Samouczek slajdów Google (krok po kroku dla początkujących)
Google Slide to oprogramowanie do projektowania slajdów w G Suite (pakiet Google). Niektórzy nazywają go nawet młodszym bratem PowerPointa; praca z nim jest bardzo prosta, przyjemna i przyjemna. Jest podobny do programu PowerPoint, ale Google Slide ma kilka sztuczek, które omówimy poniżej.
Jeśli jesteś mówcą, prawdopodobnie masz informacje o Prezentacjach Google. Ta aplikacja jest bezpłatna, dostępna online i ulubiona przez wszystkich w Internecie – szybka i prosta!
Załóżmy, że potrzebujesz prostego rozwiązania online, aby od razu załatwić sprawy i jednocześnie zaprezentować je współpracownikom. W takim przypadku Google Slide to świetne narzędzie z funkcjami takimi jak łatwe i proste opcje projektowania, bezpośredni czat oraz możliwość korzystania ze slajdów domyślnych lub „wersji początkowej”. Taki jest cel.
W Prezentacjach Google możesz tworzyć slajdy do prezentacji, tworzyć szablony lub dodawać treść do innego pliku programu PowerPoint. W Google Slide wszystko, co utworzysz, jest automatycznie zapisywane na Twoim Dysku Google.
Czy potrzebujesz Google Slide offline? Oczywiście i na to istnieje rozwiązanie!
Pierwszym krokiem jest utworzenie konta Google (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).
1- Rozpocznij pracę w Google Slide
W Prezentacjach Google możesz tworzyć slajdy na różne sposoby, które są bardzo szybkie i łatwe.
Najpierw możesz przejść do slides.google.com i utworzyć slajdy na stronie startowej Google Slide. (Musisz mieć konto Gmail)
Uwaga: Kliknij tutaj, aby zobaczyć najszybsze i interesujące sposoby otwarcia pustej prezentacji w zaledwie 3 sekundy.
Możesz także kliknąć przycisk Nowy na Dysku Google i wybrać opcję Prezentacje Google.
Prezentację można przygotować na dwa sposoby: możesz użyć pustych slajdów lub wybrać jeden z domyślnych szablonów.
Szablony te pozwalają zaoszczędzić czas lub pomóc w projektowaniu slajdów, zwłaszcza jeśli nie interesuje Cię projekt slajdu. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja prezentacja była bardziej widoczna, lepiej zacząć od zera i zaprojektować wszystko od początku samodzielnie.
Zaimportuj pokaz slajdów utworzony w aplikacjach innych niż Google Slide (np. PowerPoint) do Prezentacji Google.
Obsługiwane pliki w Prezentacjach Google obejmują następujące pliki (są to te same formaty programu PowerPoint):
.PPT
.PPTX
.PPS
Wstawienie pliku prezentacji z innych aplikacji powoduje utworzenie kopii oryginalnego pliku w formacie Google Slide na Dysku Google. Następnie możesz edytować ten plik jak każdą inną prezentację w przeglądarce.
Ponadto wszystko, co utworzysz, jest automatycznie zapisywane na Twoim Dysku Google. Więc nie potrzebujesz żadnych przycisków, aby zapisać! Najmniejsza zmiana jest automatycznie zapisywana podczas pisania.
2- Interfejs użytkownika Google Slide
Zobaczysz to po otwarciu pustego slajdu w Prezentacjach Google.
Po lewej stronie znajduje się kolumna, w której pojawi się podgląd wszystkich slajdów. W lewym dolnym rogu znajdują się dwie opcje przeglądania slajdów. Można także wybierać pomiędzy dwoma trybami pokazu slajdów (pasek filmów), które pokazują slajdy pionowo w rzędzie, lub trybem pokazu slajdów w formie siatki (siatka). Zobacz wszystkie slajdy na jednej stronie.
Po prawej stronie znajdują się motywy lub predefiniowane szablony, których możesz używać do tworzenia slajdów. Jeśli ich nie potrzebujesz, kliknij krzyżyk w prawym górnym rogu, aby je zamknąć i samodzielnie zaprojektować slajdy.
Nazwa pliku na górnym pasku to „Prezentacja bez tytułu”. Klikając na niego, możesz wprowadzić nazwę swojego pliku. Z łatwością znajdziesz go wśród innych Prezentacji Google lub Dysku Google.
Na dole znajduje się pasek menu i pasek narzędzi. Na przykład, gdy wybierzesz pole tekstowe lub obraz, ten zestaw narzędzi zostanie aktywowany automatycznie.
Po kliknięciu wewnątrz slajdu otworzą się wszystkie dodatkowe panele, takie jak Opcje formatu lub panele komentarzy/czatu po prawej stronie okna.
U dołu każdego slajdu znajduje się opcja o nazwie Notatki prelegenta.
Aby zobaczyć prezentację, kliknij przycisk Prezentuj w prawym górnym rogu. Tuż obok znajduje się przycisk Udostępnij. Udostępnianie w Google jest bardzo łatwe i można je wysłać każdemu, gdziekolwiek, pocztą elektroniczną lub za pomocą bezpośredniego linku do prezentacji.
3- Dodaj slajd z nowym projektem
Pierwsza ikona (+) po lewej stronie paska narzędzi oznacza dodanie nowego slajdu. Jeśli go klikniesz, otworzy się menu rozwijane, w którym możesz zobaczyć inne gotowe projekty Google Slide. Tutaj możesz wybrać projekt, w którym chcesz utworzyć nowy slajd w swojej prezentacji.
Pobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie lenevoBezpłatne pobieranie motywów WordPresspobierz płatny kurs Udemy za darmo