Samsung Galaxy S9 And Galaxy S9 Plus: Jak pokazać procent baterii

Twój Samsung Galaxy S9 i Samsung Galaxy S9 Plus wypełnił ekran pomocnymi informacjami dla użytkowników. Pasek stanu telefonu zawiera powiadomienia i symbole, które dostarczają mnóstwo różnych informacji. Jednym z tych ważnych symboli jest ikona baterii. Ta ikona baterii zmienia kolor wraz ze zmianą mocy baterii i informacji. Zmiana koloru jest łatwa do zrozumienia i przydatna.

Jeśli, na przykład, jest prawie całkowicie wyczerpany, a ikona jest czerwona, to już wiesz, że nadszedł czas, aby odebrać ładowarkę. Jednak chociaż kolory dają ogólne wyobrażenie, mogą nie wyświetlać całego obrazu i, oczywiście, nie są tak dokładne jak wartości procentowe.

Dobrze, że Samsung zapewnił łatwiejszą opcję – opcję Procent baterii.

Opcja Procent baterii wskazuje, ile pozostało naładowania baterii mierzone jako procent całkowitej mocy. Jest to najwygodniejszy i najłatwiejszy do odczytania sposób pomiaru żywotności baterii. Odsetek ten pomaga zaplanować dzień, dając dużo czasu na podłączenie telefonu i dając ci spokój, że zostało Ci dużo soku.

Jeśli chcesz, aby ikona baterii pokazywała procent naładowania baterii, wszystko, co musisz zrobić, to wykonać czynności opisane w następnej sekcji.

Jak włączyć procent baterii Galaxy S9 i S9 +

Jeśli twój Samsung Galaxy S9 lub Samsung Galaxy S9 Plus pokazuje tylko ikonę baterii, a nie jej procent, po prostu wykonaj poniższe czynności, a będziesz od razu czytać procent baterii:

  1. Przejdź do ekranu głównego urządzenia
  2. Przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby uzyskać dostęp do cienia nawigacji
  3. Po otwarciu cienia powiadomień poszukaj ikony koła zębatego Ustawienia
  4. Naciśnij ikonę Ustawienia
  5. Przewiń w dół i wybierz kartę Bateria
  6. Wyszukaj i wybierz „Stan baterii w procentach”
  7. Przełącz pole obok stan baterii cecha

To wszystko! Za pomocą tych prostych kroków pasek stanu telefonu Samsung Galaxy S9 lub Samsung Galaxy S9 Plus wyświetli teraz poziom naładowania baterii, zarówno w formie wizualnej, jak i procentowej, umożliwiając szybkie sprawdzenie, ile pozostało baterii.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz w pewnym momencie odfiltrować pasek stanu, odznacz opcję „Stan baterii w procentach”, odwracając powyższe kroki. Wątpię, byś chciał to zrobić, ponieważ większość osób uważa, że ​​wskaźnik procentowy baterii jest bardzo przydatny.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny, może ci się również spodobać ten artykuł o tym, jak rozwiązać problem braku możliwości odbierania połączeń na telefonie Samsung Galaxy S9 i S9 +.

Czy masz jakieś pomysły na wydłużenie czasu pracy baterii w telefonie Samsung? Galaxy S9 czy S9 +? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej.