Jeśli chcesz zmienić jednostki czasu rekordów, musisz kliknąć opcję Zarządzaj na stronie Edytor stref i użyć opcji Edytuj, aby wprowadzić zmiany. Należy zaznaczyć, że przypadki te są bardzo delikatne i nie wprowadzaj zmian, jeśli nie posiadasz niezbędnej wiedzy technicznej na ich temat.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobieranie premium motywów WordPressdarmowy kurs on-line