Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Samouczek wideo na temat zwiększania bezpieczeństwa Joomla

Kreator stron Joomla jest jednym z najstarszych skryptów w PHP; ten system zarządzania treścią jest w całości zaprojektowany w oparciu o Internet; używając tego systemu zarządzania treścią lub CMS i wdrażając go na swoim hoście, możesz łatwo przesyłać pliki, wyświetlać swoje teksty i obrazy w zorganizowany sposób. Jedną z popularności Joomla, która uczyniła ją tak popularną, jest to, że za pomocą kilku kliknięć możesz zainstalować skrypt i to bez żadnej wiedzy technicznej na temat programowania WWW. Zaprojektuj i wdroż swoją witrynę w Internecie. Większość projektantów stron internetowych i użytkowników Internetu również woli Joomla do projektowania swoich stron internetowych, ponieważ oprócz tego, że jest bezpłatna, ma piękny graficzny interfejs użytkownika, który można łatwo rozwijać i aktualizować. Joomla Security to niezwykle potężne oprogramowanie do tworzenia witryn, które umożliwia tworzenie wielu stron graficznych za pomocą kilku kliknięć za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika panelu zarządzania. Innym powodem popularności Joomla jest to, że to oprogramowanie jest całkowicie open source w Internecie, a twórca oprogramowania dostarczył Ci pełne kody oprogramowania, dzięki czemu możesz wprowadzać wszelkiego rodzaju niezbędne edycje i zmiany. Aby dostosować ten system, zrób to w jego kodach. Ten kreator stron został zaprojektowany w taki sposób, że możliwe jest organizowanie nieskończonych informacji w różnych sekcjach i kolekcjach za pośrednictwem całkowicie perskiego panelu zarządzania.

Jak ważne jest zwiększenie bezpieczeństwa Joomla?

Niektórzy uważają, że wystarczy kupić hosting Joomla i uruchomić na nim swoją stronę. Ale najważniejszym punktem jest uruchomienie witryny Joomla! Nowo uruchomionej witrynie zdecydowanie brakuje zabezpieczeń, dlatego też o bezpieczeństwie naszej Joomli warto pomyśleć przede wszystkim. Hakerzy mogą z łatwością przedostać się do witryn o słabym bezpieczeństwie i spowodować, że Twoja witryna będzie niedostępna. A co, jeśli masz ważne informacje? W tym przypadku wystarczy, że nie dopełniłeś najważniejszej kwestii, czyli kopii zapasowej, a stracisz ważne informacje. W świecie Internetu i przestrzeni wirtualnej wielu hakerów próbuje zdobyć informacje z małych i dużych witryn. Kwestie bezpieczeństwa są koniecznością w przypadku każdej witryny, a ich nieprzestrzeganie może spowodować poważne luki w zabezpieczeniach. Aby uniemożliwić osobom nieupoważnionym infiltrację prywatności i ważnych informacji, kwestie bezpieczeństwa są jednym z podstawowych wymagań każdej witryny, którym należy się zająć przed czymkolwiek innym. Podczas tego szkolenia wypróbowaliśmy najsilniejsze i najbardziej kompletne metody zwiększania bezpieczeństwa, abyście wy, drodzy użytkownicy, mogli korzystać z witryn Joomla z maksymalnym bezpieczeństwem; oczywiście pamiętaj, że nigdy nie będzie możliwe zwiększenie bezpieczeństwa o 100%, a nawet najbezpieczniejsze strony mogą zostać zhakowane przez profesjonalnych hakerów. Dlatego powinieneś codziennie i co miesiąc studiować te pola, aby móc wdrożyć najnowsze metody poprawy bezpieczeństwa w swojej witrynie Joomla i zapobiec pojawianiu się luk w zabezpieczeniach w Twojej witrynie.

 1. Pozostaw nazwę użytkownika administratora

Użytkownicy zazwyczaj używają prostych i popularnych nazw użytkowników, co może prowadzić do włamań na witrynę. Nazwy użytkowników administratora, administratora lub menedżera i tym podobne są powtarzalne, proste i rozpoznawalne. Po wybraniu takich nazw użytkowników unikaj ich.

Po pierwsze, haker będzie próbował zarządzać Twoją witryną Joomla przy użyciu nazwy użytkownika administratora, ale niestety wielu użytkowników używa tej samej nazwy użytkownika.

Musisz więc najpierw zmienić swoją nazwę użytkownika. W tym celu wykonaj następujące kroki:

 • Wejdź do panelu sterowania swojego hosta Joomla (w tym samouczku używamy hosta cpanel)
 • Zaloguj się do PHPMyAdmin i wybierz bazę danych dla swojej witryny Joomla.

joomla-security-2

 • Wyświetlą Ci się tabele bazy danych. W tym kroku wybierz tabelę użytkowników.

joomla-security-3

 • Zgodnie z obrazem zostaną wyświetlone rekordy tabeli. W sekcji logowania użytkownika zdefiniuj nazwę użytkownika admin na nierozpoznawalną nazwę użytkownika podobną do cfgJR5643HMrT56.
 • Twoja nazwa użytkownika została teraz zmieniona.
 1. Spraw, aby Twoje hasła były mocne

Proste i krótkie hasła mogą być bardzo niebezpieczne. Zawsze używaj złożonych haseł zawierających wielkie i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Na przykład sSFA524%$2F85*+sd!sfGSD55^4#s$ to bardzo silne hasło, które nie jest łatwo rozpoznawalne. Niektórzy używają wspólnego hasła do poczty e-mail, forów, hostingu, administracji Joomla itp. i jest to bardzo błędne. Data urodzenia, numer telefonu komórkowego i numery, które są łatwo rozpoznawalne w Twoim życiu, są znacznie łatwiejsze do odkrycia przez hakerów. Dlatego pamiętaj, aby używać silnego i długiego hasła o bardzo wysokim stopniu bezpieczeństwa.

