Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

SAMSUNG Galaxy naprawa telefonu: czy warto robić to samodzielnie?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: SAMSUNG Galaxy naprawa telefonu: czy warto robić to samodzielnie?

Właśnie zepsułeś swojego Samsunga Galaxy® — może się wydawać, że wszystko, co chcesz robić, po prostu pękło wraz z ekranem.

Wziąć oddech. Zdarza się. Skoncentruj się na tym, co powinieneś zrobić dalej. Jeśli spróbujesz naprawić swojego Samsunga Galaxy się? A może powinieneś skontaktować się z profesjonalistą? Twój następny krok zależy od kilku czynników, a my przeprowadzimy Cię przez nie.

W AKKO dbamy o Ciebie i Twoją technologię. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o naprawie swojego Samsunga Galaxy.

Sposoby naprawy zepsutego Samsunga Galaxy telefon

Jeśli złamałeś swój Galaxymasz kilka opcji:

  • Skorzystaj z gwarancji producenta, aby firma Samsung naprawiła Twoje urządzenie.
  • Skorzystaj z przedłużonej gwarancji, aby firma zajmująca się pomocą techniczną, taka jak AKKO, naprawiła Twój telefon.
  • Poproś swojego operatora komórkowego, aby to naprawił.
  • Zanieś telefon do najbliższego warsztatu.
  • Wymień swój telefon (jeśli czeka Cię aktualizacja, a Twój telefon jest poza tym w dobrym stanie).
  • Napraw to sam.

Czy możesz naprawić swoje zepsute Galaxy w domu?

Jeśli naprawa jest prosta — a Ty sprostasz wyzwaniu — być może uda Ci się samodzielnie naprawić telefon. Ale większość napraw jest trudna. Więc zanim się zagłębisz, oto kilka pytań:

Czy masz jakieś doświadczenie w naprawie elektroniki? Jeśli Twoim jedynym doświadczeniem jest wymiana baterii w pilocie telewizora, prawdopodobnie nie masz kwalifikacji, aby zabrać ze sobą śrubokręt Galaxy. Smartfony to złożone maszyny, a jedna maleńka, źle umieszczona śruba lub uszkodzony przewód elastyczny może jeszcze bardziej uszkodzić urządzenie.

Czy masz bezpieczne miejsce pracy? Specjaliści od napraw mają miejsca do pracy, które obejmują przydatne przedmioty, takie jak magnetyczna mata robocza, przyssawki i antystatyczna opaska na nadgarstek, aby przypadkowo nie zapalić elektroniki, nad którą pracują, wyładowaniem elektrostatycznym. Bez tych narzędzi trudno skompletować bezpiecznego Samsunga Galaxy naprawa, która wytrzyma z czasem.

Rekommenderad:  Czy ktoś może oszukiwać za pomocą VPN?

Martwisz się utratą gwarancji? Przed przystąpieniem do samodzielnej naprawy sprawdź gwarancję telefonu. Jeśli jest to nowsze urządzenie, może być nadal objęte gwarancją i możesz kwalifikować się do bezpłatnej lub taniej naprawy lub wymiany. Gdy ktoś inny niż certyfikowany dostawca usług naprawczych będzie pracował nad Twoim Galaxy telefon, gwarancja jest nieważna, a Samsung nie pomoże w przyszłych problemach.

Czy Twoje urządzenie jest wodoodporne? Certyfikowani serwisanci firmy Samsung korzystają ze specjalistycznych narzędzi i sprzętu, dzięki czemu ich naprawy spełniają najwyższe standardy firmy. Jednym z takich narzędzi jest specjalny uszczelniacz, który pozwala zachować wodoodporność telefonu po naprawie. Bez tej maszyny, twój Galaxy nie będzie już odporny na obrażenia od wody, a szanse na zadanie dalszych obrażeń są znacznie większe.

Naprawy, które możesz wypróbować w programie Samsung Self-Repair

Jeśli zdecydujesz się na naprawę w domu, zapoznaj się z programem samodzielnej naprawy firmy Samsung, który zawiera filmy instruktażowe, przewodniki dotyczące naprawy oraz wyjaśnia, jak i gdzie można uzyskać oryginalne części firmy Samsung. Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek naprawy, wykonaj kopię zapasową danych i wyjmij kartę SIM z telefonu. Oto niektóre z nich Galaxy naprawy telefonów, które możesz wykonać za pomocą Samsung Self-Repair:

  • Zmień tylną szybę.
  • Uruchom test diagnostyczny.
  • Napraw pęknięty ekran.
  • Napraw port ładowania.

Nie czujesz się komfortowo, podejmując się samodzielnej naprawy? Przynieś do nas swój telefon, a my zadbamy o to, aby został wykonany we właściwy sposób. uBreakiFix® firmy AKKO jest autoryzowanym dostawcą usług Samsung—umówić się na naprawę w najbliższym sklepie a nasi eksperci mogą przywrócić Twoje urządzenie do działania już tego samego dnia.

Naprawy, których nie powinieneś robić sam

jakiegoś Samsunga Galaxy naprawy telefonów są skomplikowane, a wypróbowanie ich w domu może jeszcze bardziej uszkodzić urządzenie — a nawet zaszkodzić tobie. Nie zalecamy samodzielnych napraw następujących problemów:

Rekommenderad:  Jak mogę poprawić wydajność mojego starego telefonu z Androidem?

Mocno uszkodzony ekran

Możesz skaleczyć się odłamkami szkła lub spowodować inne uszkodzenia telefonu. Wyjechać Galaxy naprawa ekranu dla profesjonalistów.

Problemy z oprogramowaniem

Jeśli aktualizacja lub ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu, poproś fachowca o pomoc w przypadku poważnych błędów lub usterek systemu operacyjnego. Często są skomplikowane.

Zalania

Istnieje kilka szybkich rozwiązań, które możesz wypróbować w przypadku zamoczenia telefonu, ale gdy wyschnie, specjalista od napraw powinien sprawdzić urządzenie.

Spuchnięta bateria

Natychmiast wyłącz swój Galaxy telefon i zanieś go do fachowca, który bezpiecznie usunie spuchniętą baterię. Samodzielna naprawa może być niebezpieczna.