Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Samouczek dotyczący sekcji Wydajność Google Search Console

Rejestracja witryny w Google Search Console to jeden z pierwszych kroków, jaki musimy podjąć, aby odpowiednio zoptymalizować naszą witrynę. Dzięki wartościowym narzędziom Google Search Console pomoże Ci odpowiednio zarządzać Twoją witryną i łatwo rozwiązać pojawiające się problemy. Właśnie zaprezentowano nową konsolę wyszukiwania Google. Możesz używać jej nowych i specjalnych funkcji, aby poprawić wydajność swojej witryny. Kontynuując szkolenie krok po kroku nowej konsoli Google w bazie wiedzy hosta Fa, postanowiliśmy przedstawić Państwu sekcję Wydajność konsoli wyszukiwania Google. Jeśli szukasz szkolenia z Google Search Console, zostań z nami do końca tego artykułu.

Tematy, które zostaną omówione w tym artykule, są następujące:

 • Przedstawiamy sekcję wydajności konsoli wyszukiwania Google
 • Kryteria sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google
 • Konfiguracja raportu wydajności konsoli wyszukiwania Google
 • Tabela informacyjna raportu wydajności konsoli wyszukiwania Google
 • Filtry tabeli raportów wydajności konsoli Google

Przedstawiamy sekcję wydajności konsoli wyszukiwania Google

W Narzędziach dla webmasterów sekcja o nazwie wydajność została nieco zmieniona w nowej konsoli wyszukiwania Google. W tej sekcji możesz przeczytać raporty dotyczące wydajności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google według ważnych kryteriów ustalonych przez samo Google. W tej sekcji możesz zobaczyć wskaźniki, takie jak średnia pozycja w wynikach wyszukiwania, współczynnik klikalności, wyniki z elementami rozszerzonymi lub inne ważne cechy dotyczące Twojej skuteczności. Jeśli właściwie wykorzystasz te informacje, będziesz miał szansę poprawić wydajność witryny w wynikach wyszukiwania Google. Poniżej opiszemy narzędzia i raporty umieszczone w sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google.

Kryteria sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google

Po wejściu do konsoli wyszukiwania Google możesz zapoznać się z bardzo ważnymi informacjami zawartymi w tej sekcji wybierając zakładkę wydajność. Domyślnie raport, który widzisz, dotyczy kliknięć Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Zaloguj się do Narzędzi Google dla webmasterów w ciągu kilku sekund

Wykres widoczny u góry strony wydajności Google Search Console składa się z 4 głównych sekcji:

Sekcja wydajności konsoli wyszukiwania Google

 • Całkowita liczba kliknięć: w tej sekcji możesz zobaczyć całkowitą liczbę kliknięć treści Twojej witryny w wynikach Google.
 • Łączna liczba wyświetleń: liczba w tej sekcji pokazuje całkowitą liczbę wyświetleń Twojej witryny w wynikach wyszukiwania Google. Dane w tej sekcji będą inne w przypadku treści tekstowych, obrazów i innych elementów.
  Co to jest wrażenie?
 • Średni CTR: to pole jest powiązane ze średnim współczynnikiem klikalności. Współczynnik klikalności to tak naprawdę stosunek liczby kliknięć do liczby odsłon witryny. Jeśli część danych nie ma żadnych wyświetleń, w CTR wyświetli się myślnik, ponieważ współczynnik klikalności należy podzielić przez zero.
  Co to jest współczynnik klikalności lub CTR?
 • Przeciętna pozycja: W tej sekcji pokazana jest średnia pozycja Twojej witryny w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Liczba ta zależy od najlepszej średniej pozycji Twojej witryny. Na przykład, jeśli Twoja witryna ma pozycje 2, 4 i 6 w wynikach wyszukiwania, zgłoszona zostanie najwyższa pozycja, numer 2. Teraz, jeśli podczas innego wyszukiwania uzyskasz rangę 3, 5 i 9, zgłoszona zostanie pozycja trzecia. Zatem średnia pozycja tych dwóch wyników wyniesie 2,5. Jeżeli chcesz zobaczyć położenie każdej ze swoich stron powinieneś zapoznać się z poniższą tabelą, która wyjaśni Ci jak z niej skorzystać.

Te cztery elementy stanowią główne kryteria raportu wydajności konsoli wyszukiwania Google. Klikając na nie, możesz zobaczyć informacje o każdej z tych części.

Konfiguracja raportu wydajności konsoli wyszukiwania Google

Korzystając z filtrów znajdujących się na górze tej strony w Google Search Console, możesz określić warunki i rodzaj wyświetlanych informacji. Aby zastosować zmiany w sekcji filtrów w sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google, możesz wykonać następujące kroki:

 • Do dodaj filtrkliknij etykietę NOWOŚĆ+, aby wyświetlić wszystkie typy filtrów.
 • Do usuń filtr kliknij etykietę anulowania obok filtra.
 • Do zmienić filtrmożesz także kliknąć zastosowany filtr i wprowadzić w nim żądane zmiany.

Ale filtry, które możesz zastosować w sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google, to:

Raport wydajności konsoli wyszukiwania Google

1. Typ wyszukiwania

W tej części Google Search Console możesz określić typ wyszukiwania. Typ wyszukiwania może opierać się na internecie, obrazach lub wideo. Po zastosowaniu tego filtra zostaną wyświetlone szczegóły każdej z tych sekcji.

Szkolenie z sekcji Wydajność Google Search Console

Jeśli chcesz porównać wyniki dwóch różnych typów wyszukiwania, możesz wybrać kartę Porównaj. Następnie po kliknięciu przycisku ZASTOSUJ żądane zmiany zostaną zastosowane.

Sekcja wydajności w Google Search Console

2. Data

Za pomocą sekcji Zakres dat w sekcji Wydajność konsoli wyszukiwania Google możesz określić zakres czasu wyświetlania odpowiednich informacji. Jak widać na zdjęciu, filtr czasowy wynosi od 7 dni do 16 miesięcy. Niedawno do tej sekcji dodano kolejną opcję, która pozwala na codzienne przeglądanie informacji z poprzedniego dnia.

Sekcja wydajności konsoli Google

Należy zauważyć, że możliwe jest ręczne ustawienie żądanego interwału.

W tej sekcji możesz także skorzystać z karty Porównaj. Wybierając tę ​​sekcję możesz porównać wyniki poszczególnych okresów z tym samym. Z pewnością może Ci to bardzo pomóc w analizie uzyskanych wyników.

Raport wydajności konsoli Google

3. Zapytanie

Zapytanie oznacza frazę, którą użytkownicy wpisują w wyszukiwarkach. Wybierając tę ​​opcję, możesz filtrować informacje wyświetlane w sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google dla konkretnego hasła.

szkolenie z konsoli wyszukiwania Google

Zgodnie z poniższym obrazkiem możesz określić typ szukanego ciągu, klikając określone pole:

Przykład: Wyobraź sobie, że użytkownik wyszukuje termin „wtyczka WordPress”.

 • Zapytania zawierające : Wybierając tę ​​opcję, określasz, jakiego słowa lub słów szukał użytkownik. Na przykład określasz wyniki zawierające frazę „wtyczka WordPress”. W ten sposób uwzględnia wyszukiwania takie jak instalacja wtyczki WordPress, wtyczka WordPress, szkolenie z wtyczki WordPress i wszystko, co zawiera ten element.
 • Zapytania nie zawierające : wybierając tę ​​opcję, poinformujesz Google Search Console, że zapytanie nie zawiera określonego słowa kluczowego. zawierać „wtyczkę WordPress” nie powinieneś .
 • Zapytania są dokładnie : W tej sekcji określasz, czy mają być wyświetlane informacje dotyczące szukanego ciągu, który dokładnie odpowiada wprowadzonemu słowu kluczowemu. Zgodnie z przykładem rozważ dokładnie „wtyczkę WordPress”.

Zainstaluj Google Search Console

Po wybraniu jednej z powyższych opcji należy wpisać żądane słowo kluczowe i kliknąć przycisk ZASTOSUJ. Pamiętaj, że tak jak poprzednio, w nowej konsoli wyszukiwania Google będziesz mógł porównać wyniki dwóch pól wyszukiwania.

Jak pracować z Google Search Console

4. Strona

Za pomocą tej sekcji wydajności konsoli wyszukiwania Google możesz określić, czy informacje będą wyświetlane dla każdego konkretnego adresu URL. W tej sekcji należy wprowadzić adres URL żądanej strony i kliknąć przycisk ZASTOSUJ po określeniu typu filtra, podobnie jak w poprzednich metodach.

Rejestracja witryny w konsoli Google

Możesz także porównać status dwóch żądanych stron, korzystając z karty Porównaj, jak poprzednio.

Co to jest konsola wyszukiwania Google?

5. Kraj

Jeśli jesteś firmą międzynarodową lub w jakikolwiek sposób odwiedzasz nas z zagranicy, możesz skorzystać z tej opcji do filtrowania lokalizacji. Ten filtr Google Search Console umożliwia filtrowanie informacji o wizytach użytkowników według ich lokalizacji.

Co to jest Google Search Console?

Pobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPress za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobieranie premium motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie micromaxPobierz motywy WordPressdarmowy kurs on-line