W tym celu w kontynuacji samouczka dotyczącego zmiany nazwy użytkownika admin:

 • W phpmyadmin, po zmianie nazwy użytkownika, możesz zmienić swoje hasło w kolumnie hasło logowania. Jak widać, hasło w tym polu jest zaszyfrowane i w przypadku nowego hasła należy w tym polu wpisać jego zaszyfrowany kod.

Dlatego musisz najpierw wybrać złożone hasło podobne do sSFA524%$2F85*+sd!sfGSD55^4#s$.

 • Następnie odwiedź http://www.md5hasher.net/. Ta strona umożliwia hashowanie haseł.
 • Wpisz swoje hasło w polu wejściowym.
 • Następnie kliknij hash, aby uzyskać zaszyfrowany kod. Zaznacz cały kod i skopiuj go.

joomla-security-5

 • Teraz musisz wprowadzić ten kod w phpmyadmin i zastąpić istniejący kod w sekcji hasła.

joomla-security-6

Następnie musisz ponownie zalogować się do panelu administracyjnego Joomla, używając nowej, bezpiecznej nazwy użytkownika i hasła.

 1. Nie zapomnij zaktualizować!

Wszyscy wiemy, że powodem tworzenia nowych wersji dowolnego oprogramowania czy systemu, oprócz dodania nowych funkcji, było istnienie problemów w poprzedniej wersji. Problemy te mogą wynikać z luk w zabezpieczeniach lub błędów w poprzednich wersjach. Otrzymując nowe wersje i aktualizując Joomla, luki w zabezpieczeniach naszego systemu zarządzania treścią Joomla są identyfikowane i naprawiane za pomocą ścieżki bezpieczeństwa. Tak więc, aktualizując swój CMS, możesz w jak największym stopniu zapobiec błędom bezpieczeństwa.

Oprócz Joomla używane wtyczki i szablony muszą być regularnie aktualizowane, gdy tylko pojawi się nowa wersja. Wtyczki, które nie są aktualizowane, można również uznać za słabość bezpieczeństwa i stać się bardzo niebezpiecznymi lukami w zabezpieczeniach. Dlatego aktualizacja wtyczek jest również bardzo ważna.

Aby zaktualizować Joomla i wtyczki, wykonaj następujące czynności:

 • Zaloguj się do administratora Joomla.
 • Jak widać, jeśli dostępna jest zaktualizowana wersja, w zarządzaniu Joomla pojawi się powiadomienie, za pomocą którego będziesz mógł zaktualizować Joomla. Kliknij przycisk „Aktualizuj teraz”.

joomla-security-7

 • Kliknij przycisk „Zainstaluj wersję aktualizacji”.

joomla-security-8

 • Aby zaktualizować wtyczki, w zarządzaniu Joomla kliknij menu wtyczek, z otwartej listy rozwijanej wybierz opcję zarządzania wtyczkami.

joomla-security-9

 • Na stronie zarządzania wtyczkami wybierz sekcję aktualizacji. Wszystkie wtyczki wymagające aktualizacji są widoczne w tej sekcji i możesz je zaktualizować do najnowszej dostępnej wersji.
 1. Kopia zapasowa mądrze…

Jedną z podstawowych zasad prowadzenia strony internetowej jest wykonywanie kopii zapasowych w krótkich odstępach czasu. W takim przypadku nie będziesz musiał się martwić, jeśli wystąpi problem z informacjami o Twojej witrynie. Zawsze rób kopię zapasową informacji o swojej witrynie, a zwłaszcza bazach danych, i przechowuj ją w bezpiecznym miejscu. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową przed jakąkolwiek manipulacją na stronie, aby móc aktywować swoją witrynę w przypadku problemu. Do tworzenia kopii zapasowych możesz użyć pliku szkolenie z tworzenia kopii zapasowych w cPanelu .

 1. Trzymaj plik php poza zasięgiem

Plik Configuration.php jest jednym z najważniejszych plików witryny Joomla i zawiera ustawienia bazy danych itp., dlatego plik ten należy umieścić w zdalnej lokalizacji.

W tym celu należy postępować w następujący sposób:

 • Wybierz plik konfiguracyjny.php. Kliknij opcję Przenieś.

joomla-security-10

 • Wybierz trasę hosta głównego (właściwie nie powinieneś wprowadzać niczego w sekcji ścieżki transferu) i kliknij Przenieś plik.

joomla-security-11

 • W następnym kroku wprowadź ścieżkę administratora/zawiera, aby zmodyfikować łącza. Wybierz plik php i kliknij Edytuj, aż jego kody znajdą się w trybie edycji

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz zerowe motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmobezpłatny kurs onlinepobierz oprogramowanie XiaomiPobierz zerowe motywy WordPressudemy do pobrania za darmo