Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Samouczek: Jak dodać quiz do treści posta na blogu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Samouczek: Jak dodać quiz do treści posta na blogu

Wydawało się, że quizy będą kolejną wielką rzeczą w blogowaniu przez kilka lat. Wydawało się, że pojawiają się wszędzie, a całe strony poświęcone quizom cieszą się dużym zainteresowaniem Facebook. Z biegiem lat nieco zbladły, ale od czasu do czasu nadal można je zobaczyć.

Pytanie brzmi, czy warto ich używać na swoim blogu, a jeśli tak, to w jaki sposób możesz dodać je do swojej witryny?

Istnieje wiele różnych wtyczek, rodzajów quizów i sposobów wykorzystania tych quizów na swoją korzyść. W tym samouczku omówimy to wszystko.

Zacznijmy!

Korzyści z interaktywnego kreatora quizów

Quizy muszą przynosić jakieś korzyści, jeśli warto z nich korzystać. Blogerzy nie wybierają i nie uciekają ze strategią, jeśli to nie działa. Co wnosi quiz do stołu?

Mogą zwiększać zaangażowanie, zmniejszać współczynnik odrzuceń, wydłużać czas przebywania i pomagać we wszystkich wskaźnikach.

Jednym z największych problemów z Google Analytics jest trudność w odróżnieniu odwiedzającego, który odbija się od odwiedzającego, który pozostaje, ale nadal czyta tylko jedną stronę. Bez drugiego „zdarzenia” wysyłającego polecenie ping do Google Analytics oba rodzaje odwiedzających wyglądają tak samo.

Ilustracja współczynnika odrzuceń

Można to obejść na wiele sposobów, ale jedną z najlepszych metod jest po prostu zachęcanie do zaangażowania. Quiz może zachęcić użytkowników do klikania przycisków i interakcji ze stroną, tworząc mierzalne zdarzenia; to dobrodziejstwo dla Twoich wskaźników we wszystkich dziedzinach. I oczywiście może zachęcić użytkowników, którzy w przeciwnym razie odrzuciliby się, do sprawdzenia swojej wiedzy i pozostania.

Mogą generować leady.

W zależności od tego, jak skonfigurujesz quiz, możesz poprosić o adres e-mail, aby dostarczyć wyniki. Niektórzy użytkownicy wezmą udział w quizie, napotkają tę ścianę i upadną, ale wielu poda ci swój e-mail, aby zobaczyć, jak im poszło. Następnie możesz dodać je do swojej listy e-mailowej dla swoich biuletynów.

Treść generowania leadów

Aby uzyskać zaawansowaną technikę, możesz nawet skonfigurować quiz, aby zgłaszać odpowiedzi i wykorzystywać te odpowiedzi do sortowania użytkowników do różnych segmentów na podstawie ich wyników. Jeśli ich odpowiedzi w quizie wskazują, że być może są bardziej zaawansowani niż Twoja zwykła baza klientów, możesz nie poddawać ich temu samemu marketingowi.

Mogą ogólny ruch i zaangażowanie w mediach społecznościowych.

Quizy często stają się wirusowe, ponieważ dzielenie się wynikami jest bardzo kuszące – zwłaszcza jeśli ułatwisz to na ekranie wyników quizu – i kusi inne osoby, aby zobaczyły, jak sobie radzą. Wszyscy udostępniają wyniki w dniu Facebook, Twitter, a inne sieci będą promować Twoją witrynę za pomocą quizu. Niektóre z tych osób będą następnie śledzić Twoje profile społecznościowe lub zaczną czytać Twojego bloga.

Wtyczka społecznościowa Snap

Niekoniecznie jest to wysoka liczba, ale nie potrzebujesz dużej liczby, aby było to opłacalne. Buzzfeed słynie z tego rodzaju postów typu clickbait, a prawie wszystkie ich posty wykorzystują quizy. Użytkownicy dzielą się swoimi wynikami ze znajomymi, ponieważ są zabawne lub ekscytujące, i stają się wirusowe w mediach społecznościowych. Niektóre z nich generują setki tysięcy udostępnień społecznościowych.

Mogą być w stanie zwiększyć konwersję.

W zależności od pytań quizu, sposobu ich sformułowania itd., możesz umieścić je na stronie docelowej. Może działać jako mechanizm filtrowania w celu wysłania oferty do użytkowników. Możesz powiązać niektóre wyniki quizu z wezwaniami do działania i wymagać podania adresu e-mail, aby wyświetlić wyniki quizu.

Rekommenderad:  Jak odpowiedzialnie przygotować się na inflację jako rozwijający się biznes e-commerce

Śledzenie konwersji na blogu

Odpowiedzi w quizie powiedziały Ci już, że użytkownik wie wystarczająco dużo na dany temat, aby potencjalnie zainteresować się Twoim produktem; to idealny moment, aby im to przedstawić. Potencjalnie możesz nawet osłodzić ofertę, przyznając zniżkę lub ofertę specjalną osobom, które zdadzą quiz.

Mogą pomóc użytkownikom wybrać produkt.

Inną odmianą motywu quizu jest wykorzystanie go nie do sprawdzenia wiedzy użytkownika, ale do pomocy w polecaniu produktu. Jeśli masz kilka różnych ofert lub produktów dostępnych na różnych poziomach, użytkownikom może być trudno wybrać tę, która jest dla nich najlepsza.

Lista życzeń Shopify

Spróbuj więc dać tym użytkownikom quiz. Każde pytanie będzie stanowić krok po kroku proces polegający na zapytaniu osób biorących udział w quizie o ich potrzebach, pragnieniach i sytuacji, a następnie strona z wynikami rekomenduje najbardziej odpowiedni pakiet usług. Sztuczka polega jednak na tym, że musisz dokładnie sformułować pytania, aby zapewnić najlepsze dopasowanie produktu do danej osoby. W przeciwnym razie quiz upada.

Jak stworzyć quiz online na swoim blogu

Jeśli przekonałem Cię do wypróbowania quizu, musisz zacząć się przygotowywać.

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdecydować o celu quizu. Mimo wszystkich korzyści, które wymieniłem powyżej, niektóre wzajemnie się wykluczają. Co chcesz zrobić w swoim quizie?

 • Polecić ofertę produktową lub pakiet?
 • Przetestować wiedzę użytkownika na temat Twojej branży i tematu?
 • Buduj zaangażowanie i zdobywaj popularność w mediach społecznościowych?

Pytania praktyczne najlepiej sprawdzają się w przypadku testów wiedzy lub rekomendacji produktów. Jednocześnie możesz formułować wirusowe quizy, aby były lekceważące lub, co lubię, „bardzo trudne”. Te cele nie działają razem i będziesz musiał wybrać i napisać różne rodzaje pytań dla każdego z nich.

Rodzaje quizów

Nic nie staje się wirusowe szybciej niż quiz, który twierdzi, że jest bardzo trudny (nawet dla ekspertów z branży), ponieważ wszyscy będą chcieli zobaczyć, ile wiedzą.

2. Będziesz także chciał zdecydować, jakie mierzalne dane chcesz śledzić. Czy jesteś w tym dla zaangażowania witryny? Zaangażowanie w media społecznościowe? Zapisy do newslettera? Konwersje? Upewnij się, że wiesz z wyprzedzeniem.

Wybór celu quizu

Pomogłoby, gdybyś zdecydował, jakie pytania chcesz zadać na bardziej technicznym poziomie. Czy chcesz, aby odpowiedzi były warte punktów i oceniały użytkownika na podstawie widma, czy też jest to prosta „poprawna odpowiedź” lub „zła odpowiedź” z wynikiem liczbowym? Prawda fałsz? Wielokrotny wybór? Istnieje wiele niuansów, a quizy można projektować na wiele różnych sposobów.

3. Po ustaleniu szczegółów możesz przystąpić do tworzenia pytań. Zacznij od ustalenia tematów. Jako bloger mogę pytać o częstotliwość publikowania, liczbę słów, sposób obsługi linków i tego typu rzeczy.

Przykładowe pytanie do quizu

Gdy masz już listę tematów, możesz napisać konkretne pytania i odpowiedzi. Nie martw się jeszcze błędnymi odpowiedziami; możesz przejść i dodać je później. Nie musisz też martwić się o konkretne sformułowania. To może przyjść później.

4. Jeśli chcesz, aby użytkownicy przesyłali swoje e-maile lub jeśli planujesz przechwytywać informacje od odwiedzających, nadszedł czas, aby to zrobić. Następnie skonfiguruj swój quiz. Załaduj pytania i odpowiedzi z listy do swojego quizu, przypisz wartości do każdej odpowiedzi (jeśli dotyczy) i zdecyduj, co chcesz pokazać dla każdego zestawu odpowiedzi. Niektóre z tych narzędzi do tworzenia quizów można przeciągać i upuszczać, dzięki czemu możesz łatwo dodawać pytania wielokrotnego wyboru w ciągu kilku sekund.

Rekommenderad:  Jak stworzyć wtyczkę WordPress: krok po kroku

Przeciągnij i upuść narzędzie do tworzenia quizów

5. Gdy quiz jest mniej więcej złożony, możesz uzupełnić błędne odpowiedzi i czerwone śledzie, ustalić ostateczne sformułowanie, uporządkować pytania i wyciąć te, które nie działają.

nie zapomnij; nadal możesz podzielić test quizu! Z czasem zmieniaj sformułowania, a nawet dodawaj pytania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Platformy do wykorzystania

Pozostało tylko pytanie, jak właściwie stworzyć i wdrożyć quiz.

Teraz zawsze sam to programujesz. Kodowanie niektórych przycisków radiowych i formularzy HTML nie jest szczególnie trudne, a komplikuje się tylko wtedy, gdy próbujesz stworzyć bardziej rozbudowany quiz osobowości z oceną opartą na punktach na końcu. Moje pytanie brzmi jednak: po co się męczyć? Istnieje wiele różnych silników, których możesz użyć. Przyjrzyjmy się niektórym z nich.

Analiza platformy quizów

Zanim wypróbujesz jedną z tych opcji, może ona pomóc Ci dowiedzieć się, czego szukasz. Rozważać:

 • Czy aplikacja ma responsywny wygląd? (Wszystkie wymienione przeze mnie powinny działać idealnie na urządzeniach mobilnych).
 • W jakim stopniu możesz dostosować wygląd i styl quizu? Nawet coś tak prostego jak ostre rogi, gdy reszta witryny jest zaokrąglona, ​​może być nie na miejscu.
 • Czy aplikacja quizu ma branding, czy jest to white label? Ta determinacja może mieć znaczenie dla niektórych osób.
 • Czy istnieją ograniczenia co do liczby pytań, rodzaju pytań lub stopnia zróżnicowania pytań?
 • Do jakich interfejsów API ma dostęp? Czy możesz monitorować go za pomocą Google Analytics, połączyć z Zapierem, wysyłać e-maile bezpośrednio do swojego menedżera poczty lub żadne z powyższych?
 • Ile to kosztuje? Cena zawsze ma znaczenie.
 • Czy quiz jest przyjazny dla SEO i czy spowolni Twoją witrynę? Teraz szybkość strony jest istotnym czynnikiem rankingowym, a quizy mogą ładować wiele dodatkowych JavaScript i CSS.
 • Czy jest to łatwe do wdrożenia za pomocą krótkiego kodu, czy wymaga bardziej zaawansowanej wiedzy na temat kodowania?

Wiele się tutaj dzieje, więc zanim zainwestujesz w jedną z nich, zapoznaj się z tymi aplikacjami.

Opcja 1: Potężne formy

Formidable Forms to jeden z najbardziej zaawansowanych i potężnych narzędzi do tworzenia formularzy dostępnych dla WordPress. Jest bardzo polecany przez osoby takie jak Blog Tyrant i WPBeginner, które zwykle wiedzą, co robią. Oni mają twórca quizów który ułatwia tworzenie i osadzenie quizu bezpośrednio na swoim blogu, wśród wielu funkcji.

Potężny konstruktor formularzy

Minusem Formidable Forms jest cena. Jako oferta premium nie są darmowe. Dodatek do tworzenia quizów jest dostępny tylko w klasie biznesowej lub wyższej, począwszy od 200 USD rocznie. Teraz 17 USD miesięcznie nie jest złe, zwłaszcza za wszystkie rzeczy, które otrzymujesz wraz z kreatorem quizów, ale musisz z tego skorzystać, aby było to opłacalne.

