Samsung Galaxy A71: nadchodzi tani smartfon z 5G

Samsung Galaxy A71 5G będzie to smartfon klasy średniej, w którym użytkownicy znajdą technologię piąta generacja. Widzieliśmy już, jak koreańska firma postanowiła poświęcić wiele uwagi serii Galaxy A i prawdopodobnie ten sam wybór zostanie dokonany również w 2020 roku.

Informacje ujawnione online przewidują istnienie Galaxy A71 5G. Nie mamy wielu szczegółów dotyczących arkusza danych i projektu, ale wiemy, że to urządzenie będzie kompatybilne z 5G. Smartfon będzie zatem reprezentował jeden rozwiązanie ekonomiczne dla tych, którzy chcieliby urządzenia zgodnego ze standardem piątej generacji, nie wydając jednak dużej sumy na zakup najwyższej klasy.

Samsung Galaxy A71: nadchodzi tani smartfon z 5G 1

Niemal na pewno urządzenie zostanie przeniesione edytor Exynos 980, układ dedykowany dla średniego zasięgu, który obsługuje 5G. Został ogłoszony przez Samsunga we wrześniu ubiegłego roku i został stworzony, aby rozszerzyć nowy standard na wiele innych osób.

Co więcej, według pierwszych plotek, okaz ten będzie kosztował nawet mniej niż Galaxy A90 5G, urządzenie z tej samej serii. Najprawdopodobniej model rozpoznawany przez kod SM-A716B będzie to rynek poświęcony rynkowi chińskiemu; SM-A716B zamiast tego mógłby zidentyfikować globalny. Urządzenie wydaje się niemal kolejną próbą ekspansji Samsunga Rynek chiński, w której obecnie nie udało się przekonać konsumentów.