Opcja 2: Oddziaływać

Oddziaływać to dedykowany kreator quizów, który działa na prawie każdej platformie internetowej. Możesz osadzić quiz na stronie WordPress, stronie Squarespace, stronie Wix, niestandardowej witrynie i dowolnym miejscu pomiędzy. Mają też prawie 40 różnych integracji z platformami takimi jak Campaign Monitor, Aweber, HubSpot, Mailchimp i inne.

Interakcja Kreator quizów

Formidable Forms jest potężny, ponieważ jest otwarty i elastyczny. Interact jest potężny, ponieważ zawiera setki szablonów quizów, które wykonują 75% pracy za Ciebie. Nadal musisz wypełnić quiz i dostosować kolory i czcionki, ale prace projektowe i generowanie formularzy są już gotowe.

Rekommenderad:  Czy AMD opóźnia Ryzen 7000, aby dać Ryzenowi 5000 więcej czasu na zabłyśnięcie?

Co istotne, Interact ma również bezpłatny plan, którego możesz użyć do wypróbowania. Nie można za jego pomocą zbierać rejestracji e-mailowych i nie jest to white label ani otwarte na integracje na tym poziomie, ale to więcej niż wystarcza, aby przyjrzeć się platformie. Ceny są podobne do Formidable, zaczynając od około 17 USD miesięcznie.

Opcja 3: WP Quiz

WP Quiz nie jest opcją, o której wspominam tak często, jak dwie pozostałe powyżej, ale nadal jest to świetny wybór. Jest to wyznaczona przez Ciebie „w większości kompletna bezpłatna wtyczka z płatną sprzedażą dodatkową”, którą widzisz na każdej liście wtyczek WordPress. Działa tylko dla WordPress i możesz znajdź to tutaj.

WP Quiz Pro

WP Quiz ma wiele darmowych funkcji i dużo więcej profesjonalnych funkcji. Funkcje pro są dostępne za jednorazową opłatą w wysokości 57 USD, co zapewnia rok wsparcia i aktualizacji. Prawdopodobnie będziesz jednak chciał przejść na zawodowstwo, ponieważ potrzebujesz go do przechwytywania wiadomości e-mail i innych funkcji marketingowych. Jeśli jednak Twój quiz służy bardziej zaangażowaniu niż lejkowi do generowania leadów, darmowa wersja jest prawdopodobnie wystarczająca.

Opcja 4: Quiz Kot

Nie ma wiele do powiedzenia Quiz Kot czego jeszcze nie powiedziałem o WP Quiz. Te dwie wtyczki są bardzo podobne; Wtyczki WordPress z ograniczonymi darmowymi wersjami.

Dodaj quiz w WordPress

Obaj mają płatne plany, które zapewniają nieograniczony dostęp do wtyczki premium, ale tylko rok wsparcia i aktualizacji. Oba pozwalają szybko i łatwo rozwiązywać quizy, ale bez mnóstwa dodatkowych niuansów. Plan Quiz Cat to 80 $ zamiast 57 $, ale to wszystko.

Opcja 5: Test HD

HD Quiz to dość solidna wtyczka do quizu dla WordPress, z jednym zastrzeżeniem; nie zajmuje się generowaniem potencjalnych klientów, analizami ani żadnymi innymi rzeczami biznesowymi, które prawdopodobnie chciałbyś uzyskać w quizie dotyczącym potencjalnych klientów. Dlaczego więc znalazł się na tej liście? Dobrze, jest wolne.

Quizy HD

To chyba wystarczający powód. Jeśli wszystko, czego chcesz, to pobudzić zaangażowanie, jest to doskonały wybór. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, wypróbuj jedną z pozostałych opcji.

Mój werdykt

Ze wszystkiego na tej liście powiedziałbym, że jest to prawdopodobnie losowanie między WP Quiz, Interact i Formidable Forms. To są trzy wielkie nazwiska, które wciąż pojawiają się raz po raz. Podoba mi się projekt WP Quiz Pro i fakt, że jest to jednorazowy zakup do użytku na nieograniczonej liczbie witryn. Te wtyczki zapewniają wszystkie funkcje biznesowe, których oczekujesz od tego rodzaju aplikacji, i to jest ważne.

Table of Contents